automoto.ee foorumid
Mõistusevastased manöövrid liikluses - Printerisõbralik versioon

+- automoto.ee foorumid (https://forum.automoto.ee)
+-- Foorum: Varia (https://forum.automoto.ee/forumdisplay.php?fid=12)
+--- Foorum: Vaba teema (https://forum.automoto.ee/forumdisplay.php?fid=16)
+--- Teema: Mõistusevastased manöövrid liikluses (/showthread.php?tid=49357)



RE: Mõistusevastased manöövrid liikluses - Daff - 10-12-2023

(10-12-2023, 21:15 PM)jaan mmc Kirjutas:  
(10-12-2023, 20:24 PM)Daff Kirjutas:  
(10-12-2023, 18:46 PM)jaan mmc Kirjutas:   Oleks piisanud ühest löögist, et kodanik kaineneks, 


Vot sellest löögist räägi nüüd küll lähemalt.
Kumminuiast piisab täiesti, et käskluste tõsiseltvõetavust selgitada. Tahaks teada keda see ei distsiplineeriks ? Iga plateleviimine maksab midagi.


Kuna natuke kantud miilitsa vormi siis jah huvi sellise löögi vastu.. Kaineks sa inimest ei löö. Küll aga rahustad maha või paned kuuletuma oleks õige vastus.


RE: Mõistusevastased manöövrid liikluses - Daff - 10-12-2023

(10-12-2023, 21:25 PM)jaan mmc Kirjutas:  
(10-12-2023, 21:20 PM)Daff Kirjutas:  
(10-12-2023, 21:15 PM)jaan mmc Kirjutas:  
(10-12-2023, 20:24 PM)Daff Kirjutas:  
(10-12-2023, 18:46 PM)jaan mmc Kirjutas:   Oleks piisanud ühest löögist, et kodanik kaineneks, 


Vot sellest löögist räägi nüüd küll lähemalt.
Kumminuiast piisab täiesti, et käskluste tõsiseltvõetavust selgitada. Tahaks teada keda see ei distsiplineeriks ? Iga plateleviimine maksab midagi.


Kuna natuke kantud miilitsa vormi siis jah huvi sellise löögi vastu.. Kaineks sa inimest ei löö. Küll aga rahustad maha või paned kuuletuma oleks õige vastus.
Siis võiks sedagi teada, et kuuli raudalaskmisest piisab enamuste selliste ja kordades hullemate olukordade maharahustamiseks.


Egas see nüüd nii ka ei käi nagu ämeericamaa filmis.  Relva kasutamine on väga täpselt raamides olnud kogu aeg.


Ja üldse, selle teemaarendusega peaks ära kolima siit.


RE: Mõistusevastased manöövrid liikluses - tõnn - 10-12-2023

Kui politsei annab segajale "kainestava vopsu" siis on loomulik, et nad ka selle tegelase kontrolli viivad, kas sai ikka kaineks. 
Ei jääta ju inimest kuhugi seiklema.


RE: Mõistusevastased manöövrid liikluses - edvard - 10-12-2023

Mind huvitab ka see"üks löök" , ootan kirjeldust .
Olen kohtunud sellise "karuga" kelle randmed olid nii jämedad et tavalised käerauad ümber randme ei ulatunud ja on lihtsalt tugevaid mehi , kelle kätt naine ära ei keera .
 Joobes isik avalikus kohas , kui on agressiivne ja seaduslikule korraldusele ei allu on ilmselt ohuks iseendale ja teistele , politseiasutusse toimetamine on põhjendatud , samuti käeraudade kasutamine .


RE: Mõistusevastased manöövrid liikluses - Aare72 - 11-12-2023

No mis te nüüd jaurate!?
Kuna akf jaan viibis ise sündmuskohal, nägi kõike täpselt pealt, hakkas ise korda looma, käsklustele ei allunud, väänati lumele maha. No ego sai kannatada ja elas oma kibestumuse välja. Kõik. Case closed. Põhiteema juurde tagasi...


RE: Mõistusevastased manöövrid liikluses - Aare R. - 11-12-2023

Peatun korraks veel nende punaste pulkade juures, mis on pistetud koos värske eraldussaarega minu jaoks täiesti mõistetamatusse kohta, sinna, kus ma ei näe sellel absoluutselt mitte mingit mõtet peale Kehra tselluloositehases käivate veokajuhtide elu keerulisemaks tegemise.
Alloleval pildil tulin ma just väravast välja, et ümber pulkade vasakule keerata ja nagu näha on, seisab pildi paremas servas ka sõiduauto, need on seal põhimõtteliselt kogu aeg. Point on selles, et sealt vasakult koormaga tulles võib vahel päris "huvitav" olla- juba praegu, miinuskraadidega kippus koormaga parempööret tehes väga vaikselt minnes otse vedama, sest see ristmik on korralikult ära lihvitud, plusskraadidega saab seal nalja palju. Ja veel niipalju, et mul on täispära, mis lõikab nurka väga palju vähem kui poolhaage, seega näiteks hakkeautodel võib seal üsna põnev olla. Mis selle asja point on, ei saa aru, kes selle sinna välja mõtles, ei tea. Igatahes on see keeramine väga kitsaks tehtud, enne oli suur plats ning kuna seal on 90 kraadi pööre ja kohe peale seda meile vasakpööre, ei saa mingist põhjendustest ohutuse tagamisest vms küll rääkida.
[Pilt: IMG_20231208_191235.jpg]


RE: Mõistusevastased manöövrid liikluses - edvard - 11-12-2023

Ma pole seal ammu käinud , kas nende punaste tokkidega tehti sõidutee kitsamaks või mis nende otstarve võiks olla ?


RE: Mõistusevastased manöövrid liikluses - tõnn - 11-12-2023

Ristmik on K tähe kujuline?

See auto pargib ristmikul?
Probleem pole mitte nendes pulkades vaid autos mis ei tohiks seal parkida.


RE: Mõistusevastased manöövrid liikluses - Aare R. - 11-12-2023

edvardile- mulle jääb endale samamoodi mõistetamatuks, mis selle eesmärk on. tõnn, see ristmik on tegelikult ikkagi T-tähe kujuline, pildi vasakul servas on tegelikult suur plats, mille serva/nurka see eraldussaar laoti. Ja tänu sellele platsile sai enne koormaga varem ikka kenasti lauge kaarega tulla, ilma autot lõhkumata (kuivaga on nüüd paras väänamine) ja libisemisohuta (seda juba mainisin). Aga vaat siinsest olukorrast järeldubki, et tehakse veokatele kõik võimalikult keeruliseks ja sõiduautodele ei pöörata isegi tähelepanu.
Muide, viimase lause tõestuseks oli üks moment ajast, kui seal remonti tehti- keerasin tühjalt sinna vasakule ja parasjagu seal töömehed tegutsesid ja üks töömees oli tee servas, seljaga tee poole ja kummardas kuidagi teise mehe poole- kas ta targutas seal niisama või mis ta seal tegi, aga mul oli auto parem esinurk täpselt tema juures ja ta ei teinud seda märkamagi, ma pidin vaatama esimesest nurgapeeglist, et pöördel hästi aeglaselt liikudes vastu p*rset ei sõida Big Grin

Muide, ma ei ole nüüd selle suure lumega Kohilasse sattunud, aga tahaks päris näha, mis seal nüüd toimub. Nimelt tehti seal ka remonti, mille käigus üks osa nö peatänavast tehti nii kitsaks, et seal oli juba ilma lumeta suht kitsas, ma ei tea, kuidas nüüd. Lisaks veel kaks ringi (loomulikult!), mida ma nimetaks imetillukesteks!
Aga see on minu vaatenurk veokaroolist, mis nagunii paljude meelest sõidavad ju "niisama" Big Grin


RE: Mõistusevastased manöövrid liikluses - tõnn - 11-12-2023

Mina ei usu, et keegi "mängib mäkra" justnimelt veokaid silmas pidades.
Inimesed on lihtsalt liiga enesekesksed ja ei näe kaugemale oma ninaesisest, see kehtib ka veokajuhtide kohta.

Minuarust see auto pargib liiga ligidal ristmikule ja kui see segab siis ohutuse mõttes on vaja teha pilt ja see edastada võimuesindajatele.
Kui sul on õigus siis see auto leiab endale ohutuma parkimiskoha.


RE: Mõistusevastased manöövrid liikluses - Walter - 11-12-2023

Vaadates kus kohas on märk Anna teed siis ristmik peaks tegelikult ju sealt algama ja see auto ei asuks justkui ristmikul? Google Mapsi pilti sellest kohast saate panna?


RE: Mõistusevastased manöövrid liikluses - rulli - 11-12-2023

https://www.google.com/maps/@59.3405069,25.3361847,3a,75y,191.71h,88.12t/data=!3m7!1e1!3m5!1slNZI6SV5dlwsC4R5-a3Aew!2e0!6shttps:%2F%2Fstreetviewpixels-pa.googleapis.com%2Fv1%2Fthumbnail%3Fpanoid%3DlNZI6SV5dlwsC4R5-a3Aew%26cb_client%3Dmaps_sv.tactile.gps%26w%3D203%26h%3D100%26yaw%3D253.0721%26pitch%3D0%26thumbfov%3D100!7i16384!8i8192?entry=ttu

punased postikesed (lingil umbes tupiktee märgi juures) ilmselt tekkisid sinna Anija-Kehra kergliiklustee valmimise käigus.
sõitsin mööda ja märkasin, et seal suur hulk tühje liiklusmärgiposte ka tekkinud, mille otsa ilmselt ülekäiguraja? märgid hiljem pannakse


RE: Mõistusevastased manöövrid liikluses - Telc - 11-12-2023

(11-12-2023, 01:03 AM)Aare R. Kirjutas:  Peatun korraks veel nende punaste pulkade juures, mis on pistetud koos värske eraldussaarega minu jaoks täiesti mõistetamatusse kohta, sinna, kus ma ei näe sellel absoluutselt mitte mingit mõtet peale Kehra tselluloositehases käivate veokajuhtide elu keerulisemaks tegemise.
/---/
Mis selle asja point on, ei saa aru, kes selle sinna välja mõtles, ei tea. 
Kaarti ja tänavavaadet vaadates on üsna selge point, et veokaliiklust soositakse Anija teel ja Tselluloosi tn/Kehra tee jääb väikestele.
Ehk siis raske vasakpöörde asemel tuleb hakata otse sõitma ja maanteele väljasõit on veidi Anija pool.


RE: Mõistusevastased manöövrid liikluses - Aare R. - 11-12-2023

Jah, tean, et ka sealpool on väljasõit, kuid mul on enamjaolt olnud vedu Kose poolt tulles, seega Anija poolt sisse tulles on jälle ring, ma arvan, et oma paar kilti rohkem. Ühe koormaga 2+2km, teisega 2+2 jne, ja kui see veel korrutada autode arvuga, mis Kose poolt tuleb, teeb see kokku üsna arvestatava numbri. Aga pole hullu, küll ma välja väänan, seni on väänatud, saab ka edaspidi Big Grin  Päris vesijääga väga lihtsalt küll mitte, aga ehk seal päris nii hulluks asi ei lähe.


RE: Mõistusevastased manöövrid liikluses - envi - 12-12-2023

https://forte.delfi.ee/artikkel/120254825/must-joulukaart-jouab-tanavu-613-sarihuligaani-postkasti

Usun, et sobib siia postitada.
Minu meelest mahavisatud raha.
Sõbrad saavad kokku ja küllap hoopis uhkustavad oma "jõulukaartidega".


RE: Mõistusevastased manöövrid liikluses - MeelisV - 12-12-2023

Kogesin sellist asja ka ise nädalavahetusel.
Kus mingil põhjusel paljud autod möödasõidul reastuvad kohe nina alla. Kuiva ilmaga ei pane tähelegi aga selle lögaga annab kohe tunda.
Sama käitumine ka 2+2 teel kus tagant ei tule kiiremat mis sunniks möödasõitjat reastuma

Miks ei või lasta edasi nt. 100m enne kui reastud
Ei kohe 10....15...20 ja sõidetakse üle lögatriibu radade vahel. Sul klaas must jne.

https://www.postimees.ee/7916791/fotod-ja-video-tallinna-ringteel-juhtus-kuue-soidukiga-ahelavarii

Muidugi selles juhtumis võis olla mitmeid muid teemasid miks võis ka kahe vahel dialoog tekkida.


RE: Mõistusevastased manöövrid liikluses - ivo86 - 12-12-2023

(12-12-2023, 15:31 PM)MeelisV Kirjutas:  Kogesin sellist asja ka ise nädalavahetusel.
Kus mingil põhjusel paljud autod möödasõidul reastuvad kohe nina alla. Kuiva ilmaga ei pane tähelegi aga selle lögaga annab kohe tunda.
Sama käitumine ka 2+2 teel kus tagant ei tule kiiremat mis sunniks möödasõitjat reastuma

Miks ei või lasta edasi nt. 100m enne kui reastud
Ei kohe 10....15...20 ja sõidetakse üle lögatriibu radade vahel. Sul klaas must jne.

https://www.postimees.ee/7916791/fotod-ja-video-tallinna-ringteel-juhtus-kuue-soidukiga-ahelavarii

Muidugi selles juhtumis võis olla mitmeid muid teemasid miks võis ka kahe vahel dialoog tekkida.

Mulle jäi mulje, et veokale tehti "brake checki". Artikkel nagu vihjaks sellele.


RE: Mõistusevastased manöövrid liikluses - hobiautod - 12-12-2023

Jälle kasutati jõudu? 

https://www.ohtuleht.ee/1097470/fotod-ja-video-tallinna-ringtee-ahelavarii-pohjustaja-oli-politseilt-just-saanud-musta-joulukaardi

Politsei- ja piirivalveameti liiklusjärelevalvetalituse juht Taavi Kirss andis sotsiaalmeediakeskkonnas X teada, et õnnetuse pōhjustaja oli just musta jōulukaardi saanud mees, kellel on eelmise aasta detsembrist tänaseni kaheksa liiklusrikkumist. Mees toimetati tänase liiklusōnnetuse järel kinnipidamiskeskusse


RE: Mõistusevastased manöövrid liikluses - klemm - 12-12-2023

(12-12-2023, 15:17 PM)envi Kirjutas:  https://forte.delfi.ee/artikkel/120254825/must-joulukaart-jouab-tanavu-613-sarihuligaani-postkasti

Usun, et sobib siia postitada.
Minu meelest mahavisatud raha.
Sõbrad saavad kokku ja küllap hoopis uhkustavad oma "jõulukaartidega".
Mul näiteks pole postkastigi Toungue
Ja hiljuti kui id kaarti uuendamas käisin, tuli välja, et politsei ei tea mu emaili ka.


RE: Mõistusevastased manöövrid liikluses - CORRADOg60 - 12-12-2023

(12-12-2023, 15:42 PM)ivo86 Kirjutas:  
(12-12-2023, 15:31 PM)MeelisV Kirjutas:  Kogesin sellist asja ka ise nädalavahetusel.
Kus mingil põhjusel paljud autod möödasõidul reastuvad kohe nina alla. Kuiva ilmaga ei pane tähelegi aga selle lögaga annab kohe tunda.
Sama käitumine ka 2+2 teel kus tagant ei tule kiiremat mis sunniks möödasõitjat reastuma

Miks ei või lasta edasi nt. 100m enne kui reastud
Ei kohe 10....15...20 ja sõidetakse üle lögatriibu radade vahel. Sul klaas must jne.

https://www.postimees.ee/7916791/fotod-ja-video-tallinna-ringteel-juhtus-kuue-soidukiga-ahelavarii

Muidugi selles juhtumis võis olla mitmeid muid teemasid miks võis ka kahe vahel dialoog tekkida.

Mulle jäi mulje, et veokale tehti "brake checki". Artikkel nagu vihjaks sellele.

Seesama üle aasta ülevaatuseta olnud Crafter? Millel alates 08. 2022 kolm LKF-is registreeritud õnnetust? Kõigi süü on olnud kaubikus...