automoto.ee foorumid
Mõistusevastased manöövrid liikluses - Printerisõbralik versioon

+- automoto.ee foorumid (https://forum.automoto.ee)
+-- Foorum: Varia (https://forum.automoto.ee/forumdisplay.php?fid=12)
+--- Foorum: Vaba teema (https://forum.automoto.ee/forumdisplay.php?fid=16)
+--- Teema: Mõistusevastased manöövrid liikluses (/showthread.php?tid=49357)



RE: Mõistusevastased manöövrid liikluses - Telc - 05-03-2020

Lennujaama väljasõitude, Vana-Tartu maantee ja Kanali tee kohta väita, et "praktiliselt puudub" on päris ülbe tõeväänamine. Rohelist lainet seal pole, vähemalt Vana-Tartu risti valvavad fooriandurid. Et kui sealt keegi tahab välja sõita siis mingi aja pärast lükkab sisteem Tartu maanteele punase ja laseb kõrvaltee liikuma.


RE: Mõistusevastased manöövrid liikluses - v6sa - 05-03-2020

(05-03-2020, 11:32 AM)Peeter2 Kirjutas:  ...
Aga kui olen üksi foori taga ja teel mõned üksikud autod, siis ei näpi iialgi seda foori nuppu.
Lasen need paar autot minna ja kobin rahulikult punasega üle.

Ja saame mõlemad sama seadusepügala järgi menetletud, kui meid peaks kinni püütama. Big Grin  Heal juhul satume samasse kongigi, kui sama palju möliseda võtame.

Sest seaduse järgi peaksin ma peatama x-kümne auto voo ainult selleks, et nad saaksid minu teeületust kollektiivselt lähedalt jälgida, mitte ei peaks eemalt peatumata mu kõnnakut hindama.

Aga seadus on seadus: punase tulega üle minna ei tohi. Muu hulgas anname sellega vale signaali oma järeltulevale põlvele.


RE: Mõistusevastased manöövrid liikluses - zazik - 05-03-2020

(05-03-2020, 12:33 PM)Telc Kirjutas:  Lennujaama väljasõitude, Vana-Tartu maantee ja Kanali tee kohta väita, et "praktiliselt puudub" on päris ülbe tõeväänamine. Rohelist lainet seal pole, vähemalt Vana-Tartu risti valvavad fooriandurid. Et kui sealt keegi tahab välja sõita siis mingi aja pärast lükkab sisteem Tartu maanteele punase ja laseb kõrvaltee liikuma.

Loe uuesti. Jutt käib ristuvatest teedest, mille liiklusloogika võiks peatee roheline laine sassi ajada. Mitte ühelgi nendest ristuvatest teedest pole foore ega arvestatavaid liiklussõlmi, millega peatee roheline voog peaks arvestama. Ehk siis pole ühtegi takistust, miks seal ei võiks Tartu maantee foorid olla normaalselt rohelises laines.


RE: Mõistusevastased manöövrid liikluses - 41Degree - 05-03-2020

Tartu mnt lõik Ülemistest Peetrini ei saa olla puhtfüüsikaliselt mõlemat pidi korraga roheline laine, sest liiga palju on ristuvate teede vasakpöördeid, kusjuures on suhteliselt väheoluline, kas ristuvalt teelt tahavad välja keerata üks või kümme autot. Lennujaama tee, lennujaamast väljuv tee, Vana-Tartu mnt, Kanali tee, Raudkivi tee ning lõpetuseks Mõigu tee - see teeb 2,4km jooksul 6 punkti, kus peavad mõlemad Tartu mnt suunad mingil hetkel korraga kinni olema. Kui teha nii nagu nt Vabaduse puiesteel on, et hommikuti on linna suunduv roheline ning õhtuti linnast väljuv, siis see toob kaasa paratamatult selle, et samal ajal teises suunas sõitjatele on punane laine (vrd Vabakal lõik Vikerkaarest kuni Kandle tänavani).


RE: Mõistusevastased manöövrid liikluses - Telc - 05-03-2020

(05-03-2020, 13:27 PM)zazik Kirjutas:  
(05-03-2020, 12:33 PM)Telc Kirjutas:  Lennujaama väljasõitude, Vana-Tartu maantee ja Kanali tee kohta väita, et "praktiliselt puudub" on päris ülbe tõeväänamine. Rohelist lainet seal pole, vähemalt Vana-Tartu risti valvavad fooriandurid. Et kui sealt keegi tahab välja sõita siis mingi aja pärast lükkab sisteem Tartu maanteele punase ja laseb kõrvaltee liikuma.

Loe uuesti. Jutt käib ristuvatest teedest, mille liiklusloogika võiks peatee roheline laine sassi ajada. Mitte ühelgi nendest ristuvatest teedest pole foore ega arvestatavaid liiklussõlmi, millega peatee roheline voog peaks arvestama. Ehk siis pole ühtegi takistust, miks seal ei võiks Tartu maantee foorid olla normaalselt rohelises laines.
Välja arvatud see, et hommikul tahab suur osa Peetri küla rahvast linna poole vasakpööret teha ja samuti palju rahvast linnast tulles teisele poole trassi tööle jõuda. Ja kogu see tööstusrajoon vihub sealt sisse-välja sõita. Ainuüksi Schenker paneb Kanali teele arvestatava liiklusmahu.


RE: Mõistusevastased manöövrid liikluses - zazik - 05-03-2020

(05-03-2020, 15:06 PM)Telc Kirjutas:  
(05-03-2020, 13:27 PM)zazik Kirjutas:  
(05-03-2020, 12:33 PM)Telc Kirjutas:  Lennujaama väljasõitude, Vana-Tartu maantee ja Kanali tee kohta väita, et "praktiliselt puudub" on päris ülbe tõeväänamine. Rohelist lainet seal pole, vähemalt Vana-Tartu risti valvavad fooriandurid. Et kui sealt keegi tahab välja sõita siis mingi aja pärast lükkab sisteem Tartu maanteele punase ja laseb kõrvaltee liikuma.

Loe uuesti. Jutt käib ristuvatest teedest, mille liiklusloogika võiks peatee roheline laine sassi ajada. Mitte ühelgi nendest ristuvatest teedest pole foore ega arvestatavaid liiklussõlmi, millega peatee roheline voog peaks arvestama. Ehk siis pole ühtegi takistust, miks seal ei võiks Tartu maantee foorid olla normaalselt rohelises laines.
Välja arvatud see, et hommikul tahab suur osa Peetri küla rahvast linna poole vasakpööret teha ja samuti palju rahvast linnast tulles teisele poole trassi tööle jõuda. Ja kogu see tööstusrajoon vihub sealt sisse-välja sõita. Ainuüksi Schenker paneb Kanali teele arvestatava liiklusmahu.

Loe veelkord. 
Ma pole kuskil väitnud, et seal poleks liikluskoormust või et neid foore vaja poleks. Lihtsalt need foorid ei pea tingimata rohelist lainet rikkuma, kõrvalteede rohelised saab sättida nii, et nad peateed ei segaks. Praegu on nad täiesti suvaliselt ja töötavad teineteisele vastu. Raudkivi teeristi oma on eriti põnev, seal põleb tihtilugu kõikides suundades korraga punane.

See on muidugi õige, et mõlemas suunas korraga rohelist lainet tekitada on keeruline või lausa võimatu. Samas - liiklen seal igapäevaselt ja mõlemas suunas. Seni pole õnnestunud tabada, et ükskõik kummas suunas oleks midagigi rohelise laine sarnast. Ikka ja alati tõmmatakse kuskil vool kinni.


RE: Mõistusevastased manöövrid liikluses - 41Degree - 05-03-2020

(05-03-2020, 17:38 PM)zazik Kirjutas:  Seni pole õnnestunud tabada, et ükskõik kummas suunas oleks midagigi rohelise laine sarnast. Ikka ja alati tõmmatakse kuskil vool kinni.
Kasutades moefraasi: "Loe veelkord!"
Ühele poole rohelise laine tegemine tekitaks väga tõenäoliselt vastassuunas punase laine - tõenäoliselt selle pärast, et mul puudub praegu huvi seda simuleerima hakata, seda saab niigi igaüks paberinurga peal teha. Selle Tartu mnt lõigu kohta ei saa öelda küll, et selle suundade koormatus oleks kellaajast sõltuvalt kardinaalselt erinev. Olen seal liigelnud ka tipptundide ajal (tõsi, mitte igapäevaselt) ning haruharva on juhtunud seda, et hiljemalt teise fooritsükliga poleks üle ristmiku saanud. Kui nüüd tekitada ükskõik kummasse suunda punane laine, oleks kaoselähedane olukord igatahes garanteeritud.


RE: Mõistusevastased manöövrid liikluses - zazik - 05-03-2020

(05-03-2020, 17:53 PM)41Degree Kirjutas:  
(05-03-2020, 17:38 PM)zazik Kirjutas:  Seni pole õnnestunud tabada, et ükskõik kummas suunas oleks midagigi rohelise laine sarnast. Ikka ja alati tõmmatakse kuskil vool kinni.
Kasutades moefraasi: "Loe veelkord!"
Ühele poole rohelise laine tegemine tekitaks väga tõenäoliselt vastassuunas punase laine - tõenäoliselt selle pärast, et mul puudub praegu huvi seda simuleerima hakata, seda saab niigi igaüks paberinurga peal teha. Selle Tartu mnt lõigu kohta ei saa öelda küll, et selle suundade koormatus oleks kellaajast sõltuvalt kardinaalselt erinev. Olen seal liigelnud ka tipptundide ajal (tõsi, mitte igapäevaselt) ning haruharva on juhtunud seda, et hiljemalt teise fooritsükliga poleks üle ristmiku saanud. Kui nüüd tekitada ükskõik kummasse suunda punane laine, oleks kaoselähedane olukord igatahes garanteeritud.

Aga seda punast lainet pole sinna ju vaja tekitada, sest see on täiesti olemas. Kui 6-st järjestikusest foorist 2 nõuavad peatumist, siis see ju on parajalt punane laine. Ma ei usu, et midagi väga hullemaks muutuks kui hommikul linna sisenev ja õhtul linnast väljuv suund normaalses laines püsiks. Või siis linnast väljuv kogu aeg. 

Linnast väljuvat suunda ühtlaselt jooksma panna ei tohiks olla eriline raketiteadus.


RE: Mõistusevastased manöövrid liikluses - sturmbannführer - 05-03-2020

kogu see saamatu Peetri küla saaks kasutada pisikest nn. tunnelit,mis viib Tartu mnt. alt läbi.see tehti juba nõukaajal valmis.isegi veneinimene suutis nii palju ette mõelda.lääne-euroopas sõidetakse vahel mitukümmend kilomeetrit ringi.peaasi,et oleks liiklus sujuv ja turvaline.meil siin banaanias peab igaüks saama oma maja nurga juurest teha vasak pööret peateele


RE: Mõistusevastased manöövrid liikluses - diesel - 05-03-2020

põhjusmõtteliselt saaks väikse jälgimisega kindlaks teha, kust ja kuhu suunas seal (või kus iganes kohas) massid liiguvad ja siis ilmselt näiteks progemist tudeeriv rahvas saaks väikse simu jooksma panna. võhikule tundub lihtne vähemasti.
igatahes saaks simuga optimaalseima variandi kätte vist küll.
ksf! zazik jätab tähelepanuta seiga, et ristuvatelt tahetakse seal teha vasakpöördeid. kaasnev mõlema suuna üheaegne peatamine on võimalik, ühe suuna rohelist säilitades, ehk teha küll, aga ainult siis kui liikluskoormus on väike. mulle tundub, et seal on siiki üsna pidevalt mõlemas suunas tihe liilus ja siis võib kergelt äkki kuskile umbejooksev tropp tekkida.
naiivselt tahaks väga loota, et asjapulgad on olukorda ikka põhjalikult analüüsinud.
võib-olla toidaks, kui seal oleks üks või kaks tagasipöörde kohta. kus sõidusuundade vahed aetaks niipalju laiaks, et rekkad ka mahuks normaalselt pöörama ja enne ja pärast tagasipööret oleks pikad aeglustus- ja kiirendusrajad. siis jääks kahe suuna korraga sulgemised ära. vähemasti minu arust, aga ega ma muidugi asjast mõmmigi ei jaga.


RE: Mõistusevastased manöövrid liikluses - Marko - 05-03-2020

(05-03-2020, 19:48 PM)diesel Kirjutas:  põhjusmõtteliselt saaks väikse jälgimisega kindlaks teha, kust ja kuhu suunas seal (või kus iganes kohas) massid liiguvad ja siis ilmselt näiteks progemist tudeeriv rahvas saaks väikse simu jooksma panna.

Viimsis on autosid loendatud juba paarkümmend aastat, kogu aeg paelad üle tee kõikvõimalikes kohtades. Paraku see, mis ehitatakse/uuendatakse nendele andmetele ilmselgelt tuginetes, ei saa reeglina ka 3 hindeks. Keerulised ringid sisseprogetud konfliktidega, olematus liikluses vasakpöörde elimineerimine, mõttetud nn ohutussaared, radade kaotamine lisamise asemel jne, võiks lõputult jätkata. Nendes instantsides käib töö markeerimine, ilmselt on asjasse segatud ka riigihangete vähempakkumise süsteem.


RE: Mõistusevastased manöövrid liikluses - 41Degree - 05-03-2020

(05-03-2020, 18:27 PM)zazik Kirjutas:  Aga seda punast lainet pole sinna ju vaja tekitada, sest see on täiesti olemas. Kui 6-st järjestikusest foorist 2 nõuavad peatumist, siis see ju on parajalt punane laine. Ma ei usu, et midagi väga hullemaks muutuks kui hommikul linna sisenev ja õhtul linnast väljuv suund normaalses laines püsiks. Või siis linnast väljuv kogu aeg. 

Linnast väljuvat suunda ühtlaselt jooksma panna ei tohiks olla eriline raketiteadus.
Kuuest järjestikusest foorist kaks punast kummaski suunas on minu arvates optimeerimisülesande tulemus, mitte punane laine. Kui väljamineva rohelise laine tõttu peaks sissetulevatest autodest vähemalt 75% kuuest foorist viie või kuue äsja punaseks saanud foori taha seisma jääma, siis see on punane laine. Sellist tulemit näitas minu vihikunurk sissetulijate jaoks esimese foorivahe kohta järgmiste lähteandmetega:
- fooridevaheline kaugus 310m
- rohelise kestus 30sek, sest üle selle ei ole eriti usutav seda venitada
- liiklusvoo kiirendus 0,11g
Ülejäänud fooride kohta võid omal käel ja oma vihikunurga peal rehkendada, aga ma arvan, et tulem ei tule oluliselt erinev.


RE: Mõistusevastased manöövrid liikluses - wagoneer - 06-03-2020

(05-03-2020, 21:27 PM)Marko Kirjutas:  Viimsis on autosid loendatud juba paarkümmend aastat, kogu aeg paelad üle tee kõikvõimalikes kohtades. Paraku see, mis ehitatakse/uuendatakse nendele andmetele ilmselgelt tuginetes, ei saa reeglina ka 3 hindeks. Keerulised ringid sisseprogetud konfliktidega, olematus liikluses vasakpöörde elimineerimine, mõttetud nn ohutussaared, radade kaotamine lisamise asemel jne, võiks lõputult jätkata. Nendes instantsides käib töö markeerimine, ilmselt on asjasse segatud ka riigihangete vähempakkumise süsteem.

Viimane atraktsioon Viimsis on muidugi väga ohtlikule Viimsi keskusesse viivale teelõigule paigaldatud kummiribade jada tee keskele. Ei ole ma veel kohanud kedagi,kes selle vajadusest aru saaks. Aga ju kellegil oli just aastalõpus vaja ladu tühjaks saada Smile  Aga nagu Markogi kirjutas,siis loendatakse meil siin ikka pea kogu aeg midagi erinevates kohtades. Kasu on lihtsalt vägagi küsitava väärtusega. A noh,ega lihtsurelik ei peagi peenemast teemast aru saama Smile


RE: Mõistusevastased manöövrid liikluses - twist - 06-03-2020

(06-03-2020, 08:41 AM)wagoneer Kirjutas:  
(05-03-2020, 21:27 PM)Marko Kirjutas:  Viimsis on autosid loendatud juba paarkümmend aastat, kogu aeg paelad üle tee kõikvõimalikes kohtades. Paraku see, mis ehitatakse/uuendatakse nendele andmetele ilmselgelt tuginetes, ei saa reeglina ka 3 hindeks. Keerulised ringid sisseprogetud konfliktidega, olematus liikluses vasakpöörde elimineerimine, mõttetud nn ohutussaared, radade kaotamine lisamise asemel jne, võiks lõputult jätkata. Nendes instantsides käib töö markeerimine, ilmselt on asjasse segatud ka riigihangete vähempakkumise süsteem.

Viimane atraktsioon Viimsis on muidugi väga ohtlikule Viimsi keskusesse viivale teelõigule paigaldatud kummiribade jada tee keskele. Ei ole ma veel kohanud kedagi,kes selle vajadusest aru saaks. Aga ju kellegil oli just aastalõpus vaja ladu tühjaks saada Smile  Aga nagu Markogi kirjutas,siis loendatakse meil siin ikka pea kogu aeg midagi erinevates kohtades. Kasu on lihtsalt vägagi küsitava väärtusega. A noh,ega lihtsurelik ei peagi peenemast teemast aru saama Smile

Eesmärk on blokeerida vasakpööre Viimsi keskuse parklasse.
Varasem topeltpidevjoon ei täinud oma eesmärki.


RE: Mõistusevastased manöövrid liikluses - wagoneer - 06-03-2020

(06-03-2020, 09:55 AM)twist Kirjutas:  Eesmärk on blokeerida vasakpööre Viimsi keskuse parklasse.Varasem topeltpidevjoon ei täinud oma eesmärki.
No sõidan seal ikka päris palju. Ja kogu Selveri sealoleku aja jooksul pole ma veel kedagi sealt keeramas näinud. Olen näinud kui pannakse suund sisse ja vast natuke ka pidurdatakse,aga siis saadakse aru,et seal pole pööramise koht ning tehakse ring ära.  Ja siis see kummiriba pidi selle vältimiseks minema Suurelt ringilt sörkiva gayni välja? Hoopis lahedam on seal kui tuled Rohuneeme poolt mööda esimest rida. Märgistuse kohaselt saad sa ilma peatumata keerata linna poole. Ka vastavasisuline pidevjoon eraldab kahte rada. Aga millegi pärast arvavad Tammneeme poolt tulijad,et nad justkui võiksid lõigata otse teisest reast esimesse (seda siis keset ringi juba) ja siis kohe sinna Selveri otsa ära keerata. Ehk vägisi tahaksid küljelt sisse tulla. Ma arvan,et seal oleks kummiribadest tolku. Kuigi jah,et buss saaks ka peatusesse peale ringi keerata ei saaks neid sinna füüsiliselt panna. Sest peatus ju ka kohe peale ringi on linna poole minnes. Ehk nagu on ja ei ole ka hea lahendus  Big Grin


RE: Mõistusevastased manöövrid liikluses - v6sa - 16-03-2020

Järjekordne ümberõppind kaevur:
https://www.delfi.ee/news/paevauudised/eesti/lugeja-video-ja-fotod-tallinna-tartu-maanteel-porkasid-kokku-raskeveok-ja-soiduauto-liiklus-on-umber-suunatud?id=89238367

Või rikkis piduritega krusa.

Saada sirgel teel krusa katuse peale on saavutus.


RE: Mõistusevastased manöövrid liikluses - hillar2 - 16-03-2020

(16-03-2020, 13:03 PM)v6sa Kirjutas:  Järjekordne ümberõppind kaevur:
https://www.delfi.ee/news/paevauudised/eesti/lugeja-video-ja-fotod-tallinna-tartu-maanteel-porkasid-kokku-raskeveok-ja-soiduauto-liiklus-on-umber-suunatud?id=89238367

Või rikkis piduritega krusa.

Saada sirgel teel krusa katuse peale on saavutus.
Ma arvan, etpigem tahtis vältida kokkupõrget sõidukaga, kellel käest ära läks.


RE: Mõistusevastased manöövrid liikluses - MeelisV - 16-03-2020

eks oma osa võis ka see suunavööndit eraldav piire mängida.


RE: Mõistusevastased manöövrid liikluses - v6sa - 16-03-2020

Üks kommentaarium väitis, et sealkandis oli olnud libe. Kui oli ja teedeviletsus otsustas keskkonnasõbralikult selle tõrjumata jätta, siis ka see võis juhmile koha kätte näidata.

Olen endiselt seisukohal, et Juht oskab märtsikuus libedat oodata ja ühe piirete vahel lappamaläinud sõiduauto pärast krusa kummuli ei keera.


RE: Mõistusevastased manöövrid liikluses - CORRADOg60 - 16-03-2020

See kant võis tõesti libedam olla. Isegi seal korduvalt libedat kohanud olukorras kus mõni kilomeeter Põltsamaa poole pole libedusest haisugi. Sõiduautod on seal ennegi libedal lappama läinud. 
Sõiduauto olla suht kulunud lamellidel olnud.

Veoauto juhti ei tunne ega ise ei näinud toimumist. Ei hakkaks kohe süüdlast lukku panema. Kui see sõiduauto juht mingi imemanöövri sooritas ja veokamees temast mitte üle sõita proovis...

Ise aastaid tagasi olnud olukorras kus mulle valikuvõimalust ei antud. Libedal maanteel pidas kõrvalteelt teele sõitnud sõiduauto juht vajalikuks kohe seisma jääda et vasakule keeramist segavad vastutulijad läbi lasta. Täislastis masinat meie vahele jäänud jäisel teekattel seisma pidurdada oli välistatud.
Valikvariandid olid kehvad;
-vastassuunavöönd? Välistatud.
-seisev mahtuniversaal otse ees. Väga paha... 
-põld paremal. Õnneks kraavi peaaegu polnud ja põld oli kõvaks külmunud... Ja seal ma maandusin. Aga kui oleks eurokraav olnud... 
Lammas sõiduautos ei saanud üldse vist aru et ta midagi lolli tegi...

Kui nüüd fotosid vaadata siis kas siin ei ole üks võimalus ebaõnnestunud parempööre ootamatul libedal?