automoto.ee foorumid
Mõistusevastased manöövrid liikluses - Printerisõbralik versioon

+- automoto.ee foorumid (https://forum.automoto.ee)
+-- Foorum: Varia (https://forum.automoto.ee/forumdisplay.php?fid=12)
+--- Foorum: Vaba teema (https://forum.automoto.ee/forumdisplay.php?fid=16)
+--- Teema: Mõistusevastased manöövrid liikluses (/showthread.php?tid=49357)



RE: Mõistusevastased manöövrid liikluses - v6sa - 12-06-2018

(12-06-2018, 15:11 PM)motamees Kirjutas:  Küsimus siiski on, kes tekitas liiklusohtliku olukorra. Kas rekkajuht, kes sõitis sinna, kuhu ei saa või mina, kes pole taganenud oma eesõigusest. Samas pole ma kuskil ütelnud, et olen maailma õigeim mees.

...

Pada sõimab katelt. Toungue

LS ütleb nii.

§ 51. Möödasõit
(3) Enne möödasõidu alustamist peab juht veenduma, et:
...
3) möödasõit ei ohusta ega takista teisi liiklejaid;
4) sõidurada, millele juht suundub, on piisavas ulatuses vaba;
5) sõiduki, millest alustatakse möödasõitu, suhteline kiirus võimaldab sellest mööda sõita piisavalt lühikese ajaga;
6) tal on võimalik tagasi reastuda, ohustamata ja takistamata juhti, kelle sõidukist mööda sõidetakse.

JA
§ 53.  Juhtide vastastikused kohustused möödasõidul
(1) Möödasõidul oleva sõiduki juht peab hoidma möödasõidetava sõiduki suhtes ohutut piki- ja külgvahet.
(2) Juht, kelle sõidukist sõidetakse mööda vasakult, peab liiklusolusid arvestades hoiduma võimalikult paremale ega tohi möödasõitu takistada sõidukiiruse suurendamisega ega muul viisil.
(3) Kui möödasõidu katkestanud juht tahab naasta pärisuunavööndisse, peavad tema järel sõitvad juhid seda võimaldama.

Ehk olgu säärane iga hinna eest möödapressija kuitahes tõbras, tuleb sellisele ikkagi pesa teha, kui asjad hapuks lähevad. Cool


RE: Mõistusevastased manöövrid liikluses - jussm - 12-06-2018

Huvitan, loen ja mõtlen, et mis sellest on kui keegi teeb sinust möödasõidu või kui keegi jääb aeglasema sõiduga jalgu. Mul nagu tavaliselt ei teki mingeid emotsioone. Kui on kiirem, las siis läheb ja mind see ei häiri niikaua kui möödasõit tehakse ohutult. Aeglasemast sõidan kah esimesel võimalusel mööda, sest mis seal ikka muneda. Üldiselt katsun ma alati kõigist teistest autodest võimalikult kaugele hoida nii eest, tagant kui ka külgedelt. Kuidagi kuivem ja puhtam tunne endal.


RE: Mõistusevastased manöövrid liikluses - edvard - 12-06-2018

Tervist.

100 ga sõitjad , lubage küsida : kus ja millal Teie arvates tohivad sõita " kihnu virved" , ehk eakad inimesed , kelle meeled pole enam noorte inimestega võrdselt teravad ja  kelle sõidukid on samaealised , suunate sellised Inimesed , kes ainuüksi oma kõrge ea tõttu väärivad austust ja lugupidamist teedelt kuhu ?
  Sorteerite Inimesi nende teedel liikumise kiiruse järgi ?
Katsuge ikka kuidagimoodi olla .


RE: Mõistusevastased manöövrid liikluses - ugandiklubi - 12-06-2018

CoolLihtsalt võiks viisakalt teed anda ,mitte keset sõiduteed kulgeda .


RE: Mõistusevastased manöövrid liikluses - Sax - 12-06-2018

Autoga sõitmine (juhtimine) pole inimõigus!
Kui selge, kuiva, ilusa ilmaga ei suuda enam ohutult liiklusvoolus püsida, tuleb otsida muid võimalusi.
(alternatiiviks on ka kellaaja, teise maršuudi või muu alternatiivi otsimine, et mitte liiklust teadlikult pingestada)
Liiklusohutuses järelandmisi kahjuks teha ei saa, ka kõige suurema lugupidamise juures eakate vastu.
Õnneks enamus härrasi/prouasi suudavad ise mõista, et tajud pole enam päris need, ning ei hakka enam tipptunnil oma vääramatut õigust taga nõudma.
Kahju küll, aga eks me kõik peame kunagi ohjad nooremate kätte üle andma Sad
(omalt poolt saame ainult teha seda, et neid ohjade hoidjaid ikka oleks, kes sind siis tohtri juurde või puuti viiks)


RE: Mõistusevastased manöövrid liikluses - edvard - 12-06-2018

Et siis MINA ja minu vääramatu õigus .
Kuhu on kadunud austus ja lugupidav suhtumine teistesse inimestesse ja sealhulgas kaasliiklejatesse ?
Kadus koos Johhannes Pirita ja Rein Karemäe kadumisega teleekraanilt ?


RE: Mõistusevastased manöövrid liikluses - Talupoeg taluja - 12-06-2018

(12-06-2018, 19:21 PM)edvard Kirjutas:  Et siis MINA ja minu vääramatu õigus .
Kuhu on kadunud austus ja lugupidav suhtumine teistesse inimestesse ja sealhulgas kaasliiklejatesse ?
Kadus koos Johhannes Pirita ja Rein Karemäe kadumisega teleekraanilt ?

Tundub nii.

Juba laulu sisse on pandud salmike,et vanadusest pääsu pole. Ega neid vanainimesi suurt ei austata. Vene ajal tundus asi parem olema. Nüüd kõik tatikad on kõvad ässad ja kõiketeadjad-tegijad. Eks me näeme ümberringi ise mis toimub. Eks vast see ühiskond ise tekitab seda jama ja ilmselt ennem midagi ei muutu,kui asi veel hullemaks läheb. Elame-näeme.


RE: Mõistusevastased manöövrid liikluses - edvard - 12-06-2018

Keeran teemale "vunki" juurde , nimelt meil on üks inimeste tervisest ja eludest äärmiselt hooliv poliitik , oli ka minister mõnda aega , sots Jevgeni Ossinovski , kui teeks Temale ettepaneku pressida läbi seadusemuudatus vähendada maksimaalset lubatud sõidukiirust asulateedel 40 le km/h ja asulavälistel teesel 80 km/h , no ikka selle va hoolimise ja elude eest seismise võtmes .

 Asja võlu seisab selles , et teedel muutub liiklus ohutumaks ja mis veel olulisem : sotsid kaovad poliitikast.

 Kellel nüüd tekkis soov mind "nimetada" , siis kella 21:00 ni kontakt 51949018 Edvard.


RE: Mõistusevastased manöövrid liikluses - ugandiklubi - 12-06-2018

Smile Õnneks kaovad sotsid niigi poliitikast , aga see oleks küll hullumeelsuse tipp .
    Teiseks maanteelt peaksid kaduma need 4 rattalised prügikastid ehk rollerautod .


RE: Mõistusevastased manöövrid liikluses - diesel - 12-06-2018

väga huvitav. loe ja imesta. ma sõidan ommuku töö poole ja mass annab ikka lõbusalt minna. mingi 140 on üsna igapäevane nummer ja mööda minejaid veel jägub kuhjaga. mul valge pirukas rohkem eriti ei läe, hoian siis kõrvale ja lasen kiirematel minna.
tegelikult tuleb sõita nii, et teisi ei sega ja ongi kõik korras.


RE: Mõistusevastased manöövrid liikluses - veix__ - 12-06-2018

(12-06-2018, 20:22 PM)diesel Kirjutas:  väga huvitav. loe ja imesta. ma sõidan ommuku töö poole ja mass annab ikka lõbusalt minna. mingi 140 on üsna igapäevane nummer ja mööda minejaid veel jägub kuhjaga. mul valge pirukas rohkem eriti ei läe, hoian siis kõrvale ja lasen kiirematel minna.
tegelikult tuleb sõita nii, et teisi ei sega ja ongi kõik korras.

Mis mõttes hoiad kõrvale ja lased kiirematel minna? Kiiremad lähevad niikuinii kui tahavad. Sõidad ju normaalselt oma kiirusega oma sõidureas edasi? Sa ei alanda ju kiirust ja ei sõida ka tee piirest nii palju välja, et keegi ilma möödasõiduta mööda saaks (nagu traktorid teevad, et sõidavad poolenisti teepeenral)? Rolleyes


RE: Mõistusevastased manöövrid liikluses - diesel - 12-06-2018

ikka võtan serva ja vahel vilksan suunaga ka. ei võta tükki küljest ju. 
ja tagumisel parem vaade ette ja julgem minna ka kui saab aru, et teda on märgatud.


RE: Mõistusevastased manöövrid liikluses - veix__ - 12-06-2018

Kui teadlikult sõita maksimaalsest veidi madalama kiirusega või liiklus on väga hõre, siis arusaadav, aga kui sõita kindlalt max. kiirusega ja tiheda liiklusega, siis sellise "võimlemisega" ainult mõttetult väsitad ennast. Rolleyes


RE: Mõistusevastased manöövrid liikluses - zazik - 12-06-2018

(12-06-2018, 21:28 PM)veix__ Kirjutas:  Kui teadlikult sõita maksimaalsest veidi madalama kiirusega või liiklus on väga hõre, siis arusaadav, aga kui sõita kindlalt max. kiirusega ja tiheda liiklusega, siis sellise "võimlemisega" ainult mõttetult väsitad ennast. Rolleyes

Nojah, sina oled vist seda tüüpi tegelane, kes 2+2 maanteel tuima näoga teises reas sõidab ja kiirematel eest ära ei lähe, kuna "sul on ju õigus".


RE: Mõistusevastased manöövrid liikluses - veix__ - 12-06-2018

(12-06-2018, 21:31 PM)zazik Kirjutas:  Nojah, sina oled vist seda tüüpi tegelane, kes 2+2 maanteel tuima näoga teises reas sõidab ja kiirematel eest ära ei lähe, kuna "sul on ju õigus".

Sa vist oled seda tüüpi tegelane, kes õhtul boyfriendiga võidu peale voodisse minnes asja huvitavamaks tegemiseks mängib "kes ees, see mees" mängu. Või ma panin siiski mööda ja äkki kumbki meist ikkagi ei ole selgeltnägija? Cool


Kus see õigus peaks olema seal 2+2 maanteel kui iga autokooli läbinud juht peaks teadama, et väljaspool asulat võib teises reas sõita ainult parempoolsest mööda sõitmiseks (või juhul kui parempoolses pole lihtsalt võimalik sõita)?


RE: Mõistusevastased manöövrid liikluses - edvard - 12-06-2018

Postitus # 1871 kajastab reaalset liikluspilti kaunis tõepäraselt , suhtumine kaasliiklejatesse on ka kiitmist väärt . 
 
Aplaus  minu poolt .


RE: Mõistusevastased manöövrid liikluses - viplala - 13-06-2018

(12-06-2018, 20:22 PM)diesel Kirjutas:  hoian siis kõrvale ja lasen kiirematel minna.
tegelikult tuleb sõita nii, et teisi ei sega ja ongi kõik korras.

5+, kui kõik nii teeksid, poleks liikluses pea ühtegi probleemi Smile 

Olen tähele pannud, et terve talupoja mõistus hakkab aina rohkem ja rohkem kaduma, mitte ainult liikluses, vaid ka kõikjal ühiskonnas. Mäletan üsna hästi neid kurioosum teemasid mida 90'datel kirjeldati lehtedes hää väljamaa elanike kohta, kus alates mingi tüübi grillimispeole kutsusid naabrid politsei lõpetades sellega kuidas teismelisele poisile naaber politsei kutsus ja viimane viidi käeraudades minema kuna oli pisikesel tüdrukul pükse maha tõmmanud, mis siis, et tegelikult suurem vend aitas oma õekesel põõsa all pissile minna. Täna me oleme täpselt sama koha peal, ajudeta eeslid, kes oskavad ainult omi õigusi taga ajada ja nina teiste ellu toppida. ''Ela ja lase elada'' muutub aina rohkem ja rohkem ulme valdkonda kuuluvaks teemaks. Otsi probleeme, nussi kõikide ajusid, ole tark ja edasipüüdlik üle laipade, anna kõik üles, koputa, loobi kaikaid kodaratesse, ole täisväärtuslik m..nn. Siis oled õige mees. Feimi ja laike lendab nagu sitta vastu lauda seina. 

Selle teemaga tuli üks salm meelde, mille kirjutasin mingi loo sõnadeks kuid jäi soiku.

kes keda lõi, see polegi nii tähtis
mu au on haavatud, ma tavaline mees
küll hiljem loeb, kas klahvid alles sahtlis
kui tüütu tegelane eemaldatud teelt


RE: Mõistusevastased manöövrid liikluses - v6sa - 13-06-2018

(12-06-2018, 19:46 PM)edvard Kirjutas:  Keeran teemale "vunki" juurde , nimelt meil on üks inimeste tervisest ja eludest äärmiselt hooliv poliitik , oli ka minister mõnda aega , sots Jevgeni Ossinovski , kui teeks Temale ettepaneku pressida läbi seadusemuudatus vähendada maksimaalset lubatud sõidukiirust asulateedel 40 le km/h ja asulavälistel teesel 80 km/h , no ikka selle va hoolimise ja elude eest seismise võtmes .
...

Enamustele töntsidele ajudele on sedagi liiast. Kuni 6 km/h ja punase lipuge mehed ette ja taha. Saabki teed puhtaks. Big Grin

Auväärselt vananenud inimene suudab liigelda praeguste piirangute alusel. Ei ole vaja mõelda asju keerulisemaks, kui need on.

Nägemise ja kuulmise puudumine ei ole seotud vanusega - neid pimedaid ja kurte noori on ka piisavalt liikluses. Sad

Samas nõustun ühe eelkõnelejaga, et on äärmiselt vastutustundetu ronida oma kaarikuga liiklusesse tipptunnil, kui oskused või võimed ei võimalda liiklusvoos püsida. Seesama mina-mina-mina ja teised käigu phõrrgu, eksole. Toungue


RE: Mõistusevastased manöövrid liikluses - v6sa - 13-06-2018

(12-06-2018, 20:37 PM)diesel Kirjutas:  ikka võtan serva ja vahel vilksan suunaga ka. ei võta tükki küljest ju. 
ja tagumisel parem vaade ette ja julgem minna ka kui saab aru, et teda on märgatud.


Ma juba kartsin, et ma olen päris üksi selle liigutusega. Cool

Siinkohal tänud kõigile, kes mind on suvatsenud aidata samamoodi.


RE: Mõistusevastased manöövrid liikluses - hobiautod - 13-06-2018

VIHAKÕNE | 87 km/h sõitja, anna piirkiirusega sõitjatele teed.
http://ekspress.delfi.ee/teateid_elust/vihakone-87-kmh-soitja-anna-piirkiirusega-soitjatele-teed?id=82607859