automoto.ee foorumid
Vihkan seda postiteenust, ehk kas tõesti teisiti ei oleks saanud? - Printerisõbralik versioon

+- automoto.ee foorumid (https://forum.automoto.ee)
+-- Foorum: Varia (https://forum.automoto.ee/forumdisplay.php?fid=12)
+--- Foorum: Vaba teema (https://forum.automoto.ee/forumdisplay.php?fid=16)
+--- Teema: Vihkan seda postiteenust, ehk kas tõesti teisiti ei oleks saanud? (/showthread.php?tid=58888)

Lehed: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32


RE: Vihkan seda postiteenust, ehk kas tõesti teisiti ei oleks saanud? - qwerty009 - 23-01-2020

Ükskõik kust tellides kui sisestad aadressiks pakiautomaadi aadressi ning pakil on ka su tel number tuleb see ilusti automaati ning saad sõnumi.
Euroopast tellides on muidugi mingi loll kiiks, et telefoni numbrit ei taheta pakile eriti panna ning sellest tulenevalt tekib probleeme.


RE: Vihkan seda postiteenust, ehk kas tõesti teisiti ei oleks saanud? - 13piisab - 23-01-2020

(23-01-2020, 12:31 PM)margus61 Kirjutas:  Mõni päev tagasi jäi kõrva selline võimalus O esindaja sõnavõtust meedias. Üritasin mina veidi, aga ainult IDga sisse logides ei saanud hakkama. Vbl vaja järjekordne konto teha ja siis õnnestub.
proovi sealt: https://minu.omniva.ee/preferences

ma ei leidnud iseteenindusest kohta üles - saab näha, kas seal "paralleelselt iseteenindusele" seadistatud soov ka kehtima jääb.


RE: Vihkan seda postiteenust, ehk kas tõesti teisiti ei oleks saanud? - MeelisV - 23-01-2020

(23-01-2020, 16:53 PM)ivo86 Kirjutas:  
(23-01-2020, 14:39 PM)MeelisV Kirjutas:  
(23-01-2020, 12:29 PM)ivo86 Kirjutas:  
(23-01-2020, 12:16 PM)MeelisV Kirjutas:  ......

kui saaks omniva andmebaasis panna kuskile linnukese, et ükskõik kust tellitud pakk sellele aadressile läheks automaati oleks see vast hea
hetkel see kuidagi toimib alist tellides aga mitte mujalt
.....
Saab ju nüüd:

https://www.omniva.ee/login

nagu kirjutasin toimib see telli pakk automaati vaid AliExpressist tellides.
ei mujalt.

Just täna tuli ebayst pakk, ilusasti sinnapakiautomaati, kuhu seadistatud.

Millest see "ainult aliexpress" väide, omniva lehel seda ju ei ole?
Varem oli küll mingi jama jah, ma sain oma pakid ainult kontorist kätte, sest nii on ja jääb, aga nüüd muutsin ära ja toimib.



Tsitaat:Telli veebilehelt aliexpress.com kaup Omniva pakiautomaati, sest nii saad oma pakile järele minna siis, kui Sinul on selleks aega.
Esimest korda AliExpressi veebikaubamajast tellimust tehes on Sulle abiks AliExpressi esmatellija juhend, et ostude tegemine kulgeks sujuvalt. Kui oled juba kogenud tellija, saad kõige olulisema info korduvtellija juhendist.
Selleks, et kaup jõuaks postkontori asemel pakiautomaati, järgi AliExpressi portaalis kauba saaja aadressi reale Sinule lähim Omniva pakiautomaat ja sihtnumbri reale pakiautomaadi sihtnumber, mitte enda elukoha aadress. Märkides tellimislehele elukoha aadressi, jõuab Sinu saadetis pakiautomaadi asemel elukohale lähimasse postkontorisse. Ühtlasi ära unusta märkida AliExpressi tellimusse enda mobiiltelefoni numbrit, millele saame saadetise saabumisel teavitava SMS-i saata.
Teenust saab kasutada ainult AliExpressi veebipoest tellides. Saadetised teistest välismaistest veebipoodidest jõuavad elukohajärgsesse postkontorisse.
Kui Sul on AliExpressist kauba Omniva pakiautomaati tellimise kohta küsimusi või kommentaare, saada meile palun e-kiri aadressile info@omniva.ee.


võimalik et toimib ka teisiti aga mustvalgelt kirjas ju. (just hetk tagasi kopitud omniva lehelt olles sisse logitud ja seda siis pakkide rubriigis)
"Teenust saab kasutada ainult AliExpressi veebipoest tellides. Saadetised teistest välismaistest veebipoodidest jõuavad elukohajärgsesse postkontorisse."


RE: Vihkan seda postiteenust, ehk kas tõesti teisiti ei oleks saanud? - mellpoiss - 23-01-2020

Teenuse kirjelduses pole sõnagi Alist,ainult eesti e-poed miskipärast aadressile.
https://omniva.info/2020/01/15/uus-rakendus-voimaldab-kliendil-maarata-oma-eelistatud-pakikanali/


RE: Vihkan seda postiteenust, ehk kas tõesti teisiti ei oleks saanud? - margus61 - 23-01-2020

Suur firma ja paljugi mis mustvalgel kirjas. 'Sisene E-teenindusse' näppides pakuvad identimiseks Nordea panka, aga polegi vist enam sellist. See on küll valgesinisel...
Aitäh 'preferences' vihjete eest. Sinna õnnestus küll märk maha jätta ja kaubavoog kontorist tänavale suunata. Näeb kuhu tegelikult läheb.


RE: Vihkan seda postiteenust, ehk kas tõesti teisiti ei oleks saanud? - MeelisV - 23-01-2020

Tundub et nad on oma infokanalid nii keeruliseks kirjutanud et ei leia ka ise kõike üles mida on vaja muuta kui muutus tuleb. Keerukus on varem olnud aga hea et kliendi pea sassi ajada. Kes ise auku kaevab see ise sisse kukub  Big Grin

Proovime siis muutusi.


RE: Vihkan seda postiteenust, ehk kas tõesti teisiti ei oleks saanud? - Aare R. - 31-01-2020

Imelik värk. Eelmine nädal pandi Saksamaalt mulle teele üks jooks valuvelgi (DHL) ning just vaatasin jälgimisinfost olukorda. 
Selle järgi olevat veljed eile Eesti jõudnud, täna olevat auto peale pandud ning viimane info oli see, et "saajat ei leitud, tehakse uus tarnekatse".
Olen täna ise kodus olnud, no hea küll, vahepeal sai linna peal tuuseldatud, samuti on naine terve päev kodus olnud ja ei ole keegi siin käinud ega helistanud. Kas ongi siis nii nagu varem öeldi siin teemas, et telefoninumbrit väga ei taheta panna kola peale? Õigemini on mu küsimus see, et kuidas saajat ei leitud, kui mina pole kedagi näinud-kuulnud?
Mul pole rahvusvaheliste tellimustega varem kogemusi olnud ja eks veits paneb muretsema...


RE: Vihkan seda postiteenust, ehk kas tõesti teisiti ei oleks saanud? - viplala - 31-01-2020

(31-01-2020, 18:14 PM)Aare R. Kirjutas:  Õigemini on mu küsimus see, et kuidas saajat ei leitud, kui mina pole kedagi näinud-kuulnud?

No siit sulle küll keegi sellele küsimusele vastust ei oska anda. Proovi ikka DHL'iga suhelda vms.


RE: Vihkan seda postiteenust, ehk kas tõesti teisiti ei oleks saanud? - Aare R. - 31-01-2020

Proovisingi esimese hooga DHL-i helistada, kuid seal oli juba tööpäev läbi. Nagu ma ütlesin, siis mul ei ole rahvusvaheliste saadetistega varem kokkupuuteid olnud, kuid järgmisnumbri järgi jõudsin Itellasse ning nendega suheldes selgus huvitav asi- nimelt polnud saatja pannud ei aadressi ega telefoninumbrit, kuigi ma need talle andsin.
Aga ei, ma saan ikkagi rahulikult magada, sest nüüdseks on asi korras ja järgmine nädal saan kätte Smile


RE: Vihkan seda postiteenust, ehk kas tõesti teisiti ei oleks saanud? - roosteuss - 31-01-2020

Kas pakil on ainult nimi  ja Estland? Neid peab seal Itellas konkreetselt pähe taguma , mul oli täpselt sama juhus ,väideti et mind polnud kodus ja saadeti pakk tagasi Saksa.Väitsid et saatsid posti pakiteate,vist praeguseks mingi 8 kuud tagasi aga ma pole seda siiamaani näinud.Jäi küll selline mulje ,et sõitsid kodutänavalt läbi ja kuna ma tee ääres ei seisnud siis mul seda asja vaja polnud.Ausalt ,ma lihtsalt niisama leili ei lähe aga kui inimesed oma töö tegemata jätavad siis ajab mul ikka sita keema küll,ruigasin nendega ikka üksjagu aga tundub ,et seal on ikkagi pohuistid koos,midagi pole muutunud,see kontor ei oska ilma telefoni numbrita midagi teha.
Mul muidugi lahenes asi viisakalt ,sakslane kandis raha tagasi  ja teisel katsel palusin neil telefoni number kindlalt peale panna siis läks automaati .Kuna siin tegemist suurema pakiga siis selgelt tuleb kisa tõsta ja kohe asja tegelema hakata.


RE: Vihkan seda postiteenust, ehk kas tõesti teisiti ei oleks saanud? - Aare R. - 31-01-2020

Mul on maja Tamme tänaval ning saadetise sihtkohaks olevat Itella klienditeenindaja sõnade kohaselt Tam+ majanumber, mitte Tamme, vaid Tam..., ilma linna ja telefoninumbrita. Muud pole midagi, aga ma ootan neid velgi juba pikisilmi ning võibolla oleks juba täna kätte saanud. Andsin neile Itellas nüüd täpse aadressi ja telefoninumbri ning leppisin kättesaamise kokku neljapäevaks, kui mul taas vabad päevad hakkavad.
Imestama paneb aga endiselt see, et saatjale andsin kõik oma andmed, kuid miks pakil rohkem polnud kui see Tam...?
Et kui ise taga ei aja, jääb ripakile või läheb saatjale tagasi või kuidas nende asjadega käib?


RE: Vihkan seda postiteenust, ehk kas tõesti teisiti ei oleks saanud? - sturmbannführer - 31-01-2020

kas ise ei saa järgi minna.oleks ju tunduvalt lihtsam mõlemale poolele Rolleyes


RE: Vihkan seda postiteenust, ehk kas tõesti teisiti ei oleks saanud? - Romka - 31-01-2020

See telefoni nr puudumine pakil on mul juba ammu läbielatud teema - kunagi üks pakk seisis mitu kuud kuskil ups-i laos. Kui ise taga otsima hakkasin, siis sealt vastati, et nr puudu ja nemad ei hakka kedagi aadressi järgi taga otsima. Peale seda olen kasutanud sellist nippi, et Paypalis panin oma aadressi lahtrisse oma nime taha uuesti topelt oma tel numbri. Nüüd karjub pakil tel number suurelt kohe nime taga.


RE: Vihkan seda postiteenust, ehk kas tõesti teisiti ei oleks saanud? - linnuke - 01-02-2020

Imelik ,kõik vihkavad seda postiteenust ,Ometi kasutavad.Järsku aitaks teema pealkirja teine pool :ehk kuidagi teisiti  Rolleyes


RE: Vihkan seda postiteenust, ehk kas tõesti teisiti ei oleks saanud? - Aare R. - 01-02-2020

Romka, on see nipp siis aidanud ka? Kui jah, siis on hea nipp ja kuna usutavasti kasutaks ebayd ka edaspidi, siis tuleb seda nõuannet endalgi kasutada Smile
Aga sturmbannführer- kuna mul on juba saatmise eest makstud, pole vist väga mõistlik Pärnust hakata Tallinna sõitma, lisaks veel see, et kuna lubati esmaspäevaks, tähendab see tõenäoliselt, et nädalavahetusel nad ei tööta. Ning veel see, et mul on järgmine nädal tööpäevad E-K, tellisin Itellalt asjad koju neljapäevaks, eks ma kolmapäeval vast teen neile nö. kontrollkõne ja tuletan meelde ka, nii igaks juhuks. Pole just 2€ jubin aliexpressist ning lisaks ei kannata mu projekt enam selliseid väga suuri ootamisi ka.
linnukese tähelepaneku peale mõtlesin tegelikult ka juba siis, kui ma täna oma algse postituse siia panin ning tõesti ma ka ei ütleks tegelikult, et ma vihkan, pigem just nagu linnuke just ütles- ehk saaks kuidagi teisiti [loe:paremini] Smile


RE: Vihkan seda postiteenust, ehk kas tõesti teisiti ei oleks saanud? - sturmbannführer - 01-02-2020

ok.ei teadnud,et teises linnas.mitte paha pärast. endal vaja ka veljed sebida.peab ilmselt treti poola tegema.toon ise ära,sest ei taha selliseid üllatusi,nagu siit teemast tuleb hommikust õhtuni Rolleyes


RE: Vihkan seda postiteenust, ehk kas tõesti teisiti ei oleks saanud? - JAN007 - 01-02-2020

Minupoolt kah üks lugu EPosti absurdsusest: Umbes aasta tagasi pandi minu kodusele aadressile tööjuurest tähitud kirjaga teele uus firma kütusekaart. Loomulikult oli asjaga kiire, sest vana ei toiminud enam. Posti pandi vist esmaspäeval. Käisin postkontoris kolmapäeval, kuna ma ei teadnud mingit koodi, siis nad kirja kohta infot ei leidnud. Järgmine päev sain koodi teada aga postkontori lahtioleku ajad sellised, et ma juba sõidus, paak oma raha eest ostetud kütust täis. Esmaspäeval uuesti postkontorisse, nüüd leiti, et kiri on postiljoni käes aga see ringil ja talle helistada ei saa. Teisipäeva õhtul helistasin EPosti infonumbrile, olin juba kuri. Nüüd hakkas nalja saama, väideti, et kiri jõudis linna reede hommikul, kuid liiga hilja, et postiljon kaasa saaks võtta (vale, tegelikult oli kiri kohal juba neljapäeval ja postiljonil reedel juba koos teatisega kaasas), siis väideti, et laupäeval postiljon ei tööta (jälle vale, sõidab oma ATV-ga laupäeval samamoodi väravaeest läbi nagu iga päev), ning nüüd väideti, et alles on ju teisipäev ja postiljonil on aega veel terve nädal seda tuua. Kuna kell oli postkontori sulgemise hetke lähedal palusin postkontori numbrit aga ei saanud kuigi selgitasin, et lähen hommikul vara sõitu ja mul on ikka väga seda kütusekaarti vaja. Lõpuks neljapäeval suvatses postiljon teatise postkasti pista. Reedel käisin kirjal järel ja esitasin postkontoris küsimusi... postiljon oli märkinud teatisele nädal varasema kuupäeva (tegelik kirja saabumine) ja korduvalt infosse lisanud, et mind polnud kodus kuigi ma mõni päev teda aknast isegi nägin ja teistel päevadel lumel olevate, ehk puuduvate jälgede järgi oli näha, et ta polnud värava juureski ATV pealt maha astunud. Postkontori töötaja vabandas minu ees ja lubas uurida postiljonilt teema kohta. Järgmine päev sain teada, et postiljon polnud olnud võimeline mingit selgitust andma, vabandati veelkord. Ma olin valmis juba EPostile kurja kirja kirjutama, kui tuttavad palusid seda mitte teha, nimelt olevat see probleem, et kui postiljon lahti lastakse, siis pole kedagi asemele panna, keegi teine siin linnakeses seda tööd teha ei taha ja nii tulebki leppida selle postiljoni sigadustega, neid olla ka teistele tehtud. OK, postiljon on probleemne inimene aga mispärast infotelefoni töötaja valetab räigelt ja keeldub igasugusest inimlikust vastutulekust, oleks ta kasvõi ise tol hetkel postkontorisse helistanud, oleks ma paar minutit peale sulgemist kohale jõudnud ja kirja ikka kätte saanud aga ei, keeldutakse igasugusest vastutulekust.
Siuke lugu, kergem hakkas kohe :-)


RE: Vihkan seda postiteenust, ehk kas tõesti teisiti ei oleks saanud? - hulgus - 01-02-2020

(01-02-2020, 01:04 AM)linnuke Kirjutas:  Imelik ,kõik vihkavad seda postiteenust ,Ometi kasutavad.Järsku  aitaks teema pealkirja teine pool :ehk kuidagi teisiti  Rolleyes
Eks see ole nagu avaliku maja, windowsi op sisteemi (ja renault autoga).
Kõik kiruvad, siseneda ja välja tulla teiste nähes on pisut piinlik, aga kasutada on täitsa hää.


RE: Vihkan seda postiteenust, ehk kas tõesti teisiti ei oleks saanud? - jussm - 01-02-2020

Tsitaat:saadetise sihtkohaks olevat Itella klienditeenindaja sõnade kohaselt Tam+ majanumber, mitte Tamme, vaid Tam..., ilma linna ja telefoninumbrita.


kui saatja pole pakki korrektselt märgistanud siis kuidas peaks pakivedaja üldse selle aadressi leidma?   Ei pea nad ju detektiivi mängima,  liikumisgraafik on kiire ja asi toimib ainult siis kui on peal õige aadress, nimi ja tel.nr.


RE: Vihkan seda postiteenust, ehk kas tõesti teisiti ei oleks saanud? - roosteuss - 01-02-2020

DHL paneb asjad Saksas liikuma ,siinpoolne koostööpartner on Itella aga neil on ainult kapid,olgugi et pakil on ilusti aadress peal käib selle toimetamine ilma telefoni numbrita neile üle jõu.Jääb mulje ,et neil see pakk lihtsam tagasi saata kui Omniva võrgu kaudu lõpuni toimetada.Väide ,et nad saatsid pakiteate välja on küll puhas aur, sest pole pealt poolt aastat veel kohale tulnud,isegi Omniva suutis nelja nädalaga pangakaardi kohale toimetada, mis siis et pank oli juba mulle uue kaardi kontorist enne kätte andnud aga vähemalt ta tuli.