automoto.ee foorumid
Mõistusevastased manöövrid liikluses - Printerisõbralik versioon

+- automoto.ee foorumid (https://forum.automoto.ee)
+-- Foorum: Varia (https://forum.automoto.ee/forumdisplay.php?fid=12)
+--- Foorum: Vaba teema (https://forum.automoto.ee/forumdisplay.php?fid=16)
+--- Teema: Mõistusevastased manöövrid liikluses (/showthread.php?tid=49357)



RE: Mõistusevastased manöövrid liikluses - edvard - 11-09-2023

Kui nüüd märgid tähtsuse järgi ritta seada siis :
STOP
ANNA TEED 
punane foorituli , reguleerija märguanne , 
no ja keda huvitab kui ühesuunaliseks muudetud teel sõidetakse mõlemas suunas , politseid ? , mis see politsei asi on , juhid saavad kuidagi hakkama , kasvõi kõnniteed või haljasala mööda sõites , see on praegune reaalsus .


RE: Mõistusevastased manöövrid liikluses - Daff - 11-09-2023

(11-09-2023, 12:45 PM)edvard Kirjutas:  Kui nüüd märgid tähtsuse järgi ritta seada siis :
STOP
ANNA TEED 
punane foorituli , reguleerija märguanne , 
no ja keda huvitab kui ühesuunaliseks muudetud teel sõidetakse mõlemas suunas , politseid ? , mis see politsei asi on , juhid saavad kuidagi hakkama , kasvõi kõnniteed või haljasala mööda sõites , see on praegune reaalsus .


Kui platsis on reguleerija siis muutuvad kõik märgid ja seadused teisejärguliseks.  Reguleerija otsustab mis kehtib mis ei.


RE: Mõistusevastased manöövrid liikluses - Telc - 11-09-2023

(11-09-2023, 12:45 PM)edvard Kirjutas:  Kui nüüd märgid tähtsuse järgi ritta seada siis :
STOP
ANNA TEED 

Vale lähtekoht. Mõlemad on teeandmiskohustuse märgid. STOP puhul on lihtsalt peatumine kohustuslik.
Tähtsuselt seega võrdsed.
Mu teada ka ükskord vähemalt politsei pidanud vaidlusesse sekkuma kui stoppmärgi alt peateele parempööret teinud autole teiselt poolt "Anna teed" märgi alt vasakpöördele tulnud juht sisse põrutas ja oli veendunud, et STOP tagant tulija peab talle teed andma.


RE: Mõistusevastased manöövrid liikluses - iisak - 11-09-2023

(11-09-2023, 11:53 AM)Aare R. Kirjutas:  Kui ma seda videot vaatasin, jäi mulle küll selline tunne, et seal Tallinnas on see liiklus ja juhtide pohhuism ikka Eesti mastaabis üsna hull. 
Õnneks on 40 tonnise koormaga metsakaid, kes kuidagi pidama ei taha saada, vähe.


RE: Mõistusevastased manöövrid liikluses - aavu - 11-09-2023

Tsitaat:reguleerija märguanne
Pluss alko ja narko on ainsad keelud operatiivsõidul kiirabi, pääste ja politsei puhul. Pluss liikluse ohutuse tagamine. Kõik märgid, jooned, kõnniteed jne ei kehti. 


Maanteemuuseumile võiks soovitada lamavaid politseinikke. Need ohutussaared, mida ka pannakse liikluse rahustamiseks hästi ei toimi kui seal annab veidi trajektoori õgvendada, saab ka "sajaga" läbi. Võibolla panna mõlemad järjestikku? 

Kiidan kiirabi juhti, kes mõni päev tagasi kasutas oskuslikult kõnniteed pildil näidatud kohas. Ise seisin pikas ummikus seal keskkohas suunaga laagnasse ja see ummik oli juba enne Püssirohu peatust alanud. Samuti oli vastassuund kinni silmapiirini.


RE: Mõistusevastased manöövrid liikluses - Aare R. - 11-09-2023

(11-09-2023, 13:59 PM)iisak Kirjutas:  
(11-09-2023, 11:53 AM)Aare R. Kirjutas:  Kui ma seda videot vaatasin, jäi mulle küll selline tunne, et seal Tallinnas on see liiklus ja juhtide pohhuism ikka Eesti mastaabis üsna hull. 
Õnneks on 40 tonnise koormaga metsakaid, kes kuidagi pidama ei taha saada, vähe.
Mis su probleem on?
Ma avaldasin oma arvamust Tallinna liikluse kohta ja kirjeldasin üht olukorda (ma ei salli silmaotsastki suunatule mittekasutamist) ja sa räägid mingitest metsakatest ja nende koormatest?! Kasutades ühe teada-tuntud kaasfoorumlase sõna, peaks tõesti ütlema HALLOO!

Pidama saamine- kes ja kus pidama ei saanud? Kui sa vihjad minu eelmisel leheküljel olnud postitusele ja seal olnud lausele, et ma oleks saanud sujuvalt peatumata vasakpöörde ära teha- oletan, et sa järeldad, et ma ei SAANUD pidama?! Sujuvalt ja peatumata ei tähenda alati mugavust, vaid sujuvat ja võimalikult ökonoomset liikumist!
Ja veel, usu mind, sa ei tahaks olla situatsioonis, kus see väidetava 40-tonnise koormaga metsakas pidama ei saa, seda ei juhi ega kaasliikleja seisukohast!
Mina ei võta sõna kellegi ameti suhtes, millega mul kogemust pole- mõttekoht äkki ka mõnele teisele?

Mis puutub minu koormasse, siis see siiski ei ole 40 tonni, arvestades, et minu kasutuses oleva autorongi tühimass on 20.5 tonni, seega 52t- 20.5t ei anna koorma kaaluks mitte kuidagi 40 tonni.
On olnud küll ka 50 tonni kanti koormaid, aga seda Rootsis ja ca 6 meetrit pikema komplektiga.
Ma tean, et sulle meeldib nokkida, aga alati ei ole vaja kõike lambist minu vastu keerata. Samuti julgen ma enda kohta öelda, et vahet pole, olen ma sõidu- või veoautoga, olen ma siiski keskmisest tugevalt rohkem teistega arvestav liikleja, seega sinu tsitaat minu puhul kindlasti ei päde ning minu tehtavad manöövrid siia teemasse kindlasti ei sobi.


RE: Mõistusevastased manöövrid liikluses - edvard - 11-09-2023

Ei ole vaid alko , narko keeld , peab olema ka vastava kategooria juhitunnistus .


RE: Mõistusevastased manöövrid liikluses - iisak - 11-09-2023

(11-09-2023, 15:11 PM)Aare R. Kirjutas:  
(11-09-2023, 13:59 PM)iisak Kirjutas:  
(11-09-2023, 11:53 AM)Aare R. Kirjutas:  Kui ma seda videot vaatasin, jäi mulle küll selline tunne, et seal Tallinnas on see liiklus ja juhtide pohhuism ikka Eesti mastaabis üsna hull. 
Õnneks on 40 tonnise koormaga metsakaid, kes kuidagi pidama ei taha saada, vähe.
Mis su probleem on?
Ma avaldasin oma arvamust Tallinna liikluse kohta ja kirjeldasin üht olukorda (ma ei salli silmaotsastki suunatule mittekasutamist) ja sa räägid mingitest metsakatest ja nende koormatest?! Kasutades ühe teada-tuntud kaasfoorumlase sõna, peaks tõesti ütlema HALLOO!
Mis sul viga on? Avaldasin vaid oma arvamust Tallinna liikluse kohta ja kirjeldasin oma rõõmutunnet.

PS. Täna ei tulnud ühtegi oranži kabiini vastu.


RE: Mõistusevastased manöövrid liikluses - Aare R. - 11-09-2023

No kui sa rõõmutunnet kirjeldasid, siis selle üle on mul loomulikult hea meel.
Võibolla eksitas mind sinu lauses jupp "pidama ei TAHA saada".
Ja Tallinnas oranžid nagunii ei liigu, seega sellega on korras Big Grin
Aga nüüd jääme siis järgmisi mõistusevastaseid manöövreid ootama, mida siin kirjeldada.


RE: Mõistusevastased manöövrid liikluses - aavu - 11-09-2023

Kanal kaks TV-s näitas just ühte kangelastegu vastu TLN bussijaama seina ja sealt põrkega vastassuunda. Linki panna ei oska, pole neile sentigi maksnud.
Kusagil oli ikka video ka: https://auto.geenius.ee/rubriik/uudis/video-keset-paeva-tallinnas-drifti-harjutanud-bmw-lopetas-bussijaama-seinas/


RE: Mõistusevastased manöövrid liikluses - maaks - 12-09-2023

(11-09-2023, 19:54 PM)aavu Kirjutas:  Kanal kaks TV-s näitas just ühte kangelastegu vastu TLN bussijaama seina ja sealt põrkega vastassuunda. Linki panna ei oska, pole neile sentigi maksnud.
Kusagil oli ikka video ka: https://auto.geenius.ee/rubriik/uudis/video-keset-paeva-tallinnas-drifti-harjutanud-bmw-lopetas-bussijaama-seinas/
Delfis video olemas
VIDEO | Vaata hetke, kui hulljulge bemmivend Tallinna bussijaama seinast tüki välja driftis - Delfi
Bemmidest justkui ei oskakski muud oodata  Big Grin Et keegi ei saaks laimus vms. süüdistada, siis võis tegelikult juhtuda, et juhil lõi välja mõni kaasasündinud peavigastus või oli tegu hoopis tehnilise rikkega, kus jalamatt blokeeris piduripedaali.


RE: Mõistusevastased manöövrid liikluses - Aare R. - 12-09-2023

Kuna tegu oli 21-aastase tüübiga, siis ma kaldun ikkagi arvama, et tahtis proovida, mis sõbra bemm teeb. Tahmalonti arvestades oli see peale ka keeratud- äge ju külksi teha!
Aga driftimine see küll polnud, maakeeli öeldes läks auto lihtsalt lappama ja 21-aastase puhul, kes sellises kohas üldse midagi sellist teeb, ei saa seda ka hulljulguseks nimetada.


RE: Mõistusevastased manöövrid liikluses - PlyVal64 - 12-09-2023

(12-09-2023, 14:07 PM)maaks Kirjutas:  
(11-09-2023, 19:54 PM)aavu Kirjutas:  Kanal kaks TV-s näitas just ühte kangelastegu vastu TLN bussijaama seina ja sealt põrkega vastassuunda. Linki panna ei oska, pole neile sentigi maksnud.
Kusagil oli ikka video ka: https://auto.geenius.ee/rubriik/uudis/video-keset-paeva-tallinnas-drifti-harjutanud-bmw-lopetas-bussijaama-seinas/
Delfis video olemas
VIDEO | Vaata hetke, kui hulljulge bemmivend Tallinna bussijaama seinast tüki välja driftis - Delfi
Bemmidest justkui ei oskakski muud oodata  Big Grin Et keegi ei saaks laimus vms. süüdistada, siis võis tegelikult juhtuda, et juhil lõi välja mõni kaasasündinud peavigastus või oli viga hoopis tehnilise rikkega, kus jalamatt blokeeris piduripedaali.
Ei ole tegelikult üldse nalja! Mul on VÕISTLUSTE ajal, ehk siis Raudroosi Igamehesprindil GAZ 24-02 gaas peale jäänud ja see on päris karm! Gaas põhja ja 1. ja 2. siibri vaheline liblikühendus blokeerus. Sauga vanal rajal ja peaagu kohe peale starti esimeses šikaanis ehk ma jõudsin piisavalt rageerida ja sõidu sõitsin läbi nii et enne šikaane ja suuremaid kurve süüde välja ja siis suutsid Volga pidurid ka hoogu maha võtta Big Grin Kuigi siin ma naeran, siis tegelikult on ka 100 hobust päris karm kui kipub kontrollimatult käest minema! Rääkima Volga süüteluku asukohast rooli all munade vahel, kui oled ennast vööga jäigalt lukku tõmmanud ja istme seljatoe veel peale keeranud Big Grin  Kergel Muumiana roolis sest muidu kukud uksest välja või kundetoolile... 
Mul endal pole turbadiisel lõhkuma läinud aga ka see pidi kohutav kogemus olema. Küll on seesama põrandamatt talvel Põrnikal seda teinud ja lõppes asi kontrollimatu piruetuitamisega mööda Pärnakat Hiiul! Samamoodi keerasin tanklast välja, andsin selle hetke ühele kiiremale ja võimsamale isendile pähe (aasta oli 1993 jan-veb ja suure mootori, käärmenpesa ja topeltkarpadega vast 80-90 jõudu tuli) mis foorirallis võitis ka e21 325e'd, ja olingi reisija iseenda autos. Õnnesk polnud siis veel seal äärekive vaid lumi. 

Ehk mina ise sellele bemmimehele ahjualla ei paneks Wink  Kes meist poleks noor ja uljas olnud? Lihtsalt mõnel meist on vedanud ja ma ise pole mitte kriimu ka ühelegile autole peale saanud isegi rahvasporti tehes mitte. Paljudel nii hästi ei lähe... 

[Pilt: phpD1EeoO_2.JPG]


RE: Mõistusevastased manöövrid liikluses - v6sa - 12-09-2023

Ma protesteerin otsustavalt iduberdi nunnutamise vastu! Üks asi on vajutada suletud rajal (või äärmisel juhul poole kahest öösel kuskil äärelinnas magistraalil), teine mängida lolli õhtusel tipptunnil alamõõdulise paja ja puudulike oskustega.

Halli auto juht võib teist sünnipäeva pidada - väga napilt pääses ülijuhile ette jäämisest.

Enamus meist on noorena lolli mänginud ja selle eest ka koslepit saanud. Ma teisi ei tea, aga enda puhul tagasi vaadates - ikka asja eest anti...


RE: Mõistusevastased manöövrid liikluses - PlyVal64 - 12-09-2023

(12-09-2023, 22:12 PM)v6sa Kirjutas:  Ma protesteerin otsustavalt iduberdi nunnutamise vastu! Üks asi on vajutada suletud rajal (või äärmisel juhul poole kahest öösel kuskil äärelinnas magistraalil), teine mängida lolli õhtusel tipptunnil alamõõdulise paja ja puudulike oskustega.

Halli auto juht võib teist sünnipäeva pidada - väga napilt pääses ülijuhile ette jäämisest.

Enamus meist on noorena lolli mänginud ja selle eest ka koslepit saanud. Ma teisi ei tea, aga enda puhul tagasi vaadates - ikka asja eest anti...

Taavi: asi algab eelkõige KODUSEST KASVATUSEST! Kes, kuidas, millal, millises olekus jne "neid" asju teeb! Selles olen Sinuga nõus, et keset tööpäeva olematute oskustega driftima minna... tegelikult tuleks selle tüübi Isale koslep anda zitasti kasvatatud ja oskamatu järeltulija pärast Wink Ma võtaks koslepi vastu, kui mu järeltulijast ksf!Malloc nii oskamatu ja loll oleks!  Õnneks ei ole  Cool Kasvatuse osa oli ka KOOS Nõmme vahel õhtul pimedas pool-miilitsatest uuspolitseinike eest ära sõitmine Fiat127'ga talvel jms eluks vajalik teadmine.  Poiss oli selline napp 2a ja pidi seisma kõrval püsti kuna istet polnud! Seisis ja hoidis! Sealt edasi kiivriga LeMansi armatuuri rammimine hüppest või Elite DeLuxil ukse avanamine 100+ kiiruslet vasakkurvis Teda enam verest välja ei löönud Big Grin MA räägin kogu aeg: lapsi tuleb KASVATADA, mitte keelata! Pärast endal lihtsam, poel silmad häbi täis kui kõnealuse rumalusega esilehele satub Wink


RE: Mõistusevastased manöövrid liikluses - hulgus - 12-09-2023

Õnnestus ka endal mõistusevastaselt manööverdada.
Koht: Tartu, Riia Lunini ristmik, Ootan rohelise tulega vasakpööret Lunini tn-sse. Seal mõlemast suunast korraga roheline, ehk kas kasutad väiksemaid auke või ootad kuniks foor juba roosa. Tekkis sobiv moment, läksin liikvele ja viimasel hetkel alustas poe eest parklast liikumist (ilma suuna- ja päevatuledeta) naesterahva poolt piloteeritav skooda... et põnevam oleks keeras kah kohe otsa Luninisse ja jäi risti ette seisma, et läbi lasta kaugemalt tulev jalgrattur. Mina seisan risti üle pooleteise rea, Linna poolt tuleb 2-lt realt 50+kiirusega liiklusvool..., Piinlik moment, aknast ei tahtnud välja vaadata, tundsin end liiklushuligaanina, aga ...?


RE: Mõistusevastased manöövrid liikluses - speedsta - 15-09-2023

Just nagu koolis ja kodus poleks mitte midagi liikluse kohta õpetatud: https://www.postimees.ee/7855420/ehmatavad-kaadrid-kahekesi-toukerattaga-soitnud-tudrukud-paasesid-imekombel-halvimast
Võibolla kaasneb sellega trauma eluks ajaks, võibolla aga oskavad edaspidi alalhoidlikumad olla oma elu osas.


RE: Mõistusevastased manöövrid liikluses - Peeter2 - 15-09-2023

Mõned korrad olen näinud sellist manöövrit, täna jälle:
Nõmme ujula juures liitub kõrvaltee peateega vahetult enne foori. Tuleb kõrvalteelt auto, keerab Vabakale peateele, ja jääb poolviltu sinna foori punase tule alla seisma!
Selle peale ei mõtle, et kui tal taga oleks veel mõni auto, kuhu siis nemad peaks minema?


RE: Mõistusevastased manöövrid liikluses - edvard - 15-09-2023

Ma saan sellest situatsioonist aru : Pööre Vikerkaare tänavast vasakule Vabaduse puiesteele , seal on Vabaduse puiestee nii lai küll , et 2 sõiduautot kõrvuti ära mahuksid , küsimus on kas sõidukijuhid suvatsevad teiste liiklejatega arvestada , mõnel lihtsalt ego ei luba .


RE: Mõistusevastased manöövrid liikluses - CORRADOg60 - 15-09-2023

(15-09-2023, 08:22 AM)speedsta Kirjutas:  Just nagu koolis ja kodus poleks mitte midagi liikluse kohta õpetatud: https://www.postimees.ee/7855420/ehmatavad-kaadrid-kahekesi-toukerattaga-soitnud-tudrukud-paasesid-imekombel-halvimast
Võibolla kaasneb sellega trauma eluks ajaks, võibolla aga oskavad edaspidi alalhoidlikumad olla oma elu osas.

Jääb ainult loota et mõistus koju tuleb sellise kogemuse peale. Isegi depressiivses kesk-eesti väikelinnas kuhu hiljuti Hoog laienes on reaalselt põrgu lahti. Juba enne oli nii et ei möödunud nädalat kui endale või tuttavatele mingit adrenaliinisüsti akutõukurid ei korraldanud. Aga süsteem on hambutu ja vist läheb osadel kodanikel mõistus rändama sellise moodsa aja leiutise otsa ronides...