automoto.ee foorumid
Mõistusevastased manöövrid liikluses - Printerisõbralik versioon

+- automoto.ee foorumid (https://forum.automoto.ee)
+-- Foorum: Varia (https://forum.automoto.ee/forumdisplay.php?fid=12)
+--- Foorum: Vaba teema (https://forum.automoto.ee/forumdisplay.php?fid=16)
+--- Teema: Mõistusevastased manöövrid liikluses (/showthread.php?tid=49357)



RE: Mõistusevastased manöövrid liikluses - olli - 09-11-2023

Kraana ise oli õnnetuse hetkel otsapidi kastis. Mitte kokku pakitud. Ei taha kuidagi üldistada, aga nii palju kui ma erinevate autojuhtidega olen kokku puutunud, siis pigem kipub selliste "üle jala" meestega tegu olevat, kes ei viitsi see paar minutit kulutada, et kraana kokku pakkida. Ja vaadates kuidas see ohukolmnurk seal tugijala küljes ripub, siis see vihjab küll, et võis seal olla juba enne pauku ja õnnetus rebis ülesmise otsa lahti.


RE: Mõistusevastased manöövrid liikluses - Aare72 - 09-11-2023

(09-11-2023, 11:37 AM)olli Kirjutas:  Kraana ise oli õnnetuse hetkel otsapidi kastis. Mitte kokku pakitud. Ei taha kuidagi üldistada, aga nii palju kui ma erinevate autojuhtidega olen kokku puutunud, siis pigem kipub selliste "üle jala" meestega tegu olevat, kes ei viitsi see paar minutit kulutada, et kraana kokku pakkida.
Oot, misasja?!? Äkki põhjendad, mille poolest see kasti pakkimine nii ülejala on? Selline tegevus pole kuidagi liikluses ohtlik erinevalt nt konkslifti tahaasendisse jätmisega.

Eespool mainitud hüdropumba sõidu ajal sees hoidmine on välistatud sest selline tegevus lõpeb maanteesõidul pumbale fataalselt. Ja on masina käitumises tuntav isegi algajale juhile.


RE: Mõistusevastased manöövrid liikluses - pannkook - 09-11-2023

nii väike kraana ehk mitte, aga pikemad pidid raami pehmeks nätsutama ja ka tõstuki enda, kui kokku ei paki ja jätad ta vasakule-paremale kõikuma....


RE: Mõistusevastased manöövrid liikluses - olli - 09-11-2023

(09-11-2023, 12:06 PM)Aare72 Kirjutas:  
(09-11-2023, 11:37 AM)olli Kirjutas:  Kraana ise oli õnnetuse hetkel otsapidi kastis. Mitte kokku pakitud. Ei taha kuidagi üldistada, aga nii palju kui ma erinevate autojuhtidega olen kokku puutunud, siis pigem kipub selliste "üle jala" meestega tegu olevat, kes ei viitsi see paar minutit kulutada, et kraana kokku pakkida.
Oot, misasja?!? Äkki põhjendad, mille poolest see kasti pakkimine nii ülejala on? Selline tegevus pole kuidagi liikluses ohtlik erinevalt nt konkslifti tahaasendisse jätmisega.

Eespool mainitud hüdropumba sõidu ajal sees hoidmine on välistatud sest selline tegevus lõpeb maanteesõidul pumbale fataalselt. Ja on masina käitumises tuntav isegi algajale juhile.

Kui just otsast koormarihmaga kinni ei ole seotud, siis ikka on teatud ohud seal. Aga kinnisidumist ma pole näinud, siis võiks ju samahästi kokku pakkida. Jäetakse niisama lahtiselt kasti põhja edasi-tagasi lohisema. 99,99% tõenäosusega ei juhtugi midagi. Aga mis siis kui õnnetu juhuse tõttu auto natuke suurema külgsuunalise põntsu saab ja pöördmehanismi hambad maha tõmbab? Kui see nool seal pidevalt niimoodi jäetud, siis ajapikku ehk tõenäosus suureneb. Sõidab see nool hooga kastist välja ning niidab järgmise(d) ohvri(d) maha. Ja vaesel juhil ei jäägi muud üle kui samamoodi käsi laiutada.

Ps. Tehnikast hoolival inimesel (nt mul) on tegelt päris valus vaadata seda kraanaotsa lahtiselt seal kastipõhjas sõidu ajal.


RE: Mõistusevastased manöövrid liikluses - Aare72 - 09-11-2023

Jutt läheb spetsiifiliseks kuid ei ole need kraanad nii nadi ehitusega. Niisama ei sõida see nool kuskile küljelt välja. Selleks peab löök küljelt ikka päris suur olema. Loomulikult vanusega raud väsib jne, ei vaidle. Siiski kõige suuremat koormust saavad nad ikkagist töö käigus. Pealegi - kasti saab teda toetada mitmel moel. Ka nii, et ei jääks külgepidi kõlkuma. Kasutan isegi seda varianti. Kuna aga isiklik masin siis ei arva, et ülemäära väärkasutan. Enda tehnikat oskad hinnata. Mul samas pole tihti välja asja ka.

Võib-olla lehtvedrudega kõigutab rohkem kuid nt õhkvedrustusega veok on nii sujuv ja pehme, et ka kurvides ei toimu mingit väntsutamist. Muidugi masina kasutamise intensiivsus ja omaniku-kasutaja hooldus(etus) määrab samuti masinate kulumist suurel määral.

Juba eile hakkas silma, et kõnealuse õnnetuse põhjustanu tegevuslitsents on lõppenud. Kui nüüd niimoodi teenust osutati...


RE: Mõistusevastased manöövrid liikluses - tõnn - 09-11-2023

https://www.postimees.ee/7891897/galerii-kuusalu-vallas-toimunud-avariis-hukkusid-mees-ja-seitsmeaastane-laps?gallery=336436&image=15705365


RE: Mõistusevastased manöövrid liikluses - olli - 09-11-2023

Juhiks korraks veel tähelepanu eelmisel lehel leitavale fotole antud autost mingil varasemal ajal. 

https://forum.automoto.ee/showthread.php?tid=49357&pid=559037#pid559037

Kas tegu on sama autojuhiga või mitte, seda ma kindalt ei oska öelda (vähemasti pildi algallikas väidab pildistamise ajaks 2023). Aga kas eeskujulik autojuht kasutaks sellist meetodit kauba kinnitamiseks? Või võtaks vaevaks siiski korraks kasti ronida.


RE: Mõistusevastased manöövrid liikluses - Daff - 09-11-2023

(09-11-2023, 14:37 PM)olli Kirjutas:  Juhiks korraks veel tähelepanu eelmisel lehel leitavale fotole antud autost mingil varasemal ajal. 

https://forum.automoto.ee/showthread.php?tid=49357&pid=559037#pid559037

Kas tegu on sama autojuhiga või mitte, seda ma kindalt ei oska öelda (vähemasti pildi algallikas väidab pildistamise ajaks 2023). Aga kas eeskujulik autojuht kasutaks sellist meetodit kauba kinnitamiseks? Või võtaks vaevaks siiski korraks kasti ronida.


Mida Sa seal pildil näed?


RE: Mõistusevastased manöövrid liikluses - Walter - 09-11-2023

Parem ikka kui nii..


RE: Mõistusevastased manöövrid liikluses - olli - 09-11-2023

(09-11-2023, 16:41 PM)Daff Kirjutas:  Mida Sa seal pildil näed?

Koormarihm on üle kasti porte tõmmatud. Kuna rihma nurk üle kinnitatava kauba on sedasi väga ebasoodne, siis see ei anna reaalselt erilist kasu järsemate jõudude vastu. Kinnitamine sedasi on muidugi hea lihtne. Viskad nööri üle ja korras. Ei pea kasti ronima.


RE: Mõistusevastased manöövrid liikluses - Aare72 - 09-11-2023

Eks kauba kinnitusel tuleb lisaks reeglitele juhinduda ka tervest mõistusest ja loogikast. Samuti oludest ja võimalustest. 

Kuid mis seal pildil siis täpsemalt valesti on? Rihm on üle (porte serva) visatud. Et siis? Kuna tegu on kalluriga, ning suht eakas ka veel, siis (teadmata küll tegelikku olukorda) olen 99% kindel, et kastis puuduvad seespool kaubakonksud. Pildilt pole ka aru saada, mis kaup täpselt kastis on. Seega ei tasu tausta teadmata kohe rutakalt otsust langetada. Kui kaup võib kinnituse käigus kahjustuda ei pea üleüldse kinnitama. Pealegi - kaup ei ulatu porte äärest kõrgemale ka. Eriti... Seega täitsa (j)ok(k).

PS: kui nüüd keegi arvab, et ajagu rihm nt porte alt/vahelt vms läbi siis arvaku edasi.


RE: Mõistusevastased manöövrid liikluses - olli - 09-11-2023

(09-11-2023, 17:11 PM)Aare72 Kirjutas:  Kuid mis seal pildil siis täpsemalt valesti on?


Antud juhul on see nurk kindlasti mitte üle 10 kraadi.


RE: Mõistusevastased manöövrid liikluses - Daff - 09-11-2023

(09-11-2023, 18:15 PM)olli Kirjutas:  
(09-11-2023, 17:11 PM)Aare72 Kirjutas:  Kuid mis seal pildil siis täpsemalt valesti on?


Antud juhul on see nurk kindlasti mitte üle 10 kraadi.


Läheb ära teooriaks kätte.  Seda kõnealust pilti ei saa küll võtta süüdimõistva otsuse langetamiseks. Tundub, et seal on tegemist  servast servani kaubaga. Tõmbad rihma ette ja tõkestad tahalibisemise ning piisab.


RE: Mõistusevastased manöövrid liikluses - Aare72 - 09-11-2023

(09-11-2023, 18:15 PM)olli Kirjutas:  
(09-11-2023, 17:11 PM)Aare72 Kirjutas:  Kuid mis seal pildil siis täpsemalt valesti on?


Antud juhul on see nurk kindlasti mitte üle 10 kraadi.
Palun mitte üksikuid lauseid kontekstist välja rebida vaid minu posti, kui tervikut manustada! Sellist kuiva teooriat pole tõesti mõtet siia lükkida, kui on teadmata, kas seda praktikas kasutada saab.


RE: Mõistusevastased manöövrid liikluses - olli - 09-11-2023

(09-11-2023, 20:11 PM)Aare72 Kirjutas:  
(09-11-2023, 18:15 PM)olli Kirjutas:  
(09-11-2023, 17:11 PM)Aare72 Kirjutas:  Kuid mis seal pildil siis täpsemalt valesti on?


Antud juhul on see nurk kindlasti mitte üle 10 kraadi.
Palun mitte üksikuid lauseid kontekstist välja rebida vaid minu posti, kui tervikut manustada! Sellist kuiva teooriat pole tõesti mõtet siia lükkida, kui on teadmata, kas seda praktikas kasutada saab.

Vabandust. Seal postituses oli mitmeid väitet, aga mul jäi natuke arusaamatuks nende sisu. Et kas siis ilma kinnituskonksudeta kallurikastis on justkui OK vedada kinnitamata kaupa? Kas eaka autoga on OK vedada kinnitamata kaupa? Kas alla porte ääre jäävad kaupa on OK vedada kinnitamata? Või on see ainult siis OK kui kõik need tingimused on koos täidetud? See rohkem huumor ju..

Muidu ma üldiselt ei ole kedagi siin süüdi mõistnud. Selle seisukoha luban vabalt kõigil endal võtta või mitte võtta. Lihtsalt juhtinud tähelepanu asjadele, mida mina teisiti teeks. Eks see on ka täiesti arusaadav et arusaam ohutust (ja tehnikat säästvast) liiklemisest ongi inimestel erinev ja igaüks saab selle jaoks ära teha täpselt nii palju kui ise heaks arvab. Kas selles õnnetuses mängis rolli juhi hooletus, inimlik eksimus, teadlikult millegi tegematajätmine või oli tegu ettenägematu tehnilise veaga, selgitab uurimine.


RE: Mõistusevastased manöövrid liikluses - Aare72 - 09-11-2023

(09-11-2023, 20:27 PM)olli Kirjutas:  Et kas siis ilma kinnituskonksudeta kallurikastis on justkui OK vedada kinnitamata kaupa?
Sõltuvalt kaubast - jah, võib olla küll.

(09-11-2023, 20:27 PM)olli Kirjutas:  Kas eaka autoga on OK vedada kinnitamata kaupa?
Sõltuvalt kaubast - jah, võib olla küll.

(09-11-2023, 20:27 PM)olli Kirjutas:  Kas alla porte ääre jäävad kaupa on OK vedada kinnitamata?
Sõltuvalt kaubast...

(09-11-2023, 20:27 PM)olli Kirjutas:  ...kui kõik need tingimused on koos täidetud? See rohkem huumor ju..
Sõltuvalt kaubast... Smile
Muide, ei ole huumor. Kuiv teooria on üks, reaalne elu tihtipeale teine. Huumor on see pilt, mis mõned postid tagasi näha oli. Või see, kui keegi tõsise näoga küsib: mitut rihma on vaja, et viljakoormat siduda...

Minu point on jätkuvalt, et pildi järgi ei saa diagnoosi panna. Samas ei kutsu ma kedagi kaupa vedama nii, et koorem lendu võib pääseda. Last (ka last Smile) tuleb ikka kinnitada nii et on, mitte ehk on!


RE: Mõistusevastased manöövrid liikluses - tõnn - 12-11-2023

Jalakäija ületas ülekäigurada ning Fordi juht pidi selle tõttu järsku pidurdama. Selleks ei olnud valmis tema taga sõitev Honda, kes sõitis esimesele autole tagant sisse.

Honda juhi arvates oli õnnetuses süüdi jalakäija, kes ületas teed liiga hooletult. Jalakäija võeti haardesse ning pandi oma teo eest vabandama.


https://tartu.postimees.ee/7895701/fotod-jalakaija-pandi-onnetuse-eest-vabandama


RE: Mõistusevastased manöövrid liikluses - v6sa - 12-11-2023

Oot, mis mõttes esimene saab pidama ja järgmise arvates on süüdi ülekäigurajale astunud jalakäija? Mitte ülijuht ise, kes ei taganud piisavat pikivahet.


RE: Mõistusevastased manöövrid liikluses - ddig - 12-11-2023

Näib et, mingi osa inimeste jaoks on alati keegi teine süüdi selles mis nendega toimub. Purju jäämises on süüdi alkohol, kraavi sõitmise põhjustab libedus jne.


RE: Mõistusevastased manöövrid liikluses - ivo86 - 16-11-2023

Ehe näide.

https://tartu.postimees.ee/7898601/fotod-raske-onnetus-tartu-kesklinnas-auto-paiskus-sillatammilt-otse-tasku-keskuse-aknasse