automoto.ee foorumid
Mõistusevastased manöövrid liikluses - Printerisõbralik versioon

+- automoto.ee foorumid (https://forum.automoto.ee)
+-- Foorum: Varia (https://forum.automoto.ee/forumdisplay.php?fid=12)
+--- Foorum: Vaba teema (https://forum.automoto.ee/forumdisplay.php?fid=16)
+--- Teema: Mõistusevastased manöövrid liikluses (/showthread.php?tid=49357)



RE: Mõistusevastased manöövrid liikluses - Daff - 23-01-2024

(23-01-2024, 22:29 PM)tõnn Kirjutas:  
(23-01-2024, 22:18 PM)Daff Kirjutas:  
(23-01-2024, 18:18 PM)hobiautod Kirjutas:  Eilses Raporti saates Tv3 oli sarnane teema kuidas kullerid oma kaubikutega rikuvad seadust. Keegi usin kodanik pildistab ja teavitab nii kullerfirmasid kui ka politseid.



Kui tahad, et asi ei toimiks tee nii nagu seadus ette näeb.
Väga huvitav suhtumine.

Kui me pöördume arsti, advokaadi või politsei poole siis me eeldame et jälgitakse seadust.

Ja siis on seltskond kes arvab, et maailm saab otsa kui nemad peaks käituma seaduse järgi.


Pane see lause vene keelde ja seadus asenda sõnaga USTAV. 
Peaks suu naerule vedama. 
Seda oli siin mõeldud.  
Ilmselt nii mõnigi juba muigas. 

Aga läheme kodust kaugemale.
Sakslane ütleb ise, et nende liiklus ei toimi sellepärast, et kõik järgivad pedantselt seadust.

Peab midagi kirjutama, et päev kordaläinuks lugeda.


RE: Mõistusevastased manöövrid liikluses - zazik - 24-01-2024

(23-01-2024, 22:29 PM)tõnn Kirjutas:  
(23-01-2024, 22:18 PM)Daff Kirjutas:  
(23-01-2024, 18:18 PM)hobiautod Kirjutas:  Eilses Raporti saates Tv3 oli sarnane teema kuidas kullerid oma kaubikutega rikuvad seadust. Keegi usin kodanik pildistab ja teavitab nii kullerfirmasid kui ka politseid.



Kui tahad, et asi ei toimiks tee nii nagu seadus ette näeb.
Väga huvitav suhtumine.

Kui me pöördume arsti, advokaadi või politsei poole siis me eeldame et jälgitakse seadust.

Ja siis on seltskond kes arvab, et maailm saab otsa kui nemad peaks käituma seaduse järgi.

Aga kui seaduslik käitumine ei võimalda teenust osutada? Ja seda võimalust või mittevõimalust ei näe ette autojuht, logistik ega nõid Nastja?
Südalinna kullervedude puhul näiteks on nii, et ei olegi üldse võimalik 100% seadust järgida, sest vastavaid kohti pole loodud. Ja kui ütled, et vastavat klienti ei teeninda, siis klient läheb teise juurde. Teine ikka teenindab, kuni liiga kulukaks läheb. Teenus läheb kõigi jaoks kallimaks, tulemus on sama, ikka need kaubikud seisavad kõnniteel või jalgrattateel. Sest kolmas variant oleks seista sõiduteel, sulgedes kogu liikluse.

Ilus teooria ütleb muidugi, et südalinna tuuakse väikepakid jalgratta või kastirattaga või lillelapse süles. Praktikas eeldab see ju mingit logistikakeskust sealsamas kesklinna servas, kus iga kastirattur oma pakid peale saab võtta. Laagrist või Peetrist või Loolt ju kastirattaga südalinna ei vänta.

Eks muidugi kullerite seas on ka kõikvõimalikke jobusid (aga nende jobude eksistentsi aluseks on kaadrivoolavus, mis on omakorda tingitud väga suures osas just võimatutest töötingimustest), aga meil praktiseeritav kõigekeelamine ei ole antud probleemile lahendus.


RE: Mõistusevastased manöövrid liikluses - tõnn - 24-01-2024

Jaa, sama logistik saadab samale kliendile jälle sama veoauto, samasse kohta ning alati nad avastavad, et teisiti ei saanud.

Pigem on see pohhuism.


RE: Mõistusevastased manöövrid liikluses - MeelisV - 24-01-2024

"Kullerdajad" on muidugi omaette liik "autojuhte".
Tallinnas tihedas kitsas kesklinnas, kadrioru piirkonnas, jms. korduvalt saanud sellist wtf momente kogeda.
Sõidad, autod on ees autod taga ja tulevad vastugi kui äkki ilma mingi aimduseta lükkab esimena auto piduri põhja, 
ohutuled peale ja autost tuiskab välja keegi oma kandilise rohelise kotiga.
Siis seisad seal ootad võimalust mööduda ja märkad, et rohelise kotiga persoon otsib telefoni abiga õiget kohta, 
peatus küll ülimalt enesekindlalt, et nüüd siin ja kohe ongi õige koht ja aeg aga kui õue sai siis ei teagi kas oli.
Teine võte mida praktiseeritakse on ristmikule parkimine.
Jah see kotikandja on niipalju mõistnud, et sellel teel kus ta "otse" sõitis ta ei peatu ei takista liiklust, vahest on see peatee vahest võrdne kõrvalteedega
aga siis ta teeb manöövri ja pöörab ühele risti olevale teele, teeotsale, värava ette vms. ja kohe seisma nii et auto stange on vaevalt tee pealt eest ära.
Aga jälle ma tagant tulijana olen tahtnud samasse tänavasse pöörata aga ei saa sest keset ristmikku väljub jälle autost jalgadega roheline kandiline kotike.

Igasugused DHL, DPD, omniva, UPS jms. on enamasti märgistatud ja neid võid ju aimata, et ta võib peatuda äkki kuskil.
Aga tavaline talvine nähtus. Jääb selline kaubik tänava äärde, tänava ääres kõrge lumevall ja muidugi ta ju seal otsas ei hakka turnima ja sumpama
mis siis tehakse jäetakse oma kaubik teeservast eemale nii, et mahub küljeuksest käima. Aga kuna lumevall on lai ja käiguruumi on vaja ja kaubik on ka lai siis on
vasakud rattad põhimõtteliselt juba keskjoone peal või üle selle. Hea kui mahub mööda sõitma.

Nähtud ka olukorda kus kitsastes oludes (Uue-Maailma piirkonnas) peatub veok kongi ehk 6...8m pikkust, tagaluugiga, aega on, otsime pabereid, laseme luugi alla, avame uksed võtame pakikese sellise 3x kingakarbi mõõtu (kerge ühekäe pakk) sulgeme ukse ja hakkame seda pakikest siis viima kohale kusjuures luuk jäi alla poolele kõrgusele nn. trepiks. kust sai kongi ja välja ronida. Hiljem tagasi tulles esmalt suits põlema siis loivas auto juurde, luuk kinni aga kuna suits vajas imemist siis ega kohe ju sõitma saanud minna. Ja nii see ebamõistlikult suur auto seal troppas oma pea 10 minutit. Õnneks polnud seal sellel ajahetkel liiklus just eriti tihe ja ummikut ei tekitatud aga siiski tundus kuidagi väga vale.
fck mis mõtted on logistikutel ja autojuhtidel et nii tehakse ?

Kui avatakse "keldripood" "kohvik" vms. mille ainuke sissepääs on kitsas kliendiuks kõnniteele, siis on haljasriba kus ka puud kasvavad ja siis 
linnaplaneerijate poolt kitsaks ehitatud sõidutee ja sinna poodi/kohvikusse tuuakse iga päev värsket kaupa ilma, et oleks seal parkimise võimalust siis
on kuskil keegi plaaniga puusse pannud.  

Mida teha  - polegi midagi lihtsat lahendust mida teha sest see asi koosneb paljudest asjadest ja sõltub paljudest osapooltest.
alustame linnaplaneeringust, teehooldusest, järelvalvest jms.

Tuleb jälle mina sauna taha, lüüa rusikaga vastu seina ja vaikselt habemesse pobiseda "kurat" .
ja elu läheb edasi.  Big Grin


RE: Mõistusevastased manöövrid liikluses - ivo86 - 24-01-2024

Tuleb välja, et kui seadus ei võimalda teenust osutada, on seadus vale, mitte teenus.
Ma kujutan ette, et kanepikasvatajatel on täpselt sama mure.


RE: Mõistusevastased manöövrid liikluses - Jesper - 24-01-2024

Loomulikult läheb korrektselt osutatud teenus kallimaks, mis on täiesti normaalne - seal on lihtsalt mõtlemise koht, kas sellist teenust on üldse vaja ning kui on, siis kas selle saaks kuidagi viisakamalt korraldada. Roheliste kuubikute teemal ei jaksa enam üldse sajatama hakata, aga kui Omniva kaubik ukse lahti teeb, siis on seal heal juhul 10% reaalseid pakke ning ülejäänud on rämpspost, mis vähemalt meie trepikojas rändab kohe postkastide all olevasse paberikorvi ja sealt konteinerisse. ILGELT vajalik teenus tõepoolest, eriti arvestades, et kuskil on selle pasa tootmiseks raielank, paberitehas, trükikoda jne. Aga seda tellitakse, sest see on naeruväärselt odav teenus ning kui 1/1000 konksu alla neelab, siis on asi juba plussis. Samamoodi on mingit pisemat kaupa netist tellides valikud stiilis kuller 5€, pakiautomaat 2.80€, kui oleks kuller 25€ siis kõlbaks pea kõigile automaat ka, aga selle 2.20€ kokku hoidmiseks ei viitsi enamik saapaid jalga tõmmata ja tuisu kätte minna.

Laias laastus istun mina ja ootan kaubiku taga läbipääsu, et sellel pakisaajal odav oleks, ehk siis toetan tema laiskust ja veofirma kasumit oma kõige kallima varaga, milleks on aeg.


RE: Mõistusevastased manöövrid liikluses - honkomees - 24-01-2024

Mu väike aru arvab, et selle va kaubaveo probleemi südalinna urgastesse saaks ju ära lahendada. kehtestada kord, et kauba/pakkide vedu teatud piirkondadesse on lubatud ainult k 04.00-07.00 (nagu vanasti piimamees tõi kella 5 piima kohale) koos õigusega peatuda laadimiseks tänavatel-kõnniteedel. Logistikutel ka lihtne. Liiklusjärelvalve tegelike probleemidega tegelema (needsamad parkimised, möödasõidud jms mõistuseta manöövrid), mitte põõsast kiirust mõõtma ega puhumisreide korraldama. Südalinnas tihedad jalgsi politseipatrullid, et mitte liiklust ummistada. 
Kui tahetakse, et nendes südalinnades elu ja äri jätkuks, siis tuleb tagada päevajal klientidele juurdepääs ja parkimine. Mingid hipid ei hoia elu südalinnas alles. Vedajad ja ärid saavad oma logistika nii seada, et kauba vedu ja vastuvõtt toimub vähese liikluse ajal elik varahommikul. Küsimus on tahtmises.

P.S. Mina pole enam ühtegi keskliina poodi ega kaubamajja käinud viimased 15 a. Mis valemiga ma sealt oma kottide-pakkidega minema saan, mingitesse õudsatesse tasulistesse parkimismajadesse. Ka nendes äärelinna keskustes tuleb ju poekäru(de)ga auto juurde sõita või siis autoga nö tagaukse juurde, maainimene ei käi iga päev poes vaid ikka nii korra nädalas.


RE: Mõistusevastased manöövrid liikluses - Jesper - 24-01-2024

No neid maju, kus on korrektne laadimisala ning neid kullereid, kes seda kasutada mõistavad, ei peaks ka kellaajaga kiusama. Probleem on ikka nendega, kes on laadimisala arvelt kokku hoidnud ning loodavad ühisvara peal liugu lastes kuidagi hakkama saada või siis keda lihtsalt ei huvita, sest ta on ju äss.

Mis puudutab kesklinna kaubandust, siis olles julguse kokku võtnud ning ära käinud võin kinnitada, et seal on täpselt samad asjad müügil kui äärelinnas. Konkreetselt Tartu poolt tulles ei pea tänapäeval isegi ringteest kaugemale sõitma, võtad Ikea kõrvalt Selverist mida vaja, ots ringi ja kõik on rahul.


RE: Mõistusevastased manöövrid liikluses - zazik - 24-01-2024

(24-01-2024, 13:00 PM)honkomees Kirjutas:  Mu väike aru arvab, et selle va kaubaveo probleemi südalinna urgastesse saaks ju ära lahendada. kehtestada kord, et kauba/pakkide vedu teatud piirkondadesse on lubatud ainult k 04.00-07.00 (nagu vanasti piimamees tõi kella 5 piima kohale) koos õigusega peatuda laadimiseks tänavatel-kõnniteedel. Logistikutel ka lihtne.

Vot see on lausa geniaalne plaan. Eriti nende töötajate jaoks, kes peavad kell 4 tööle tulema, sest võibolla tuuakse mõni pakk.


RE: Mõistusevastased manöövrid liikluses - honkomees - 24-01-2024

(24-01-2024, 12:56 PM)Peeter2 Kirjutas:  Huvitav, jäin mõtlema, et ma ei ole oma elu jooksul vist kordagi kullerit tellinud, vähemalt teadlikult mitte. ... Kuidagi olen seni ära elanud ja vist mitte halvasti.
Kas ikka päriselt ka? Kes suuremad kodumasinad kohale tõi (külmikud, pesumasinad jms)?

Mulle on küll nii kodumasinaid kui ka ehitusmaterjale ja muid masinaid (200-400 kg) kulleriga saadetud nt puulõhkumismasin. Tuleb odavam kui CiK ainsasesse poodi Tallinna sõita 2x300 km ja mõelda, kuidas maha laadida. Veofirmadel ju kraanatõstukid või tõsteluugid autol. ... Aga kui kättetoimetamine toimuks nö töövälisel ajal siis ei peaks ka kulleri ootamiseks töölt vabu päevi kerjama.


RE: Mõistusevastased manöövrid liikluses - honkomees - 24-01-2024

(24-01-2024, 13:08 PM)zazik Kirjutas:  
(24-01-2024, 13:00 PM)honkomees Kirjutas:  Mu väike aru arvab, et selle va kaubaveo probleemi südalinna urgastesse saaks ju ära lahendada. kehtestada kord, et kauba/pakkide vedu teatud piirkondadesse on lubatud ainult k 04.00-07.00 (nagu vanasti piimamees tõi kella 5 piima kohale) koos õigusega peatuda laadimiseks tänavatel-kõnniteedel. Logistikutel ka lihtne.

Vot see on lausa geniaalne plaan. Eriti nende töötajate jaoks, kes peavad kell 4 tööle tulema, sest võibolla tuuakse mõni pakk.
Kõik on kinni töö organiseerimises ja tahtmises. Lüpsjad ju läksid vanasti kelle neljaks tööle, käsitsi heina niitma ka läksime 4-5 ajal, kastemärjaga kuna kuiva heina oli raske niita.
Kui söögikohta toimub kogu toidu vedu AINULT varahommikul, siis peab töötaja kohal olema ja ta ei pea olema tööl kõrtsi sulgemiseni hilisõhtul, tööjaotus jms Oli vanasti sihuke aine - TTO. Muude pakkide kohaletoimetamine nö suva firmadesse on puhtalt etteteatamise küsimus a la "Teile on pakk, toimetame kätte homme k. 4.45 +- 10 min" ja ei mingit "võib-olla" kohalolemist.


RE: Mõistusevastased manöövrid liikluses - olevtoom - 24-01-2024

(24-01-2024, 13:17 PM)honkomees Kirjutas:  Kõik on kinni töö organiseerimises ja tahtmises. Lüpsjad ju läksid vanasti kelle neljaks tööle, käsitsi heina niitma ka läksime 4-5 ajal, kastemärjaga kuna kuiva heina oli raske niita.
Kui söögikohta toimub kogu toidu vedu AINULT varahommikul, siis peab töötaja kohal olema ja ta ei pea olema tööl kõrtsi sulgemiseni hilisõhtul, tööjaotus jms Oli vanasti sihuke aine - TTO. Muude pakkide kohaletoimetamine nö suva firmadesse on puhtalt etteteatamise küsimus a la "Teile on pakk, toimetame kätte homme k. 4.45 +- 10 min" ja ei mingit "võib-olla" kohalolemist.

Ma arvan, et sihukest töö organiseerimist tasub hakata siis tegema, kui valesti peatunud pakiautode pseudoprobleemist pärisprobleem saab.


RE: Mõistusevastased manöövrid liikluses - Vetu - 24-01-2024

Reeglina kesk- ja vanalinnades ongi kaubavedu lubatud hommikul 6-10. Enne 6 keelab ju öörahu aeg sul ustega paugutamise ja alati on mõni kes arvab,et kuna elab kesklinnas siis tema akna all ei tohi müra teha.  Minul on kogemus mõned aastad Oslos tagaluugiga jaotus- ja kullerveo pealt. Seal on keelatud parkida/peatuda kõnni- ja jalgrattateel.  Küll aga võid vabalt panna kinni terve pärisuunalise sõiduraja.  Esimest korda kui politseiga sel teemal vestlus oli siis öeldigi, et jalakäijaid ja rattureid ei tohi segada. Autosid aga küll,neid pole siia kesklinna vaja nii ehk naa. Ma nüüd ei tea kuidas Eesti politsei sellesse suhtub kui paned keset sõiduteed ohukad peale ja hakkad kaupa maha laadima.  Eeldusel muidugi,et seal pole keelavat märki.


RE: Mõistusevastased manöövrid liikluses - Peeter2 - 24-01-2024

(24-01-2024, 13:06 PM)honkomees Kirjutas:  Kas ikka päriselt ka? Kes suuremad kodumasinad kohale tõi (külmikud, pesumasinad jms)?
Ma olen selline paha inimene, kes on selle eest ka siin puid alla saanud, et minu auto sobib mulle kõigeks ning ma arvan et nii peabki olema... Nimelt pesumasinad, pliidid ja külmkapid mahuvad mulle autosse.
Ja saab ka vajadusel haagist pruugitud. Lisaks sõidan ma paagitäiega 1000+km, auto on neliveoline ja sõiduauto suurune. Häbi tunnistada.


RE: Mõistusevastased manöövrid liikluses - Telc - 24-01-2024

(24-01-2024, 13:55 PM)Vetu Kirjutas:  Reeglina kesk- ja vanalinnades ongi kaubavedu lubatud hommikul 6-10. Enne 6 keelab ju öörahu aeg sul ustega paugutamise ja alati on mõni kes arvab,et kuna elab kesklinnas siis tema akna all ei tohi müra teha.  Minul on kogemus mõned aastad Oslos tagaluugiga jaotus- ja kullerveo pealt. Seal on keelatud parkida/peatuda kõnni- ja jalgrattateel.  Küll aga võid vabalt panna kinni terve pärisuunalise sõiduraja.  Esimest korda kui politseiga sel teemal vestlus oli siis öeldigi, et jalakäijaid ja rattureid ei tohi segada. Autosid aga küll,neid pole siia kesklinna vaja nii ehk naa. Ma nüüd ei tea kuidas Eesti politsei sellesse suhtub kui paned keset sõiduteed ohukad peale ja hakkad kaupa maha laadima.  Eeldusel muidugi,et seal pole keelavat märki.

Kogemused nt Lvivist ja Kiievist.
Kesklinnas on kõik kõnniteed malmpostidega tihedalt tarastatud, sest sinna, kuhu autoga saab ja mahub, keegi oma sõiduriista ka parkima pressib. Kohtade puudus on meie jaoks ulmeline. Kohalike jaoks loomulik, et pargivadki kaugemale, jalutavad või sõidavad trammiga.
Kauba laadimine käibki sõiduteelt, kohati kärutavad tavaari päris kaugele ja seda mitte moodsate pakikärudega vaid insener Kulibini leiutistega.
Päris mitmes kohas oli näha autosid laadimas mitmerealisel tänaval keskmises reas.
Liiklus? Tipptundidel ja pudelikaeltes nõkat-nõkat, nagu meilgi. Muul ajal meiega võrreldes aeglane, aga üsna sujuv.
Kohalikud teavad ka ilmselt paremini, kuhu ja millal ei tasu üldse autoga trügida. 
 Ahjaa, et kuidas läbi saab kui mingi laadimine jätab kahesuunalisel ainult ühe rea vabaks?
Mingi vend vaatab, et tema ees on juba kümme autot läbi läinud, jätab ise minemata ja annab vastutulijatele võimaluse. Ja siis vastutulijatest keegi otsustab, et mul pole kiiret, lasen kümmekond teise suuna autot läbi.
Või tekivad kaugemate fooride tulemusena iseenesest ühel ja teisel suunal "aknad"


RE: Mõistusevastased manöövrid liikluses - honkomees - 24-01-2024

(24-01-2024, 14:10 PM)Peeter2 Kirjutas:  
(24-01-2024, 13:06 PM)honkomees Kirjutas:  Kas ikka päriselt ka? Kes suuremad kodumasinad kohale tõi (külmikud, pesumasinad jms)?
Ma olen selline paha inimene, kes on selle eest ka siin puid alla saanud, et minu auto sobib mulle kõigeks ning ma arvan et nii peabki olema... Nimelt pesumasinad, pliidid ja külmkapid mahuvad mulle autosse.
Ja saab ka vajadusel haagist pruugitud. Lisaks sõidan ma paagitäiega 1000+km, auto on neliveoline ja sõiduauto suurune. Häbi tunnistada.
Mul ka mahuvad ja sai vanasti toodud kah, kui endal ja naisel tervist rohkem oli. Viimasel ajal on hea kui asi tuuakse tasuta kohale ja jõulised poisid tõstvad selle tuppa selmet 600 km maha sõita (kütuse kulu ca 100€) ja siis mitme küla pealt otsida mehi, kes maha laadivad. 
Tsitaat:Enne 6 keelab ju öörahu aeg sul ustega paugutamise ja alati on mõni kes arvab,et kuna elab kesklinnas siis tema akna all ei tohi müra teha. 

Njah, imelikud inimesed. Maal peaks ka kaebama hakkama, metsamasinate ja autode tuled ei lase magada, lõikavad nigu noaga kardinatest läbi, aga hommikul nii 5.30-st hakkavad inimesed mööda sõitma, suunduvad linna tööle ja jälle tuled aknasse. See on äratuskella eest ... Meil ka tööl nii, et maakad jõuavad tööle sõltumata kaugusest enne 8-t ja tartlased nii napilt enne 10 (meil ujuv tööaeg, algus 8-10 ja lõpp sõltuvalt algusest 16-18, graafikud ja üritused määravad.). Saab õhtul kodus midagi teha, kui keset päeva tööle tulla, siis ei jõua riideidki vahetada.


RE: Mõistusevastased manöövrid liikluses - Raivo - 24-01-2024

Kütuseralli:
https://www.delfi.ee/artikkel/120264703/video-veokijuhi-hullumeelne-soidustiil-pohjustas-raske-onnetuse-tooandja-teda-lahti-ei-lase-las-opib-oma-kogemusest


RE: Mõistusevastased manöövrid liikluses - DevilDeVille - 24-01-2024

(24-01-2024, 16:56 PM)Raivo Kirjutas:  Kütuseralli:
https://www.delfi.ee/artikkel/120264703/video-veokijuhi-hullumeelne-soidustiil-pohjustas-raske-onnetuse-tooandja-teda-lahti-ei-lase-las-opib-oma-kogemusest
Järelikult on selts liialt leebe ja re-selts niisamuti.


RE: Mõistusevastased manöövrid liikluses - edvard - 24-01-2024

Ma vaatasin meediat ja siin küll buss kraavis , seal küll veoauto , rääkimata sõiduautodest , teede hooldajad väidavad et : teede seisund vastab kehtestaud normidele . Miilised need normid teekatetele võiks olla , kas sellest piisab kui transpordiamet palub sõita väiksema kiirusega ja ongi kõik korras ning kes libedaga kraavi satub on ise süüdi .


RE: Mõistusevastased manöövrid liikluses - honkomees - 24-01-2024

(24-01-2024, 21:12 PM)edvard Kirjutas:  ... kes libedaga kraavi satub on ise süüdi .
Huvitav, et jalakäijatega libedaga toimunud õnnetustes on praktiliselt alati süüdi libedad kõnniteed ja hooletud kinnistuomanikud, aga autojuhtide teelt väljasõitude puhul on tegu "ilmastiku ja teeoludele mittevastava kiirusega"