automoto.ee foorumid
Mõistusevastased manöövrid liikluses - Printerisõbralik versioon

+- automoto.ee foorumid (https://forum.automoto.ee)
+-- Foorum: Varia (https://forum.automoto.ee/forumdisplay.php?fid=12)
+--- Foorum: Vaba teema (https://forum.automoto.ee/forumdisplay.php?fid=16)
+--- Teema: Mõistusevastased manöövrid liikluses (/showthread.php?tid=49357)



RE: Mõistusevastased manöövrid liikluses - diesel - 30-11-2019

(30-11-2019, 20:31 PM)sturmbannführer Kirjutas:  pidasid silmas sakslasi,või juute.mul on absoluutselt poogen Big Grin

ma ei pand su posti tähelegi. omast arust reageerisin eelmisele.


RE: Mõistusevastased manöövrid liikluses - hobiautod - 01-12-2019

Ma imastan, et see natsipask siin endiselt üleval on ja sturbanfürer blokitud pole.


RE: Mõistusevastased manöövrid liikluses - sturmbannführer - 01-12-2019

(01-12-2019, 03:16 AM)hobiautod Kirjutas:  Ma imastan, et see natsipask siin endiselt üleval on ja sturbanfürer blokitud pole.

milles mina süüdi olen Rolleyes


RE: Mõistusevastased manöövrid liikluses - Daff - 01-12-2019

(01-12-2019, 03:16 AM)hobiautod Kirjutas:  Ma imastan, et see natsipask siin endiselt üleval on ja sturbanfürer blokitud pole.

Kas sellepärast kilkad siin, et nii on moodne  kui tühjast asjast vile üles saab tõmmata.


RE: Mõistusevastased manöövrid liikluses - edvard - 02-12-2019

Tervist .

 Nüüd siis selline lugu . Tallinn - Rannamõisa - Klooga ranna maanteed Tiskres "moderniseeritakse" ehk siis ehitatakse järjekordne ringliiklusega ristmik , mille läbimõõt on väike , mahasõidud väga järsud ( ma juba näen ette , kuidas normaalmõõdus liinibuss ringil liikudes teisele sõidurajale on sunnitud osaliselt keerama , sest muidu jookseb tagatelg üle äärekivi ) , aga see selleks , see on projekteerija möödapanek .
  Teemasse : sõites Haabersti poolt Tabasalu suunas tee ehitusega seotud isekallutajad keeravad teega külgnevalt alalt tuima ülbusega kõva kattega maanteel liikuvatele sõiduautodele ette , kalluritel on küll ees ja taga kollased vilkuvad tuled , aga need veoka küljele ei paista ja kas tavaline isekallutaja kvalifitseerub teehooldustööd tegevaks masinaks , millisele just kui peab teed andma ? Kui kvalifitseerub , siis kas juhul , kui vilkureid ei ole näha ,  on minul kohustus oletada et tegemist võib olla teehooldusmasinaga ?

 Kuidas käituda ?

Edvard .


RE: Mõistusevastased manöövrid liikluses - Meelis2 - 02-12-2019

Reegel nr.1: Ole ettevaatlik suuremaga ülbitsemisel Cool


RE: Mõistusevastased manöövrid liikluses - jussm - 02-12-2019

Jäänud meelde et vahel on teeehitusel üles pandud kollased sildid mis paluvad ehitusega seotud masinatele teed anda. Ma ei tea kas seal ka on kuigi suvalt ette keerata pole ka viisakas. Eks tuleks ära kannatada sest veoauto läheb alati vähem katki kui sõiduauto.


RE: Mõistusevastased manöövrid liikluses - Walter - 02-12-2019

Reegel nr.2: Kui oled ise suurem siis reegel nr.1 ei kehti.


RE: Mõistusevastased manöövrid liikluses - YYYY - 03-12-2019

(02-12-2019, 17:38 PM)edvard Kirjutas:  Tervist .

 
  Teemasse : sõites Haabersti poolt Tabasalu suunas tee ehitusega seotud isekallutajad keeravad teega külgnevalt alalt tuima ülbusega kõva kattega maanteel liikuvatele sõiduautodele ette..... 

 Kuidas käituda ?

Edvard .
Kuidas siin ikka käituda, lased ehk kalluril teele keerata, sest lõbusõitu seal keegi ei harrasta ja seda ehitavat teed on meil kõigile vaja. Võid ka muidugi eesõigust taga ajades veokale külge keevitada, auto ära lõhkuda ja kõigi päeva nässu keerata. Suvel sai seal objektil tihti käidud suure autoga. Tihedama liiklusega põhimõtteliselt teele ei saanud kui mõni viisakam vend vahele ei lasknud. Kui seal mõni pikem vahe tekkis siis koormaga start vaevaline ja lõppkokkuvõttes ikka kellekil jalus. Eks seal võiks ju olla asisem liikluskorraldus. Kuid nagu meil kombeks peavad veoautojuhid ise vaatama kuidas hakkama saavad. Kui suurem õnnetus käes siis hakatakse alles kukalt sügama.  

Põhimõtteliselt tasuks olla kallurite kaadriga ettevaatlik. Suures autojuhtide nappuses on sinna rooli tekkinud erinevad Fedjasid kes riigikeelt ei mõika ja mõttetegevusega ei hiilga. Sõidetud saavad vaevaliselt edaspidi ja tagurdamine on neile juba suur raketiteadus. Ärgu nüüd päris kallajajuhid solvugu ega ma ei üldista. Küllap teate isegi mis vendi teil punti on tilkunud. Oleks nii mõnigi lugu pajatada kuid kahjuks ei lähe teemasse.


RE: Mõistusevastased manöövrid liikluses - Peeter2 - 03-12-2019

(29-11-2019, 22:33 PM)sturmbannführer Kirjutas:  sakslased panevad siiamaani päeval ilma tuledeta ringi,kuigi kiirused on 2 korda suuremad

Kreeklased kah. Katsu siis aru saada, kui oled harjunud, et sõitval autol tuled põlevad ja seisval ei põle.
Õhtusel ajal hämaras ka eriti ei taheta tulesid põlema panna.
Need sindrid armastavad ka linnatänaval suvalises kohas keset teed seisma jääda, sest tee äär on ju täis pargitud ja ruumi pole.
Käige seal või Itaalias vms sõitmas ja saate aru, et meil on täiesti rahulik ja korralik liiklus, vingumiseks pole erilist põhjust.


RE: Mõistusevastased manöövrid liikluses - Peeter2 - 03-12-2019

(02-12-2019, 18:43 PM)jussm Kirjutas:  Jäänud meelde et vahel on teeehitusel üles pandud kollased sildid mis paluvad ehitusega seotud masinatele teed anda. Ma ei tea kas seal ka on kuigi suvalt ette keerata pole ka viisakas. Eks tuleks ära kannatada sest veoauto läheb alati vähem katki kui sõiduauto.

Välismaal olen näinud silte - andke ehitusmasinatele teed, siis saame tee rutem valmis.


RE: Mõistusevastased manöövrid liikluses - mossepower - 04-12-2019

(03-12-2019, 23:44 PM)Peeter2 Kirjutas:  
(29-11-2019, 22:33 PM)sturmbannführer Kirjutas:  sakslased panevad siiamaani päeval ilma tuledeta ringi,kuigi kiirused on 2 korda suuremad

Kreeklased kah. Katsu siis aru saada, kui oled harjunud, et sõitval autol tuled põlevad ja seisval ei põle.
Õhtusel ajal hämaras ka eriti ei taheta tulesid põlema panna.
Need sindrid armastavad ka linnatänaval suvalises kohas keset teed seisma jääda, sest tee äär on ju täis pargitud ja ruumi pole.
Käige seal või Itaalias vms sõitmas ja saate aru, et meil on täiesti rahulik ja korralik liiklus, vingumiseks pole erilist põhjust.
Kreeka liiklust ennast võrdleks ise juba pigem Venemaa kui Saksamaa omaga. Liiklusreeglid, märgid ja foorituled on autojuhtide jaoks soovitusliku loomuga ning nendele pööratakse tähelepanu vastavalt vajadusele. Autoavarii korral tuleb kohe põhjustaja autovõtmed vajadusel väevõimuga enda kätte saada, sest üldjuhul on põhjustaja poolne sündmuskohalt lahkumine teada tuntud "traditsioon". Ülekäigurajal peab jalakäija andma autole teed, meil ja Saksamaal oleks selline asi mõeldamatu, aga Venemaal ja Kreekas igapäevaelu.
Aga tegelikult õpib nende autoliikluse juba paari tunniga ära, et millal fooritulesid eirata ning millised liikluseeskirjad/märgid on mõtetud. Aga kogu selle liiikluskaose ja keerise kõrval ei mäleta küll, et tulede mittepõlemine oleks pimedas häirinud. Tõenäoliselt suure masinaga, mis sõiduauto moodi kiirmanöövritele ei allu, oleks teine teema


RE: Mõistusevastased manöövrid liikluses - Daff - 04-12-2019

(03-12-2019, 23:50 PM)Peeter2 Kirjutas:  
(02-12-2019, 18:43 PM)jussm Kirjutas:  Jäänud meelde et vahel on teeehitusel üles pandud kollased sildid mis paluvad ehitusega seotud masinatele teed anda. Ma ei tea kas seal ka on kuigi suvalt ette keerata pole ka viisakas. Eks tuleks ära kannatada sest veoauto läheb alati vähem katki kui sõiduauto.

Välismaal olen näinud silte - andke ehitusmasinatele teed, siis saame tee rutem valmis.

Saksas iga ehituse ees ja taga, " Wir bauen für Sie. Danke ihr Verständnis," aga selle maa liikluskultuur üks põikpäisuse musternäide.


RE: Mõistusevastased manöövrid liikluses - v6sa - 04-12-2019

(02-12-2019, 17:38 PM)edvard Kirjutas:   Nüüd siis selline lugu . Tallinn - Rannamõisa - Klooga ranna maanteed Tiskres "moderniseeritakse" ehk siis ehitatakse
...
sõites Haabersti poolt Tabasalu suunas tee ehitusega seotud isekallutajad keeravad teega külgnevalt alalt tuima ülbusega kõva kattega maanteel liikuvatele sõiduautodele ette...

 Kuidas käituda ?

Minu jaoks mõistusepärane on mitte takistada inimestel tööd teha. Aeglaselt liikuvast krusast möödumine vajadusel on väiksem mure, kui ettearvamatult koperdavast mopeedautost lahtisaamine.

Allolev pole siis mitte isand Edvardi pihta, vaid nii üleüldiselt, nüüdisaegsete "noorte ja dünaamiliste suunas".

Ilmselt oleks täiesti JOKK sõita säärasele "LS räigelt rikkuvale tegelasele" kütusepaaki ja seejärel molli ja lõpuks pasundada sellisest sigadusest täis kogu avalik ruum. Sest MINUL oli peatee ja TEMA peab andma teed peateel liikujale. Kollane vilkur ei anna talle eesõigust, vaid palub liiklejal teed anda. Aga MINUL on kiire ja üleüldse, mida nad koperdavad siin, ehitagu öösel, kui normaalsed inimesed ööklubides kultuurselt aega veedavad.


RE: Mõistusevastased manöövrid liikluses - Etsike - 04-12-2019

Sõitsin 2 nädalat Kreekas rendikaga ringi. Täiesti okei liiklus on, kõik toimib ja mingeid ohtlikke olukordi polnud. Meil siin elatakse liiga täpselt märgi, reegli ja fooritule järgi. Ning tõstetakse kisa kui mõni kreeka moodi neisse suhtub. Mulle meeldis seal.
When in Rome, do as the Romans do


RE: Mõistusevastased manöövrid liikluses - ivo86 - 05-12-2019

(29-11-2019, 21:13 PM)ivo8 Kirjutas:  Ja need pagana valgustamata tagaotsaga uuemad autod - kui veel satub hall või hõbedane väiksem auto juba pisut hämaramal ajal, halva ilmaga sügisel näiteks - mul on nägemine hindele 5 igas valguses aga isegi mina olen leidnud ennast olukorrast kus see auto ilmub täiesti "mitte kusagilt" mu ette kui pidurit tallab ja need tuledd süttivad. Eriti loll arendus minu arvates.

Mõlemal pildil on sama auto, samal tänaval. Väljas ei olnud kottpime, aga ka mitte valge kindlasti. Tagatuled ei põle, ühel pildil aga vähemalt on helkurid näha. Esimene pilt näitab päris hästi, kuidas see auto vahepeal "peidab ennast".
[Pilt: 1.jpg] [Pilt: 2.jpg]


RE: Mõistusevastased manöövrid liikluses - mossepower - 05-12-2019

(04-12-2019, 15:28 PM)Etsike Kirjutas:  Sõitsin 2 nädalat Kreekas rendikaga ringi. Täiesti okei liiklus on, kõik toimib ja mingeid ohtlikke olukordi polnud. Meil siin elatakse liiga täpselt märgi, reegli ja fooritule järgi. Ning tõstetakse kisa kui mõni kreeka moodi neisse suhtub. Mulle meeldis seal.
When in Rome, do as the Romans do
Mulle selles suhtes meeldis ka, et liiklus oli väga sujuv ja kogu aeg pidevas liikumises. Meil siin võivad jalakäijad rind kummis igal hetkel ülekäigurajale astuda ja pmst. autosid vaatamata üle tee marssima hakata. Mõni autojuht on siin sellega nii ära hirmutatud, et võtab igaks juhuks juba hoo maha kui ülekäiguraja läheduses jalakäijat näeb. Kreekas, kus jalakäia peab ise vaatama, et autole ette või takistuseks ei jääks, on liiklus selle võrra muidugi autojuhile meeldivam ja sujuvam. Lisaks aitab sujuvusele kaasa ka teiste reeglite väänamine, nt. kui foorituli läheb punaseks siis keegi niimoodi nagu meil siin justkui kännu taga ei pidurda, vaid sujuvalt ja vaikselt trügides hakkab liiklusvoog muutuma selliseks nagu foorid nüüd lubavad.

Kõik on samas tegelikult vaatevinkli küsimus. Autojuhina on seal sõita täitsa mõnus, aga kui nt. vanur või laps lasta ilma saatjata tänavale jala käima, siis seda eelistaks jälle teha kindlasti pigem Eesti kui Kreeka liiklusega.


RE: Mõistusevastased manöövrid liikluses - v6sa - 05-12-2019

(04-12-2019, 15:28 PM)Etsike Kirjutas:  Sõitsin 2 nädalat Kreekas rendikaga ringi. Täiesti okei liiklus on, kõik toimib ja mingeid ohtlikke olukordi polnud. Meil siin elatakse liiga täpselt märgi, reegli ja fooritule järgi. Ning tõstetakse kisa kui mõni kreeka moodi neisse suhtub. Mulle meeldis seal.
When in Rome, do as the Romans do

Kas me oleme vahepeal valitsuse ediktiga määratud Kreekasse, et me peaks hakkama sealsete reeglite järgi elama?

Meil on vaba maa: kui põhjamaine, reegleid arvestav eluviis ei meeldi, siis saab alati kolida paremini neerumööda keskkonda. ODavam pidi seal ka olema. Ka inimelu...


RE: Mõistusevastased manöövrid liikluses - Walter - 05-12-2019

(04-12-2019, 15:28 PM)Etsike Kirjutas:  Sõitsin 2 nädalat Kreekas rendikaga ringi...

Mine seal kuhugi suuremasse linna tipptunnil. Näit. meenub üks ristmik Ateenas kuhu tulid 5 teed kokku. Autode vood said ristmikul kokku ning jõuga pressiti sellest segadikust läbi (üldse vaatamata kellel oli peatee või sõidueesõigus) ning toimus see pideva signaalitamise ja autoakendest röökimise ja jäsemetega vehkimise saatel. Samuti olin tunnistajaks kus "põhjustasime" Kreekas liiklusõnnetuse. Kõndisime tüdruksõbraga ristmikuni ning sel hetkel panid seal 2 autot kokku (üks neist keeras veel üle katuse) - ilmselgelt oli põhjuseks ilus põhjamaa tüdruk milliseid vahiti seal silmad punnis ning vile ja tunnustavate kommentaaridega Big Grin ning kõik see eelnes ka nimetatud avariile.


RE: Mõistusevastased manöövrid liikluses - alfredo - 05-12-2019

Meenub, kui Kreetal andis taksijuht mulle enne mägiteedel rallimist vana turvavöö küljest võetud vastuse, et ma ei peaks ennast vöö kinnitamisega vaevama : )
See, nagu ka paljapäi mootorrattaga kimamine, pidi olema vaba inimese tunnus, kodaniku protest rõhuva riigivõimu vastu. Tõmbasin ikkagi rihma peale. Vana isegi nagu solvus väheke.