automoto.ee foorumid
Mõistusevastased manöövrid liikluses - Printerisõbralik versioon

+- automoto.ee foorumid (https://forum.automoto.ee)
+-- Foorum: Varia (https://forum.automoto.ee/forumdisplay.php?fid=12)
+--- Foorum: Vaba teema (https://forum.automoto.ee/forumdisplay.php?fid=16)
+--- Teema: Mõistusevastased manöövrid liikluses (/showthread.php?tid=49357)



RE: Mõistusevastased manöövrid liikluses - ivo86 - 06-06-2023

(06-06-2023, 13:50 PM)PlyVal64 Kirjutas:  
(06-06-2023, 12:07 PM)ivo86 Kirjutas:  Ringtee on ühesuunaline tänav. Mis lihtsalt kestab igavesti.

Kujutage ette, et ringi raadius on 100km hoopis. Muudab ringidest aru saamist lihtsamaks ehk?
Ta on igal ristmikul peateesuunda vasakule (Inglismaal, Aussis jne paremale) muutev ühesuunaline tänav. Keerates igal ristmikul vasakule, jõuad ringiga tagasi. Püsivast kommunismist välja pääsemiseks tuleb aga teha kusagil  parempööre. 

Mis parempöörete asja ilmestab, siis selleks on fenomenaalne ainult parempööretega Kanama sõlm, mida tänased poolearulised järgi teha ei suuda. Kõikjal on mingid vasakpöörded... Aga nagu mistahes ristuvate liikluste puhul on probleem X-ristumised, kus allatulijast kiirendajal on ees Anna teed! Mida nad tihtipeale ei märka ega mõista. Täielikuks ohutuseks peaks olema 3 tasandit. Aga vasak-tagasipöördeks pead tegema 3 paremringi mitte ohtlikku samatasandilikku tagasipööret. Euroopa teedel tehakse ka sildasid selleks. Viimaste tee-ehituste hea saavutus on aga Otiku Auk, igati loogiline lahendus. Vasakpöörded on linnakiirusel. Suudeti loogiline kompaktne sõlm ehitada, ime kohe Smile

100 km raadiusega ring. Kui pikalt peaks siis sõitma, et oleks "peatee suuna muutus"? Kas siis kõik peateed on "muutuva suunaga peateed"?


RE: Mõistusevastased manöövrid liikluses - Peeter2 - 06-06-2023

(06-06-2023, 14:14 PM)ivo86 Kirjutas:  Oot oot, parklas on sekundid arvel, aga kui penskar 84ga maanteel sõidab, siis ei ole?
Kelle käest seda nüüd küsiti? Penskar võiks muidugi 90-ga sõita, kui teeolud seda võimaldavad. 
Aga mind pole need 84-ga kulgejad suurt häirinud, oskan mööda sõita vajadusel. Siis peaks rekkade või trakrorite üle ka juba närvi minema.
Omaette klass on küll need kes mööda sõita ei oska ja kolonne moodustavad, kas enda või auto võimetuse tõttu Big Grin


RE: Mõistusevastased manöövrid liikluses - Aare R. - 06-06-2023

Ma vastaks siis ka, nagu ma olen ka varem vastanud, et kui keegi ÜHTLASELT 84-ga sõidab, on see suht okei, aga on ju siin enne ka öeldud, et kui hakkad mööda minema, võetakse "ralliasendisse" ja surutakse niikaua, kuni "huh, jälle üks ära nullitud, et mööda ei saanud".
Traktorid on ka teine teema, need teevad tööd ja need lihtsalt lähevadki selle kiirusega nagu nad lähevad. Kuigi sellega on ka vahel pull olnud- hakkad trakale järgi jõudma ja võtad piloodi maha, et veered järgi... Krt, ei jõuagi veeredes järgi, osad lähevad ju mingi 70 välja!
Kolonnide puhul kirutakse KINDLASTI seda kõige ees 80-ga sõitvat veokat, kuigi tema taga on 5 sõiduautot- tõesti, miks neid ei kiruta? Aga kui ma veokaga 90-ga sõidan, siis käib küll üsna tihti taga mingi nihelemineBig Grin
Kuigi võibolla on asi selles, et metsaka taga lihtsalt ei taheta sõita.


RE: Mõistusevastased manöövrid liikluses - v6sa - 06-06-2023

(06-06-2023, 12:21 PM)Peeter2 Kirjutas:  
(06-06-2023, 12:06 PM)ivo86 Kirjutas:  
(06-06-2023, 10:36 AM)Peeter2 Kirjutas:  Sai vist kunagi juba seda siin arutatud, aga teemaks taas kaubanduskeskuse parklasse parkimine Smile
Ehk siis viisakas oleks kaasliiklejaid mitte segada ja oma auto kiirelt ära parkida vabale kohale.
Leidub aga küllalt tohmakaid, kes enda ümber toimuvat ei näe ja asuvad kohta nähes sinna TAGURDAMA. Võimalikult aeglaselt.
Pannes teised enda järel ootama.

Mis seal vahet on, kas tagurdamine toimub kohale parkides või sealt ära minnes?
Kuidas üks variant aeglasem on, kui teine?
Otse loomulikult vaatad ka kohalt ära liikudes, et sa kellelegi ette ei tagurda (muidugi juhul kui ta sinu kohta tahab, siis teine lugu). Sinu jaoks võivad mõlemad variandid olla sama kiired/aeglased, aga oluline on mitte teisi oma ees passimisega-tagurdamisega segada. Kui sa kedagi segamas pole, siis tagurda seal kasvõi tund aega kui soovid. Ja üldjuhul käib kohale tagurdamine aeglasemalt kui kohalt ära tagurdamine.


Ka see on ikka sama Peeter2, kelle arvates on OK maanteel lubatust aeglasemalt sõita, kui on tahtmine ja nüüd on äkki kaubanduskeskuse parklas kiire?

Nagu öeldi, vahet ei ole, kas ukerdada parkimiskohale või sealt välja - mõlemal juhul kulub aega. Tagurpidi parkimiskohale minnes oled vähemalt üle vaadanud, mida/keda sealt oodata on. Lihtsam juhtida ka, kuivõrd esiotsale on ruumi kõrvale liikuda. Kui edaspidi sisse purjetad ja siis hakkad välja ukerdama, siis tuledki pimesi, kuniks nägema hakkad. LS järgi pead aga tagurdades kõigile teed andma... Ning esiosa joonistatavale kaarele on parkimisruudus ikka väga vähe ruumi. Kel pikem auto, see teab hästi.

Muide, meeldetuletuseks veel: kui korraga tagurdavad parkimiskohalt välja kaks autot, mille trajektoorid ristuvad, siis süüdi jääb paremalt tulijale "teed mitteandnu". Ka siis, kui sissetagurdaja tuleb sisse seisvale autole. Konkreetne juhus konkreetsest müksust Rapla Konsumi parklas, kus jäime süüdi, kuigi meie auto juba seisis ja sisse tagurdaja tuli paremast tagauksest sisse. Selles valguses on julgem parkimiskohale tagurdada...


RE: Mõistusevastased manöövrid liikluses - Aare R. - 06-06-2023

Hea võrdlus parkimiskohale edaspidi või tagurpidi sisenemisel- kuidas on lihtsam korrektselt külgboksi ajada- kas edaspidi või tagurpidi? Vastust teame me kõik.
Samamoodi usun, et siin foorumis saavad kõik ükskõik kuhu ja ükskõik mispidi väga hästi hakkama.
Küsimus ongi pigem selles, kui näed, et inimene lihtsalt ei ole selles pädev. Eriti "äge" on vaadata mingite iksviite-seitsmete, suurte Mersu maasturite vms autodega nikerdavaid tibisid, kellel vaid peanupp paistab, kes sõidu ajal nutikas istuvad ja kellel lisaks kõigele mingit gabariiditunnetust ilmselgelt ei ole.
Samas nägin üht, ka siukest 35 tuuri naisterahvast a la 96 aasta Chevy Tahoega- pops parklasse, pärast naksti välja ja tehtud. Ilus vaadata kohe, mõlematBig Grin


RE: Mõistusevastased manöövrid liikluses - Peeter2 - 06-06-2023

(06-06-2023, 14:43 PM)v6sa Kirjutas:  
(06-06-2023, 12:21 PM)Peeter2 Kirjutas:  
(06-06-2023, 12:06 PM)ivo86 Kirjutas:  
(06-06-2023, 10:36 AM)Peeter2 Kirjutas:  Sai vist kunagi juba seda siin arutatud, aga teemaks taas kaubanduskeskuse parklasse parkimine Smile
Ehk siis viisakas oleks kaasliiklejaid mitte segada ja oma auto kiirelt ära parkida vabale kohale.
Leidub aga küllalt tohmakaid, kes enda ümber toimuvat ei näe ja asuvad kohta nähes sinna TAGURDAMA. Võimalikult aeglaselt.
Pannes teised enda järel ootama.

Mis seal vahet on, kas tagurdamine toimub kohale parkides või sealt ära minnes?
Kuidas üks variant aeglasem on, kui teine?
Otse loomulikult vaatad ka kohalt ära liikudes, et sa kellelegi ette ei tagurda (muidugi juhul kui ta sinu kohta tahab, siis teine lugu). Sinu jaoks võivad mõlemad variandid olla sama kiired/aeglased, aga oluline on mitte teisi oma ees passimisega-tagurdamisega segada. Kui sa kedagi segamas pole, siis tagurda seal kasvõi tund aega kui soovid. Ja üldjuhul käib kohale tagurdamine aeglasemalt kui kohalt ära tagurdamine.


Ka see on ikka sama Peeter2, kelle arvates on OK maanteel lubatust aeglasemalt sõita, kui on tahtmine ja nüüd on äkki kaubanduskeskuse parklas kiire?

Nagu öeldi, vahet ei ole, kas ukerdada parkimiskohale või sealt välja - mõlemal juhul kulub aega. Tagurpidi parkimiskohale minnes oled vähemalt üle vaadanud, mida/keda sealt oodata on. Lihtsam juhtida ka, kuivõrd esiotsale on ruumi kõrvale liikuda. Kui edaspidi sisse purjetad ja siis hakkad välja ukerdama, siis tuledki pimesi, kuniks nägema hakkad. LS järgi pead aga tagurdades kõigile teed andma... Ning esiosa joonistatavale kaarele on parkimisruudus ikka väga vähe ruumi. Kel pikem auto, see teab hästi.

Muide, meeldetuletuseks veel: kui korraga tagurdavad parkimiskohalt välja kaks autot, mille trajektoorid ristuvad, siis süüdi jääb paremalt tulijale "teed mitteandnu". Ka siis, kui sissetagurdaja tuleb sisse seisvale autole. Konkreetne juhus konkreetsest müksust Rapla Konsumi parklas, kus jäime süüdi, kuigi meie auto juba seisis ja sisse tagurdaja tuli paremast tagauksest sisse. Selles valguses on julgem parkimiskohale tagurdada...
Mina ikka, ja sai juba ammu selgeks vaieldud et mina ei sõida lubatust aeglasemalt Big Grin 
Ja samamoodi sai see parkimisasi üle vaieldud ja osale kõva peaga tegelastele ei jõudnud juba toona asi kohale... Smile
On tekkinud olukordi kus tegelane sõidab vabast parkimiskohast mööda, noh selge, sinna ta ei pargi, pargin siis ise.
Aga kodanik jäi veidi eemale seisma, ja jupi aja pärast lükkas tagurpidikäigu sisse - noh selge, tahab raibe sinna ise tagurdada. Ja siis olen juba mina tal ees
ja pean hakkama vaatama kuidas ma tagurpidi tal eest ära saan. Kõik see võtab aega ja see võiks olemata olla.
Just selliste lollakate olukordade vältimiseks ma ise parkimiskohale tagurdan harva. 
Spetsiaalselt sulle hr Võsa, kumb võtab rohkem aega, kas kitsale parkimiskohale tagurdamine, või hiljem parkimiskohalt välja tagurdamine - kus ruumi on tohhuijaa rohkem?
Ja millepärast on nii võimatu aru saada, et - parkimiskohale tagurdades tekib olukordi kus sa teistele ette jääd, palju rohkem. 
Väljasõites enne autosse istumist hindad juba olukorra ära, kui keegi läheduses figureerib siis tead juba et pead temaga arvestama. 
Point ei ole selles, et mõlemal juhul võib kuluida ühepalju aega - aga ühel juhul sa segad teisi ja teisel juhul ei sega mitte.


RE: Mõistusevastased manöövrid liikluses - MeelisV - 06-06-2023

Ja ohutuse mõttes on paljudes kohtades tagurpidi parkides ja edaspidi väljudes ohutum kui teistpidi.
Seega kannata ära need 2 sekundit.


RE: Mõistusevastased manöövrid liikluses - edvard - 06-06-2023

Mina omas postituses kiitsin viisakat mootorratturit ning soovisin liiklusesse vastastikust mõistmist ja viisakust , jõudsime kuhu , ikka MINA ja MINU õigused ning saame teada kes on "Liivimaa parim ratsutaja" .


RE: Mõistusevastased manöövrid liikluses - mossepower - 06-06-2023

(06-06-2023, 14:05 PM)Aare R. Kirjutas:  
(06-06-2023, 13:47 PM)Peeter2 Kirjutas:  
(06-06-2023, 13:28 PM)margus61 Kirjutas:  
(06-06-2023, 10:36 AM)Peeter2 Kirjutas:  Ehk siis viisakas oleks kaasliiklejaid mitte segada ja oma auto kiirelt ära parkida vabale kohale.
Leidub aga küllalt tohmakaid, kes enda ümber toimuvat ei näe ja asuvad kohta nähes sinna TAGURDAMA. Võimalikult aeglaselt.
Esiteks tänan tohmaka tiitli eest.
Selgituseks - aega võtab tagurdamine seepärast, et ilmselgelt vähem tohmakad, pimedas lootuses saada kiiremini, ronivad oma autoga vastu külge ja siis peab lisaks tagaotsale jälgima ka esimest otsa, et jobule pihta ei läheks. Seetõttu on jäänud Peetrile mulje, et kõik tagurdavad võimalikult aeglaselt, kuigi ta oma liikluskäitumine seda põhjustab.
Seda ka, et keskmisest veidi suurema liikuriga on tagurpidi minek kitsast käiguvahest kitsasse parkimiskohta palju lihtsam ja kiirem.
Tänan et eeldad nagu ma kellelegi külge roniksin. Seda ei juhtu. Nagu ma mainisin, siis sellised kes mind kettasse ajavad, ei näe enda ümber toimuvat. 
Olgu ma kaugel või lähedal. Kui mina parkides näen, et minu taga või ees on keegi, kes võiks minu koperdamise tõttu takistatud saada, siis ei hakka ma iial ennast tagurdama sättima, vaid koristan oma auto kiirelt edaspidi, vabale parkimiskohale.
Suht sama siin, ka mind ärritab just MÕTTETULT kellegi taga passimine, olgu selleks rohelise tule alla tukkumajäämine, saamatus autoga manööverdada vms. Teeremont, punane tuli, mis iganes asi, mis liiklusega kokku käib, kõik on OK, aga just need kanapimedad ja omas mullis kinni olevad ei ole OK. Mitte et mul kogu aeg kiire oleks, oh ei, lihtsalt uimerdamine ja maigutamine mulle (ja nagu näha, ka mõnele teisele) ei istu.
Samamoodi väldin võimalusel teiste takistamist.

Pean siinkohal nõustuma parkimiskohale tagurdamise ajaraiskamise probleemi olemasoluga. Vist see suvi juhtus mul Pärnus Endla teatri ees selline juhus, kus otsisin parkimiskohta ja nähes viimast parkimiskohta reas sõitsin sinna vaikselt kohale ja parkisin nina ees ära (vt. lisatud pilt). Parkimiskohale tulles minust paremale jäi küll üks punane auto, mis ei parkinud otseselt joonte vahel, aga samas ka ei liikunud ei edasi ega tagasi, seisis lihtsalt ühe koha peal parkimiskohast kaugel ja ega ma ei hakanudki vaatama, et kas seal keegi roolis on või mitte.

Pärast parkimist tulid aga antud punasest autost välja naisterahvas ja meesterahvas ning hakkasid pahandama, et miks ma neilt parkimiskoha ära võtsin kuhu nemad tagurdades parkida tahtsid. Mina ja minu kaasreisija hakkasime vastu, et mis jura juttu te nüüd ajate, et teie auto seisis terve selle aja ilma tagurdustuledeta ühe koha peal palju eemal paigas nagu kivi kuni mina autode vahel vaikselt kohta otsides ringi tuiasin ja lõpuks rahulikult parkimiskohale sõitsin. Siis sain vastuseks, et aga nemad on üldsegi aeglasemad vanemad inimesed (silmajärgi 50-60 eluaastat) ning ei jõua nii kiiresti reageerida nagu noored inimesed ning nemad hakkasid sinna parkima kuni mina tulin ja järsku ebaviiskalt nende koha nina alt ära võtsin. Et nemad olid just hakanud autot tagurdamise jaoks sirgeks ajama ja seetõttu parkimistaskust kaugele eemale sõitnud ja vist viimased pool minutit tagurpidi käiku otsinud. Et austage palun vanemaid inimesi ning lubage neid parkima. No mis seal ikka vaielda, austasin vanainimesi ja sõitsin siis minema.

Kokkuvõttes see parkimiskohale tagurdamisega meeletu uimamine ja boksist kaugele sõitmine tundus teisele juhile (minule) üldsegi eemal parkimise või peatumisena. Kokkuvõttes oli veel suurem mõttetu ajaraisk mõlemale.


RE: Mõistusevastased manöövrid liikluses - Heigok - 06-06-2023

Täitsa mõtetu vaidlus. 
Oleneb kuidas keegi on harjunud. 
Ise kasutan nii üht kui teist.
Tööbussiga (pika persega iveco) + käru pargin alati tagurdades.  Tõsi sellega  kaubanduskeskuse parklasse satun harva. 

Kui ruumiga pole priisata nt sõiduautoga on külgboks tagurdades palju lihtsam ja täpsem kui edasipidi. Rääkimata siis parkla pöördega parkimisest.


Mind häirivad liikluses palju rohkem sellised tyybid kes mingi pseudo probleemide pärast keema lähevad.

Muide.
Eks nii mõnigi meist veedab palju aega soomes.
Ja kes ei veeda. Tulge ja siis te alles näete "uimamist"
16a on paksu naha kasvatanud ja eestis liigeldes tuleb mul liigagi tihti pähe küsimis. MIKS ??


RE: Mõistusevastased manöövrid liikluses - tcumen - 06-06-2023

(06-06-2023, 14:41 PM)Aare R. Kirjutas:  Kuigi võibolla on asi selles, et metsaka taga lihtsalt ei taheta sõita.
 Kui sealt koormast poolemeetriseid roikaid ja kooretükke oma auto esiklaasi  või radika suunas põrkumas näed, võibolla  see aitab selgitada seda mittetahtmist. Mitte et ma näpuga konkreetselt Sinu peale näitaks.
Sama lugu katmata koormaga  kallajatega, krusa paarisrataste vahel olev kivikamakas on ka ära nähtud.
Talvel lisandub katustelt lendutõusev lumi ja jää.


RE: Mõistusevastased manöövrid liikluses - Janka - 06-06-2023

https://youtu.be/S2v46CiBacM


RE: Mõistusevastased manöövrid liikluses - Walter - 06-06-2023

Heigok Kirjutas:Täitsa mõtetu vaidlus. 
Oleneb kuidas keegi on harjunud. 
Ise kasutan nii üht kui teist.
Olen täheldanud et naisterahvad kasutavad rohkem nina ees joonte vahele sõitmist. Sellest jääb sõiduk sageli ka viltu sinna. Kui tagurdavad siis sageli mitme käiguga saadakse sinna joonte vahele. Mehed jälle peamiselt tagurdavad. Millest on kerkinud pähe mõte et naised ei oska hästi tagurdada või ei riski seda teha kui kõrvalkohtadel seisavad autod. Tagurpidi väljasõit kui läheduses kedagi pole ei valmista raskusi.
Kuidas neegrid käituvad ei oska öelda..


RE: Mõistusevastased manöövrid liikluses - Peeter2 - 06-06-2023

(06-06-2023, 17:54 PM)Walter Kirjutas:  
Heigok Kirjutas:Täitsa mõtetu vaidlus. 
Oleneb kuidas keegi on harjunud. 
Ise kasutan nii üht kui teist.
Olen täheldanud et naisterahvad kasutavad rohkem nina ees joonte vahele sõitmist. Sellest jääb sõiduk sageli ka viltu sinna. Kui tagurdavad siis sageli mitme käiguga saadakse sinna joonte vahele. Mehed jälle peamiselt tagurdavad. Millest on kerkinud pähe mõte et naised ei oska hästi tagurdada või ei riski seda teha kui kõrvalkohtadel seisavad autod. Tagurpidi väljasõit kui läheduses kedagi pole ei valmista raskusi.
Kuidas neegrid käituvad ei oska öelda..
pajebatt ju mitu korda sa seal edasi tagasi loksutad ennast, et paika saada. Peamine et sa teisi ei sega.


RE: Mõistusevastased manöövrid liikluses - Aare R. - 06-06-2023

@tcumen
Sellest oleme ka siin foorumis varem rääkinud, aga meie koormast (oleneb muidugi ka juhist) ei tule poolemeetriseid roikaid- kui sealt üldse midagi tuleb, juhtub see siis, kui me oleme maanteele tulnud ja hoo sisse saanud. Sellisel juhul tuleb sealt kerget lenduvat puukoort ja teisel juhul järsu küljetuulega nö paki all olevat, samamoodi kerget lenduvat soga, andke mulle andeks.
Aga kui ma olen 90ga juba mitu(kümmend) kilomeetrit sõitnud, ei tohiks see enam aktuaalne olla.


RE: Mõistusevastased manöövrid liikluses - Peeter2 - 06-06-2023

(06-06-2023, 17:18 PM)MeelisV Kirjutas:  Ja ohutuse mõttes on paljudes kohtades tagurpidi parkides ja edaspidi väljudes ohutum kui teistpidi.
Seega kannata ära need 2 sekundit.
Mulle isiklikult on jäänud mulje, et tagurdatakse, kuna - "pärast on mul sitaks hea siit välja sõita, ei pea tagurdamisega jantima". Ja kaasliiklejatest on suht pohhui, peaasi et endal hea on.


RE: Mõistusevastased manöövrid liikluses - Aare R. - 06-06-2023

(06-06-2023, 17:57 PM)Peeter2 Kirjutas:  pajebatt ju mitu korda sa seal edasi tagasi loksutad ennast, et paika saada. Peamine et sa teisi ei sega.

Tegelt nii on!


RE: Mõistusevastased manöövrid liikluses - MeelisV - 06-06-2023

(06-06-2023, 18:03 PM)Peeter2 Kirjutas:  
(06-06-2023, 17:18 PM)MeelisV Kirjutas:  Ja ohutuse mõttes on paljudes kohtades tagurpidi parkides ja edaspidi väljudes ohutum kui teistpidi.
Seega kannata ära need 2 sekundit.
Mulle isiklikult on jäänud mulje, et tagurdatakse, kuna - "pärast on mul sitaks hea siit välja sõita, ei pea tagurdamisega jantima". Ja kaasliiklejatest on suht pohhui, peaasi et endal hea on.

Ise ütlesid et sisse tagurdada on raskem ja siis väidad et tehakse nii et oleks lihtsam?

Ohutuse vaade on kuidas kellelegi aga olles välja tagurdamisel ohustanud ennast või jalakäijat siis hakkad mõtlema. Sisse tagurdas näed alati kes kus tänaval liigub. Välja tagurdas ei pruugi näha. Tee seda mõne jeebiku või kaubiku varjust on see veel suurem bingo mäng. 

Jah loomulikult ei ole siin õiget ja valet. Ja tehakse nii ja naa. Ja seni kuni märgiga pole see määratud võib igaüks parkida nagu tahab. Ja ükski lind ei piiksu.


RE: Mõistusevastased manöövrid liikluses - metsakohin - 06-06-2023

(06-06-2023, 18:03 PM)Peeter2 Kirjutas:  
(06-06-2023, 17:18 PM)MeelisV Kirjutas:  Ja ohutuse mõttes on paljudes kohtades tagurpidi parkides ja edaspidi väljudes ohutum kui teistpidi.
Seega kannata ära need 2 sekundit.
Mulle isiklikult on jäänud mulje, et tagurdatakse, kuna - "pärast on mul sitaks hea siit välja sõita, ei pea tagurdamisega jantima". Ja kaasliiklejatest on suht pohhui, peaasi et endal hea on.
Edaspidi väljuda on tunduvalt ohutum, sest näed aegsasti ära need, kellel iga sekund arvel ja sõidavad sul kas või pool autot minema, välja tagurdades sa neid ei näe, pigem tunned taguotsaga ja ise oled süüdi. Sama ostlemast tulnud juhtidest jalakäiatega, kellel savi sinu sekunditest ja välja tagurdamisest.
Käige ära mõnes lõunapoolses suuremas linnas ja vaadake, kuidas pargitakse Cool, meil raisatakse lihtsalt ruumi ja aetakse oma õigust ning sekundeid taga. 
Muide lase alati tagurpidi väljujal toimetada, kui ta ikka tõsiselt soovib.


RE: Mõistusevastased manöövrid liikluses - aavu - 06-06-2023

Tsitaat:Mulle isiklikult on jäänud mulje, et tagurdatakse, kuna - "pärast on mul sitaks hea siit välja sõita, ei pea tagurdamisega jantima". Ja kaasliiklejatest on suht pohhui, peaasi et endal hea on.
Kui kõik teised sind segavad, käi jala või elektritõuksiga. Oma proua, tütre ja tütretütre olen õpetanud just tagurpidi parkima. Kavatsen ka edaspidi seda parkimisviisi enamus juhtudel kasutada. Põhjendus: Täistuisanud-jäätunud klaasidega on tagurdamine võimatu, edaspidi pääseb isegi liikuma pärast paari liigutust käsiharjaga. Eriti kehtib see elava liiklusega teel hooviväravast väljasõidul. Punkt. Ma ei saa aru neist, kes tagurdavad kitsast väravast tänavale, ise midagi nägemata.