automoto.ee foorumid
Mõistusevastased manöövrid liikluses - Printerisõbralik versioon

+- automoto.ee foorumid (https://forum.automoto.ee)
+-- Foorum: Varia (https://forum.automoto.ee/forumdisplay.php?fid=12)
+--- Foorum: Vaba teema (https://forum.automoto.ee/forumdisplay.php?fid=16)
+--- Teema: Mõistusevastased manöövrid liikluses (/showthread.php?tid=49357)



RE: Mõistusevastased manöövrid liikluses - Janka - 14-05-2016

(14-05-2016, 21:36 PM)TALUPOEG TALUJA Kirjutas:  Mind paneb alati mõtlema see,et olen mitmeid kordi näinud sellist situatsiooni,kus mingi auto sõidab 70-ne tuuris ja taga sõitev juht hakkab sellest mööda sõitma. Siis aga on näha,et see aeglane sõiduk omakorda hakkab kiirust üles ajama.... ehk siis tekib selline vastik olukord,et nagu kaks autot hakkaksid koos kõrvuti võidu ajama... Big Grin 

Targem annab järele.
Targemaks võiks osutuda möödasõitja, möödasõidetav seda vaevalt et on. 
Kolmas võimalus on ka - raud.

A miskit puremiseks.
Möödunud august, asukoha leiab tähelepanelik vaataja ise.
Vaja oli saada vasakule, liikluse tihedus ja kiirused olid tol hetkel nagu olid. Natuke liiga pingelised, aga sai hakkama.
Sisenesin liiklussõlme. 
Vasakpöörde sooritamiseks ettenähtud rajale teiste sõidukite liiga suurte kiiruste tõttu ei mahtunud ja lasin viisakusest hoo maha, et lubada peeglist leitud kõige vasemast reast ähvardavalt minu külje suunas liikuv mitsu oma nina eest läbi. Parempööret ei tahtnud ma sooritada, kuigi arvestades mu paiknemist teel oleksin pidanud seda sundkorras siiski tegema, aga asi lahenes niigi rahulikult ja kõik said mida tahtsid ning jäid terveks.
Edasi tuli ootamatu kohtumine peateega...
Seda, et see peatee võis olla, ei tulnud mulle mõttessegi...
Siit nüüd küsimus, et kust ma oleksin seda pidanud teadma?

Ees peatunud auto andis aimu, et midagi on väga valesti ja kiire jalg ning head pidurid päästsid hullemast. Ajaleht mahtus vahele Big Grin.

https://youtu.be/Uiva4BLg6jM


RE: Mõistusevastased manöövrid liikluses - wagoneer - 14-05-2016

Kusjuures pedaalurid soovides oma tallapressilt maha tulemata ülekäigu rada ületada peavad veenduma selle ohutuses. Kui aga tuleb tallapressilt maha on kohe jalamehega võrdne ja auto peab kenasti seisma jääma ning üle tee lubama. Ja ei ole autojuht süüdi kui hooga idioodist doonor metsatukast oma sportlikul tallapressil ette tuiskab. Mis sest,et ülekäigurajal.
Mul nimelt tuttaval juhtus nii sellise toreda koha peal nagu linna poolt tulles peale pirita selverit. Sealt veledroomi poolt metsatukast tulevad ÜLI tihti madallennul doonorid kes omast arust maailma kunnid on.
Ja tuli ka seekord üks sportlik doonor kes auto esiukse tugevust proovida tahtis. Lajatas juba ülekäigu rajal olevale autole küljelt sisse. Kuna sõbral olid ka naine ja lapsed peal ja ma just linnas teda nägin, palus ta mul kodu poole liikudes nemad peale korjata. Kui mina sinna saabusin oli jalgrattur püsti juba ja oi bljääd kui õhku täis. Et mis mõttes ta ülekäigu rajal alla aeti. ja nüüd tema karbonfiiber üüber ratas puha pilbasteks.
Ja loomulikult olid seal ka teised tallurid kes kaasa kisasid oma sõbra õigustuseks.
Mina lahkusin sealt, aga kohale kutsutud politsei võttis seda jama pealt näinud inimestelt ütlused ning hiljem langetati otsus,et jalgrattur ise oli 100% süüdi.
Krt nüüd mälu tõrgub aga vist isegi maksis liikluskindlustus fond äkki remondi kinni ja siis esitas jalgratturile arve.

Aga mul endal tore kogemus ka sportratturitega. Kulgesin oma dodge kastikaga linna poole. Enne lauluväljakut oli suur grupp jalgrattureid koos nende järgi sõitva saateautoga. Foor läks russalka juures punaseks ja jäin seisma. Rohelise saabudes alustasin kulgemist. Musta luige juures nägin,et rahulikult veeredes jõuan täpselt roheliseks kohale.
Foori all seisis veel paar autot enne mind. Nägingi rohelise süttimist ja arvestades,et ees olevad nüüd liikuma hakkavad lisasin ka kiirust natuke. Aga siis tuiskas mingi jalamees padu punasega mere poolt kadrioru poole. Ehk ees olevad autod pidurdasid suht järsult. Ja kuna ma olin just kiirendanud pidin ka mina päris järsult pidurdama.
Tagant järgi mõeldes vist isegi kuulsin mingit kolksu/tümpsu, aga panin selle kastis olevate asjade liikumise arvele.
Hakkasin edasi liikuma kui silmasin paremast peeglist kätega vehkivat inimest. No ei osanud ka temast midagi arvata. Siis sõitis minu kõrval olnud auto mulle päris kõrvale ja vehkis ka käega,et ma tee äärde läheksin. Ise nad kusjuures naersid nii,et tilgad püksis. Panin ohukad põlema ja keerasin teeperve. Autol lasti aken alla ja naermise vahel öeldi mulle,et a u tebja velosipjed nazad tam Sad 
Läksin siis autost välja ja mis ma näen. Kärukonksu otsas lohiseb jalgratas. Selline uhke maantespordi oma.
Kohale liipas ka tallapressur koos oma osade sõpradega ja kohe kuulsin kuda ma debiilik neid pidurdades n****sin.
Ja nüüd ratas katki ja kõik jube paha. Ma nagu arvasin,et nad võiks ennast heleda leegiga põlema panna sellise jutu peale. Siis jõudis kohale ka ülejäänud kaader koos saateautoga. Seal kamandati enamus edasi sõitma ja saateautost tuli ka mingi tegelane kes küsis mu käest,et kas mul on nüüd süda rahul. Kuna mul selleks ajaks juba s**t kole ventikas oli avaldasin oma arvamust suht otseselt. Siis saabusid ringiga tagasi ka minu kõrval sõitnud kaks autot asja selgitama. Ja tuli välja,et osad tallapressijad olid russalkast saati mul stanges tuules sõitnud. Mingi 4..5 tükki.
Ja nood tegelased kes hirmsalt naersid ütlesid,et nad olid just arutanud mis juhtuks kui kastikas pidurdab järsult.
Õnneks pudenes rattur ise jalgrattalt maha ja ei lohisenud 20+ meetrit järgi.
Selle peale arvas saateauto inimene,et hea küll ja lähme siis laiali kuna kastikal ju midagi viga ei ole. Vene noormehed aga arvasid,et peaks ikka politsei kutsuma. Selle peale ärritus millegi pärast saateauto inimene väga.
Ju teadis ta väga hästi,et selline teguviis ei ole just kõige lubatavam. Aga toona tegime igaks juhuks ka paberi kus see idikast jalgrattur oma süüd tunnistas ning kinnitas,et mingeid pretensioone tal minu vastu enam ei ole.

Nüüd sai küll pikk jutt ja loodetavasti ei arva keegi,et ma tallapressijaid vihkaks Big Grin  Lihtsalt minu arust on nad vahest oma käitumisega liikluses samasugused debiilikud kui mõned eelpool kirjeldatud autojuhid. LIhtsalt millegi pärast ei mahu nende peakolu sisse teadmine,et mis iganes juhul saavad nemad palju rohkem haiget.


RE: Mõistusevastased manöövrid liikluses - kr8nik - 14-05-2016

to Talupoeg Taluja
Selline tegevus on lausa seadusega keelatud, aga seadused pidid nõrkade jaoks olema. Cool
Endal on aga mingil määral analoogne situatsioon, kuid veidi kurioossem juhtunud Tallinnast väljasõidul. Nägin juba eemalt, et paremalt poolt kõrvalteelt tuleb üks sõiduauto ja reastusin vasakpoolsesse, täiesti tühja ritta, et kõrvalteelt tulijale mugavamat reastumist võimaldada. Tema reastuski esimesse ritta - täpselt minu kõrvale. Nii sõitsime oma pool kilomeetrit külg-külje kõrval. Kuidagi veider tunne oli - kui tal oleks olnud kiire, oleks võinud ju veidi kiirust lisada, kui tal poleks olnud kiire, oleks võinud ju veidi gaasi tagasi anda ja pakkuda viisakusest mulle koht esimeses reas nagu mina olin talle pakkunud pool kilomeetrit tagasi. Lõpuks võtsin veidi tempot maha, et mitte olla liiklushuligaan ja jäin tema taga sõitma. Huvitav, kuidas oleks ta käitunud siis, kui ma poleks teise ritta reastudes talle ruumi teinud?


RE: Mõistusevastased manöövrid liikluses - CORRADOg60 - 14-05-2016

(14-05-2016, 21:36 PM)TALUPOEG TALUJA Kirjutas:  Mind paneb alati mõtlema see,et olen mitmeid kordi näinud sellist situatsiooni,kus mingi auto sõidab 70-ne tuuris ja taga sõitev juht hakkab sellest mööda sõitma. Siis aga on näha,et see aeglane sõiduk omakorda hakkab kiirust üles ajama.... ehk siis tekib selline vastik olukord,et nagu kaks autot hakkaksid koos kõrvuti võidu ajama... Big Grin Möödasõitja kipub nagu hätta jääma ja ei saa kuidagi tagasi oma ritta..... Kui tee tühi siis poleks ju hullu aga tavaliselt tuleb ju ka keegi vastu mingi aja tagant. Endal on ka olnud samasuguseid olukordi. Ma ei teeks sellisest olukorrast üldse välja,kui keegi kõrvalteelt tulles kiirust kogub.... aga mulle näib,et siin tegu nagu takistamisega.... Ja kuidas siin midagi tõestada...kui peaks hullem juhtuma.

Kohtan ise sellist situatsiooni päris tihti. Sõidan tavaliselt püsikiirusehoidjaga ja stabiilse kiirusega. Üheks töömasinaks on mul paljukirutud "valge kaubik", millega selliseid juhtumeid eriti tihti ette tuleb. Jõuad sellega uinujale järele, vaatad tee piisavalt pikalt vaba ja ruumi jääb ülegi, lased kõik hobused hirnuma ja alustad möödasõitu. Ja siis mõtled, et mida paganat- möödasõidu eel sõitsin tal sabas 75-ga, nüüd on 95 ja vend põhimõtteliselt seisab kõrval... Kusjuures tundub et selle sõidustiili viljelejad jagunevad kahte rühma;
-ühed kes "ärkavad" teist möödumas nähes ja pärast möödasõitu jäävad tükiks ajaks tuulde, kuni üks osapool kuhugile trassilt maha keerab. Kas tukuvad roolis või mis...
-teised on tavaliselt uhkema masina omanikud või siis "tjuunitud" pilli juhid, kes mingil põhjusel aeglasemale kiirusele uinuma jäänud. Need kipuvad hetkeks ärrituma kui neist märksa vanem auto või siis ka uuem kaubik(või veel hoopis veokas) möödumist alustab. 
Need kodanikud vajutavad tavaliselt peale möödasõitu omakorda mööda ja pole ime kui mõne kilomeetri pärast jälle jalus kulgemas on.


RE: Mõistusevastased manöövrid liikluses - Roland - 14-05-2016

No mul siis pole kah miskit hullu,kuid naljakas.
Neljapäeval hilisõhtul,sõitsin Iklast Pärnu suunas.Suure bussiga.
Paar kilti Eesis sees nägin põtra tee ääres.Panin avarii tuled põlema,et teistele ohust märku anda.Ja sain põdrast kenasti mööda.
Veel paar kilomeetrit ja kitsed teeservas.Jälle avariikad peale,kuna taga ikka mitu autot...
Kõik läks kenasti...
Veel paar kilti ja jälle kitsed.No palju võib.
Avariikad jälle peale ja peatumine oli täielik.Kuna 3 kitse otsustasid üle tee minna.Vaatasid mulle veel otsa nagu öeldes,et kuhu sa ronid.
Ja siis just naljakas ja ehmatav oli.Minu taga sõitev auto  andis pika signaali mööda sõites....
ja see pidur!!Oli ikka vinge,Kuid kuid kitsed vaesekesed ehmatasid ära jäid korra õnneks seisma.Nii,et kokkupuudet siiski ei olnud.
Valges autos LV numbritega.Aken oli poolenisti all,et mulle ilmselt keskmist sõrme vibutada.Kuid tuli selle asemel sõbralik lehvitus ja paluti kenasti edasi sõita.Ise võttis tasakesi koha sisse minu taga ... Rolleyes
Nii siis kah natuke naljakat juhtumist meie teedel.


RE: Mõistusevastased manöövrid liikluses - v6sa - 14-05-2016

(14-05-2016, 21:58 PM)wagoneer Kirjutas:  ...
Aga toona tegime igaks juhuks ka paberi kus see idikast jalgrattur oma süüd tunnistas ning kinnitas,et mingeid pretensioone tal minu vastu enam ei ole.
...
Arvestades meie praeguse aja närvilisust ja "heade sõprade rohkust", siis säärane paber võib osutuda hiljem kullahinnaliseks.

Eelpooltoodud ringilseiklemise video näikse oelma vist idapoolsest liiklusest - seal kehtivad teised reeglid.


RE: Mõistusevastased manöövrid liikluses - Talupoeg taluja - 14-05-2016

No nende jalgrattalugude otsa ütlen niipalju,et ...... ma ei ole ühegi asja ega riistapuuga rohkem elusees lennanud kui jalgrattaga...  Kartke kondiaurumassinat..... Big Grin


RE: Mõistusevastased manöövrid liikluses - honkomees - 14-05-2016

(14-05-2016, 22:35 PM)TALUPOEG TALUJA Kirjutas:   ...... ma ei ole ühegi asja ega riistapuuga rohkem elusees lennanud kui jalgrattaga...  

nii ta on, mu suurimad liiklustraumad pärinevad lapsepõlvest, jalgrattaga sõidust. Kujutage ette seda aega, kui maal oli põhiline liiklusvahed hobuvanker ja teed savised pinnasteed. Suveks olid vankriratta jäljed kuivanud kivikõvaks kitsaks rööbasteks, kuhu jalgratta esiratas kinni kiilus ja poiskene lendas kaares otse silmauguga teeveeres vedeleva palgi otsa, õnneks silm jäi terveks, vaid kulm jne ... või samasugune tee ja lend läbi teeveerse okastraadist karjaaia Sad märgid jalgadel siiani, pole 50 aasta jooksul paranenud.
Seetõttu jäi mul suhe kaherattalistega üsna lühikeseks, ei Gauja võrr ega IŽ-Planeta suutnud mind pikalt kinni hoida, juba keskkooli viimastes klassides sain neljarattalise sõbraks.


RE: Mõistusevastased manöövrid liikluses - MeelisV - 14-05-2016

(14-05-2016, 21:36 PM)TALUPOEG TALUJA Kirjutas:  Mind paneb alati mõtlema see,et olen mitmeid kordi näinud sellist situatsiooni,kus mingi auto sõidab 70-ne tuuris ja taga sõitev juht hakkab sellest mööda sõitma. Siis aga on näha,et see aeglane sõiduk omakorda hakkab kiirust üles ajama.... ehk siis tekib selline vastik olukord,et nagu kaks autot hakkaksid koos kõrvuti võidu ajama... Big Grin Möödasõitja kipub nagu hätta jääma ja ei saa kuidagi tagasi oma ritta..... Kui tee tühi siis poleks ju hullu aga tavaliselt tuleb ju ka keegi vastu mingi aja tagant. Endal on ka olnud samasuguseid olukordi. Ma ei teeks sellisest olukorrast üldse välja,kui keegi kõrvalteelt tulles kiirust kogub.... aga mulle näib,et siin tegu nagu takistamisega.... Ja kuidas siin midagi tõestada...kui peaks hullem juhtuma.

lisame siia kirjeldusel ka pildi juurde

videost näha kuidas tahmalondiga algab see "nali"

lisaks veel kümme punkti esimesele lollile järgnevatele pisikestele punnidele ja eriti sellele haagisega lambale.

ja jah vaadake kiirust - oli üle

jah pärast lähenesin ka tahmaninale koos helieffektide ja visuaalmärkidega kr. ajas ikka fekaali keema küll

aga ...

https://youtu.be/2IeSdVs2wwM


RE: Mõistusevastased manöövrid liikluses - klaave - 14-05-2016

Tahtlikult ei aja ükski mõistlik liikleja teist alla aga juht pole kuidagi süüdi kui rattur ilma ajudeta teele tormab.
Ka minul juhus kus kiivri ja kirju sportvormiga vend üritas enne mind teed ületada.Õnneks ma märkasin teda ja hetk enne kokkupõrget sain masina seisma.Aga koos piduritega muljusin ka signaali ja arvatavasti see tuletas talle meelde liikluseeskirjad ja ka tema katsetas pidureid aga nii õnnetult et kukkudes lõhkus esirattaga koos ka oma molu. Peale pisikest toibumist proovis veel põrkama ka hakata aga kui osutasin näpuga pardakaamerale ja mõnusalt muigasin  Big Grin sai aru et pole mõtet endale rohkem tüli kaela tuua. Ülbust aga sellistel vendadel jätkub.


RE: Mõistusevastased manöövrid liikluses - olevtoom - 14-05-2016

(14-05-2016, 21:58 PM)wagoneer Kirjutas:  Aga mul endal tore kogemus ka sportratturitega. ...

Ma siis räägin oma loo kah. Möödunud suvel toimusid Tartus miskid jalgrattavõistlused, igatahes rahvusvahelised. Mina sõitsin ühel päeval oma maakoha poole ja järsku märkasin, et olin telefoni koju unustanud. Et ma väga kaugele polnud jõudnud, pöörasin otsa ringi ja sõitsin linna tagasi. Sel ajal oli ka igasugu tänavaremonte igal pool ja ma arvutasin välja, et kõige lihtsam on Võru tänavalt Kalevi tänavale jõuda Õnne tänava kaudu. Kes tahab, võib guuglist vaadata, mis ja kus, ma märgin võõrastele siin ainult, et tegu on Karlova linnaosaga ja seal on ülekaalus võrdõiguslikud ristmikud, pealegi kehtib linnaosas 30 km/h piirang (ja ma olen üks vähestest veidrikest, kes sellest ka enam-vähem kinni peab).

Keerasin niisiis Võru tänavalt Õnne tänavasse. Esimesena tuleb seal vastu Kesk tänav, mis on Õnne suhtes peatee. Selle ületanud, jõudsin Tähe tänava risti, mis on võrdõiguslik. Mistap vaatasin vilksamisi vasakule (nii igaks juhuks), siis paremale, ja veendunud, et ma paremalt lähenejale teed andma ei pea, vajutasin parempoolset pedaali .. nii päris rahulikult.

Mispeale tekkis sihuke tunne, nagu oleksin pirnipuuga kokku põrganud. Vasakult toimus sinikollasesse dressi riietatud ratturite ja nende rataste sadu. (Loendamisel selgus, et neid oli tervelt viis.) Ma muidugi astusin liikumist märgates kohe nelja jalaga pidurile ja jäin seisma, nina ristmikul. Mistõttu osa väntajaid pääses veel möödagi.

Astusin autost välja ja sain kohe jalgratturite kommentaaride osaliseks. Need olid Ukraina juunioride naiskonna liikmed ja ohsapoiss, kus oli ikka sõnavara. Ma Vene sõjaväes pole käinud ja seepärast kõigest aru ei saanud, aga, noh, mõte jõudis kohale. Misjärel jõudis saateautoga kohale ukraina neidude treener või muu asjapulk Edik (sic!), kes kah kohe mind massimõrvas süüdistama hakkas.

Politseisse ega kiirabisse ma ei helistanud (vt ülalpool), kuid leidus abivalmis pealtnägijaid. Jõudsid mõlemad kenasti ruttu kohale, kiirabi hakkas ukrainlannasid tohterdama ja politseinik asja uurima. Edik oli juba varem deklareerinud, et mina olen igavene pidoraz ja pean kõik kallid rattad kinni maksma. Nüüd esitas ta selle kõne ka politseinikule, lisades, et mina olevat süütutele ukrainlannadele peateele ette sõitnud. Mispeale politseinik võttis Ediku käekõrvale, viis 25 meetrit nende tuldud teed tagasi ja näitas Edikule märki 132. Mispeale Edik unustas peatee-jutu ära ja hakkas politseinikule selgitama, et mina olevat kuuekümnega ristmikule lajatanud. Mispeale politseinik võttis Ediku käekõrvale ja näitas talle mu Cherokee pidurdusjälgi, mis olid nii meeter ja veerand pikad. Mispeale Edik unustas ka kiiruseteema ja väitis nüüd, et mina oevat juba ristmikul olnud jalgratturite grupile keskele sisse sõitnud. Mispeale politseinik võttis Ediku käekõrvale ja näitas talle Cherokee mõlke, mis kõik olid vasakul küljel. Ma mõtlesin selle koha peal, et peaks hakkama driftiga leiba teenima -- Cherokeega külg ees jalgratturite sekka sõita on ikka päris kõva tase.

Nojah, rohkem versioone Edikust välja ei tulnud ja hakkasime laiali minema. Ma läksin siis Ediku juurde ja ütlesin puhtast südamest, et mul on väga kahju, et selline asi juhtus (mõeldes sellega, et nüüd ei saa ukrainlannad täie jõuga võistelda või nii). Mispeale Edik ütles, et jah, maksku ma rattad kinni. No fcuk. Oleks temal olnud mingit kahjutunnet tüdrukute tervise asjus...

No ja muidugi selgus, et kindlustus mulle midagi ei maksa, kuid soovitab mul lahkesti kohtuasi algatada. Rahvusvaheline, eks ju. Et 24-aastase Cherokee poritiivast mõlgid välja saada...

See pull toimus enne võistluste algust, aga keset võistlusi oli mul ühel hommikul vaja kesklinnast mööda Riia maanteed välja sõita. Kell oli umbes 3/4 9, võistlus pidi kell 9 algama. Riia mäge mööda üles sõites jäin foori taha pidama ja sain imetleda neoonvestides võistlusekorraldajaid, kes seisid ristmiku ääres ja ohutussaarel ning tegelesid lobisemise ning endi sügamisega siit ja sealt. Oli selge, et nende tööpäev polnud veel alanud.

Süttis mulle siis roheline, panin käigu sisse ja hakkasin sidurit üles laskma -- ja siis nägin silmanurgast liikumist. Paremalt (Akadeemia tänavast) purskas punasega välja terve parv jalgrattureid, seekord punastes dressides.
Aga pidama sain, õnneks vastumäge start käib aeglasemalt.

Vaat nii, ja palun nendelt jalgratturitelt vabandust, kes liikluses aju kasutavad, aga mul on nüüd tükk aega käibiv tööhüpotees see, et kui vanajumal mõistust jagas, olid sportlased trennis.


RE: Mõistusevastased manöövrid liikluses - MeelisV - 15-05-2016

mis tulega politsei ristmikule sõidab ?
mina saan selle eest ...
s.t. olen saanud seal samas järgmise foori taga selle eest väidetavalt kui olevat olnud kollane
võib-olla oli kah sest siis mul kaamerat ei olnud aga nemad lähevad juba päris roosaga

https://youtu.be/CZ5ZV1Miv7k 


RE: Mõistusevastased manöövrid liikluses - MeelisV - 15-05-2016

kiirendusrajal liikujast möödasõit teepeenra kaudu

https://youtu.be/rWPdAxDE71k


RE: Mõistusevastased manöövrid liikluses - Qunts - 15-05-2016

(15-05-2016, 00:28 AM)MeelisV Kirjutas:  mis tulega politsei ristmikule sõidab ?
mina saan selle eest ...
s.t. olen saanud seal samas järgmise foori taga selle eest väidetavalt kui olevat olnud kollane
võib-olla oli kah sest siis mul kaamerat ei olnud aga nemad lähevad juba päris roosaga

https://youtu.be/CZ5ZV1Miv7k 

See ju puhtalt varajane roheline.


RE: Mõistusevastased manöövrid liikluses - ZIL 131 - 15-05-2016

Murmansk! Kes näeb ringliikluse märki?! Kust võetakse, et on ringliiklus? Lihtsalt ristmik. Peatee märk kehtib vaid ühele ristmikule.
KiirendajadSmile
https://www.youtube.com/watch?v=3yFtnvGSu3Q
Andke tuld.


RE: Mõistusevastased manöövrid liikluses - v6sa - 15-05-2016

(15-05-2016, 09:13 AM)ZIL 131 Kirjutas:  ...
KiirendajadSmile
https://www.youtube.com/watch?v=3yFtnvGSu3Q
Andke tuld.

Kustmaalt sinivalged selja taha tekkisid?

Nende arust oli jeebuvenna sigatsemine asjakohane? Kuigi kerge märkus nii julma pealekeeramise kohta oli iseenesest omal kohalWink

Miks audio oled selle jamaga üle katnud?


RE: Mõistusevastased manöövrid liikluses - ZIL 131 - 15-05-2016

Kihutasingi politsei eest ära Big Grin
No kui ees kulgetakse SEITSEKÜMMEND VIIS km tunnis ja 95 ei saa mööda? Politsei tõreles, et ma üldse möödasõitu julgesin proovida Big Grin Politseita oleks kiiruse suuremaks lasknudSad


RE: Mõistusevastased manöövrid liikluses - Janka - 15-05-2016

(15-05-2016, 09:13 AM)ZIL 131 Kirjutas:  Murmansk! Kes näeb ringliikluse märki?! Kust võetakse, et on ringliiklus? Lihtsalt ristmik. Peatee märk kehtib vaid ühele ristmikule.
KiirendajadSmile
https://www.youtube.com/watch?v=3yFtnvGSu3Q
Andke tuld.

Murmansk jah. Aga kus on "anna teed" märk? Või "samaliigiliste teede ristmiku" märk? Või "stopp" märk?
Lihtsalt rumal ristmik või lausa sõlm sealse linna servas, kus vaid kohalikud teavad, millise võhivõõrale teadmata kirjutamata reegli järgi elu käib.
Muidu on aga Murmanski liiklusega kõik tibens-tobens. Sõidurajad ja mahapöörded neilt on väga hästi tähistatud, mitmekordselt duubeldatud, viidad alati nähtaval kohal ja hoiatavad juba kaugelt ette. Enamus tänavatest kahe- või kolmerealised, ruumi jagub kõigile. Kõva "viis" annaks hindeks.
Jalakäijatega arvestatakse ka väljaspool ülekäiguradasid (näiteks kui bussilt-trollilt tulnud rahvamass tahab üle tee minna, siis seda nad ka saavad, iga kell) ja hoidku selle eest, kui ülekäigurajal sa kasvõi ühe jalakäija pärast ei peatu(!).
Teekattega on nagu on. Kõva freesimine käis kõikjal, tahavad viie aastaga puha uueks teha ja kirdekülje ringteegi välja ehitatud saada.
Tasub kunagi kindlasti uuesti kaema minna Wink. Venemaa kohta üllatavalt ilus ja sõbralik linn.

Mis aga puutub sellesse kiirendamise videosse, siis sa kurinahk ju tead, et mõnesaja meetri pärast on Olerexi juures 70-ne märk hoogu pidurdamas. Või meelest läinud?  Seda enam, et mendid sabas jõlguvad... Toungue , mõttetu pedaali muljumine mõlema poolt.


RE: Mõistusevastased manöövrid liikluses - ZIL 131 - 15-05-2016

Venemaal on liikluseeskirjadesse kirjutatud parema käe reegel. Üldjuhul kehtib liiklusmärk paigalduskoha järgsele ristmikule.
Olen märganud, et "vana siksiga" ei või möödasõitu teha Sad Kohe hakkab mingi tõmblemine. A´la minu peugot sõidab kiiremini, kui sinu...


RE: Mõistusevastased manöövrid liikluses - Janka - 15-05-2016

(15-05-2016, 12:04 PM)ZIL 131 Kirjutas:  Olen märganud, et "vana siksiga" ei või möödasõitu teha Sad Kohe hakkab mingi tõmblemine. A´la minu peugot sõidab kiiremini, kui sinu...

Ega jah.
Fiat mõjub samamoodi nähtavasti - https://youtu.be/65f92FPPPMc