automoto.ee foorumid
KÜSIMUSED, mis oma teemat ei vääri (osa 2) - Printerisõbralik versioon

+- automoto.ee foorumid (https://forum.automoto.ee)
+-- Foorum: Varia (https://forum.automoto.ee/forumdisplay.php?fid=12)
+--- Foorum: Vaba teema (https://forum.automoto.ee/forumdisplay.php?fid=16)
+--- Teema: KÜSIMUSED, mis oma teemat ei vääri (osa 2) (/showthread.php?tid=60062)



RE: KÜSIMUSED, mis oma teemat ei vääri (osa 2) - Sax - 26-05-2019

(25-05-2019, 22:28 PM)veix__ Kirjutas:  Nii saab teada kogukao (soojus+urin), aga sooviti ju urinakadu. Rolleyes

Kodutarbijatel mõõdetakse ainult aktiivenergia kulu.Ehk siis maksad ainult tühijooksus olevate mootoritest/trahvodest eralduva soojuse eest. Metalli ümbermagnetiseerimise eest ei pea maksma. Reaktiivenergia eest maksavad reeglina ärikliendid (oleneb lepingust muidugi)
Big Grin


RE: KÜSIMUSED, mis oma teemat ei vääri (osa 2) - Marko - 26-05-2019

(25-05-2019, 22:28 PM)veix__ Kirjutas:   aga sooviti ju urinakadu

Põhimõtteliselt on võimalik ka heli tekitamiseks kulunud kilovatt-tunnid välja arvutada, aga kas reedeõhune küsimus oli ikka selleks mõeldud?


RE: KÜSIMUSED, mis oma teemat ei vääri (osa 2) - hulgus - 26-05-2019

Suure venna jälgimisest jms.

Jäi üks lause uudistest kummitama. Juttu tehti lasteaedade "logistikast", kes, kuhu, millal jne.
Ja mingi omavalitsuse asjapulk mainis muuseas, et uurides lapsevanemate liikumist läbi (telefonide?) positsioneerimise, tegid nad uue kava vms mis arvestab lapsevanemate liikumist, eelistusi jne blaa...blaa...
Ei leia seda artiklit enam üles, aga... mida p----t??? 
Kui lapse telefon ära kadus, siis üritades seda Telia võrgus positsioneerida, see ei õnnestunud, olla ära keelatud, ainult mobiili kasutaja võib...


RE: KÜSIMUSED, mis oma teemat ei vääri (osa 2) - diesel - 26-05-2019

sinule eraisikuna on võõraste numbrite positsioneerimine keelatud.


RE: KÜSIMUSED, mis oma teemat ei vääri (osa 2) - Walter - 26-05-2019

(26-05-2019, 10:53 AM)hulgus Kirjutas:  Suure venna jälgimisest jms.

Jäi üks lause uudistest kummitama. Juttu tehti lasteaedade "logistikast", kes, kuhu, millal jne.
Ja mingi omavalitsuse asjapulk mainis muuseas, et uurides lapsevanemate liikumist läbi (telefonide?) positsioneerimise, tegid nad uue kava vms mis arvestab lapsevanemate liikumist, eelistusi jne blaa...blaa...
Ei leia seda artiklit enam üles, aga... mida p----t??? 
Kui lapse telefon ära kadus, siis üritades seda Telia võrgus positsioneerida, see ei õnnestunud, olla ära keelatud, ainult mobiili kasutaja võib...
Teretulemast reaalsusse! Riigipoolses positsioneerimises (jõuametid nt.) pole midagi uut aga et mingi kov võll saab seda teha eriti ei usu - siin on midagi tõlkes kaduma läinud.


RE: KÜSIMUSED, mis oma teemat ei vääri (osa 2) - diesel - 26-05-2019

väiksem vend tellib suure venna käest.
liikumise saab isikustamata kujul.


RE: KÜSIMUSED, mis oma teemat ei vääri (osa 2) - Walter - 26-05-2019

(26-05-2019, 11:10 AM)diesel Kirjutas:  väiksem vend tellib suure venna käest.
liikumise saab isikustamata kujul.
Positsioneerimisloa e. päringu sideoperaatorile saab (või sai paari aasta eest) anda ainult kohus vägagi põhjendatud juhtumil, tegu ju jälitustoiminguga. Siin tegu lausa lapsevanemate massilise jälgimisega. Huvitav, huvitav...


RE: KÜSIMUSED, mis oma teemat ei vääri (osa 2) - diesel - 26-05-2019

ma räägin isikustamata jälgimisest.
kogu aeg tehakse igasugu uuringuid.
isegi väike vend ei pea olema, ka asutused saavad andmed.


RE: KÜSIMUSED, mis oma teemat ei vääri (osa 2) - sturmbannführer - 26-05-2019

kellaajad on ju teada.kaamerad väljas.pole ju probleemi tuvastada


RE: KÜSIMUSED, mis oma teemat ei vääri (osa 2) - linnuke - 26-05-2019

https://www.youtube.com/watch?v=mKmPkKWBnXc
 

jne.jne
proovitud ,toimib.


RE: KÜSIMUSED, mis oma teemat ei vääri (osa 2) - klemm - 26-05-2019

Olen otsinud kadunud isikuid. Kõik kooskõlastused ja load jne. olemas. Ja isegi kõige kõvemad mehed eestis määravad telefoni asukoha kilomeetrise täpsusega.  Ja see kilomeeter juhtub alles siis kui on ikka väga head sidemed/tuttavad.  Muidu on raadius 3-4 kilti.  Linnades ei oska öelda, räägin maastiku otsingust.  Mitteametliku info kohaselt saab täpselt jälgida ainult samsungi telefone.


RE: KÜSIMUSED, mis oma teemat ei vääri (osa 2) - giordanobruno - 26-05-2019

(26-05-2019, 18:55 PM)klemm Kirjutas:  Olen otsinud kadunud isikuid. Kõik kooskõlastused ja load jne. olemas. Ja isegi kõige kõvemad mehed eestis määravad telefoni asukoha kilomeetrise täpsusega.  Ja see kilomeeter juhtub alles siis kui on ikka väga head sidemed/tuttavad.  Muidu on raadius 3-4 kilti.  Linnades ei oska öelda, räägin maastiku otsingust.  Mitteametliku info kohaselt saab täpselt jälgida ainult samsungi telefone.
Kummaline. Olen laste kadunud telefone otsinud positsioneerimisega kolmel korral. Iga kord olen üles leidnud, ükskord nt. lume seest (Nokia), teine kord busside poolt üle sõidetuna (Prestigio).


RE: KÜSIMUSED, mis oma teemat ei vääri (osa 2) - r.i.h.o - 26-05-2019

Üks asi on telefoni asukohta määrata siis kui telefon on kasutanud mobiilset internetti, kus siis iga seanssi logis on olemas ka gps kordinaadid. Selle täpsus 3-10 meetrit.
Teine asi on asukoha määramine mobiili mastide triangulatsiooni järgi, kus siis mastide hulk ja kaugus annab täpsuse mõne km juurde.


RE: KÜSIMUSED, mis oma teemat ei vääri (osa 2) - v6sa - 26-05-2019

(26-05-2019, 10:53 AM)hulgus Kirjutas:  Suure venna jälgimisest jms.

Jäi üks lause uudistest kummitama. Juttu tehti lasteaedade "logistikast", kes, kuhu, millal jne.
Ja mingi omavalitsuse asjapulk mainis muuseas, et uurides lapsevanemate liikumist läbi (telefonide?) positsioneerimise, tegid nad uue kava vms mis arvestab lapsevanemate liikumist, eelistusi jne blaa...blaa...
Ei leia seda artiklit enam üles, aga... mida p----t??? 
Kui lapse telefon ära kadus, siis üritades seda Telia võrgus positsioneerida, see ei õnnestunud, olla ära keelatud, ainult mobiili kasutaja võib...

Kõnealune uuring (ja muud säärased) kasutab andmeid anonümiseerituna. Ehk keegi ei uuri, kuhu isand v6sa sõidab. Mitte, et see poleks võimalik - on küll Aga pole lihtsalt mõeldav, et kõiki huvipakkuvaid inimesi jälgitaks personaalselt.

Säärased uuringud jälgivad, kuidas võrku logitud mobiilid liiguvad ja kuhu nad ei satu. Uurijatele ei avaldata, kes käis kus. Nemad näevad ainult andmeid kujul: mobiil A liikus sinna-tänna ja lõpuks ei kuhugi, aga vat mobiil B käis ainult eikuskil.

Samas piisava motiveerituse korral saab kõike välja kaevata. Kuigi odavam on isand v6sa käest kas küsida või päevake järgi sõitaWink


RE: KÜSIMUSED, mis oma teemat ei vääri (osa 2) - hulgus - 26-05-2019

(26-05-2019, 11:05 AM)diesel Kirjutas:  sinule eraisikuna on võõraste numbrite positsioneerimine keelatud.

Veel mõni aasta tagasi sai kõiki enda nimel olevaid numbreid otsida. Nüüd vaid enda oma.


RE: KÜSIMUSED, mis oma teemat ei vääri (osa 2) - honkomees - 26-05-2019

(26-05-2019, 22:34 PM)hulgus Kirjutas:  
(26-05-2019, 11:05 AM)diesel Kirjutas:  sinule eraisikuna on võõraste numbrite positsioneerimine keelatud.

Veel mõni aasta tagasi sai kõiki enda nimel olevaid numbreid otsida. Nüüd vaid enda oma.

Mis asi on enda oma, minu nimel 4 telefoni, neist kasutajana kirjas 3, ühe üks tütar võttis kasutajaks, et teatud liigutusi saaks teha. naise ja teise tütre telefonil olen kasutajaks mina.


RE: KÜSIMUSED, mis oma teemat ei vääri (osa 2) - linnuke - 27-05-2019

Siin ju vihje olemas :#2,290

Põhjus ,et milleks ,või keda  ,see juba omaette ooper , mida siin ,ega ka kusagil mujal kellama ei peaks ju. Smile


RE: KÜSIMUSED, mis oma teemat ei vääri (osa 2) - klemm - 27-05-2019

(26-05-2019, 20:52 PM)giordanobruno Kirjutas:  
(26-05-2019, 18:55 PM)klemm Kirjutas:  Olen otsinud kadunud isikuid. Kõik kooskõlastused ja load jne. olemas. Ja isegi kõige kõvemad mehed eestis määravad telefoni asukoha kilomeetrise täpsusega.  Ja see kilomeeter juhtub alles siis kui on ikka väga head sidemed/tuttavad.  Muidu on raadius 3-4 kilti.  Linnades ei oska öelda, räägin maastiku otsingust.  Mitteametliku info kohaselt saab täpselt jälgida ainult samsungi telefone.
Kummaline. Olen laste kadunud telefone otsinud positsioneerimisega kolmel korral. Iga kord olen üles leidnud, ükskord nt. lume seest (Nokia), teine kord busside poolt üle sõidetuna (Prestigio).

Aastaid tagasi helistas mulle öösel kahe ajal 1 sõber ja küsis miks ta naine minu juures on.   Kaval eit jättis auto mulle maja ette ja telefoni autosse kui meestesse läks  Smile       A gps ja nett kergendavad otsimist jah kui on sisse lülitatud.   Samsungil suudavad patsiga tüübid seal ühes keldris neti sisse lülitada kui vaja.  See mingi litsentside jne. teema, teised firmad ei luba  Big Grin


RE: KÜSIMUSED, mis oma teemat ei vääri (osa 2) - Envir - 27-05-2019

Kuda tehakse lahti tänapäevaseid majas sees asuvaid pronksilaadsest metallist veetoru liitmikke?

Küsimus tekkis sellest, et püüdsin köögis joogivee torule kolmikut vahele panna, et nõudepesumasinale toidet võtta. Teoorias peaks lihtne töö olema, keera tuts  lahti ja paki kolmik vahele. Tegelikkuses on need lina ja saviga pakitud liited 10+ aasta jooksul heasti ära tahkunud ja tänapäevasest j..disi.ast tutsid ja kraanid lähevad lahti keeramisel puruks. Väga heasti lähevad, paari niidi jagu jääb terveks ja siis ära murdunud keermeosa jääb järgmisse liitesse sisse kinni.

Sellest tekkiski küsimus, et kas peaks liidetele enne avamist kuidagi intelligentselt sooja andma või on mingi muu lahendus? Sooja andmine on väga delikaatne teema, esiteks on kraanidel kaprontihendid, torustik alumiinist-plastikust, seinad lähedal jne.


RE: KÜSIMUSED, mis oma teemat ei vääri (osa 2) - wagoneer - 27-05-2019

Mina olen hakanud kui juba natuke liigub,siis lihtsalt lollilt edasi ja tagasi keerama. Iga järgmine kord kui lahti keerata saab jälle putsukarva jagu rohkem lahti. Eriti lahe on seda teha kitsas kohas. Mul vaja ka just keskütte asju natuke ümber teha kodus ja 10a tagasi sai takuga 1 1/2 torud kinni pandud ja talvel soojavee boilerit vahetades mis samal ajal pandud, veendusin kui kinni olid seal need 3/4 liitmikud juba. Üks läks pooleks aga teise nikerdasin niimoodi edasi-tagasi ikka lõpuks lahti. Nüüd olen kasutanud mingit Loctite torutihendusnööri? ka jämedamatel torudel ja peab tõdema,et päris mugav on. Lahti pole veel pidanud keerama,ehk ei oska öelda kui kinni see kooslus võib jääda.