automoto.ee foorumid
Elme Messer Co2 ja muud GOST balloonid - Printerisõbralik versioon

+- automoto.ee foorumid (https://forum.automoto.ee)
+-- Foorum: Varia (https://forum.automoto.ee/forumdisplay.php?fid=12)
+--- Foorum: Vaba teema (https://forum.automoto.ee/forumdisplay.php?fid=16)
+--- Teema: Elme Messer Co2 ja muud GOST balloonid (/showthread.php?tid=48925)

Lehed: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16


RE: Elme Messer Co2 ja muud GOST balloonid - fanatt - 07-04-2015

Räägiks korra veel läbi selle AirOk-i balloonide asja. Ma saan aru, et neil ei ole Pi-märki peal ja praegu sellega probleemi pole? Kas on oht, et mingi aeg kaovad ka AirOk-i balloonid ära? Kas siis messeri balloonidel on Pi peal? 


RE: Elme Messer Co2 ja muud GOST balloonid - oltsberg - 29-04-2015

Antagu andeks, et ma järgnevalt valjuhäälset-avalikku sisemonoloogi pean. Aga enda mõtete korrastamiseks kulub ära, mis ma ikka "sahtlisse" kirjutan, äkki on kellelegi veel abiks.

Pasarnikute juures käimise mina välistan, sest neil on pakkuda ju ainult CO2. Tulemust võib igaüks vaadata: http://shdesigns.org/Welding/gasmix.shtml Asi ei ole ainult esteetikas (tatistamine+visuaalselt jube õmblus) vaid ka sisulises küljes. Ei hakka pikalt kirjeldama, aga on kogemus, kui ühte detaili tuli kolm korda keevitada. Kaks korda CO2-ga, kolmas kord argooniseguga, siis jäi pidama kah. Pleki surtsutamisel vast jah, väga suurt vahet ei ole. Muide, ka voolu kulub CO2-ga rohkem võrreldes seguga, 1...2 astme võrra peab peale keerama.

Samas mitmed tuttavad, kes pakuvad põhitööna või episoodiliselt autoremondi teenust, või on muidu kõvad metallitöö mehed, ütlevad, et segugaas on ju niiiiiiiiiiii kallis, see ju proffidele. Krooniaegsed Messeri hinnad Võru Gaasis olid 525 vs 780. Segu "puudus" on muidugi see, et saab ruttu otsa. Eriti muidugi siis, kui keegi "tark" õpetab, et reduktorist peab välja tuhisema 3 või koguni 5 baari. Aga noh, see ju igaühe enda valik, kas ta eelistab kvantiteeti või kvaliteeti.

Täna kuulsin, et Lätis (Aluksnes) maksab hapnik 10.70 ja CO2 17€. Argoonisegu kohta infot ei saanud, sest see on ju niiiiiiiiiiii kallis. Või nagu äiapapa ütles: "Ta om õnnõ üts raha raiskmine, olõ-õi tast määnestki tolku"  Big Grin  Eeldades, et hinnaproportsioon on sama, peaks segugaas Lätis miski 25 ruubli kanti olema. Nii et päris ahvatlev, tasub kaugemaltki sõita.

Aga ärme unustame, et Lätiski pole seda pidu enam kauaks. Ja meil hakkab varsti GOSTi pudelite kasutamine olema suisa keelatud. Muidugi ei usu, et relvastatud salgad hakkavad külasid läbi kammima. Pealegi on keelatud kasutamine, mitte omamine. Nii et sanktsioonide rakendamiseks peab keegi kuskil passima, et kasutamise fakti tuvastada.

Kui tahta, et balloonil säiliks mingi "konverteeritavus", tuleb Läti variandi puhul lõunanaabrite vahetuskampaaniaid jälgida. Ega neilgi
 see igavesti nii jää. Meie oleme lihtsalt "edukamad".

Nii et mina otsustan vist Airoki rendi kasuks, vahetuskampaania kehtib vähemalt käesoleva aasta lõpuni. Siis peab firma ise hoolitsema, et edaspidi pii pudelil oleks, ei ole enam kliendi asi.

Nukravõitu (minul tegi see pull meele üsna mõruks) teemasse ka naljajuttu, kuidas ühendada meeldiv kasulikuga. Koduõlle vaaritajad võivad ju punsu külge keevitamiseks vooliku ühendada, sealt peaks ka ju CO2 välja tulema Big Grin


RE: Elme Messer Co2 ja muud GOST balloonid - alfredo - 23-05-2015

Kõigest muust on juba juttu olnud. Vaataks siis huvi pärast ka, kuidas need balloonid valmis meisterdatakse.



RE: Elme Messer Co2 ja muud GOST balloonid - oltsberg - 01-06-2015

Vägev video! Eriti see, kuidas kraanipoolset otsa vormitakse. Huvitav oleks ka teada, kuidas näiteks argoon kinni püütakse ja pudelisse aetakse...

Kas keegi oskab läti keelt? Minu sõnavara piirdub kahjuks kolme sõnaga: iela, saldejums, alus Smile 
http://www.airok.lv/detail-view/id/24
http://www.elmemesser.lv/
http://www.elmemesser.lv/lv_LV/aktivities
Viimasel lingil päris meeleolukas pilt... Ühesõnaga, ka lõuna pool pidi nüüd puuks olema, külajutu tasemel saab läbi ussi emmi veel Valmierast.

Käisin Airoki edasimüüja juures. Kõigile küsimustele vastust ei saanud, anti Airoki esindaja visiitkaart. Kirjutasin, ootasin vastust, sain hoopis telefonikõne, sest rääkida olevat lihtsam kui kirjutada. Mina jälle tahtsin, et numbrid ka kirjas oleks, lõpuks sain ka kirjalikud numbrid, mille allpool esitan.

Kõigepealt, vahetuskampaania lõppu veel ei paista, selle aastanumbri sees saab kindlasti, ilmselt ka edaspidi.

Tähelepanuks neile, kes oma kuulsusrikast keevitajateed alles alustavad ja kellel GOSTi pudelit ei ole. Neile on aastane rent 32€, kehtiv kõigi pudelite puhul. Kellel GOSTi pudel on, saavad 2 aastat tasuta. Edasimüüja jutu järgi veel järgnevad 3 aastat soodushinnaga 16€ aasta. Kuigi seda viimast juttu Airoki esindaja otsesõnu ei kinnitanud, minul jäi tegelikult küsimata kah. Aga GOSTi balloone ikka kuulutustes pakutakse, sõltuvalt hinnast võib ju mingi pooliku või tühja osta (aga ilmselt peab sellel olema ikka eurokraan). Sest sisuliselt maksab Airok GOSTi pudeli toojale viie aasta perspektiivis 112€ (või vähemalt 64).

99-ruublise ballontšiku kohta andis Airoki esindaja mõista, et kindlam on mitte osta, muretum on rendi peale minna. Praegu ei tea tõesti vist keegi, millistel tingimustel selle pii-märgiga pudeli vastu saab vahetada. Kas läheb (täishinnaga) rendi peale, peab summa x eest uue ostma vms) Liiga mitme tundmatuga võrrand...

Nüüd siis copy/paste gaaside hindadest (lämmastiku ja puhta argooni ihalejad peavad ise küsima):

Ballooni ühe aasta rent on meil 26,67+km eurot.
Gost ballooni tagastajale 2 aastat rendivabastust. [ja ei sõnagi järgneva 3 a soodusrendist 16€/a]

Rendile võttes on vaja meiega koostada koostööleping. [Vandenõuteooria: need lepingud võivad teoreetiliselt ka maksuametini jõuda ja siis on hea kotid sahtli vahele panna: nagunii võtad keevitamise eest mustalt raha Big Grin ]

*Hapnik 50l / 200bar 18,70+km eurot
*CO2 40l / 30kg 31,22+km eurot
*Ar/CO2 (keevitussegu) 50l /200bar 70,65+km eurot.
*Atsetüleen 40l /15bar 48,30+km eurot
*Propaan 17 kg 27,50 +km


Esmapilgul nagu endiste Messeri hindadega võrreldes suur hinnatõus. Aga kui arvestada, et pudelid on 50 l (GOSTi omad 40) ja rõhk 200 (GOSTi Ar/CO2 oli 140...150), siis polegi väga hull. Kogu elukene läheb nagunii pidevalt kallimaks, aga samas tahame me kõik ise ka rohkem krabisevat saada, ning kust see raha tuleb...

Omaette teema on see, et mis nendest GOSTi pudelitest edasi saab. Ilmselt ei viida neid pidulike orkestrihelide saatel emeksisse, vaid nad jõuavad riikidesse, kus eurosäädustest suuremat ei peeta (Messeril on Ukrainas ja Venemaal esindused). Omal ajal opereeris nendega ju terve CCCP, võibolla ka mõned sõbralikud riigid. Ma saan aru, et uusi Moskvitše ei tehta enam juurde, aga ilmselt on kuskil siiski tehas(ed), mis väsinud GOSTi balloonide asemele uusi teevad. Aga et neid meie maile ei tooda, on puhtalt poliitika küsimus, sest kõik, mis väljastpoolt EL tuleb, on saatanast.




RE: Elme Messer Co2 ja muud GOST balloonid - h2rra - 01-06-2015

Balloonid on ju eriterasest ja need GOST balloonid puhastatakse-testitakse ja lüüakese uus puhas matrikkel peale koos pii märgiga.  AGA tegi seda juba ammu  Vana- Narva mnt`l ja said rendivabalt 2 aastaks  AGA CO2 ballooni. 
Seadused tehaksegi nende poolt, kes ettevõtlust- äri ajavad ja erakondi toetavad.  Küsiti ju hiljuti ühelt SUURANNETAJA`lt, et miks see aasta pole annetanud?.... Vastus oli, et temale vajalikud seadused on kõik vastu võetud.... vot niii  pimeduses rühkijad.    Big Grin


RE: Elme Messer Co2 ja muud GOST balloonid - ahtos - 02-06-2015

Kas Tondil täidetakse veel balloone?


RE: Elme Messer Co2 ja muud GOST balloonid - h2rra - 02-06-2015

Heh  see on ju ikkagi tuletõrje ja AGA suur balloon seisab väravas...  Keegi viskas siin kusagil killu, et kustuti CO2 ei kõlba keevituseks ja tatistab+ pritsib sädemeid... AGA gaas on kuivem kui ELME MESSER, et te teaksite...
Lähipäevil käin täidan enda 12 kilose seal eksperimendi korras ära ja eks siis saab hinnakirja teada.


RE: Elme Messer Co2 ja muud GOST balloonid - ahtos - 02-06-2015

Mul suht savi mis keegi maski taga teeb-kas tatistab või vannub või mullitab mul vaja gaasi keevitamiseks.Kui ära käid anna märku ka hindadest vanasti tehti nn ootetööna.


RE: Elme Messer Co2 ja muud GOST balloonid - oltsberg - 02-06-2015

Eks need gaasid (CO2) ole jah erineva kvaliteediga, kas keevitamiseks, tule tõrjumiseks või limonaadi sisse panemiseks. Vanasti oli CO2 reduktori küljes soojendi-kuivati, aparaadist tuli sinna juhe. Millist pinget kasutati, ei oska öelda, kuigi ka enda sotsialistlikus Poolas valmistatud aparaadil on küttepesa olemas. Mingit soojendust olen isegi kaalunud, "kriitilistel" temperatuuridel tõmbab reduktori härma, päris kinni ei ole jäänud.


RE: Elme Messer Co2 ja muud GOST balloonid - Jossu - 02-06-2015

ma võtsin elme messerist suure co ballooni. Vana gosti asemele viid siis esimese kolme aasta rent oli 60e, muidu 80 midagi. Lisaks sisu miskit tsuti alla 50 euri.
100+ e läks seekord. Pakuti müüa ka baloone aga mingi 360e oli suur baloon.


RE: Elme Messer Co2 ja muud GOST balloonid - oltsberg - 02-06-2015

Siis tuleb välja, et Airoki rent on ikkagi kõige soodsam. Nii ehk naa on tegemist hinnatõusuga, aga kui vaadata, palju iga kuu elektri peale läheb või ahela toidupood-peldik finantseerimiseks, siis ei ole ju traagiline. Probleem on selles, kui vältimatuid (ja ootamatuid) kulutusi mingile kitsale ajaperioodile liiga palju kuhjub.

Kui reaalsusest unistuste maailma põigata, siis ilmselt oleks soodne balloone täitmas käia joptvuse poole pääl Big Grin Kunagi askeldati propaanipudelitega usinalt Petseri vahet, aga siis keerati see kraan kinni. Hetkel on vaid autogaas see, millega toll kuidagi kottida ei saa.


RE: Elme Messer Co2 ja muud GOST balloonid - Jossu - 02-06-2015

Propaani,punased, neid balloone täideti siin garaazide vahelgi. Mingi vene vanamees oli


RE: Elme Messer Co2 ja muud GOST balloonid - 13piisab - 02-06-2015

(02-06-2015, 02:10 AM)h2rra Kirjutas:  Keegi viskas siin kusagil killu, et kustuti CO2 ei kõlba keevituseks ja tatistab+ pritsib sädemeid...
kui kild = nali, siis ma ei teinud nalja.

tänaseks olen kustutus-CO2-ga rohkem praadinud ning tulem on enam-vähem. Tööd teha on aga plärtsumise tõttu kehvem. Ikka ei soovita, samas töö saab tehtud ja maitse asi.


RE: Elme Messer Co2 ja muud GOST balloonid - Mart Laanelepp - 02-06-2015

Vahetasin ka just Gost ballooni Airoki rendika vastu. Võrus on Airoki esindaja Cramo, aga enne tasub Airoki kliendihaldurile helistada, saadavad lepingu meilile ja saadad digiallkirjaga tagasi. Seejärel on Cramol õigus balloon kätte anda. Võtsin 20 l ballooni et mugav oleks garaazis tõsta, kaheks aastaks rendivabastus ja balloonitäis CO2 maksis 22 eur. Lepingus on kirjas et kahe aast apärast leping automaatselt pikeneb aga hindadest vist juttu ei olnud, panin kalendrisse märke igaksjuhuke et oleks meeles õigel ajal uurida enne kui automaatselt pikeneb ja mingeid kahtlaste numbritega arveid saatma hakatakse Big Grin


RE: Elme Messer Co2 ja muud GOST balloonid - oltsberg - 02-06-2015

Vaat mina ei taibanud väiksemate balloonide kohta üldse küsidagi. Vanemad, rohkem sotsialismi näinud kodanikud (kelle huvides lisaks oma murele asja uurisin) on harjunud, et kõik peab olema suur ja võimas ning neid mingid "mänguasjad" ei huvita. Tutvusringkonnas ei tulegi kedagi ette, kes väikseid kasutaks. Ja tundub tillist tõmbamisena kah: loovutad suure juraka, vastu saad...

Rendi hind on ju ikka kõigil pudelitel sama? Või?...

Väikese eelised on kahtlemata lihtsam liigutamine ja see, et korraga ei pea nii palju raha välja käima. Aga eeldades, et rent on sama ja opereerides eeltoodud hindadega, tiksub asi ikka suurema kasuks. Õppigem poetagustelt: nemad kamandavad ju kaheliitriste balloonidega Smile 

Kui kulutada aastas 20 liitrit CO2 (üks väike või pool suurt) siis sama rendi korral tuleb vahe sisse suurema kasuks. Tõsi, lühemal ajaetapil ei ole see märkimisväärne, aga kümne aasta perspektiivis võidab suuremalt juba aastase rendisumma. Kui rent muidugi sama on.


RE: Elme Messer Co2 ja muud GOST balloonid - Mart Laanelepp - 03-06-2015

Võtsin väiksema ballooni täielikult oma mugavuse poolest, rahasse ei arvutanud ja pole aimugi palju mul seda kuluma hakkab, kasutasin esimest korda vanaisa keevitust kes ise seda enam ei kasuta, muidugi sai GOST balloon pärast paar keevitust tühjaks Smile Võru Cramo on piisavalt lähedal ka et täis ballooni järel käimine ei ole probleemiks.

Muideks AGA-l on juuni kuus sooduspakkumine, rendihinnad on 50% all, kui ma õieti mäletan siis aasta rent 15 eur+ ballooni sisu u. 25 eur.


RE: Elme Messer Co2 ja muud GOST balloonid - Romka - 03-06-2015

(02-06-2015, 02:10 AM)h2rra Kirjutas:  ....
Lähipäevil käin täidan enda 12 kilose seal eksperimendi korras ära ja eks siis saab hinnakirja teada.

Mul vedeleb ka üks 12 või 13kg hall veneaegne pudel. Paar aastat tagasi messer seda täitmisele enam ei võtnud. Kas on lootust, et mõni kustutifirma seda teeb?


RE: Elme Messer Co2 ja muud GOST balloonid - ahtos - 03-06-2015

Kuidas teha kidlaks palju gaasi veel pudelis on-tegu suure venegaegse CO pudeliga ja originaal CO reduktoriga miilel 1 manomeeter?


RE: Elme Messer Co2 ja muud GOST balloonid - h2rra - 03-06-2015

(03-06-2015, 08:27 AM)ahtos Kirjutas:  Kuidas teha kidlaks palju gaasi veel pudelis on-tegu suure venegaegse CO pudeliga ja originaal CO reduktoriga miilel 1 manomeeter?
Kaalumisega.....   Ballooni matriklil on ballooni andmed-kaalud kirjas.


RE: Elme Messer Co2 ja muud GOST balloonid - pen.skar - 03-06-2015

Kas kuskil saaks kontrollida ja legaalseks teha 20 kg tühikaaluga CO2 ballooni. Seda on 190 atm proovitud(geprüft) 1913, 1920 ja 1923 aastal?