automoto.ee foorumid
Mõistusevastased manöövrid liikluses - Printerisõbralik versioon

+- automoto.ee foorumid (https://forum.automoto.ee)
+-- Foorum: Varia (https://forum.automoto.ee/forumdisplay.php?fid=12)
+--- Foorum: Vaba teema (https://forum.automoto.ee/forumdisplay.php?fid=16)
+--- Teema: Mõistusevastased manöövrid liikluses (/showthread.php?tid=49357)



RE: Mõistusevastased manöövrid liikluses - sm. Eestimaa - 13-05-2015

(13-05-2015, 09:14 AM)Margusk Kirjutas:  
(12-05-2015, 20:09 PM)TALUPOEG TALUJA Kirjutas:  Ma arvan,et meiesugused maakad ei jaga neist postidest ega juttidest midagi ja sõidavad umbes täpselt! Big Grin

Tallinnas sõidadki umbes täpselt sest paljudes kohtades jooned lihtsalt nii kulunud või puuduvad üldse. Tunnen kaasa inimestele kes igapäevaselt tallinas ei liigu ja ristmikud, sõiduread peas ei ole.

Ma mäletan ühe sõiduõpetaja märkust selle kohta- teekattemärgistus on abiks teel kulgemisel, sõitma peab ikka märkide järgi, kuna esimene kipub kuluma ja mõnikord võõpavad eka tudengid meelevaldselt uusi triipe.
Aga jaa nali-naljaks, liiklusohutuse seisukohalt on kulunud teekattemärgistus liiklusõnnetusi soodustav asjaolu, samas võivad olla heas korras sebrad rohkem ohtlikumad- kaherattaliste libisemine märjal ajal... Muidugi iga asja annab parandada, oleneb motivatsioonist.


RE: Mõistusevastased manöövrid liikluses - linnuke - 13-05-2015

Tuleb meelde üks Lui de Funessi film,komöödia,nagu ikka... Big Grin
Seal Ta pani pihta nn.triibumasina ja ajas Pahasid taga.


RE: Mõistusevastased manöövrid liikluses - aavu - 13-05-2015

Kaukaasia vang, seal keeras telgjoon kuristikku.


RE: Mõistusevastased manöövrid liikluses - nootsii - 13-05-2015

võin küll nüüd eksida aga kunagi selline mees nagu "songisepp" ütles mingi tänava joonte puudumise kohta et tallinlased  peavad neid peast teadma. 


RE: Mõistusevastased manöövrid liikluses - siim83 - 17-05-2015

Pardakaamera optika on lainurk, elu paistab nagu läbi valepidi keeratud binokli, ehk siis asjad näivad kaugemal kui reaalsuses. Peeglist tabasin, et mingi tegelane siiberdab paar minutit juba sabas, aga möödamineku algust ei märganudki , sest see lihtsalt oli kõige valem aeg selliseks manöövriks.

https://www.youtube.com/watch?v=yq_lEB-abIw 


RE: Mõistusevastased manöövrid liikluses - linnuke - 17-05-2015

Mis Te küll talvel teete. Cool


RE: Mõistusevastased manöövrid liikluses - 41Degree - 17-05-2015

(13-05-2015, 22:00 PM)nootsii Kirjutas:  võin küll nüüd eksida aga kunagi selline mees nagu "songisepp" ütles mingi tänava joonte puudumise kohta et tallinlased  peavad neid peast teadma. 

Mulle aga ütles sõiduõpetaja, et Tallinna tänavate jooned on üks tore muistend, mida räägitakse isalt pojale edasi, aga keegi ei ole neid päriselt näinud. Lihtsalt igaüks on kuulnud, et "kunagi ammu läks siin kaks rida otse ja kolmas keeras vasakule".


RE: Mõistusevastased manöövrid liikluses - Basilio - 18-05-2015

(13-05-2015, 22:00 PM)nootsii Kirjutas:  võin küll nüüd eksida aga kunagi selline mees nagu "songisepp" ütles mingi tänava joonte puudumise kohta et tallinlased  peavad neid peast teadma. 
Sama kehtib mitmel pool Eestis liiklusmärkide ja teeviitade kohta. Kohalikud ju teavad! Sellest piisab. Võõrad aga ei ole niikuinii teretulnud. 
Suurte teede ääres on muidugi kõik OK. Sinna võib ministrihärra mersu sattuda, hakkab veel pahandama.
Kiirusepiirangu suurendamise poolt siledatel ja sirgetel lõikudel olen küll, ainult ... olen seda korrutanud ja korrutan veel - teeääred tuleb puhtaks teha! 50m laiune lage riba tee ääres peaks olema piisav et keegi ootamatult ette ei kablutaks. Hea küll, teeäärset talumaja ei saa maatasa teha, aga vahetult tee ääres kasvavad põlispuud tuleks küll maha võtta. Üritust takistavad puukallistajad tuleks aga sundkorras viia ekskursioonile viimastel aastatel hukkunud inimeste haudadele, kes võiksid praegu elus olla, kui teeäärsed puud oleksid õigel ajal maha võetud. Tean ise päris mitut juhtumit. Üks oli hea tuttav, teine tuttava abikaasa. 
Kui see ka ei peaks aitama, siis saadaks puukallistajad hukkunute omastele põhjendama, miks üks taim on väärtuslikum kui autotäis rahvast.  


RE: Mõistusevastased manöövrid liikluses - MeelisV - 18-05-2015

aktuaalne teema täitsa

http://www.postimees.ee/3193421/politsei-tabas-eile-40-joobes-juhti

arvestades, et politseid pole näha ja niisama kinni ei peeta siis on 40 isikut ikka päris palju
paneb mõtlema kui palju neid tegelikult ringi liikleb
iga mitmes siis ???


RE: Mõistusevastased manöövrid liikluses - Marko - 18-05-2015

Kusagilt on meelde jäänud, et kino Kosmos eest sõidab igas minutis läbi joobes juht. Päris nutune.


RE: Mõistusevastased manöövrid liikluses - 41Degree - 18-05-2015

(18-05-2015, 15:05 PM)Marko Kirjutas:  Kusagilt on meelde jäänud, et kino Kosmos eest sõidab igas minutis läbi joobes juht. Päris nutune.

Nagu ma mõni kuu tagasi siiasamasse kirjutasin:
(10-02-2015, 18:28 PM)41Degree Kirjutas:  Vastavalt ühele MNT numbrile võiks justkui öelda, et igal ajahetkel statistilises mõttes on täis 1,29% juhtidest. See tähendab, et iga 76 kaine juhi kohta on üks vennike täis.

Nüüd võib seisatada minutiks vabalt valitud kohta ja hakata seitsmekümne kuueni lugemist harjutama. Võib näiteks ka ummikus igavledes mõelda, et kahes reas seistes on umbes iga 200m tagant üks nähtudega tegelinski...

Kusjuures, ma tahaks kangesti olla kriitiline ja öelda, et "statistika on moonutatud" ja "näidatakse seda, mida parajasti vaja on näidata", aga kahjuks see on koht, kus see hästi ei taha õnnestuda.


RE: Mõistusevastased manöövrid liikluses - sm. Eestimaa - 08-06-2015

(18-05-2015, 23:33 PM)41Degree Kirjutas:  
(18-05-2015, 15:05 PM)Marko Kirjutas:  Kusagilt on meelde jäänud, et kino Kosmos eest sõidab igas minutis läbi joobes juht. Päris nutune.

Nagu ma mõni kuu tagasi siiasamasse kirjutasin:








(10-02-2015, 18:28 PM)41Degree Kirjutas:  Vastavalt ühele MNT numbrile võiks justkui öelda, et igal ajahetkel statistilises mõttes on täis 1,29% juhtidest. See tähendab, et iga 76 kaine juhi kohta on üks vennike täis.

Nüüd võib seisatada minutiks vabalt valitud kohta ja hakata seitsmekümne kuueni lugemist harjutama. Võib näiteks ka ummikus igavledes mõelda, et kahes reas seistes on umbes iga 200m tagant üks nähtudega tegelinski...

Kusjuures, ma tahaks kangesti olla kriitiline ja öelda, et "statistika on moonutatud" ja "näidatakse seda, mida parajasti vaja on näidata", aga kahjuks see on koht, kus see hästi ei taha õnnestuda.
Päris nii see ei ole ja kriitiline peaks ikka olema. Kindlasti oleneb ajast ja kohast, millal sellist loendust/vahele võtmist teha. Peale Jaanipäeva linna suunduval teel võib kindlasti rohkem kohata joobnuid kui Viru ringil näiteks mitte-täiskuu kolmapäeval kell 11.30. Samas on oluline teada millistes kohtades üldse juhtide joovet kontrollitakse ja miks just sellistes kohtades. Kui me leiame mingi piirkonna kohta mingi keskmise, ei tähenda see ju seda, et see keskmine laieneb igale poole samaväärselt, pigem on seis see, et kusagil tabati üks närukael, teises kohas aga 10 ja keskmine on üle 5, aga nüüd ei saa seista ja näpuga näidata iga inimese pihta selle teabe arvelt.
edit: järgnevad kaks lauset on mööda minu poolt- Samuti see protsent peaks käima ju liiklussageduse kohta- mida suurem arv autot läbib ajahetkes mingit ristlõiget seda rohkem on arvuliselt joobes juhte ja vastupidi. Kuna liiklussagedused erinevad oluliselt tänavate/teede lõikes siis ühe arvuga kõiki lüüa ei saa
Ja rõhutaks veel, et oleneb kohast ja ajast. See määrab keskmised, mis tegelikult ei pruugi kuhugi laieneda.
Või tõesti mõõdeti juhtide joovet pidevalt "Kosmose" lähistel pikema aja vältel suvaliselt hetkedel?
Edit: ning praegusel juhul on käsitlusel statistika juhtide lõikes, kes On vahele jäänud. Tegelik arv on teadmata.


RE: Mõistusevastased manöövrid liikluses - Aspelund - 08-06-2015

Ma olen seisukohal, et kala hakkab mädanema peast. Ehk siis paljud lollused saavad alguse õpetajate eeskujust

Näited:
Ehk siis paljuski on asi kinni eeskujudes. Kui juba õpetaja sellist eeskuju näitab, siis mida õpilastest oodata?

A.


RE: Mõistusevastased manöövrid liikluses - nootsii - 09-06-2015

Täitsa nõus et mädaneb peast ja sellest tulenevalt küsimus. Millal viimati ka ise autokooli sai külastatud? Mina käisin tähte juurde tegemas nii 4 aastat tagasi ja siis kahes koolis ning mõlemas oli teema üks õpitakse AINULT eksamiks: sõidame need ristmikud läbi mis eksamil ja harjutame neid küsimusi miks eksamil. Sõidu õppest on asi kaugel.


RE: Mõistusevastased manöövrid liikluses - Tegelane5 - 09-06-2015

(09-06-2015, 07:22 AM)nootsii Kirjutas:  Täitsa nõus et mädaneb peast ja sellest tulenevalt küsimus. Millal viimati ka ise autokooli sai külastatud? Mina käisin tähte juurde tegemas nii 4 aastat tagasi ja siis kahes koolis ning mõlemas oli teema üks õpitakse AINULT eksamiks: sõidame need ristmikud läbi mis eksamil ja harjutame neid küsimusi miks eksamil. Sõidu õppest on asi kaugel.
 Samas ei saa ju autoõpetaja ka õpetada: et eksami ajal teeme nii aga päriselus käib asi naa, Mõni eksamineeritav ütleb stressi olukorras välja: "ahh õige küll, nii pidin ma siis sõitma hakkama kui load juba käes on. Johhenpuhh." See vast veel mõttetum kui politseiga vaielda.
 Mis loogikast ja seadusest, ühes lauses koos, me üldse rääkida saame, kui see mees siin pildil "esineb politseinikuna"  Sad
[Pilt: ev97-jaaskulptuur-seakula-simson-70814703.jpg]


RE: Mõistusevastased manöövrid liikluses - pvr - 10-06-2015

@ Tegelane5 WTF kuidas sa sõidad päris elus teistmoodi kui eksamil???


RE: Mõistusevastased manöövrid liikluses - Basilio - 10-06-2015

(10-06-2015, 10:33 AM)pvr Kirjutas:  @ Tegelane5 WTF kuidas sa sõidad päris elus teistmoodi kui eksamil???
Eksamil:

Päris elus:




RE: Mõistusevastased manöövrid liikluses - honkomees - 10-06-2015

Mul naine tegi lube 15+ a tagasi, talle olla sõiduõpetaja öelnud: meie sõidame eeskirjade järgi, mitte nagu kõik teised.


RE: Mõistusevastased manöövrid liikluses - aavu - 12-06-2015

http://sport.postimees.ee/3224079/johker-video-euroopa-mangudel-ajas-buss-alla-kolm-sportlast
Pime bussijuht või sõdalane.


RE: Mõistusevastased manöövrid liikluses - Tegelane5 - 15-06-2015

 Minumeelest polnud see manööver, ei ohtlik ega julm. Või ikkagi on?
http://tallinncity.postimees.ee/3223017/buss-teeb-keelava-fooritulega-julmalt-parempoorde