automoto.ee foorumid
Mõistusevastased manöövrid liikluses - Printerisõbralik versioon

+- automoto.ee foorumid (https://forum.automoto.ee)
+-- Foorum: Varia (https://forum.automoto.ee/forumdisplay.php?fid=12)
+--- Foorum: Vaba teema (https://forum.automoto.ee/forumdisplay.php?fid=16)
+--- Teema: Mõistusevastased manöövrid liikluses (/showthread.php?tid=49357)



RE: Mõistusevastased manöövrid liikluses - edvard - 21-02-2015

  Hr. Marko , ära lase end sellest häirida , viisakus ongi viimane abinõu / võte , kui muu ei aita . Mina nende tuututajate / tõmblejatega lepin , kompensatsiooniks siis nimetan neid t ...  ... jateks , lilladeks ,  sotsiaaltimukraatideks ja milleks iganes ja mul on lõbus. Tavapärane sõit Suurupist Tallinna võtab aega 15 - 20 minutit , mina arvestan poole tunniga , seega tõmblema ei pea , kuigi sel maanteel on liiklus üsna närviline just tänu " ässadele " pole vahet millisel triikraual nad oma " ahtrit ja aju " liigutavad , neile lihtsalt ei kehti kiiruspiirangud , pidev joon teekattel  jne , tõmmelgu , aga ärgu tekitagu kannatusi teistele liiklejatele.


RE: Mõistusevastased manöövrid liikluses - linnuke - 21-02-2015

Minu arust asi ikka peas kinni.No kes on nahhaal,on kogu aeg.
 Kõigil juhtub ju kodus,tööl jne teinekord midagi sitasti.No ei hakka ju sellepärast teistmoodi käituma liikluses.Sõbrameest Sa ju perse ei saada sellepärast,et tööl,kodus probleem.
 Mõned on lihtsalt sellised,KÕIGE TARGEMAD.Arusaavat suhtumist siis,mitte oma närve kulutada. Smile


RE: Mõistusevastased manöövrid liikluses - Sm.Autojuht - 21-02-2015

Austan avalike mõtteid ja mõtlejaid inimesi.Aga väike mõtlemist vääriv tera elust,isegi kahekordne kogemus.Eile sattusin ööbima Helsingis ühe suuure transpordi firma platsile, mis oli  umbes kahe hektari suurune ja hõredalt pargitult veokitega täidetud.Hõivasin platsi mahajäätud nurka koha kus privaatne ja eesti teleka levi.Siga lahe eks.Tühja poisid,just hakkas tv-2  4#4 siberi reis kui pilt hakkas kõikuma.Kurjam,teki alt välja kaema,  va põder oma 25 sega kõrvale manööverdand.! Pilt kottis, levi 0.Tühja sellest,magama.Hommikul ärkasin ,kardinad eest ja kantori poole minek plaanis.Ust avades  avastasin et ei mahugi uksest välja  ,toine  oli end nii täpselt mulle teisele poole kõrvali parkinud et uks vaevu avanes.Mida hullu.Sammusin  toimisto poole ja olin keeeeletu.Hektarine tühi plats,milleks niisugune kollektiviseerimine??? Meenus sama manööver Valgeranna mahajäätud metsast kui naisega end multivaniga öisesse  suvisesse inimtühja võpsikusse ära peitsime.Hommikul infarkti eelne seisund,meeletu lärm,muusika,laste kisa jne.Kardinad eest võttes selgus et kaks seltskonda olid meid piirama asunud.Peale meie kolme seltskonna rohkem tollel mitme hektarisel alali ei viibinudki.Kas eestlastel ka kollektiviseerimis kihk hinges?? Lahe ikka !


RE: Mõistusevastased manöövrid liikluses - olevtoom - 21-02-2015

Kui liiklusest rääkida, siis palun, et selgitaksite kõigile oma tuttavatele (sest ise ju loomulikult teete nii), et seisval autol tuleb sõidutuled seisutulede vastu vahetada.


RE: Mõistusevastased manöövrid liikluses - linnuke - 21-02-2015

Kes neid seisuajal ikka nii kõrvetab Rolleyes
Ja miks nii fekaal arvamine (sest ise ju loomulikult teete nii),


RE: Mõistusevastased manöövrid liikluses - aavu - 21-02-2015

Kas päälinnas ka juba 30 märke näha on? Pärnu täavatele on seoses "ootamatute ilmaoludega" ilmunud. Nimelt asfalt laguneb.


RE: Mõistusevastased manöövrid liikluses - linnuke - 22-02-2015

No Pärnus peaks teinekord olema isegi märgid paatidega,jääsula ju tulemas. Big Grin Big Grin Big Grin


RE: Mõistusevastased manöövrid liikluses - robi - 22-02-2015

Olevtoomilt väga õige tähelepanek.

Seismise ajal tuleb lähituled ümber lülitada parktuledeks. Sellel nõude üks peamisi põhjuseid on asjaolu, et nii on selgelst tuvastatav: sisselülitatud lähi või kaugtuledega sõiduk on eeldatavasti liikuv ning parktuledega seisev. Ka oma kodutänaval on tihtipeale vaja mõistatada, kas tänavaotsast  on tulemas maastur, mille pean nüüd läbi laskma, või seisab see alles väravas ja ootab pere peale. Hommikul, hämaras ja uduste/vesiste külje ja tagaklaasiga on raske seda tuvastada. Lisaks on mul just väljasõidu vastas lastehoid, mille ees parkivad masinad panvad minu aiast väljasõidul (väike tõus tänavatasandile) isegi lähituledega pimestavalt näkku. Olen küll samale kodanikule tuledega märku andnud, kuid ei aidanud ei vilgutamine, ega kaugtulede peale jätmine miski ei kõigutanud. Hommikuvõimlemist või vestlusringi ka  ei soovi alustada - selles pole võidu võimalust. Sama moodi ei saa ka tänava peal noored peatujad aru, et kui sa seisad keset 1 sõidurajaga kvartalisisest tänavat, siis sinu sõiduki lähituled võivad halva nurga puhul pimestada vastutulijat - parempoolse liikluse puhul valgustab sõiduk parempoolset teeperve ju kõrgemalt ning tavaliikluses on sõidukid üksteisest nihutatud trajektooridele, kitsastel tänavatel võib aga sattuda juba tõusvasse valgusvihku.
Omaette teema on veel parklates ootavad sõidukid. Küll on hea tossav diisel sisse jätta - mõnus soe sees, väljas on see-eest pöördvõrdeliselt vastik. Kui parkimiskoht satub veel reljeefist tulenevalt sõiduteest kõrgemal olema ja vihk on sunatud vastutulevale liiklusele, siis on päris kehvasti. Aga on selliseid kodankke, keda sellised nüansid korda ei lähe, ei mõelda "käitun nii nagu ma tahan, et minuga käitutaks". 


RE: Mõistusevastased manöövrid liikluses - ZIL 131 - 22-02-2015

(5) Halva nähtavuse korral või pimeda ajal valgustamata asulavälisel teel peatatud või pargitud sõidukil ei tohi põleda lähi-, kaug- ega udutuled. Asulateel peatatud sõidukil ei tohi põleda kaug- ega udutuled, välja arvatud juhul, kui udutulesid kasutatakse lähitulede asemel. Asulateel pargitud sõidukil ei tohi põleda lähi-, kaug- ega udutuled. Asulatee vasakul teepoolel peatatud sõidukil ei tohi põleda ka lähituled.
Need masuudipressid soojendavad oma ...une ka just kaupluse ukse ees, et ikka kõik uksestkäijad saaksid kaifi kätte.


RE: Mõistusevastased manöövrid liikluses - Basilio - 28-02-2015

Tund aega tagasi käis VIA Baltical Arest Tallinna poole järjekordne kõva laks. "Värvimuusikaga" autosid tuiskas mul akna tagant läbi seitse tükki. Siis sain aru et midagi karmi toimub, krt kananahk tuleb peale. Juba on netis ka uudis üleval:
http://www.parnupostimees.ee/3107015/parnumaal-sattus-liiklusonnetusse-kolm-autot
Mis pagan inimestega lahti on viimasel ajal?! Pärnu ümber muudkui laipadega laksud järjest. Siiani kõik lollakate iga-hinna-eest-möödapressijate ja muidu kihutajate korraldatud. Surma on saanud aga süütud inimesed, kes juhtusid õnnetul kombel valel ajal vales kohas olema. Üks hukkunutest (mõni nädal tagasi) oli hea tuttava naine. Läks hommikul Tallinnasse tööle ja tagasi enam ei tulnud...
Aru ma ei saa, mida teha tuleks... pikaks ajaks kinni panna või maha lasta sihukesed maniakid. Ehk hakkab mõnel siis vähemalt hirm, kaasinimestest hoolimist on liiga palju tahta.


RE: Mõistusevastased manöövrid liikluses - siim83 - 28-02-2015

Huvitav, kui ma oleksin ringile jäänud (välimisest reast tohib ka vasakpööret teha), kas siis tegelane oleks jõudnud ka ära nõelata või läinuks plekk kõveraks... vot ei tea.

https://www.youtube.com/watch?v=fQWZQnL13uM


RE: Mõistusevastased manöövrid liikluses - linnuke - 28-02-2015

Aga vaadakem puht statistiliselt süüdlaste vanust ja kasutatud automarki +auto vanust Sad (või uudsust)


RE: Mõistusevastased manöövrid liikluses - linnuke - 28-02-2015

(28-02-2015, 22:26 PM)siim83 Kirjutas:  Huvitav, kui ma oleksin ringile jäänud (välimisest reast tohib ka vasakpööret teha), kas siis tegelane oleks jõudnud ka ära nõelata või läinuks plekk kõveraks... vot ei tea.

https://www.youtube.com/watch?v=fQWZQnL13uM

Kes on Svenssonis liigelnud,siis ei peaks olema midagi imelikku.Nende ringteedest on meil suht raske aru saada.
 Näiteks sõidad ringteega ristmiku poole.Enne Sind vilgutab sohver vasakut suunda ...st.keerab praeguse sõidusuunas vasakule ,st ringilt 3-s väljasõit.Samas,enne ringilt välja sõittu ,ehk paremale ei vilguta keegi midagi.Alati imestan,kuidas need vastutulevad sellest õieti aru saavad.
PS.Stockis  liigelnud ca.10.aastat .2/3 aastast.Ja mis puutub suunanäitamisse, siis meie pollarid oleks seal lausa võis.
Samas,kiiruse ületamine ja turvavöö ikka päris range trahvi all.


RE: Mõistusevastased manöövrid liikluses - autojuht - 01-03-2015

(22-02-2015, 14:12 PM)ZIL 131 Kirjutas:  Need masuudipressid soojendavad oma ...une ka just kaupluse ukse ees, et ikka kõik uksestkäijad saaksid kaifi kätte.
Riik on oma aktsiisid ja muud tasud saanud ja põletan seda kütet kus ja kuidas tahan ja mõnuga. Nii, et härrased ksf-id ei ohi ja pealegi bensuving on mürgisem.


RE: Mõistusevastased manöövrid liikluses - linnuke - 01-03-2015

Riik on oma aktsiisid ja muud tasud saanud ja põletan seda kütet kus ja kuidas tahan ja mõnuga. Nii, et härrased ksf-id ei ohi ja pealegi bensuving on mürgisem.


No püha müristus,makse maksavad ju kõik(ehk),ega sellepärast keegi niisama tossuta,meil ju puurkaeve pole,et tasuta käes.


RE: Mõistusevastased manöövrid liikluses - autojuht - 01-03-2015

(01-03-2015, 00:41 AM)linnuke Kirjutas:  No püha müristus,makse maksavad ju kõik(ehk),ega sellepärast keegi niisama tossuta,meil ju puurkaeve pole,et tasuta käes.

Tossutan rohkem+kulub rohkem+maksan rohkem= oma raha teen mis tahan.


RE: Mõistusevastased manöövrid liikluses - DevilDeVille - 01-03-2015

Soovitaks seda raha niisama siis põletada, poleks vaja kaaskodanikke mürgitada.


RE: Mõistusevastased manöövrid liikluses - linnuke - 01-03-2015

(01-03-2015, 01:07 AM)autojuht Kirjutas:  
(01-03-2015, 00:41 AM)linnuke Kirjutas:  No püha müristus,makse maksavad ju kõik(ehk),ega sellepärast keegi niisama tossuta,meil ju puurkaeve pole,et tasuta käes.

Tossutan rohkem+kulub rohkem+maksan rohkem= oma raha teen mis tahan.

Hästi elad.Tossa edasi.Aga mis ütleb naabrimees.Või linnuke metsas.


RE: Mõistusevastased manöövrid liikluses - Basilio - 01-03-2015

(28-02-2015, 22:32 PM)linnuke Kirjutas:  Aga vaadakem puht statistiliselt süüdlaste vanust ja kasutatud automarki +auto vanust Sad (või uudsust)
Kaasfoorumlane Indrek Sirk väidab ajakirjanduse vahendusel, et liiklusohutust tõstaks kõvasti vanemate autodega sõitmise ärakeelamine:
"Näiteks võiks keelata sõitmise üle 20 aasta vanuste autodega. Ta märkis, et kui 2009. aastal oli Eestis umbes 90 000 alla viie aasta vanust sõidukit, siis tänavu on neid alla 40 000 - üle kahe korra vähem, mis mõjutab samuti liiklusohutust."
Allikas: 
http://uudised.err.ee/v/eesti/e179acaf-52f1-4361-81f7-f9d8f1f7ff86
Saan aru, et tegemist on kõrgeste haritud spetsialistiga, kelle kõrval mina oma talupojamõistusega olen põlvepikkune, aga viimase aja surmasõidud tunduvad olevat tehtud just uuemate ja väidetavalt turvalisemate autodega. Pakun et tegemist on kolme tähega abilisi täis topitud autode tekitatud petliku turvatundega, mis koos vähese kogemuse ja mäekõrguse enesehinnanguga annavad surmava kombinatsiooni.
Samuti ei selgu advokaadi-härra jutust, kuidas peaksid oma igapäevaeluga toime tulema need inimesed, kes ei jaksa endale uuemat autot soetada. Lapsed aga tarvis lasteaeda-kooli-arstile viia jne. Maapiirkondades bussid väga ei käi enam. Inimesed ei sõida vanade autodega ihnsusest või rumalusest vaid see on paljudele ainus võimalus liikuda. Kõigil ei ole advokaadi sissetulekut, mõnel pole üldse tööd.
Miskipärast ei räägi keegi maanteede äärde vähemalt 50m laiuse puudest vaba turvariba loomisest nagu olen näinud Soomes. Mõnigi praegu kalmistul puhkav liikleja võiks tänu sellele elus olla. 


RE: Mõistusevastased manöövrid liikluses - Veteran - 01-03-2015

  Lisaks siia veel teeäärse metsa eraldamist piirdega, et metsloomad teele ei saaks joosta