automoto.ee foorumid
Riik on hakanud töökohti looma. Teekasutustasu - Printerisõbralik versioon

+- automoto.ee foorumid (https://forum.automoto.ee)
+-- Foorum: Varia (https://forum.automoto.ee/forumdisplay.php?fid=12)
+--- Foorum: Vaba teema (https://forum.automoto.ee/forumdisplay.php?fid=16)
+--- Teema: Riik on hakanud töökohti looma. Teekasutustasu (/showthread.php?tid=57300)

Lehed: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23


RE: Riik on hakanud töökohti looma. Teekasutustasu - kuno666 - 01-03-2018

Sain ka eile riiki toetada. Tõin tartust endale sadul veoauto. Ostsin siis ta endale mitte firmale. Maksin teemaksu ja kindlustuse ja hakkasime pärnu poole tulema . Ketast sisse ei pannud kuna igapäevaselt olen teise ameti peal ja polnud sellest teadlik ,et ka eraisikuna kui ma kaupa ei vea ja teenust ei tee pean kasutama ketast ja 28 päeva tõendit vms esitama.  Näitasime ostumüügi lepingut ja ütlesime ,et täna ostsime ja eraisikule jne aga hakati ajama ,et kus ma tean ,et sa mustalt kellegi all ei sõida jne. Ütlesin ,et kuidas ma seda teha saan kui mul pole tehtud ameti tunnistust ja alles täna läksin seda tegema. Ei uskund ja polnud võimalik midagi seal selgeks teha. Hakkas ka ähvardama ,et see ikka jube suur rikkumine ja teeb suht väikse summaga (320) ,et sellise rikkumise eest saaks 1200 teha.
Need eesti seadused on ikka suht nõmedad . Kui tahad eestis ettevõtlusega alustada siis juba algul tõmmatakse korralikult vesi peale ikka.


RE: Riik on hakanud töökohti looma. Teekasutustasu - Talupoeg taluja - 01-03-2018

(01-03-2018, 21:56 PM)kuno666 Kirjutas:  .
Need eesti seadused on ikka suht nõmedad . Kui tahad eestis ettevõtlusega alustada siis juba algul tõmmatakse korralikult vesi peale ikka.

Siit järeldus- -ärge tehke midagi. Kui ei tee midagi,ei saa ka midagi juhtuda. Big Grin 
Masendav.


RE: Riik on hakanud töökohti looma. Teekasutustasu - hulgus - 01-03-2018

(01-03-2018, 21:55 PM)olli Kirjutas:  ...
No tere talv, äkki ma isikliku veokaga ainult puhkuse ajal sõidangi. Sad

Ei vaadake lugupeetav, siinkohal Te eksite rängalt. Kui Teil on juba selline veoauto, siis te teete igal juhul tööd ja tuleb rangelt jälgida, et Te üle ei töötaks, istuge kodus ja sirutage käsi pikka riigi abi poole.  
Ma küsisin igaks juhuks üle, et kui ma nagunii 12h päevas, 7p nädalas, muid töid teen,  ja siis veokiga tühja koju sõidan, kas peaks siis ka kõik päevased tööd ketta tagaküljele joonistama? Selliste ketaste eest saaks vist eluaegse... Vastust ei saanudki.


RE: Riik on hakanud töökohti looma. Teekasutustasu - impreza - 01-03-2018

(01-03-2018, 22:24 PM)hulgus Kirjutas:  
(01-03-2018, 21:55 PM)olli Kirjutas:  ...
No tere talv, äkki ma isikliku veokaga ainult puhkuse ajal sõidangi. Sad

Ei vaadake lugupeetav, siinkohal Te eksite rängalt. Kui Teil on juba selline veoauto, siis te teete igal juhul tööd ja tuleb rangelt jälgida, et Te üle ei töötaks, istuge kodus ja sirutage käsi pikka riigi abi poole.  
Ma küsisin igaks juhuks üle, et kui ma nagunii 12h päevas, 7p nädalas, muid töid teen,  ja siis veokiga tühja koju sõidan, kas peaks siis ka kõik päevased tööd ketta tagaküljele joonistama? Selliste ketaste eest saaks vist eluaegse... Vastust ei saanudki.

Eks moodsas ühiskonnas tahetaksegi abirahadega lihtne inimene ära osta .....
Need abiraha saajad eriti midagi ei mölise no pole ka pöhjust,Normast plast pudelis
ölle saab ilma rekkata kah koju Big Grin Big Grin


RE: Riik on hakanud töökohti looma. Teekasutustasu - ZIL 131 - 01-03-2018

hulgus ja kuno666
Mis seadusepügal protokolli kirjutati, mille puhul trahv tehti?


RE: Riik on hakanud töökohti looma. Teekasutustasu - nootsii - 01-03-2018

Isiklukus kasutuseks ei tohigi veoautot olla? või käib see selle N ja M kategooria järgi sest need suuremad Ramid ju kah üle 3500kg ja siis vajaksid ju sõidumeerikut.


RE: Riik on hakanud töökohti looma. Teekasutustasu - hulgus - 01-03-2018

(01-03-2018, 22:53 PM)ZIL 131 Kirjutas:  hulgus ja kuno666
Mis seadusepügal protokolli kirjutati, mille puhul trahv tehti?

paber autos, auto kaugel.
Lihtmenetluse puhul oli kiire ja meeldiv teenindus, väga muhedad ametnikud olid. Ainult neid allkirju ja kuupäevi pidi igale ettelükatud lehenurgale jagama, 10 kindlasti...

Need kes väidavad, et oma auto ja kodu lähedal sõit jne, tahho ja tööaja arvestus ei ole  kohustuslikud, siis arvake  1x veel.


RE: Riik on hakanud töökohti looma. Teekasutustasu - AsTroSS - 01-03-2018

(01-03-2018, 22:58 PM)nootsii Kirjutas:  Isiklukus kasutuseks ei tohigi veoautot olla? või käib see selle N ja M kategooria järgi sest need suuremad Ramid ju kah üle 3500kg ja siis vajaksid ju sõidumeerikut.

MInu RAM il ei ole ketast, omanik olen füüsiliselt mitte firmana


RE: Riik on hakanud töökohti looma. Teekasutustasu - kuno666 - 01-03-2018

LS 131 lg1 ; Euroopa Parlamendi  ja nõukogu määrust (el) nr 165/2014 artikkel 34 nõudeid; euroopa parlamendi ja nõukogu määrust EL nr 165/2014 artikkel 36 lõige 1 nõudeid .


RE: Riik on hakanud töökohti looma. Teekasutustasu - olli - 01-03-2018

(01-03-2018, 23:06 PM)AsTroSS Kirjutas:  
(01-03-2018, 22:58 PM)nootsii Kirjutas:  Isiklukus kasutuseks ei tohigi veoautot olla? või käib see selle N ja M kategooria järgi sest need suuremad Ramid ju kah üle 3500kg ja siis vajaksid ju sõidumeerikut.

MInu RAM il ei ole ketast, omanik olen füüsiliselt mitte firmana

Alla 7,5 tonni on märksa lihtsam ennast "puhtaks" rääkida. Kui on eraisiku masin, siis läheb kohe selle punkti alla:

Käesolevat määrust ei kohaldata vedude korral, mille puhul on tegemist
- kaupade mitteäriliseks veoks kasutatavate sõidukite või sõidukite kombinatsioonidega, mille lubatud täismass ei ületa 7,5 tonni

Kui aga firma masin, siis on igal juhul tegu ärilise veoga (võibolla on mingi võimalus vastupidisele, kui erisoodustus ja muud jutud makstud??). Sel juhul aga on lootust "ära rääkida" ainult 50km raadiuses:

- Sõiduk või sõiduk koos haagise või poolhaagisega, mille lubatud suurim täismass kokku ei ületa 7500 kilogrammi, mis veab juhile tema tööks vajalikke materjale, seadmeid või masinaid. Sellist sõidukit tohib kasutada ettevõtte asukohast kuni 50 km raadiuses tingimusel, et sõiduki juhtimine ei ole juhi põhitegevus.

Üle 7,5t masinatele aga selliseid erandeid pole.


RE: Riik on hakanud töökohti looma. Teekasutustasu - olli - 02-03-2018

Siin siis see puhkisetõendi vorm, mis peaks sobima asendama puuduolevaid kettaid. 

http://www.eraa.ee/doc/attestation_of_activities_et.doc

Samas, kohe tekib küsimis et kas eraisikuna seda üldse korrektselt täita on võimalik. Muidu tuleb välja, et kokkuvõttes isegi lihtsam veokas firma nimele kirjutada... Saaks vähemalt sellest "hallis alast" välja.


RE: Riik on hakanud töökohti looma. Teekasutustasu - hulgus - 02-03-2018

(02-03-2018, 00:31 AM)olli Kirjutas:  Siin siis see puhkisetõendi vorm, mis peaks sobima asendama puuduolevaid kettaid. 

http://www.eraa.ee/doc/attestation_of_activities_et.doc

Samas, kohe tekib küsimis et kas eraisikuna seda üldse korrektselt täita on võimalik. Muidu tuleb välja, et kokkuvõttes isegi lihtsam veokas firma nimele kirjutada... Saaks vähemalt sellest "hallis alast" välja.

Olen seda printinud, täitnud ja... Küsimus: kas saab veel midagi tobedamat välja mõelda??
Mina, a, tõestan et ma pole viimased 28p autojuhtimise tööd! teinud, sest ma pole kutseline juht jne jne??
Arvestades, et suusõnaline leping on ka leping, võin ma ju iseendaga kokkuleppele saada, et võin oma tegevusi suusõnaliselt kinnitada.
ok, mul on varasem kogemus "ketta täitmisega" ja muu juraga, aga mida teeb inimene kes oma tarbeks GAZ-iga puid veab ja pole kuulnudki sellest lollusest?
Meenub üks vana anekdoot, kui Jänes ja Karu peavad metsas pidu ja tahaks hirmsasti tüli norida. Lepivad kokku, et esimeselt kes vastu tuleb, küsivad suitsule tuld. Kui annab tikud, siis küsime miks mitte välgumihkliga ja kui välgumihkliga, siis miks tikke ei ole.
Siil tuleb, küsitakse tuld, siil vastu: kas tšäksi või tikuga. Aga Jänes pikemalt mõtlemata küsib: miks müts peas on ...? ja sõidab siilile pasunasse...


RE: Riik on hakanud töökohti looma. Teekasutustasu - ZIL 131 - 02-03-2018

kuno666
Muu töö on registreeritud Töötamise registrisEi ole seotud transpordi ja laondusega? Siis on lihtne tõestada, et ei ole olnud veoauto roolis eelnevad 28 päeva. Lisaks just soetatud veoauto ostu-müügi leping. Trahvi saab vaidlustada.


RE: Riik on hakanud töökohti looma. Teekasutustasu - olli - 02-03-2018

(02-03-2018, 11:03 AM)hulgus Kirjutas:  Küsimus: kas saab veel midagi tobedamat välja mõelda??
Siil tuleb, küsitakse tuld, siil vastu: kas tšäksi või tikuga. Aga Jänes pikemalt mõtlemata küsib: miks müts peas on ...? ja sõidab siilile pasunasse...

Täpselt nii tobe see ongi! Aga vähemalt enda jaoks ma üritan seda mõelda teistpidi - et kuidas võimalikult valutult sellest jamast läbi tulla ilma et kellelgi väga põhjust kallale karata oleks.. olgu see siis kui tobe tahes. 28 ketta tagantjärele täitmine tundub igaljuhul märksa tüütum kui selle paberi tegemine. Eeldusel muidugi et see paber kõbab ka näiteks juhul kui auto on eraisiku nimel, paberile on alla kirjutanud sama eraisiku tööandja (töötajate registris registreeritud), kes pole kuidagi autovedudega seotud ja eriti veel juhul kui selle tööanda esindaja on juhtumisi sama eraisik kes ka roolis? Big Grin


RE: Riik on hakanud töökohti looma. Teekasutustasu - zazik - 02-03-2018

(02-03-2018, 11:49 AM)olli Kirjutas:  
(02-03-2018, 11:03 AM)hulgus Kirjutas:  Küsimus: kas saab veel midagi tobedamat välja mõelda??
Siil tuleb, küsitakse tuld, siil vastu: kas tšäksi või tikuga. Aga Jänes pikemalt mõtlemata küsib: miks müts peas on ...? ja sõidab siilile pasunasse...

Täpselt nii tobe see ongi! Aga vähemalt enda jaoks ma üritan seda mõelda teistpidi - et kuidas võimalikult valutult sellest jamast läbi tulla ilma et kellelgi väga põhjust kallale karata oleks.. olgu see siis kui tobe tahes. 28 ketta tagantjärele täitmine tundub igaljuhul märksa tüütum kui selle paberi tegemine. Eeldusel muidugi et see paber kõbab ka näiteks juhul kui auto on eraisiku nimel, paberile on alla kirjutanud sama eraisiku tööandja (töötajate registris registreeritud), kes pole kuidagi autovedudega seotud ja eriti veel juhul kui selle tööanda esindaja on juhtumisi sama eraisik kes ka roolis? Big Grin

Sarnase probleemiga olen isegi silmitsi seisnud. Töötan transpordiettevõttes, aga mitte autojuhina. Mõnikord tuleb ette, et vabal ajal on tarvis veoautot kasutada. Kui tööandjalt autot laenan, siis pole probleemi, lasen samasuguse paberi vormistada nagu juhtidele tehakse, aga on ette tulnud ka võõra auto laenamist. Kes siis paberi peaks tegema, tööandja? 

Selles suhtes äärmiselt erandivaenulik seadus.


RE: Riik on hakanud töökohti looma. Teekasutustasu - Daff - 02-03-2018

Seda paberit pole enam ammu vaja mis tõestab, et sa 28 päeva kodus olid. Kõik saad digisse sisse laduda kuna lõpetasid ja kuna alustasid ning isegi prantslane aktsepteerib seda. Muidugi eestis ei sõida ja ei oska eesti politsai seisukohtade kohta midagi öelda.

Muidugi kui on vana ketta masin veel siis piisab kui paberi annab sinu enda tööandja.


RE: Riik on hakanud töökohti looma. Teekasutustasu - v6sa - 02-03-2018

(01-03-2018, 21:56 PM)kuno666 Kirjutas:  Sain ka eile riiki toetada. Tõin tartust endale sadul veoauto. Ostsin siis ta endale mitte firmale. Maksin teemaksu ja kindlustuse ja hakkasime pärnu poole tulema . Ketast sisse ei pannud kuna igapäevaselt olen teise ameti peal ja polnud sellest teadlik ,et ka eraisikuna kui ma kaupa ei vea ja teenust ei tee pean kasutama ketast ja 28 päeva tõendit vms esitama.  Näitasime ostumüügi lepingut ja ütlesime ,et täna ostsime ja eraisikule jne aga hakati ajama ,et kus ma tean ,et sa mustalt kellegi all ei sõida jne. Ütlesin ,et kuidas ma seda teha saan kui mul pole tehtud ameti tunnistust ja alles täna läksin seda tegema. Ei uskund ja polnud võimalik midagi seal selgeks teha. Hakkas ka ähvardama ,et see ikka jube suur rikkumine ja teeb suht väikse summaga (320) ,et sellise rikkumise eest saaks 1200 teha.
Need eesti seadused on ikka suht nõmedad . Kui tahad eestis ettevõtlusega alustada siis juba algul tõmmatakse korralikult vesi peale ikka.

Järjekordselt nõustus keegi ülekohtuse kiirmenetlusega selmet oma õigusi üldmenetluse korras kaitsta...

Ma loodan, et Sa ei jäta seda nii ja teed avalduse võimupiiride ületamise kohta sisejuurdlusele?

Kõik see muidugi juhul, kui sõitsid haagiseta autoga ning autol olid kindlustus-ülevaatus kehtivad. Sest muidu saad protsessimise peale küll teise paragrahvi, aga summa võib isegi tõusta.


RE: Riik on hakanud töökohti looma. Teekasutustasu - v6sa - 02-03-2018

(02-03-2018, 12:23 PM)Daff Kirjutas:  ...

Muidugi kui on vana ketta masin veel siis piisab kui paberi annab sinu enda tööandja.

Eriti huvitavaks läheb asi juhul, kui eraisikuna kasutan firma Z veoautot isiklikuks sõiduks ja minu tööandjal puudub igasugune kokkupuude logistikaga. Näiteks HTMWink Et annab minister pr. Reps välja paberi, millega tõendab, et a-mfoorumlane v6sa ei ole tegelnud liiklusvahendite juhtimisega 28 päeva jooksul?

Vormiliselt JOKK, aga sisuliselt jabur.

Varem võis ka eraisik ise selle paberi kirjutada, kui tal puudus kutsetunnistus ja ta ei töötanud kutselise juhina. Mida seadus selle kohta praegu ütleb?


RE: Riik on hakanud töökohti looma. Teekasutustasu - olli - 02-03-2018

(02-03-2018, 12:46 PM)v6sa Kirjutas:  Eriti huvitavaks läheb asi juhul, kui eraisikuna kasutan firma Z veoautot isiklikuks sõiduks

Sel juhul võid vist küll kindel olla, et saad saatekirja maksuameti onude vastuvõtule Big Grin


RE: Riik on hakanud töökohti looma. Teekasutustasu - v6sa - 02-03-2018

(02-03-2018, 12:51 PM)olli Kirjutas:  
(02-03-2018, 12:46 PM)v6sa Kirjutas:  Eriti huvitavaks läheb asi juhul, kui eraisikuna kasutan firma Z veoautot isiklikuks sõiduks

Sel juhul võid vist küll kindel olla, et saad saatekirja maksuameti onude vastuvõtule Big Grin

Millise punkti alusel?

On ju täiesti loogiline, et võõrast krusa ei saa tasuta kasutada, vaid tuleb rentida.