automoto.ee foorumid
Jalgratta rehvid - Printerisõbralik versioon

+- automoto.ee foorumid (https://forum.automoto.ee)
+-- Foorum: Eesti Vanatehnika Ajaloo ja Teadmiste Kogumik (https://forum.automoto.ee/forumdisplay.php?fid=108)
+--- Foorum: Vanade jalgrataste foorum (https://forum.automoto.ee/forumdisplay.php?fid=104)
+--- Teema: Jalgratta rehvid (/showthread.php?tid=59883)



Jalgratta rehvid - Peeter80 - 04-03-2018

Tere,

Kust kohast saaks osta vanale rattale kohase mustriga rehve? Käsil üks naisteka värskendamine. Tegemist ei ole renoveerimisega aga tahaks võimalikult sarnast vanale rattale. Lihtsalt vanadest juppidest, mis enamasti kuulusid Mars Werkele, laon kokku prouale liikuri... Olid all Põhjala kirjadega rehvid, hea oleks midagi sarnast leida.


RE: Jalgratta rehvid - Etsike - 04-03-2018

Alusta siis juba pildiga, olen palju rattarehve näinud, aga Põhjalaid ei tunne.
Rehvimõõt oleks ka abiks, ajaloo jooksul on neid ilmatu palju välja mõelda jõutud.


RE: Jalgratta rehvid - Peeter80 - 04-03-2018

[Pilt: P1070172.jpg]

Mõõt 28".


RE: Jalgratta rehvid - s2si - 04-03-2018

Põhjalad on EW aegsed Eestis valmisttaud rantmantel rehvid, kas praegu lähevad alla vanad rantmantel pöiad või uuemad traatmantel? Odavaim variant on vene 622 mõõduga rehvid alla sikutada üldjuhul, seal on muster ka nö vanemaaegse poolne. Enamus kasutatud vene rehve on piisavalt välja ka veninud, et rantmantel pöiale peale saaks sikutada. Kui tahta uusi, siis rantmantel rehve teeb näiteks Rubena ja hind on suurusjärgus 50 eurot koos postiga välimsaalt.


RE: Jalgratta rehvid - Peeter80 - 04-03-2018

(04-03-2018, 15:36 PM)s2si Kirjutas:  Põhjalad on EW aegsed Eestis valmisttaud rantmantel rehvid, kas praegu lähevad alla vanad rantmantel pöiad või uuemad traatmantel? Odavaim variant on vene 622 mõõduga rehvid alla sikutada üldjuhul, seal on muster ka nö vanemaaegse poolne. Enamus kasutatud vene rehve on piisavalt välja ka veninud, et rantmantel pöiale peale saaks sikutada. Kui tahta uusi, siis rantmantel rehve teeb näiteks Rubena ja hind on suurusjärgus 50 eurot koos postiga välimsaalt.
Plaanis jätta rantmantel pöiad. Ma pole küll kunagi ühtegi sellist enne kasutanud aga eks näis.


RE: Jalgratta rehvid - s2si - 04-03-2018

(04-03-2018, 15:40 PM)Peeter80 Kirjutas:  
(04-03-2018, 15:36 PM)s2si Kirjutas:  Põhjalad on EW aegsed Eestis valmisttaud rantmantel rehvid, kas praegu lähevad alla vanad rantmantel pöiad või uuemad traatmantel? Odavaim variant on vene 622 mõõduga rehvid alla sikutada üldjuhul, seal on muster ka nö vanemaaegse poolne. Enamus kasutatud vene rehve on piisavalt välja ka veninud, et rantmantel pöiale peale saaks sikutada. Kui tahta uusi, siis rantmantel rehve teeb näiteks Rubena ja hind on suurusjärgus 50 eurot koos postiga välimsaalt.
Plaanis jätta rantmantel pöiad. Ma pole küll kunagi ühtegi sellist enne kasutanud aga eks näis.

Siis tuleb leppida venekatega kui leiab sellised, mis peale lähevad või Rubenad. On ka teiste firmade rantmantleid aegajalt liikvel aga mingisugustega oli probleeme, et olid juba jäigad ja ka ei saanud velgedele peale. Pidi kuumas vees leotama ja igast pulli tegema.


RE: Jalgratta rehvid - omenaossi - 17-03-2018

(04-03-2018, 17:12 PM)s2si Kirjutas:  
(04-03-2018, 15:40 PM)Peeter80 Kirjutas:  
(04-03-2018, 15:36 PM)s2si Kirjutas:  Põhjalad on EW aegsed Eestis valmisttaud rantmantel rehvid, kas praegu lähevad alla vanad rantmantel pöiad või uuemad traatmantel? Odavaim variant on vene 622 mõõduga rehvid alla sikutada üldjuhul, seal on muster ka nö vanemaaegse poolne. Enamus kasutatud vene rehve on piisavalt välja ka veninud, et rantmantel pöiale peale saaks sikutada. Kui tahta uusi, siis rantmantel rehve teeb näiteks Rubena ja hind on suurusjärgus 50 eurot koos postiga välimsaalt.
Plaanis jätta rantmantel pöiad. Ma pole küll kunagi ühtegi sellist enne kasutanud aga eks näis.

Siis tuleb leppida venekatega kui leiab sellised, mis peale lähevad või Rubenad. On ka teiste firmade rantmantleid aegajalt liikvel aga mingisugustega oli probleeme, et olid juba jäigad ja ka ei saanud velgedele peale. Pidi kuumas vees leotama ja igast pulli tegema.

Rantvelgedele lähevad ka praegused värsked venekad peale. Võib ju olla, et mulle sattusid mingid tiba suuremad kätte (vene kvaliteet on ju teada kõikumisega pluss-miinus-X ühikut), kuid peale saab nii, et esmalt tuleb kogu rehv pöiale peale tõmmata nagu ringmüts ja alles siis servad sisse eebeldada- teisiti eriti ei saa. Kui proovida panna nagu tavaliselt, et üks serv ja siis teine, siis võib lolliks pusida ja tõenäoliselt teed rehvi katki lõpuks.


RE: Jalgratta rehvid - yxtuttav - 21-03-2018

Mina olen kasutanud tänapäevaseid 635 mõõduga rehve rantmantel pöiale. Väga ilusti läks peale.


RE: Jalgratta rehvid - omenaossi - 22-03-2018

(21-03-2018, 19:50 PM)yxtuttav Kirjutas:  Mina olen kasutanud tänapäevaseid 635 mõõduga rehve rantmantel pöiale. Väga ilusti läks peale.

Ja püsivad ka peal sõites?


RE: Jalgratta rehvid - s2si - 22-03-2018

On ju vahepealne 630 mõõt ka. Ja kui odavalt siis need 635 rehvid kätte tulevad, et neil oleks eelis päris rantmantlite eest, mis koos postikuluga tulevad 40-50 euri vahemikus koju. Ja kui natuke autentsust ka taga ajada, siis kas neid 635 rehvid on saada ainult  tänapäevase mustriga või mingi vanakooli mustriga ka?


RE: Jalgratta rehvid - yxtuttav - 22-03-2018

http://www.motonet.fi/fi/tuote/382083/Polkupyoran-ulkorengas-28-x-1-12-40-635-harmaa

Tõsi, autentsust ei ole ma jälginud aga need püsivad peal nagu valatult.
630-i ei ole proovinud aga samas olen kuulnud, et rantmantel pöiad võivad olla vägagi erineva mõõduga, niiet igaljuhul tasuks pöid enne üle mõõta.