automoto.ee foorumid
Mõistusevastased manöövrid liikluses - Printerisõbralik versioon

+- automoto.ee foorumid (https://forum.automoto.ee)
+-- Foorum: Varia (https://forum.automoto.ee/forumdisplay.php?fid=12)
+--- Foorum: Vaba teema (https://forum.automoto.ee/forumdisplay.php?fid=16)
+--- Teema: Mõistusevastased manöövrid liikluses (/showthread.php?tid=49357)



RE: Mõistusevastased manöövrid liikluses - Daff - 27-02-2023

(27-02-2023, 19:58 PM)PlyVal64 Kirjutas:  Aga niipea, kui maantee olud muutuvad tavalisest kesk-euroopa vihmasest sügisest natukenegi hullemaks, läheb asi kiiresti väga viletsaks. Kuna meil viib nüüd ka tee tihtipeale 120 km/h lõigule, siis see on karjuvalt liig foobiale isegi ilmeilusal suvel! Ta annab sellest teada 3500+rpm seakisaga 

 Ma unustasin suures kiitmistuhinas üldse ära, et Fabiat on väga mitmes kastmes. Jah, mul oli kunagi tööauto selline millel 3 pütti  ja 90 oli juba julge ettevõtmine.  Lagi oli vist alla 160 km/h.
 
See ennist kiita võetud auto omas 4 pütta, 81 kW ja 7 DSG kasti. Täpselt ei mäleta aga võrreldes Karoq 2,0 diisliga oli tal 90 sõites vähem pöördeid. Raamatu järgi lagi 205 mis vastas tõele. Sakslane demonstreeris. Teate kui tore tunne on see kui lendad tugitooliga sellise kiirusega.  Ma hakkasin peaaegu jumalat uskuma.


RE: Mõistusevastased manöövrid liikluses - PlyVal64 - 28-02-2023

(27-02-2023, 20:18 PM)Daff Kirjutas:  
(27-02-2023, 19:58 PM)PlyVal64 Kirjutas:  Aga niipea, kui maantee olud muutuvad tavalisest kesk-euroopa vihmasest sügisest natukenegi hullemaks, läheb asi kiiresti väga viletsaks. Kuna meil viib nüüd ka tee tihtipeale 120 km/h lõigule, siis see on karjuvalt liig foobiale isegi ilmeilusal suvel! Ta annab sellest teada 3500+rpm seakisaga 
 Ma unustasin suures kiitmistuhinas üldse ära, et Fabiat on väga mitmes kastmes. Jah, mul oli kunagi tööauto selline millel 3 pütti  ja 90 oli juba julge ettevõtmine.  Lagi oli vist alla 160 km/h.
 
See ennist kiita võetud auto omas 4 pütta, 81 kW ja 7 DSG kasti. Täpselt ei mäleta aga võrreldes Karoq 2,0 diisliga oli tal 90 sõites vähem pöördeid. Raamatu järgi lagi 205 mis vastas tõele. Sakslane demonstreeris. Teate kui tore tunne on see kui lendad tugitooliga sellise kiirusega.  Ma hakkasin peaaegu jumalat uskuma.
Seal on 100 kilo kaaluvahet, mis enamus on just ninas. Isegi 1,2R3 TDi kaalub 1200 kilo, bensukas R3 1100. Ätsbäki ja vaguni kaaluvahe on olematud 35 kilo. Ja need on teh.passi andmed mis enamasti tegelikkusele ei vasta + ei ole sillakaalusid. Lisaks on Mk.III foobiast täiesti teine auto ja seda ka tolle TSi 81kW pärast. Ja "kolmas" on 9cm laiem mis on terve igavik. Aga selle kolmpaugutaja näitajad on ju sellsied: 44 kW@5200 rpm ja 108 Nm@3000 rpm. Puhas linnakas. Mk.II põhjal Roomster on küll sama platform ja muud jutud aga 20 senti pikem teljevahe teeb imet. Rääkimata varustustest, mida sellele sai kuni Scoutini välja. Panoraamkatused ja automaadid olid isegi Eestis tavalised kui Foobiatel oli hea, kui rooliratas oli Wink Ja nad olid ka 150 kilo raskemad. Roomsterite läbisõidud on ka topelt samavanade Fabiatega võrreldes just maanteesõidu jagu. Kasvõi see isend automaadiga, mis on meie omast 100K rohkem sõitnud. + 20cm teljevahe, +170kg kaalu ja täiesti teine auto. Ja siis on Praktik, mis on saanud kummagi kõige halvemad omadused ja mis maksab arutult palju siiani Wink


RE: Mõistusevastased manöövrid liikluses - hobiautod - 28-02-2023

Te ei tea midagi. Dodge Caliber cvt eriti erootiline talvesõiduk. See on nagu mosse aga esivedune.Ilma ühegi abita. Ma tõesti tegin selle autoga mõistusevastaseid manöövreid esimese libedaga liikluses.


RE: Mõistusevastased manöövrid liikluses - MeelisV - 28-02-2023

Õnneliku lõpuga lugu mis oleks võinud lõppeda väga hirmsalt.

Artikli lõpus ka video.

https://www.postimees.ee/7722050/kaadrid-toompuiesteel-rahva-sekka-soitnud-juht-oli-narkojoobes-ja-arritunud


RE: Mõistusevastased manöövrid liikluses - MeelisV - 28-02-2023

lisaks eelmisele ka üks samast klassist teema.


https://www.err.ee/1608885032/rendiauto-juhid-on-keskmisest-kaks-korda-sagedamini-joobes-naitas-reid


RE: Mõistusevastased manöövrid liikluses - Tegelane5 - 28-02-2023

(28-02-2023, 19:02 PM)MeelisV Kirjutas:  lisaks eelmisele ka üks samast klassist teema.


https://www.err.ee/1608885032/rendiauto-juhid-on-keskmisest-kaks-korda-sagedamini-joobes-naitas-reid
 Tundub et rendikaid on algusest peale tavaautodest rohkem üle kuudi aetud Cool
https://arhiiv.err.ee/video/vaata/ak-filmikroonika-1958-1991-prokaatautod


RE: Mõistusevastased manöövrid liikluses - iisak - 28-02-2023

(28-02-2023, 19:02 PM)MeelisV Kirjutas:  lisaks eelmisele ka üks samast klassist teema.


https://www.err.ee/1608885032/rendiauto-juhid-on-keskmisest-kaks-korda-sagedamini-joobes-naitas-reid
Delfis oli vähe pikemalt selgitatud "hea saagi" põhjuseid:
"Politsei, CityBee ja Bolti koostöös korraldatavate reidide käigus jälgivad ettevõtete esindajad autodesse paigaldatud andurite abil kahtlaseid liikuvaid masinaid/---/ Tegemist on nii-öelda sihtotsinguga, mistõttu tuvastatakse liiklusrikkumisi rohkem kui tavapärase liikluskontrolli korral,/---/.“ 

https://forte.delfi.ee/artikkel/120146034/kohedust-tekitav-number-uus-reid-uued-vahelejaanud-lausa-kumnendik-kontrollitud-bolti-ja-citybee-juhtidest-olid-narkouimas-voi-purjus


RE: Mõistusevastased manöövrid liikluses - hall kass - 01-03-2023

Pättidel siis tekib uus "võistlus" - kes leiab ja suudab kõige rohkem likvideerida neid andureid Smile 

Paneb nii mõtlema, kui lugeda, kuidas rendiautosid lõhutakse. Mõnel elukal on kiiks autost midagi maha kruvida. Ja siis järgmised tellijad kirjutavad foorumites: "mina istusin autosse ja avastasin, et käigukang puudub", " tegin ukse lahti ja oh sa juudas, rooliratast polnud"...


RE: Mõistusevastased manöövrid liikluses - hulgus - 01-03-2023

(28-02-2023, 19:42 PM)Tegelane5 Kirjutas:  
(28-02-2023, 19:02 PM)MeelisV Kirjutas:  lisaks eelmisele ka üks samast klassist teema.


https://www.err.ee/1608885032/rendiauto-juhid-on-keskmisest-kaks-korda-sagedamini-joobes-naitas-reid
 Tundub et rendikaid on algusest peale tavaautodest rohkem üle kuudi aetud Cool
https://arhiiv.err.ee/video/vaata/ak-filmikroonika-1958-1991-prokaatautod
Kiireim auto, on rendiauto. Klassika kellegi J.Clarcksoni poolt...


RE: Mõistusevastased manöövrid liikluses - PlyVal64 - 01-03-2023

(01-03-2023, 11:00 AM)hulgus Kirjutas:  
(28-02-2023, 19:42 PM)Tegelane5 Kirjutas:  
(28-02-2023, 19:02 PM)MeelisV Kirjutas:  lisaks eelmisele ka üks samast klassist teema.
 Tundub et rendikaid on algusest peale tavaautodest rohkem üle kuudi aetud Cool
Kiireim auto, on rendiauto. Klassika kellegi J.Clarcksoni poolt...
Kas mitte ka Jackass mingi rendikaga trikka ei teinud Wink Miski valge junntükk, mille lõpuks tagasi viisid täisromuna... Džäkässindus on lihtsalt nüüd meile jõudnud läbi bolti-sitipii. 
Vaadates rende rendikate liikumist linnas, siis on seal tõesti päris kõlbmatu kaader kohati roolis. Ehk see, milleks selline teenud on mõeldud, viib ka sõiduoskused alla. Rendiauto ja Waze on juhtimsioskamatuse ja (ette)mõtlemisvõimetuse kaks suurimat generaatorit.


RE: Mõistusevastased manöövrid liikluses - Telc - 01-03-2023

(01-03-2023, 06:31 AM)hall kass Kirjutas:  Pättidel siis tekib uus "võistlus" - kes leiab ja suudab kõige rohkem likvideerida neid andureid Smile 

Paneb nii mõtlema, kui lugeda, kuidas rendiautosid lõhutakse. Mõnel elukal on kiiks autost midagi maha kruvida. Ja siis järgmised tellijad kirjutavad foorumites: "mina istusin autosse ja avastasin, et käigukang puudub", " tegin ukse lahti ja oh sa juudas, rooliratast polnud"...
Loll jutt. Kasutan bolti ja citybeed tihti. Ainuke, mille puudumist olen märganud, on varuratas ning see võib olla ka teenusepakkuja otsus autod ilma nendeta välja saata.
Julge pool rendikate kasutusest on hommikul tööle, õhtul koju vaadates, kus rendikad mingil kellaajal asuvad. Keset päeva asjaajamised kesklinna ümbruses/ärilinnakutes. Ise lähen vahel ka õhtul kõrtsi, ei pea linna minnes taksot püüdma ega bussi ootama ja tagasi ei pea autoroolis tulema.
Küljestkruvimised ja lõhkumised, neid pole märganud. Suvel olid paljud autod seest väga liivased. Ja kui lapsi sõidutatakse, on esiistmete tagused mustad.


RE: Mõistusevastased manöövrid liikluses - Aare R. - 01-03-2023

Varsti suvi käes, eks siis on jälle näha, kuidas "arendatakse" liikluskasvatust väiksemate sõidukite ehk siis tõukside otsas. Alustame tõuksidest, "edasijõudnud" liiguvad autodele edasi.
Küll aga tekkis mul üks küsimus seoses rendikate üle kuudi ajamisega- kas juhil siis üldse mingit vastutust pole, et nii kergekäeliselt teiste varasse suhtutakse?
Võib tunduda rumala küsimusena, aga ma olen ise autot paarkümmend aastat tagasi mõned korrad rentinud ja siis tagastasin auto puhta ja pestuna.
Ise olen pigem seda meelt, et teise varasse suhtun pigem veel ettevaatlikumalt kui enda omasse.


RE: Mõistusevastased manöövrid liikluses - PlyVal64 - 01-03-2023

(01-03-2023, 15:15 PM)Aare R. Kirjutas:  Varsti suvi käes, eks siis on jälle näha, kuidas "arendatakse" liikluskasvatust väiksemate sõidukite ehk siis tõukside otsas. Alustame tõuksidest, "edasijõudnud" liiguvad autodele edasi.
Küll aga tekkis mul üks küsimus seoses rendikate üle kuudi ajamisega- kas juhil siis üldse mingit vastutust pole, et nii kergekäeliselt teiste varasse suhtutakse?
Vastutab ikka, me kõik kes me Bolti või ka muid sarnaseid kautame, peame nõustuma ka Üldtingimustega ja seal on kõik kenasti kirjas. 

Aga too liikluskultuuri "arendamine" on jah päris õudne, Tuule tõuksid on juba väljas. Tänasest pole ju ka enam talverehvi kohustust millelgi ehk sõida kuidas ja millega tahad. Reaalselt on kõik need tõuksid ja elektrirattad ja rendiautod ja... jube head ja vajalikud! Tõesti on. Aga kuidas nende kasutamist kontrollida ja vähegi mõistlikusse ja kõigile ohutusse vormi suruda, see on küsimus!


RE: Mõistusevastased manöövrid liikluses - aavu - 01-03-2023

Tsitaat:Aga kuidas nende kasutamist kontrollida ja vähegi mõistlikusse ja kõigile ohutusse vormi suruda, see on küsimus!
Võibolla peaks rendikas käivituma ainult siis kui kaardilugejas on inimese ID-kaart. Kaardi järgi on teada. kas juhiluba kehtib ja kes nimeliselt roolib. Midagi lihtsustatud tahhograafi taolist siis.


RE: Mõistusevastased manöövrid liikluses - Telc - 01-03-2023

(01-03-2023, 16:05 PM)aavu Kirjutas:  
Tsitaat:Aga kuidas nende kasutamist kontrollida ja vähegi mõistlikusse ja kõigile ohutusse vormi suruda, see on küsimus!
Võibolla peaks rendikas käivituma ainult siis kui kaardilugejas on inimese ID-kaart. Kaardi järgi on teada. kas juhiluba kehtib ja kes nimeliselt roolib. Midagi lihtsustatud tahhograafi taolist siis.
Sisuliselt nii ju ongi. Inimene on ennast mobiilirakenduses tuvastanud ja oma juhtimisõigust tõestanud. Muul juhul autouksi lahti ei saa.
Kes valetada tahab, torkaks võõra kaardi lugejasse ja sõidaks, nagu praegugi vähesed petised võõra nime alt sõidavad.

Ma ei ole kindel, et rendikate kasutamine üleüldisest liikluskultuurist oluliselt viletsam on. Küll, aga pälvivad nendega seotud intsidendid rohke  meedia tähelepanu.

Autosid ja tõukse siinkohal ühte patta ei paneks.


RE: Mõistusevastased manöövrid liikluses - Mossemees - 01-03-2023

(01-03-2023, 15:14 PM)Telc Kirjutas:  
(01-03-2023, 06:31 AM)hall kass Kirjutas:  Pättidel siis tekib uus "võistlus" - kes leiab ja suudab kõige rohkem likvideerida neid andureid Smile 

Paneb nii mõtlema, kui lugeda, kuidas rendiautosid lõhutakse. Mõnel elukal on kiiks autost midagi maha kruvida. Ja siis järgmised tellijad kirjutavad foorumites: "mina istusin autosse ja avastasin, et käigukang puudub", " tegin ukse lahti ja oh sa juudas, rooliratast polnud"...
Loll jutt. Kasutan bolti ja citybeed tihti. Ainuke, mille puudumist olen märganud, on varuratas ning see võib olla ka teenusepakkuja otsus autod ilma nendeta välja saata.
Julge pool rendikate kasutusest on hommikul tööle, õhtul koju vaadates, kus rendikad mingil kellaajal asuvad. Keset päeva asjaajamised kesklinna ümbruses/ärilinnakutes. Ise lähen vahel ka õhtul kõrtsi, ei pea linna minnes taksot püüdma ega bussi ootama ja tagasi ei pea autoroolis tulema.
Küljestkruvimised ja lõhkumised, neid pole märganud. Suvel olid paljud autod seest väga liivased. Ja kui lapsi sõidutatakse, on esiistmete tagused mustad.
Kui midagi lihtsalt küljest kruvida, siis see avastataks kohe ja anna siis selgitusi, pärast maksa veel kinni ka. Millalgi kuuekümnendate keskpaiku tegutses üsna lühikest aega autolaenutus (Prokat), siis seal kasutatud Mossedel vahetatud küll detaile massiliselt ära - võeti laenuauto küljest korralik ja pandi oma auto küljest mingi räbal asemele, nt. piduriklotsid jmt., mis kohe niisama vaadates välja ei paistnud. Sel põhjusel see laenutus ka üsna ruttu ära lõpetati.


RE: Mõistusevastased manöövrid liikluses - MeelisV - 25-04-2023

Naaberküla tupiktänavas läks maja põlema. Ja oh sa juudas kus siis hakkas pihta. Enne kui päästjad jõudsid kohale oli see tupiktänav "turiste" nii täis sõidetud, et päästjad ei pääsenud ligi. MIKS ? Iga uus päästeuto tuli nagu laev udus pikalt signaali andes. 
Meie küla on üle põllu mõnitada meetrit eemal ja meil on üks läbiv tänav ja palju kõrvaltänavaid tupikus ja noh kui meil tavaliselt õhtul peale 7 enam keegi liigu ehk üksikud autod siis nüüd pea 22 ajal nagu kesklinnas. Krt saab aru mis neil pähe lõi. MIKS VAJA? Igasse põiku keerati sisse ja noh ikka niikaugele kui saab. 
Ja noh jube kiire on ju kah ehk äkki enne kustub kahjutuli ära ja ei näegi loe: ei saa pilti teha kuidas keegi kodu kaotab. S.t. 30 alas lastakse julgelt 60+, künnistel kraabitakse põhjasid.  Jne.

Sad

Ehk kui sa ikka ei lähe väga kindla ja tõsise sooviga ise midagi aitama ja teadlikult liikled jättes võimaluse kellele vaja siis noh "autoturisti" ei peaks küll minema tegema päästevajadusega sündmuskohta.

Linnas on sama probleem aga seal on kiirelt politsei kohal ja piirab neid aga külasse nad ju ei tule. Tunnen päästjatele kaasa, et nad nende lollidega võitlema peavad ja kannatanule kes seetõttu abi saavad hiljem kui ilma nende tropideta oleks saanud. 

Võtab ikka vanduma.
Sad


RE: Mõistusevastased manöövrid liikluses - hulgus - 26-04-2023

Ikka veel kiirendus-aelustus reast.

"xxxx talu" veoki ja kaubiku juhtide mõtted on tase omaette. Tegin parempöörde, kiirendusrajale, peateel liiklus, aga kõik korraliku pikivahega. Põhjagaas, kõrvale tuli suur veok, (ei, ei olnud "pimenurgas") ootan kuniks mööda jõuab, sätiks sappa, aga ... keset kiirendusrada pargib suur kaubik. Pidurdan ja järgmisel hetkel vajub veok üle laia pidevjoone, suund sees, mulle selga ja sätib ka kaubiku taha parkima. Teepeenar päästis. Samast loetud meetrid edasi, algab aeglustus rada mis viib  (paljudele AM -tele tuttavasse Waide) suurde parklasse. Kodanikud otsustasid tee peal kaupa ümber laadima asuda... nii kiire, et ei mallanud 50m edasi parklasse sõita. nb. ei  olnud tehniline rike, vms.


https://goo.gl/maps/4bSYbMsWoqVGcFEy7


RE: Mõistusevastased manöövrid liikluses - DevilDeVille - 26-04-2023

(26-04-2023, 15:51 PM)hulgus Kirjutas:  Ikka veel kiirendus-aelustus reast.

"xxxx talu" veoki ja kaubiku juhtide mõtted on tase omaette. Tegin parempöörde, kiirendusrajale, peateel liiklus, aga kõik korraliku pikivahega. Põhjagaas, kõrvale tuli suur veok, (ei, ei olnud "pimenurgas") ootan kuniks mööda jõuab, sätiks sappa, aga ... keset kiirendusrada pargib suur kaubik. Pidurdan ja järgmisel hetkel vajub veok üle laia pidevjoone, suund sees, mulle selga ja sätib ka kaubiku taha parkima. Teepeenar päästis. Samast loetud meetrid edasi, algab aeglustus rada mis viib  (paljudele AM -tele tuttavasse Waide) suurde parklasse. Kodanikud otsustasid tee peal kaupa ümber laadima asuda... nii kiire, et ei mallanud 50m edasi parklasse sõita. nb. ei  olnud tehniline rike, vms.


https://goo.gl/maps/4bSYbMsWoqVGcFEy7
Selliste pederastide puhul on viisakas 112 helistada ja avaldada arvamust, et ilmselt on joobes või ainete all. Siis reageeritakse.


RE: Mõistusevastased manöövrid liikluses - Aare R. - 08-05-2023

Hakkab jälle pihta- tõuksid!
Käisin just kodu juures väikses Selveris ja hakkasin rahulikult parkimiskohale keerama, kui mingi tõuksijobu mul täpselt nina eest läbi kihutas. Ütleme nii, et mind lausa veidi ehmatas, et kust krdi kohast see välja ilmus. Oleks ma 1km/h kiiremini parkimiskohale tulnud ja pool meetrit kaugemal olnud, oleks see tolvan mulle täpselt esitiiba sisse tulnud. Väga tal mänguruumi ka ei olnud, sest kõrval oli kohe suur metallist klaastaarakonteiner ning ta pidi tegema veel põike, et minu ja konteineri vahelt läbi lipsata.
Kas on tõesti nii, et enamusel jääb mõistus sinna, kust tõuks võetakse?