automoto.ee foorumid
Mõistusevastased manöövrid liikluses - Printerisõbralik versioon

+- automoto.ee foorumid (https://forum.automoto.ee)
+-- Foorum: Varia (https://forum.automoto.ee/forumdisplay.php?fid=12)
+--- Foorum: Vaba teema (https://forum.automoto.ee/forumdisplay.php?fid=16)
+--- Teema: Mõistusevastased manöövrid liikluses (/showthread.php?tid=49357)



RE: Mõistusevastased manöövrid liikluses - Daff - 05-06-2023

(04-06-2023, 21:54 PM)zazik Kirjutas:  
(04-06-2023, 18:29 PM)Daff Kirjutas:  
(04-06-2023, 17:53 PM)olevtoom Kirjutas:  Ma siin veidi aega tegasi alamteemaks olnud ringristmikul-suunanäitamise jutu peale kordan, et ainus mõistuspärane käitumine on ringil olles mitte mingisugust suunda näidata ning enne mahasõitmist parempoolset suunda näidata.

Aeg ajalt kasutan suurega vasakut suunda.  Siis jäävad vaatama mis toimub muidu sõidavad külje maha.

Näiteks tuleb aeg ajalt Tartus vangla juures teha ringil tagasipööre. Kui esimesest maha ei läimud siis arvatakse, et eks ta läheb teisest kuigi ma suunda ei mäita ja põmaki ette. KUi vehid vasaku suunaga saab rahulikult üles tagasi minna. 

Nendes riikides kus on vasak suund ringil tavaline on ka ringi läbimine ohutum ja kiirem. Sujub paremini.

Mina küll aru ei saa, mismoodi see vasak suund ringil midagi paremaks või sujuvamaks muudab. Ringile sõitu oodates on ju ringil olijad peateel, sõltumata sellest, kas neil vilgub see vasak suund või mitte. Väljuja parempoolne suunamärguanne annab järgmiselt teelt sisenejale signaali, et tee on vaba ja saab minna, vasakpoolsest suunatulest pole ju mitte mingit tolku. Pigem vastupidi, kui eeldada kõigilt liiklejatelt seda suunanäitamist, siis on potentsiaalselt väga lihtne ette sõita mõnele ringil liikujale, kes antud suunamärgu (milleks tal ka kohustust pole) näitamata jätab. Kui mats käib, on süüdi ikka see, kes kõrvalteelt tuli (s.t. ringile sõitis), mitte see kes suuna näitamata jättis.

Tihti tundub, et paljud väljamaalkäinud mehed kukuvad hirmsasti tarka panema, kuidas mujal on kõik parem, lihtsalt sellepärast et see on väljamaal. Samalaadne teema on "läti möödasõitude" igatsemisega jms.
Tõsi on muidugi see, et paljude teiste riikide liikluskultuuris on mõningaid asju, mis muudavad liikluse paremaks ja sujuvamaks, aga päris kõike siia üle kanda ka ei tahaks.


No ma püüan selgitada oma seisukohta. Esiteks väljamaal käinuks mind nimetada ei saa kuna 2004. aastast olen majandanud väljamaal. NL, GB,F olid põhilised. Pigem kasutaks mingit muud terminit. GB ja F näiteks kasutab eranditult vasakut või siis paremat suunda ringile minnes. Hollandis umbes pooled.  Võibolla on minus see vasak (parem) suund sealt sisse sööbinud ja nüüd eestis tunned ennast kuidagi alasti kui tormad lihtsalt ringile '. Eks see on kasvatuse viga. Püüan ennast parandada.
Olen nii mõnigikord tähele pannud, et suured kipuvad aeg ajalt kasutama vasakut suunda kui tekkib kergelt kahetimõistetav situatsioon. Näiteks kui on suurem ring ja mahasõitude vahe on ikka mitu autopikkust. 
Näiteks üks hommik Tartus Volvo juures oleval ringil tuli paljukirutud kruusavedaja Tallinna poolt ja keeras Vitamiini poole. Mina tulin Lõunakeskuse poolt.  Kruusavedaja lõi ringile tulles vasaku sisse. Selge pilt mis plaanis mehel. Ei olnud vaja mõistatada kas lööb viimasel hetkel suuna ja keerab kusagile maha. Tal oli ju kaks võimalust selleks. Sai varakult aeglustada ja ei pidanud viimaseks hetkeks seda jätma.
Tihti näidatakse suunda alles siis kui juba rool on ära pööratud. Jääb tunne, et häbenetakse seda suunda. 40 tonni jaoks aga on parem kui info on natuke varem kättesaadav. 

(Toon ühe näite sisseharjunud liigutusest. Üks laupäeva hommik tormates 7.30  Tallinki peale sõitis Helsinki vahel minu ees prantslane. Kuhu ta läks ja mis asju ajas aga laevale ta läks. Laupäeviti on seal alati saba ja peab käima sõiduauto terminali ees tagasipööret tegemas, et järtsu seista. Ära tuleb võtta kaks ringi.  Juba pikalt enne ringi lõi mees vasaku suuna sisse. Mul oli kohe selge pilt mis toimuma hakkab ja kuhu mees läheb aga Maarjamaal oleks ta oma tegevusega kindlasti esile kutsunud üleüldise meelepaha.)


Ja veel tahaks ära märkida selle "läti möödasõidu".  Miks teil kogu aeg see läti ette jääb. Kiruge vahepeal ka soomlast. Seal ju suured sõidavad kahesuunaliseel ratas äärejoone lähedal või suisa peal ja väikesed tuhisevad kahes reas vahelt läbi nagu lätimaalgi.


RE: Mõistusevastased manöövrid liikluses - Walter - 05-06-2023

Tegelikult see ringil vasema suuna kasutamine vs. üldse mitte kasutamine on üldjuhul segadusse ajav kuna mõlemal juhul jäädakse ju ringi ja kui enamus kasutaks ning üks nende vahel ei kasutaks tekib kohe dilemma mis ta järgmisena teeb? Manöövrite märguanded peavad olema üheselt mõistetavad. Kui LS ses suhtes muudatuse sisse viib eks siis hakkame vasakut vilgutama, pole probleemi. Rolleyes
Seda ''läti möödasõitu'' ei saa eriti siinmaal kasutada kuna 1+1 (e. tava-)teedel puudub selleks piisavalt lai teepeenar et seda ohutult kasutada.


RE: Mõistusevastased manöövrid liikluses - ivo86 - 05-06-2023

(05-06-2023, 08:59 AM)Daff Kirjutas:  Ja veel tahaks ära märkida selle "läti möödasõidu".  Miks teil kogu aeg see läti ette jääb. Kiruge vahepeal ka soomlast. Seal ju suured sõidavad kahesuunaliseel ratas äärejoone lähedal või suisa peal ja väikesed tuhisevad kahes reas vahelt läbi nagu lätimaalgi.
 
Mis siis saab, kui kileviinerid teeääres pedaalivad? Soomes pole neid?


RE: Mõistusevastased manöövrid liikluses - hobiautod - 05-06-2023

(04-06-2023, 22:07 PM)Marko Kirjutas:  Aavu, probleemiks pole ju vanus! Probleemi tekitavad vanurid, kes ei saa aru, et nad ei tohiks enam liikluses osaleda. See piir hulbib 16 ja 116 aasta vahel sõltuvalt indiviidist. Võimalik muidugi, et ma tegin praegu mõnele 116aastasele kibedale sohvrile liida. Nagu alati, kõik on inimese enda pea sees kinni.
Elades endises suvila rajoonis siis iga kevad hakkab see trall pihta ja lõppeb sügisel. Lapsed kutsuvad neid Ninjadeks. Ei kuule ei näe. Aga kindel siht on olemas.


RE: Mõistusevastased manöövrid liikluses - Janka - 05-06-2023

(05-06-2023, 08:59 AM)Daff Kirjutas:  
(04-06-2023, 21:54 PM)zazik Kirjutas:  
(04-06-2023, 18:29 PM)Daff Kirjutas:  
(04-06-2023, 17:53 PM)olevtoom Kirjutas:  Ma siin veidi aega tegasi alamteemaks olnud ringristmikul-suunanäitamise jutu peale kordan, et ainus mõistuspärane käitumine on ringil olles mitte mingisugust suunda näidata ning enne mahasõitmist parempoolset suunda näidata.

.....
Nendes riikides kus on vasak suund ringil tavaline on ka ringi läbimine ohutum ja kiirem. Sujub paremini.

Mina küll aru ei saa, mismoodi see vasak suund ringil midagi paremaks või sujuvamaks muudab....
No ma püüan selgitada oma seisukohta. Esiteks väljamaal käinuks mind nimetada ei saa kuna 2004. aastast olen majandanud väljamaal. NL, GB,F olid põhilised. Pigem kasutaks mingit muud terminit. GB ja F näiteks kasutab eranditult vasakut või siis paremat suunda ringile minnes. Hollandis umbes pooled.  Võibolla on minus see vasak (parem) suund sealt sisse sööbinud ja nüüd eestis tunned ennast kuidagi alasti kui tormad lihtsalt ringile '. Eks see on kasvatuse viga. Püüan ennast parandada.
Olen nii mõnigikord tähele pannud, et suured kipuvad aeg ajalt kasutama vasakut suunda kui tekkib kergelt kahetimõistetav situatsioon. Näiteks kui on suurem ring ja mahasõitude vahe on ikka mitu autopikkust. 
Näiteks üks hommik Tartus Volvo juures oleval ringil tuli paljukirutud kruusavedaja Tallinna poolt ja keeras Vitamiini poole. Mina tulin Lõunakeskuse poolt.  Kruusavedaja lõi ringile tulles vasaku sisse. Selge pilt mis plaanis mehel. Ei olnud vaja mõistatada kas lööb viimasel hetkel suuna ja keerab kusagile maha. Tal oli ju kaks võimalust selleks. Sai varakult aeglustada ja ei pidanud viimaseks hetkeks seda jätma.
Tihti näidatakse suunda alles siis kui juba rool on ära pööratud. Jääb tunne, et häbenetakse seda suunda. 40 tonni jaoks aga on parem kui info on natuke varem kättesaadav. 

(Toon ühe näite sisseharjunud liigutusest. Üks laupäeva hommik tormates 7.30  Tallinki peale sõitis Helsinki vahel minu ees prantslane. Kuhu ta läks ja mis asju ajas aga laevale ta läks. Laupäeviti on seal alati saba ja peab käima sõiduauto terminali ees tagasipööret tegemas, et järtsu seista. Ära tuleb võtta kaks ringi.  Juba pikalt enne ringi lõi mees vasaku suuna sisse. Mul oli kohe selge pilt mis toimuma hakkab ja kuhu mees läheb aga Maarjamaal oleks ta oma tegevusega kindlasti esile kutsunud üleüldise meelepaha.)

Laadisin üles värske lõigu täna mõne tunni eest Viljandis auto kaamerasse salvestunud liikuvast pildist.
Loomulikult lülitasin vasaku suunatule enne ringile minemist sisse ja loomulikult kaubiku juht seda ka nägi.

https://youtu.be/ymULYyepGA8


RE: Mõistusevastased manöövrid liikluses - Aare R. - 05-06-2023

Ma leian, et suunatuli on asi, mida ei ole võimalik liiga palju kasutada ja Janka poolt üles pandud videojupike ongi just selle tõestuseks, et vahel teeb selline teguviis liikluse just sujuvamaks, kuna teiselt poolt ringile tulija teab juba eemalt sujuvalt aeglustada.

Pigem olgu suunda ikkagi veidi rohkem kui ükspäev vastupidise näite puhul, kui Tallinn-Pärnu maanteel näitasin tagant tulevale suurele mustale mersu maasturile paremat suunda, aga ei näinud ma suunda ei möödasõidu alustamisel ega lõpetamisel, loomulikult ka mitte tänamist.

Ma olen ikkagi nende leeris, kes vastavalt vajadusele ka ikkagi ringil vasakut suunda näitab- mitte küll kogu aeg ega ka mitte tihti, aga vahel juhtub. Tean loomulikult ka seda, et LS nõuab suuna näitamist vaid ringilt maha sõites ning seda ma ka alati teen, kuid minu arvates ei pea kõike tegema nõuete järgi. 
Mulle isiklikult on absoluutselt kõik nii reeglite kohaselt nõutavad kui ka "mittereeglipärased" asjad külge jäänud just Skandinaaviast. Eelkõige pean silmas küll seda üleüldist viisakust ja teiste liiklejatega arvestamist.
PS. Ei tasu arvata, et ma sealset liiklust mingiks absoluutseks etaloniks pean, seal on uimerdamist ja vahel ka täiesti mõistetamatuid manöövreid omajagu.


RE: Mõistusevastased manöövrid liikluses - Jesper - 05-06-2023

Eks selle välismaaga on see asi ka, et paljud liikluse korraldamise vahendid on kuskilt üle võetud, aga reeglid ja kultuur pole veel kaasa tulnud. Minuarust vanasti neid miniringe eriti polnud, nüüd on need igal pool, seega on täiesti mõistuspärane vaadata natuke ringi, kuidas teised selle lahendanud on ning parim variant kasutusele võtta. Ja samamoodi, kui mingi asi on lahendatud silmapaistvalt halvasti, siis oleks mõistlik seda mitte üle võtta.

Näiteks üks asi, mida meil õnneks harva kohtab, on kiirteel veokate "piirajavõrdlemine" ja parem on, kui see nii jääb. Läti möödasõidud on ka totrus, mida illustreerib hästi nende liiklussurmade statistika. Samas näiteks Prantsusmaal on kombeks, et ummikutes on "tsiklirada" reeglina kõige vasakpoolsema ja vasakult teise otsesõiduraja vahel, sinna jäetakse kopikas rohkem ruumi ja seal oskavad autojuhid neid oodata - meil pole ei ühelt ega teiselt poolt mingit sellist traditsiooni välja kujunenud ning tekib terve rida täiesti tarbetuid ja välditavaid pingeid.

Kõige tobedam on raiuda, et "mingeid muutuseid reeglites ei tohi kunagi olla, sest mina tean kõiki reegleid" ja siis järgmises lauses, et "kõik teised teevad kõike valesti". Reegel on siiski vahend ohutuma ja sujuvama liiklemise saavutamiseks, mitte eesmärk omaette ning ajale jalgu jäänud reegleid tulebki aeg-ajalt üle vaadata.


RE: Mõistusevastased manöövrid liikluses - PlyVal64 - 05-06-2023

Rääkides ringteel vasaku suuna näitamisest, siis ma viitasin selle KOHUSTUSLIKKUSELE kunagi ammu! Ringtee on vaid liiklusmärk, muud on ristmikud, millest üks on füüsiliselt ehituselt ringristmik. Ühesuunalise liiklusega ja sõidueesõigused on märkidega reguleeritud aga muus osas tavaline ristmik. Mina näitan juba aastaid vasakut suunda. Ja teised saavad aru kuhu ma kavatsen sõita. Kõik muu on "suunad sõiduradadel". Klassikaline TPI ring Nõmmelt Akadeemiasse - näitad VASAKUT suunda ja pöörde lõpul VALID rea, ei mingit paremat lollust! Sõpakalt tulijatel on AnnaTeed! ees ja nende asi on mind mitte segada. LS on LIHTNE!


RE: Mõistusevastased manöövrid liikluses - vwt2 - 05-06-2023

(05-06-2023, 17:35 PM)PlyVal64 Kirjutas:  Rääkides ringteel vasaku suuna näitamisest, siis ma viitasin selle KOHUSTUSLIKKUSELE kunagi ammu! Ringtee on vaid liiklusmärk, muud on ristmikud, millest üks on füüsiliselt ehituselt ringristmik. Ühesuunalise liiklusega ja sõidueesõigused on märkidega reguleeritud aga muus osas tavaline ristmik. Mina näitan juba aastaid vasakut suunda. Ja teised saavad aru kuhu ma kavatsen sõita. Kõik muu on "suunad sõiduradadel". Klassikaline TPI ring Nõmmelt Akadeemivasse - näitad VASAKUT suunda ja pöörde lõpul VALID rea, ei mingit paremat lollust! Sõpakalt tulijatel on AnnaTeed! ees ja nende asi on mind mitte segada. LS on LIHTNE!
Huvitav mitut ringi peale Sõprusesilla ringi niisugust võimalust Tartus veel keegi pakuks?Minuarust piisaks liikluse sujuvuse tõstmiseks kahest asjast-varakult suunaga oma kavatsustest teavitada ja peateel ja üldse (miniringid) ristmike mitte kinni sõitmine.


RE: Mõistusevastased manöövrid liikluses - hobiautod - 05-06-2023

Hea näide on Pärnamäe/Kloostrimetsa. Mis siis, et on peatee. Kõik kes otse sõidavad on harjunud seal paremat suunda näitama.


RE: Mõistusevastased manöövrid liikluses - ounou - 05-06-2023

(05-06-2023, 17:35 PM)PlyVal64 Kirjutas:  Rääkides ringteel vasaku suuna näitamisest, siis ma viitasin selle KOHUSTUSLIKKUSELE kunagi ammu! Ringtee on vaid liiklusmärk, muud on ristmikud, millest üks on füüsiliselt ehituselt ringristmik. Ühesuunalise liiklusega ja sõidueesõigused on märkidega reguleeritud aga muus osas tavaline ristmik. Mina näitan juba aastaid vasakut suunda. Ja teised saavad aru kuhu ma kavatsen sõita. Kõik muu on "suunad sõiduradadel". Klassikaline TPI ring Nõmmelt Akadeemiasse - näitad VASAKUT suunda ja pöörde lõpul VALID rea, ei mingit paremat lollust! Sõpakalt tulijatel on AnnaTeed! ees ja nende asi on mind mitte segada. LS on LIHTNE!
Laps just tegi lube ja ma olen värskelt reeglitega hästi kursis (enamus õppesõitu tegi minuga, ka seal nn TPI ringil), mingit vasaku suuna näitamist ringidel pole (kui tegu pole ringil rea vahetamisega). Soe soovitus igaühele, et lugege ise liiklusseadust. Siit foorumist küll liiklusreegleid õppida ei saa, enamiku postituste sisu kvaliteet ei kannata kriitikat.

Ja kas sina, foorumi lugeja, tead kui kiiresti võib õuealal sõita robotliikuri vahetus läheduses? Kui ei tea, siis head lugemist: https://www.riigiteataja.ee/akt/120062022070


RE: Mõistusevastased manöövrid liikluses - olevtoom - 05-06-2023

(05-06-2023, 13:41 PM)Janka Kirjutas:  Laadisin üles värske lõigu täna mõne tunni eest Viljandis auto kaamerasse salvestunud liikuvast pildist.
Loomulikult lülitasin vasaku suunatule enne ringile minemist sisse ja loomulikult kaubiku juht seda ka nägi.

https://youtu.be/ymULYyepGA8

Mina Väga Väikese Aruga Karuna leian, et kaubikujuht oleks täpselt samamoodi käitunud ka vasaku suuna puudumisel. Loomulikult Wink


RE: Mõistusevastased manöövrid liikluses - Aare R. - 05-06-2023

Kui see kaubik oleks olnud valget värvi, ei saaks selles nii kindel olla- need (ja valget värvi pirukad) teevad ikka igasugu imevigureid.


RE: Mõistusevastased manöövrid liikluses - diselist - 05-06-2023

Siin inimesed kahes leeris ,ühed nagu õigele eestlasele kohane,sõidavad seaduse järgi kramplikult,mis ka tulemus ka ei tule,MINA sõitsin seaduse järgi ,nui neljaks .Teised,kes arvestavad teiste liiklejatega empaatilisemalt,näiteks ringil vasakut suunda näidates,et ma kavatsen veel mitte maha sõita.Olen ka skandinaavias palju sõitnud ja minu arust see on väga hea komme.Neid selliseid lükkeid liikluses saab palju teha,et mitte segada teisi.Aga mitte kõigil ei ole antud sellist mõtlemist,et teised ka tahavad sujuvalt liigelda ja nad ei saagi aru ,et nad midagi valesti teevad,sest nad nagu SEADUSE järgi ei tee ju valesti.
Ja see ei ole ainult liikluses nii.


RE: Mõistusevastased manöövrid liikluses - vant - 05-06-2023

Mina olen ka kahtleval seisukohal peente väljamaa kommete otsesel ülekandmisel ja juurutamisel kas või jõmmipealinna liiklusesse. Ringid on niigi väikesed nagu nõelasilmad, vaja seal siis veel mingeid erisignaale... Hea oleks, kui neidki näidatakse, mida peab. Pealegi võib ju heast tahtest igasugu märguandeid anda, iseasi, kas neid ka adekvaatselt mõistetakse.


RE: Mõistusevastased manöövrid liikluses - Aare R. - 05-06-2023

(05-06-2023, 18:24 PM)ounou Kirjutas:  
(05-06-2023, 17:35 PM)PlyVal64 Kirjutas:  Rääkides ringteel vasaku suuna näitamisest, siis ma viitasin selle KOHUSTUSLIKKUSELE kunagi ammu! Ringtee on vaid liiklusmärk, muud on ristmikud, millest üks on füüsiliselt ehituselt ringristmik. Ühesuunalise liiklusega ja sõidueesõigused on märkidega reguleeritud aga muus osas tavaline ristmik. Mina näitan juba aastaid vasakut suunda. Ja teised saavad aru kuhu ma kavatsen sõita. Kõik muu on "suunad sõiduradadel". Klassikaline TPI ring Nõmmelt Akadeemiasse - näitad VASAKUT suunda ja pöörde lõpul VALID rea, ei mingit paremat lollust! Sõpakalt tulijatel on AnnaTeed! ees ja nende asi on mind mitte segada. LS on LIHTNE!
Laps just tegi lube ja ma olen värskelt reeglitega hästi kursis (enamus õppesõitu tegi minuga, ka seal nn TPI ringil), mingit vasaku suuna näitamist ringidel pole (kui tegu pole ringil rea vahetamisega). Soe soovitus igaühele, et lugege ise liiklusseadust. Siit foorumist küll liiklusreegleid õppida ei saa, enamiku postituste sisu kvaliteet ei kannata kriitikat.

Ja kas sina, foorumi lugeja, tead kui kiiresti võib õuealal sõita robotliikuri vahetus läheduses? Kui ei tea, siis head lugemist: https://www.riigiteataja.ee/akt/120062022070
Mina vähemalt enne ütlesin ka, et LS-i põhjal on suuna näitamine ette nähtud VAID ringilt maha sõites. Samas ei saagi siin foorumis eeldada liiklusreeglite õppimist ning kuna tegu on vanatehnika foorumiga, st. rohkem ja veel rohkem elu näinud inimestega, on enamus kasutajatel mingi käitumismuster ka välja kujunenud, mis ei pruugigi LS-i nõuetega (veel) kokku minna, kuid nagu öeldakse, et mis ei ole keelatud, on lubatud. Äkki on nad siis hoopis ajast ees ja mõned asjad on veel LS-i lisamata? Samas ma ei eeldagi, et kõik peaks reglementeeritud olema, ma ikka eeldaks, et liiklejad ka ise oma peaga mõelda mõistavad.

Ahjaa, räägiks veidi veel vasakust suunast ringile minekul- nagu ütlesin, siis mulle on paljud asjad külge jäänud Rootsist ning kui muudmoodi ei õnnestu seda selgitada, siis ehk nii, et seal 25-meetrisega sõites on mõistlik taganttulijale märku anda, et mul on ringil veits rohkem ruumi vaja. Ja seal see asi toimib, ei ronitagi nii külje alla kui näiteks siin. Teatud konfiguratsiooni puhul oligi nii, et mul olid mõlemad sõidurajad kasutusel, vähemalt niipalju küll, et kõrval sõiduautole ruumi ei jagunud, kuigi sai võtta nii serva kui võimalik.
Aga see robotliikuri värk- ma ei mäleta, millal ma viimati üldse õuealal liikusin ja robotliikurit ei ole vist isegi oma silmaga näinud, seega selle teadmisega ei ole vähemalt seni mul küll midagi teha olnud. Aga viskasin sellele punktile pilgu peale ja panin kõrva taha- kas mul seda vaja läheb, ei tea, aga vähemalt ma tean nüüd  Smile

ksf! vandiga olen ma loomulikult nõus, et hea, kui neid vajalikkegi märguandeid näidatakse.


RE: Mõistusevastased manöövrid liikluses - sturmbannführer - 05-06-2023

99 protsenti juhtidest ei näita isegi ringilt väljudes paremat suunda.teie siin loodate,et keegi hakkaks veel vaskuga mängima.


RE: Mõistusevastased manöövrid liikluses - edvard - 05-06-2023

Aga mind suutis täna üks mootorrattur üllatada : Nimelt lasi auväärt tsiklisõitja mul segamatult parkimiskohale tagurdada , pelgalt sellise viisakusega muutus minu arvamus tsiklimeeste kohta palju soosivamaks , siit järeldus : ärge ajage omi õigusi taga vaid käituge väärikalt .

 Ja "nõmme veski" , ära külva siin omi argumente kui seadusesätteid .


RE: Mõistusevastased manöövrid liikluses - PlyVal64 - 06-06-2023

Edvard ÄRA PLÄDISE, vaid leia KEHTIVAST Liiklusseadusest mulle ja teistele selline mõiste kui RINGTEE!!!  Saage aru et seda ei ole! See on reguleerimata ristmik. On märgid 136 "ringristmik" ja 424 "ringliiklus" kus tähistatud ringristmikust, millel tuleb sõita nooltega osutatud suunas; 
3) märk 424 „Ringliiklus” kohustab sõitma vaid nooltega osutatud suunas ja kehtib ainult märgile järgneval ringristmikul. Kui märk 424 on pandud koos märgiga 221 „Anna teed”, on juht kohustatud andma teed ringristmikul sõitvale juhile

KÕIK, mitte ühte muud erisust mistahes muu RISTMIKUGA EI OLE! Ainus on kindel sõidusuund, isegi AnnaTeed märke ei PEA olema! Suuna märguandeid on kirjas Seaduses. 3 sekundit enne...

Edit. Ringikujulisel ristmikul sõitmist reguleerib Eestis põhimõtteliselt kolm märki. Need on siis 221, 424 ja 53x erinevates variatsioonides. See on osutus märgid "Sõidurajal ja -suunad". 
1) Osutusmärgid teatavad kohustusliku liikluskorra iseärasustest

KUI see märk 53 näitab vasakule, teed sa manöövrit ja tuleb näidata suunda. Täpselt samamoodi keerad sa märgi järgi ringilt maha sõites paremale. TPI ring koosneb neljast erinevast ristmikust, kes on omavahel ühendatud ühesuunalisl kaherealise teega. Kui te nüüd lähete kasvõi virtuaalselt sinna, selle aasta pildid on guuglis, siis ENNE ristmikke ei ole märki 53! Kuna 2.sõidureasy parempööre on LUBATUD vaid ja ainult märgi olemasolul, siis kõik 4 ristmikku peale sõites 2.rida läheb "otse" ja siis keerab IGAL JUHUL vasakule ja kahel juhul lubatakse KA parempööret maha. Sõpakale ja Õismäe suunda. Mõlemal puhul PEAB näitama ka suunatud. Miks pole enne seda 53 vaja, sest asi on niigi selge. 

Ainus asi: ma ei suuda siit telost leida Seadusest seda kohta, kus pöördel lubatakse rada valida!!! Liiklusseadus on nii peeti keeratud et sealt mingi loogika leidmine on eriline vaev. See on aetud täis liiklusega mitteseotud ila, reaalse liikluskäitumisega on seotud sõnamilinast vast 20%. VÄGA oleks vaja taastada ka Liikluseeskiri, kus olekski sees vaid ja ainult liiklemise juhised! Täna lapsele liiklust õpetada? Ainult too märkide osa on selge ja graafiline.
https://www.riigiteataja.ee/akt/102082019007?leiaKehtiv


RE: Mõistusevastased manöövrid liikluses - Daff - 06-06-2023

Toome veel ühe muutuja mängu. 
"Kui peatee muudab suunda tuleb suunda näidata."
Aga ringi peal ju peatee muudab suunda Smile