automoto.ee foorumid
Mõistusevastased manöövrid liikluses - Printerisõbralik versioon

+- automoto.ee foorumid (https://forum.automoto.ee)
+-- Foorum: Varia (https://forum.automoto.ee/forumdisplay.php?fid=12)
+--- Foorum: Vaba teema (https://forum.automoto.ee/forumdisplay.php?fid=16)
+--- Teema: Mõistusevastased manöövrid liikluses (/showthread.php?tid=49357)



RE: Mõistusevastased manöövrid liikluses - diesel - 06-10-2020

a kuhu te kiirustate? kasti pannakse ikka siis kui aeg käes.
ei jõua meist keegi kõiki maailma töid ära teha.

ise ma muidugi ka ühtepuhku pritsin tatti ja nõelun. häbi mulle.


RE: Mõistusevastased manöövrid liikluses - PlyVal64 - 06-10-2020

(06-10-2020, 09:15 AM)diesel Kirjutas:  a kuhu te kiirustate? kasti pannakse ikka siis kui aeg käes.
ei jõua meist keegi kõiki maailma töid ära teha.

ise ma muidugi ka ühtepuhku pritsin tatti ja nõelun. häbi mulle.
Ise juba piisavalt Vana mees  Big Grin Ma olen avastanud, et vaid Gäga Hea Autoga ja Väga Ilusa Ilmaga tekib veel kihutamise ning nõelumise soov. Samas on linn lollidest ja sõiduoskamatutest maakatest nii pungil, et sellesinase tatipritsimise vältimiseks (raisad ei oska ju linnas liigelda!) väldin ise linna. Kõikse masendavam on see rohelise tule imetlemine ja spidoka järgi sõitmine!


RE: Mõistusevastased manöövrid liikluses - Mahno - 06-10-2020

(06-10-2020, 09:15 AM)diesel Kirjutas:  a kuhu te kiirustate? kasti pannakse ikka siis kui aeg käes.
ei jõua meist keegi kõiki maailma töid ära teha.

ise ma muidugi ka ühtepuhku pritsin tatti ja nõelun. häbi mulle.

Kõiki töid ei jõua jah, annaks jumal needki tööd ära teha, mis plaani võetud on.


RE: Mõistusevastased manöövrid liikluses - edvard - 06-10-2020

Hea "nõmmesaks"  , seadus nõuab kiiruspiirangust kinni pidamist ja fooritulesid peab ka jälgima , ehk siis lubav tuli on roheline !  Ja "maakate" kulul omi haigeid repliike tasuks vältida , no et arusaamatusi ei tekiks .


RE: Mõistusevastased manöövrid liikluses - Daff - 06-10-2020

Väga hea sõnavõtt. Praegu näiteks teen selsamal põhjusel pausi enne Pariisi kuna ei taha sel kellaajal linna minna. See pakatab praegu rahvakunstnikest. Sõiduaeg limiteeritud ja kellaajaline mahalaadimine paari päeva pärast maailma lõpus. Tuleb sõiduaega valida  et 10 tunniga vähemalt 850 kilti kettale saaks ajada.

Aga kui ise näiteks Tallinnasse väiksega lähen liigitun oma arust ka rahvakunstnike klassi. Võõras külas tee mis tahad aga tuleb ette ukerdamisi kuna ei tea neid peensusi mis tegelikult kohalik teab ja teeb.


RE: Mõistusevastased manöövrid liikluses - Daff - 06-10-2020

(06-10-2020, 19:30 PM)Daff Kirjutas:  Väga hea sõnavõtt. Praegu näiteks teen selsamal põhjusel pausi enne Pariisi kuna ei taha sel kellaajal linna minna. See pakatab praegu rahvakunstnikest. Sõiduaeg limiteeritud ja kellaajaline mahalaadimine paari päeva pärast maailma lõpus. Tuleb sõiduaega valida  et 10 tunniga vähemalt 850 kilti kettale saaks ajada.

Aga kui ise näiteks Tallinnasse väiksega lähen liigitun oma arust ka rahvakunstnike klassi. Võõras külas tee mis tahad aga tuleb ette ukerdamisi kuna ei tea neid peensusi mis tegelikult kohalik teab ja teeb.
Tahtson Plyval64 juttu kiita aga mobla sõi tsiteeritava osa ära.


RE: Mõistusevastased manöövrid liikluses - PlyVal64 - 07-10-2020

(06-10-2020, 19:30 PM)Daff Kirjutas:  Aga kui ise näiteks Tallinnasse väiksega lähen liigitun oma arust ka rahvakunstnike klassi. Võõras külas tee mis tahad aga tuleb ette ukerdamisi kuna ei tea neid peensusi mis tegelikult kohalik teab ja teeb.
Laupäev-pühapäev tullakse linna kohvikusse ja loomaaeda, mõistetav!
Aga tööpäeval tipptunnil ei sõida linnas "suvalised talunikud kükametsast oma vahmiiliga" vaid 95% ulatuses IGAPÄEVASELT neidsamu trajektoore nühkivad palgatöölistest tegelinskid! Kaks asja: juhm pilk ja/või nutisõltuvus! Selliseid juhte, kelle puhul rohelise süttides on juba esimene meeter pöördest sõidetud, näeb üliharva! Ja kui mina (ja ka Proua on sellise koolituse saanud) esimesena seda teen, siis enamasti on minu seljataga nutijoodikust töll, kes alles hakkab käiku sisse panema ja nii ongi ühe lühikese vasakpöördetsükli läbilaskevõime 3 autot, kolmas juba punasega! 

PS: mis puudutab päris maainimesi - Proua vanemad sugulasedki julegvad tulla meieni ehk Nõmmele Raudalu kaudu või näiteks Ülemiste parklasse, kuskohast siis edasi liigutakse kas jala või ühistranspordiga. Ja see ongi mõistlik, sest Tallinna liiklus on päris karm. Ja sellesk on ka "Pargi ja Sõida"-lahendus tehtud, et maainimene ei peaks linnas piinlema. Ahjah, üks rallidel  Kohtunik olnud naisterahvas sõidab Viimsist Piritale ja sealt siis bussiga Vanalinna tööle. Esiteks on selle "pargisõida" kasutamisel buss maakale tasuta ja pole kesklinna ummikujama! See kõik vähendabki mõistusevastasust linnaliikluses sest too Naine ei ole kohe kindlasti mingi hea ja osav juht tipptunni hulluses! Linnaliiklus on nahhaalide pärusmaa - siis asi toimib! Ehk lõunamaine Browni liikumise sarnane liiklus, kus kõik saavad lõpuks hakkama...


RE: Mõistusevastased manöövrid liikluses - Aare R. - 07-10-2020

Vot õige jutt, vähemalt keegi on minuga samal lainel! Ja nagu sa ütlesid, siis kolmas auto on juba punasega, aga ma oletan, et kui jutt käib Tallinnast, siis punasega mahub veel vähemalt 2-3 autot üle. Aga see rohelise tule imetlemine- nagu ükspäev alles siin öeldi, tundub olema üha süvenev probleem ning põhjused on sinu postituses ära öeldud. 

Mõistusevastastest asjadest rääkides jäi täna Autolehes silma ühe lugeja kiri, kus ta kirjeldas olukorda, kus tema tegi suunatulega parempööret ja talle sõitis küljelt sisse sõiduteel liikunud jalgrattur- ma eeldan, et see liikus temaga sama suunas ja samal rajal, sest jutt oli paremalt möödunud pedaalijast. Vastus oli mingilt politsei asjapulgalt ja see oli nii pikk ning igasugu paragrahve nii täis pikitud, et ma ei hakanud vastusesse isegi süvenema, aga mulle tekkis selle situatsiooniga kohe küsimus, et kas see jalgrattur oli pime? Eks ta mingi kilevinku arvatavasti oli. Lihtsalt ma ei saa aru, kas ükskord mõni asi liikluses paranema hakkab. Või noh, tegelt teame kõik, et muutub ainult hullemaks vist.


RE: Mõistusevastased manöövrid liikluses - aavu - 07-10-2020

Tsitaat: tegi suunatulega parempööret ja talle sõitis küljelt sisse sõiduteel liikunud jalgrattur- ma eeldan, et see liikus temaga sama suunas ja samal rajal, sest jutt oli paremalt möödunud pedaalijast. 
Juba kuuekümnendatel õpetati autojuhile, et parem pööre tehakse kõnnitee äärele nii lähedalt, et jalgratas vahele ei mahu. Muidu jääd süüdi ja kui tõesti tänava gabariit ei võimalda suure veokiga pööreta, siis tuleb jalgrattur läbi lasta.Tänasel päeval on sõiduõpetajad vist õpetanud, et enne parempööret tuleb suure kaarega vasakult juurde võtta. Nii need asjad juhtuvad.


RE: Mõistusevastased manöövrid liikluses - Daff - 07-10-2020

See paremast uksest sissesõitev jalgrattur on probleemiks  terves universumis. Esiteks on nad pimedad ja teiseks on neil alati õigus. 
Jah, õigus neil on, ei vaidle, aga natuke peaks ikka liiklusest laiemas plaanis ka aru saama. 
Autol pole lihtsalt alati võimalik kõnniteed vabana hoida. 
Mulle on näiteks seisvale veoautole paremasse esirattasse põrutatud kuna tüüp trükkis sõnumit sõidu ajal ja ise väitis, et temal on kõnniteel sõites õigus. 

Roheline tuli. Kui roheline süttib pannakse mobiil käest ja siis alles hakatakse otsima kus on sidurid pidurid ja kõikse muu staff, et kohalt võtta. 
Ok, saime liikuma. Teine auto mis läheb rohelisega ristmikule millegipärast pidurdab enne foori ja vahib ringi nagu põleks vilkuv kollane. 
Mõnelpool teeb roheline paar vilgutust enna kui kollane süttib. Ja kolmas auto kes nüüd foorini jõuab lööb bremsed peale ja jääb kollast ootama. 
Ja saigi terve tsükliga tervelt kaks kolm autot üle ristmiku. Nii tore.


RE: Mõistusevastased manöövrid liikluses - Meelis2 - 07-10-2020

Siia lisaks veel ühe grupi blondiine: Rohelise süttides asuvad pööret sooritama, kuid kuna ristuval teel on sel ajal ees ju punane tuli siis teevad keset risti äkkpidurduse ja hakkavad rohelist ootama Big Grin
Nii vähe kui ka kilulinna asja on aga olen sel aastal juba paar korda selliseid näinud...


RE: Mõistusevastased manöövrid liikluses - Daff - 07-10-2020

(07-10-2020, 20:49 PM)Meelis2 Kirjutas:  Siia lisaks veel ühe grupi blondiine: Rohelise süttides asuvad pööret sooritama, kuid kuna ristuval teel on sel ajal ees ju punane tuli siis teevad keset risti äkkpidurduse ja hakkavad rohelist ootama Big Grin
Nii vähe kui ka kilulinna asja on aga olen sel aastal juba paar korda selliseid näinud...

Jälle laiemalt levinud probleem. Keegi on kusagilt kuulnud, et pöördel peab foori järgma aga millal ei tea ning stopjoone puudumisest või olemasolust pole keegi midagi kuulnud ja siis igaks juhuks oodataksegi rohelist.


RE: Mõistusevastased manöövrid liikluses - Aare R. - 07-10-2020

Hea nali ikka küll- keegi on kusagilt kuulnud Big Grin
Ma leian, et LS on selline asi, mis välistab igasugu "keegi kuskil rääkis" seadused. See on sama nagu Daff, sina, mina ja arvatavasti kõik veokamehed teavad, et alati on keegi, kelle meelest töö- ja puhkeajaseaduste mingi punkt käib hoopis nii, nagu see konkreetne tüüp seda näeb Big Grin
Aga see pole siiski teema- huvitav ikkagi, et leidub inimesi, kelle meelest rohelise tulega alustatud pööret saab lõpetada siis, kui ristuval teel tuli roheliseks läheb Big Grin Kuhu me jõudnud oleme? 
Ja veel, Daff, kui see rattur sulle esirattasse sõitis, sa ikka naersid ka või? Ma oleks küll tüübi kõrvale läinud, kõhust kinni hoidnud ja näpuga tüübile näidates demonstratiivselt südamest naernud Big Grin  Ja ma ei häbene üldse oma vimma ja põlgust nende nutitroppide suhtes, päriselt. Olgu siis liikluses või niisama kuskil bussipeatustes või kõndimas- mulle pole zombid kunagi meeldinud ja üha vastumeelsemaks muutuvad ka, lihtsalt vastik on vaadata.


RE: Mõistusevastased manöövrid liikluses - diesel - 08-10-2020

siin on kaks asja korraga jamasid põhjustamas.
esiteks koolitus.
see on pinnapealne ja rõhk on igalpool mujal, mitte kollektiivses sujuvas liiklemises.
ja teiseks nühkurite põlvkonna jaoks on auto samaväärne suvalise tabureti või laelambiga.
ning juhtimine on asendunud sõitmisega. 
ega neid ei muuda, tuleb leppida ja katsuda kohaneda.


RE: Mõistusevastased manöövrid liikluses - Aare R. - 08-10-2020

Sellega on arvatavasti kõik nõus, et nühkuritega- tuleb järjest igasugu põnevaid sõnu juurde nende sõltlaste kohta Big Grin- peab üritama leppida. Mul üks sõber ütleb ka minu vaenu kohta nende suhtes, et see on võibolla minu probleem, et ma neid ei salli. Jah, tunnistan isegi, et mõned uued asjad mulle ei meeldi- autod, muusika, nutisõltlased- kuid mulle lihtsalt ei mahu pähe, MIDA KURADIT on seal nuhvlis NII PALJU teha, et see enamus noored täiesti eluvõõraks muudab??
OK, bussipeatused ja tänavad on neid kõverkaelu täis, aga paraku tundub, et see viib sinna, et nad reaalselt kaugenevad üleüldse reaalsest elust.
Tulemus ongi see, et punase tulega tõuksitakse tuimalt auto ette, veokale esirattasse jne. 
Loodan, et nende sõltlaste endaga midagi tõsist ei juhtu, kuid telefonid ja tõuksid võiks küll veokate rataste alt läbi käia. 
Huhh, hommikune äratus on tehtud, krdi hea hakkas Big Grin


RE: Mõistusevastased manöövrid liikluses - Romka - 08-10-2020

Mis uus tüüp see on, kes sõidavad sul tagumikus 5m kaugusel, ükspuha kas sõidad 80 või 130? Mööda ei sõida isegi kui tee vaba ja tõmban tee täiesti paremasse serva. Ainult nii sain lõpuks sellest puugist lahti, kui pidurdasin tee äärde seisma.


RE: Mõistusevastased manöövrid liikluses - olevtoom - 08-10-2020

(08-10-2020, 13:29 PM)Romka Kirjutas:  Mis uus tüüp see on, kes sõidavad sul tagumikus 5m kaugusel...
Soomlane Toungue Need igatahes ei julge mööda sõita.


RE: Mõistusevastased manöövrid liikluses - Mahno - 08-10-2020

Siis on hunnik eestlasi ka soomlaseks muutunud. Mu enda proua ei julge ennem mööda minna, kui tee silmapiirini tühi on. Ta õnneks ei ripu meetri kaugusel sabas ka... Isegi udutulede põletamise kombe olen talt ära õpetanud Smile


RE: Mõistusevastased manöövrid liikluses - Talupoeg taluja - 08-10-2020

(08-10-2020, 08:57 AM)Aare R. Kirjutas:  ...... kuid mulle lihtsalt ei mahu pähe, MIDA KURADIT on seal nuhvlis NII PALJU teha, et see enamus noored täiesti eluvõõraks muudab??
Ma arvan seda, et kui inimene jõllitab pidevalt seda pisikest teksti telefonis, siis tal aju pöörab ära. Maakeeli öeldes, läheb lolliks. Mitte just kõik...
Arvutis käib kõik pliks-plaks ja valmis aga ise tööd tehes läheb maru keeruliseks ja aega võtab ka. Sellepärast on lihtsam arvutist vaadata mida teised teevad ja on teinud. Käed ja näpukesed jäävad ka puhtaks. Big Grin
Laua-arvuti niipalju ajudele ei mõika, see rohkem nagu teleka vaatamine. Aga olge ikka ettevaatlikud.  Laske kohe siit jalga, krt. ilus ilm ja väljas teha maa ja ilm. Big Grin


RE: Mõistusevastased manöövrid liikluses - PlyVal64 - 08-10-2020

(08-10-2020, 13:57 PM)Talupoeg taluja Kirjutas:  
(08-10-2020, 08:57 AM)Aare R. Kirjutas:  ...... kuid mulle lihtsalt ei mahu pähe, MIDA KURADIT on seal nuhvlis NII PALJU teha, et see enamus noored täiesti eluvõõraks muudab??
Ma arvan seda, et kui inimene jõllitab pidevalt seda pisikest teksti telefonis, siis tal aju pöörab ära. Maakeeli öeldes, läheb lolliks. Mitte just kõik...
Arvutis käib kõik pliks-plaks ja valmis aga ise tööd tehes läheb maru keeruliseks ja aega võtab ka. Sellepärast on lihtsam arvutist vaadata mida teised teevad ja on teinud. Käed ja näpukesed jäävad ka puhtaks. Big Grin
Laua-arvuti niipalju ajudele ei mõika, see rohkem nagu teleka vaatamine. Aga olge ikka ettevaatlikud.  Laske kohe siit jalga, krt. ilus ilm ja väljas teha maa ja ilm. Big Grin
Nii on. 27-tolline, klaver, hiir jne, see toimib! OK, ma tegin pildistamiseks asja veel suuremaks elik 130% zoom, püsivalt on 100 peal. Üleval lahti 12 tabi, kõik hetkel olulised. Kuigi pildi teinud Blackview 9900 on võimsam, kui Pentagoni arvutuskeskus Kuule jõudmise ajal, ei saa need ikkagi mitmetuumase flashmäludega lauakasti vastu. Ja ma ei saagi aru, miks kaader seda olematut lukuauku vahib. OK, suvekodus loen muidugi, olude sunnil, aga kirjutada on täielik PITA! Suure surmaga saad kolm lauset kokku. Aga autot juhtides seda teha???  Sad