automoto.ee foorumid
KÜSIMUSED, mis oma teemat ei vääri (osa 2) - Printerisõbralik versioon

+- automoto.ee foorumid (https://forum.automoto.ee)
+-- Foorum: Varia (https://forum.automoto.ee/forumdisplay.php?fid=12)
+--- Foorum: Vaba teema (https://forum.automoto.ee/forumdisplay.php?fid=16)
+--- Teema: KÜSIMUSED, mis oma teemat ei vääri (osa 2) (/showthread.php?tid=60062)



RE: KÜSIMUSED, mis oma teemat ei vääri (osa 2) - viplala - 19-06-2018

(19-06-2018, 11:07 AM)Telc Kirjutas:  Kas keegi teab, kust saada M14 mutrit keermesammuga 1,25?
Mõte siis selles, et süüteküünla keermele on vaja mutikas otsa panna.
Isetegemise variant on laual, kuid kuni on võimalik osta paar mutrit, ei hakkaks paari mutri lõikamiseks tööriista 
Oled sa muidu proovinud Googlisse kirjutada 'M14 1.5 mm mutter' ?


RE: KÜSIMUSED, mis oma teemat ei vääri (osa 2) - rocker - 19-06-2018

Keegi foorumlastest ehitusprahi veoga ei tegele?
Tean, et internetis miljon erinevat teenusepakkujat, kuid parema meelega jätaks raha mõnele foorumlasele, kui kontvõõrale.
Konteinerit (6-8 m3) vaja millalgi järgmise kuu alguse poole.


RE: KÜSIMUSED, mis oma teemat ei vääri (osa 2) - Telc - 19-06-2018

(19-06-2018, 12:15 PM)viplala Kirjutas:  
(19-06-2018, 11:07 AM)Telc Kirjutas:  Kas keegi teab, kust saada M14 mutrit keermesammuga 1,25?
Mõte siis selles, et süüteküünla keermele on vaja mutikas otsa panna.
Isetegemise variant on laual, kuid kuni on võimalik osta paar mutrit, ei hakkaks paari mutri lõikamiseks tööriista 
Oled sa muidu proovinud Googlisse kirjutada 'M14 1.5 mm mutter' ?

Kas ma olen eksiarvamusel, et süüteküünla keermesamm on 1,25?
Või tahad sa väita, et 1,25mm keermega poldile lähb 1,5mm mutter kenasti peale?


RE: KÜSIMUSED, mis oma teemat ei vääri (osa 2) - viplala - 19-06-2018

(19-06-2018, 12:36 PM)Telc Kirjutas:  
(19-06-2018, 12:15 PM)viplala Kirjutas:  
(19-06-2018, 11:07 AM)Telc Kirjutas:  Kas keegi teab, kust saada M14 mutrit keermesammuga 1,25?
Mõte siis selles, et süüteküünla keermele on vaja mutikas otsa panna.
Isetegemise variant on laual, kuid kuni on võimalik osta paar mutrit, ei hakkaks paari mutri lõikamiseks tööriista 
Oled sa muidu proovinud Googlisse kirjutada 'M14 1.5 mm mutter' ?

Kas ma olen eksiarvamusel, et süüteküünla keermesamm on 1,25?
Või tahad sa väita, et 1,25mm keermega poldile lähb 1,5mm mutter kenasti peale?

Minu paha, vaatasin valesti. Sammuga 1,25 m14 mutrit on üsna võimatu leida, kui just imet ei juhtu Smile


RE: KÜSIMUSED, mis oma teemat ei vääri (osa 2) - hulgus - 20-06-2018

(19-06-2018, 11:07 AM)Telc Kirjutas:  Kas keegi teab, kust saada M14 mutrit keermesammuga 1,25?
Mõte siis selles, et süüteküünla keermele on vaja mutikas otsa panna.
Isetegemise variant on laual, kuid kuni on võimalik osta paar mutrit, ei hakkaks paari mutri lõikamiseks tööriista ostma.

Avensise sillatala kinnituste jaoks oli seändne keermepuur vaja osta. Tartus-Elvas saan laenata.


RE: KÜSIMUSED, mis oma teemat ei vääri (osa 2) - stretch - 20-06-2018

Kas õige keerme pikkusega küünalt ei ole siis olemas?


RE: KÜSIMUSED, mis oma teemat ei vääri (osa 2) - Marko - 20-06-2018

Küllap on tegemist liivapritsi ehitamisega.


RE: KÜSIMUSED, mis oma teemat ei vääri (osa 2) - Telc - 20-06-2018

(20-06-2018, 01:28 AM)Marko Kirjutas:  Küllap on tegemist liivapritsi ehitamisega.

Ei, katse lahtises anumas distantsilt bensiin süüdata.


RE: KÜSIMUSED, mis oma teemat ei vääri (osa 2) - stihl - 20-06-2018

(19-06-2018, 11:07 AM)Telc Kirjutas:  Kas keegi teab, kust saada M14 mutrit keermesammuga 1,25?
Mõte siis selles, et süüteküünla keermele on vaja mutikas otsa panna.
Isetegemise variant on laual, kuid kuni on võimalik osta paar mutrit, ei hakkaks paari mutri lõikamiseks tööriista 


Mis Baltic Bolt räägib seölle kohta? Pole mingi imekeere ju.
Ja kui ei leia, siis mul ka kapis nii -puur kui lõikur olemas. (tallinn)

.


RE: KÜSIMUSED, mis oma teemat ei vääri (osa 2) - Telc - 20-06-2018

(20-06-2018, 09:37 AM)stihl Kirjutas:  
(19-06-2018, 11:07 AM)Telc Kirjutas:  Kas keegi teab, kust saada M14 mutrit keermesammuga 1,25?
Mõte siis selles, et süüteküünla keermele on vaja mutikas otsa panna.
Isetegemise variant on laual, kuid kuni on võimalik osta paar mutrit, ei hakkaks paari mutri lõikamiseks tööriista 


Mis Baltic Bolt räägib seölle kohta? Pole mingi imekeere ju.
Ja kui ei leia, siis mul ka kapis nii -puur kui lõikur olemas. (tallinn)

.

BB tabelid pakuvad 1,5 ja 1mm
Olen pannud kõrvuti (omatehtud) tabeli küünlavintidega (D10-18mm, tegelikult mul on ju suht suva, mis küünalt kasutan) ja BB tabeli ja ei ole kattuvaid numbreid.


RE: KÜSIMUSED, mis oma teemat ei vääri (osa 2) - viplala - 20-06-2018

Ma olen kunagi sama mutrit otsinud ja isegi laias maailmas on neid ülimalt vähe toodetud, tavaliselt mingite x asjade jaoks.

Siin on näiteks tegemist BMW velje mutritega, mis käivad vastavate tikkpoltide otsa, muidu on bemmi rattad poltidega all. 
http://www.bimmerworld.com/Wheels-Tires/Studs-Lug-bolts/Silver-Lug-Nut-M14-17mm.html

Siin veel üks kurat teab mille jaoks toodetud mutter. Aga ega väga palju just rohkem neid ei leia ka, võibolla mõne veel ja ongi kõik. https://www.boxit24.de/Mutter-M14X125-m-Bund_1

Selle mõõdu juures on lihtsam keermestada vastav mutter valmis kui leida see kusagilt.


RE: KÜSIMUSED, mis oma teemat ei vääri (osa 2) - stretch - 20-06-2018

BB tabelite uurimine annab nende laoseisu kohta kindlasti täpsema tulemuse, kui nende endi käest küsimine...


RE: KÜSIMUSED, mis oma teemat ei vääri (osa 2) - Telc - 20-06-2018

(20-06-2018, 12:14 PM)stretch Kirjutas:  BB tabelite uurimine annab nende laoseisu kohta kindlasti täpsema tulemuse, kui nende endi käest küsimine...

Tabelid näitavad sortimenti, mitte laoseisu.


RE: KÜSIMUSED, mis oma teemat ei vääri (osa 2) - stretch - 20-06-2018

Nojah, ega siis pole muidugi mõtet sinna helistada, hakkavad veel viimaks naerma.


RE: KÜSIMUSED, mis oma teemat ei vääri (osa 2) - lauril - 20-06-2018

(20-06-2018, 09:49 AM)Telc Kirjutas:  D10-18mm, tegelikult mul on ju suht suva, mis küünalt kasutan)

no siis võiks ju suvaliselt plokikaanelt vajaliku tüki koos keermestatud avaga välja lõigata Cool  ... või kinnitada ettejuhtuv küünal mingit muud moodi


RE: KÜSIMUSED, mis oma teemat ei vääri (osa 2) - Telc - 20-06-2018

(20-06-2018, 15:03 PM)lauril Kirjutas:  
(20-06-2018, 09:49 AM)Telc Kirjutas:  D10-18mm, tegelikult mul on ju suht suva, mis küünalt kasutan)

no siis võiks ju suvaliselt plokikaanelt vajaliku tüki koos keermestatud avaga välja lõigata Cool  ... või kinnitada ettejuhtuv küünal mingit muud moodi

Probleem lahendatud. Esijalgu viimase soovituse kohaselt, edaspidi kui vaja lähen poodi tööriista järele.
A selle peale, et hakata plokikaanest küünlaavasid välja saagima poleks küll tulla osanud. Kuni pole proovinud, jään selle veendumuse juurde, et lattrauast ruudukesi lüüa ja neile keskele keermestatud ava tekitada on lihtsam.

Algsele küsimusele sain ka vastuse - et sedamõõtu mutter on harvaesinev imeloom, mida pole mõtet väikses koguses taga ajada ega tellida.


RE: KÜSIMUSED, mis oma teemat ei vääri (osa 2) - oltsberg - 20-06-2018

Mis asi võib laeval olla radioaktiivne?

Märkasin, et Mariella ühe tekiehitise küljes (ilmselt mingi tehnoseadmete ruum) olid vastavad märgid ja sildid nii kõrgepinge kui ka radioaktiivsuse kohta. Kõrgepinge kõrgepingeks, aga radioaktiivsus reisilaeval? Sad


RE: KÜSIMUSED, mis oma teemat ei vääri (osa 2) - stihl - 20-06-2018

BB müüb ka mingeid üsna pakse neljakandilisi seibe, mul tuli meelde. Neil vist ongi auk ees juba 12mm, ehitusel kasutatakse ilmselt prusside kokkutõmbamiseks. Ei maksa vast midagi, lihtsam kui latiga joosta ja puurida.
Kui paksusust mingi 2mm, siis hoiab küll ja veel, kui m14 sisse keerata.

Pärastlõunaseid uitmõtteid veel:
Vaatasin, venkudel detailideni video tehtud, kuidas odavalt ise süütepooli teha: LINK
Trahvo saab oomipest 7€/tk, muud asjad on sendid. 
Ja saab kaugelt kasvõi muusika taktis sädelema panna. Mingit akut peab muidugi evima.  Cool

.


RE: KÜSIMUSED, mis oma teemat ei vääri (osa 2) - veix__ - 20-06-2018

(20-06-2018, 16:13 PM)oltsberg Kirjutas:  Mis asi võib laeval olla radioaktiivne?

Märkasin, et Mariella ühe tekiehitise küljes (ilmselt mingi tehnoseadmete ruum) olid vastavad märgid ja sildid nii kõrgepinge kui ka radioaktiivsuse kohta. Kõrgepinge kõrgepingeks, aga radioaktiivsus reisilaeval? Sad

Ei oska öelda laeva kohta, aga näiteks kunagi ühte suitsuandurit seestpoolt uurides oli sealgi kleebis radioaktiivsuse kohta.


RE: KÜSIMUSED, mis oma teemat ei vääri (osa 2) - Basilio - 20-06-2018

(20-06-2018, 16:13 PM)oltsberg Kirjutas:  Mis asi võib laeval olla radioaktiivne?

Märkasin, et Mariella ühe tekiehitise küljes (ilmselt mingi tehnoseadmete ruum) olid vastavad märgid ja sildid nii kõrgepinge kui ka radioaktiivsuse kohta. Kõrgepinge kõrgepingeks, aga radioaktiivsus reisilaeval? Sad
No tuumajäätmeid seal vast ei veeta. Pakun et selles konkus asuvad mingid raadiosagedusseadmed. Teadjamad ehk täpsustavad. Kiirgusoht võib olla mitmesugune, mitte tingimata alfa, beeta, gamma või röntgenikiirgus. Sisuliselt võib ka mikrolaineahju peale kiirgusohu märgi panna.
Vanematel suitsuanduritel oli jah, kübeke ameriitsiumi sees mis õhku ioniseeris. Venelased panid sinna muud ka... Huvilistele link
https://www.quora.com/Do-smoke-detectors-have-radioactive-elements
Roopaliidus müüakse muidugi vaid optilisi.