automoto.ee foorumid
"Nutumüür" vol2 ehk kas kellelgi on veel ka selline vidin ülearu? - Printerisõbralik versioon

+- automoto.ee foorumid (https://forum.automoto.ee)
+-- Foorum: Varia (https://forum.automoto.ee/forumdisplay.php?fid=12)
+--- Foorum: Vaba teema (https://forum.automoto.ee/forumdisplay.php?fid=16)
+---- Foorum: Automotokoski (https://forum.automoto.ee/forumdisplay.php?fid=106)
+---- Teema: "Nutumüür" vol2 ehk kas kellelgi on veel ka selline vidin ülearu? (/showthread.php?tid=52169)



RE: "Nutumüür" vol2 ehk kas kellelgi on veel ka selline vidin ülearu? - woltz - 08-08-2018

1,5 kuud tagasi otsisin ka neid laiemaid seibe, aga Põlvast ei leidnud. Peale tulest ja veest läbikäimist jäid kitsad seibid ka  pidama.


RE: "Nutumüür" vol2 ehk kas kellelgi on veel ka selline vidin ülearu? - Sm.Samajev - 08-08-2018

Ei oma treipinki, sest omal ajal ei saanud sellele õigel hetkel kätt peale panna.


RE: "Nutumüür" vol2 ehk kas kellelgi on veel ka selline vidin ülearu? - v6sa - 08-08-2018

(07-08-2018, 17:26 PM)Sm.Samajev Kirjutas:  Seibid lähevad Belarussi hüdrosüsteemi torude tihendamiseks. Alles sai vahetatud jagaja, kuna vana lekkis päris hullusti. Käisin poes ennem juba seibe otsimas aga anti mingit tänapäevased ja kitsad. Need aga kahjuks õli lekkimist kinni ei võta. Liitepinnad on puhtad ja ei ole rikutud.
...

Siis on banjod koonusesse tiritud Sad  või jaguri liitepinnad pole tasapindsed. Russi jaguri saab kitsaste seibidega täitsa edukalt pidama.

Ka laiad seibid jäävad halval juhul lekkima. Flindis neid nagu oli, Võrus võiks ka olla.


RE: "Nutumüür" vol2 ehk kas kellelgi on veel ka selline vidin ülearu? - viplala - 08-08-2018

Ma kasutan üldse alumiiniumist seibe kõikjal. Head odavad ja suuremaid ning paksemaid saab vajadusel ka ise treida. Kõik banjod ja mitte banjod, kõverad ja sirged, ovaalsed ja kandilised olen saanud pidama. Alu on pehmem ka, kopeerib kenasti pinna omadused endasse.


RE: "Nutumüür" vol2 ehk kas kellelgi on veel ka selline vidin ülearu? - Envir - 08-08-2018

(07-08-2018, 19:45 PM)pen.skar Kirjutas:  Trei lihtne stants seibide väljalöömiseks, oleks asi ammu tehtud. Tulest- veest läbi, saab pehmeks ka. Seni ainult teiste inimeste tülitamine ja tühisõidud.

Väärt mõte. Äkki paned mõne pildi või joonise näiteks?


RE: "Nutumüür" vol2 ehk kas kellelgi on veel ka selline vidin ülearu? - maisalup - 08-08-2018

Kas kellelgi on kodus vedelemas t-40 sidurivedrusid? Oleks vaja 2tk


RE: "Nutumüür" vol2 ehk kas kellelgi on veel ka selline vidin ülearu? - Marko - 09-08-2018

(26-07-2018, 01:14 AM)Marko Kirjutas:  Kas kellelgi on Kärcher K5.200 sobivat pesupüstolit?

Kahjuks on senipakutud püstolid olnud mittesobivate liidestega, see kapsasuppi vihkamise värk jälle. Kellel kuradil neid erinevaid versioone nii palju vaja on peale kaupmehe?
Kui keegi pakub, siis palun, vaadake algses postis olevat pilti enne!

PS tegelikult sobiks ka rikkega püstol, peaasi on pistik, mis pesurisse läheb


RE: "Nutumüür" vol2 ehk kas kellelgi on veel ka selline vidin ülearu? - muska71 - 09-08-2018

(09-08-2018, 00:34 AM)Marko Kirjutas:  
(26-07-2018, 01:14 AM)Marko Kirjutas:  Kas kellelgi on Kärcher K5.200 sobivat pesupüstolit?
Kellel kuradil neid erinevaid versioone nii palju vaja on peale kaupmehe?
kaupmees kui müüja ei vajagi,vajab tootja.


RE: "Nutumüür" vol2 ehk kas kellelgi on veel ka selline vidin ülearu? - isandpauk - 17-08-2018

On kellelgi pildil puuduvat pliidirauda?


RE: "Nutumüür" vol2 ehk kas kellelgi on veel ka selline vidin ülearu? - zazik - 18-08-2018

(17-08-2018, 22:27 PM)isandpauk Kirjutas:  On kellelgi pildil puuduvat pliidirauda?

Mul nädal tagasi oli. Kõlgutasin käes ja mõtlesin, et kas keegi võiks tahta sellest midagi teha. Aga läks koos muu prahiga.

Tundub, et vanadel eestlastel oli õigus. Midagi ei tohi ära visata, ehk läheb kellelgi veel tarvis.


RE: "Nutumüür" vol2 ehk kas kellelgi on veel ka selline vidin ülearu? - h2rra - 18-08-2018

(18-08-2018, 01:28 AM)zazik Kirjutas:  
(17-08-2018, 22:27 PM)isandpauk Kirjutas:  On kellelgi pildil puuduvat pliidirauda?

Mul nädal tagasi oli. Kõlgutasin käes ja mõtlesin, et kas keegi võiks tahta sellest midagi teha. Aga läks koos muu prahiga.

Tundub, et vanadel eestlastel oli õigus. Midagi ei tohi ära visata, ehk läheb kellelgi veel tarvis.

On malmist 200x200  2tk. Lasnakoskis. (Vist ikka olen "vana eestlane")


Parimat   h2rra


RE: "Nutumüür" vol2 ehk kas kellelgi on veel ka selline vidin ülearu? - Sax - 18-08-2018

Kas kellelgi oleks pakkuda IMEVAT (arvatavsti siis hammasratas tüüpi) õlipumpa?
Vahet pole kas 12 või 220V toitega.
Või suruõhuga töötavat vaadipumpa (vändaga ei taha, võtab selja märjaks Smile   )
Pakkumised ps


RE: "Nutumüür" vol2 ehk kas kellelgi on veel ka selline vidin ülearu? - maisalup - 18-08-2018

Kas kellegil on kodus saeketta teritajat kuhu mahuks 800mm läbimõõduga ketas? 
Ei ole kõvasulam laseks vahelduseks masinaga täpseks siis saab jälle hiljem relakaga teritada.


RE: "Nutumüür" vol2 ehk kas kellelgi on veel ka selline vidin ülearu? - Marko - 18-08-2018

Olen sama muret tundnud, hakkab viskama (tasakaalust väljas) ja on üsna tüütu. Kuda lahendasin? Tatika ideede hulka kuulub muidugi aga olgu siis siin rahvale vaatamiseks ja naeruks.
Sae seismajätmisel kiirus väheneb, see annab võimaluse markeriga/viltpliiatsiga märkida ring ketta peale. Ideaalis peaks olema hambapõhjadest 2-3-4 milli seespool, oleneb ketta tervisest. Soovitav teha kahelt poolt.
Siis ketas lauale ja sellesama igapäevase rellaga uusi hambaid moodustama. Kui enesekindlus madal, siis võib asendite ja nurkade säilitamiseks mõned primitiivsed abimehed teha.
Ühe ketta sain sama meetodit mitu korda järjest kasutades juba niipalju väiksemaks, et räsamisel murdunud hammas ja selle kompenseerimiseks teadlikult vastast väljalöödud hammas hakkasid tasapisi oma algset ülesannet täitma. Paraku ründas meid kuri pragu ja seisma ta jäi.
Selle meetodiga olen saekese hoidnud vibravaba. Pingimehed puuduva hambaga ketast ei võtagi teha, automaatika ei saa aru, mida edasi teha.
Ketast saab tasakaalustada horisontaalsel laual ümmarguse kuuli otsas. Sealtpoolt, kus alla vajub, on vaja mõnda hammast veel natukene teritada.


RE: "Nutumüür" vol2 ehk kas kellelgi on veel ka selline vidin ülearu? - pkmp - 21-08-2018

Ühe suure kettaga saeraami pidamisel oli mul abividinaks vikati teritamise luisk. Kõlbas ka käiatükk.  Kui ketas väga tsuhh-tsuhh tegema hakkas ja teada, et suuremaks teritamiseks läheb, siis lasti sellega ketas käigu pealt vastu hambaid hoides "ümmarguseks"  nii, et kõikidele hammastele tipus märk peale sai.  Kuna jõuallikaks oli DT 75, siis tähendas see nii mõnigi kord käivitusmootori abil käima-seisma-käima-seisma. 


Terituspink sai ka tehtud aga kuna otse saeraami küljes sai ka ketta teritatud, siis eriti ketast ümber ei tõstnud. Terituspink ise lihtsalt raam, millel jupp saevõlli ja tereitusorgan saeraami pealt ümber tõstetav.


RE: "Nutumüür" vol2 ehk kas kellelgi on veel ka selline vidin ülearu? - maitus - 21-08-2018

Otsin paksemaid malmjunne Cool saunakerisele. St, et paksemaid kui 5cm. Ideaalselt sobiks näiteks rongi piduriklotsid ja pesumasinate stabiliseerimisraskused, aga võib olla mis iganes muu paksem malm ka. Kokku võiks olla nii 150 kg. Ka väiksemad kogused huvitavad, sest kes ..kilo ei korja, see tonni ei saa...  Smile Toungue ! Loomulikult mitte tasuta.... 56943185


RE: "Nutumüür" vol2 ehk kas kellelgi on veel ka selline vidin ülearu? - linnuke - 21-08-2018

Minu kadunud Vanaisa kasutas vanu malmhammasrattaid.Kui asi oli ikka tuline ,siis lausa paistsid läbi.


RE: "Nutumüür" vol2 ehk kas kellelgi on veel ka selline vidin ülearu? - maitus - 21-08-2018

(21-08-2018, 15:45 PM)linnuke Kirjutas:  Minu kadunud Vanaisa kasutas vanu malmhammasrattaid.Kui asi oli ikka tuline ,siis lausa paistsid läbi.

Ma panen neile ikka väikese kihi kive ka peale, et väga paukuma ei hakkaks Big Grin.


RE: "Nutumüür" vol2 ehk kas kellelgi on veel ka selline vidin ülearu? - isandpauk - 21-08-2018

(18-08-2018, 11:49 AM)h2rra Kirjutas:  On malmist 200x200  2tk. Lasnakoskis. (Vist ikka olen "vana eestlane")
Parimat   h2rra

Pliidirauad käes ja ei oska muud öelda, kui et Lasnakoski üllatab endiselt hea valiku ja soodsate hindadega. Soovitan külastada kõikidele foorumlastele ja täname h2rrat!


RE: "Nutumüür" vol2 ehk kas kellelgi on veel ka selline vidin ülearu? - willis - 27-08-2018

Ega kellegil ei juhtu üle olema GAZ 66 esisillale kardaani flantsi, ilmselt sama, mis tagasillal ja teistel GAZ veokatel. Tallinnast Pirni tänavalt ei saanud igaljuhul uut.