automoto.ee foorumid
KÜSIMUSED, mis oma teemat ei vääri (osa 2) - Printerisõbralik versioon

+- automoto.ee foorumid (https://forum.automoto.ee)
+-- Foorum: Varia (https://forum.automoto.ee/forumdisplay.php?fid=12)
+--- Foorum: Vaba teema (https://forum.automoto.ee/forumdisplay.php?fid=16)
+--- Teema: KÜSIMUSED, mis oma teemat ei vääri (osa 2) (/showthread.php?tid=60062)



RE: KÜSIMUSED, mis oma teemat ei vääri (osa 2) - olli - 10-04-2018

(09-04-2018, 22:57 PM)samodelkin Kirjutas:  Minul tekkis nende kategooriate ja masside arutluse juures veel üks küsimus.
Kui vedav auto ega haagis pole kumbki üle 3500, ei kuulu nad maanteemaksu alla.
Kui nad nüüd kokku panna, siis olgu 4250, või rohkem, tuleks nn „ratasemaksu“ maksta...?
Endal praegu pole veel sellise rongi koostamise vajadust olnud, aga tõenäoliselt tuleb.

Ainult N2 ja N3 lähevad maksu alla. Muu kategooria vedukid ega nendega koostatud autorongid ei lähe, sõltumata massist. Muidugi peab sellistel juhtudel olema valmis ka oma seisukohti liigagarate konstaablite ees kaitsma. Teemaksu teemas seda arutatud.


RE: KÜSIMUSED, mis oma teemat ei vääri (osa 2) - Mahno - 10-04-2018

Kust võiks saada paarkümmend sentimeetrit roostevaba toru? Sisemõõt võiks olla sinna 15mm kanti ja seinapaksust võiks ka natuke olla. Kasemahla võtmiseks.


RE: KÜSIMUSED, mis oma teemat ei vääri (osa 2) - klemm - 10-04-2018

(10-04-2018, 09:09 AM)Mahno Kirjutas:  Kust võiks saada paarkümmend sentimeetrit roostevaba toru? Sisemõõt võiks olla sinna 15mm kanti ja seinapaksust võiks ka natuke olla. Kasemahla võtmiseks.

Mina võtan 16 mm aluplexiga.  Hea pehme painutada ka.


RE: KÜSIMUSED, mis oma teemat ei vääri (osa 2) - Mahno - 10-04-2018

Mul on tehnoloogia selline, et löön teritatud RV toru puusse ja siis pika puuriga puurin läbi toru augu. Tulemus on täiesti tihe ja lekke- ja putukavaba. Torule 1,5 või 2l pudel otsa ja korras.

Ma natuke kahtlen, kas ma selle PEX toru puu sisse ikka lüüa saan.


RE: KÜSIMUSED, mis oma teemat ei vääri (osa 2) - v6sa - 10-04-2018

Ei saa - läheb lössi. Ikkagi kaks kihti plasti kummalgi pool fooliumit.


RE: KÜSIMUSED, mis oma teemat ei vääri (osa 2) - Mahno - 10-04-2018

Ilmselt nii saab, kui ma näiteks 15mm augu teen ja sinna sisse 16mm toru löön. Võiks pidada.


RE: KÜSIMUSED, mis oma teemat ei vääri (osa 2) - mlsluik - 10-04-2018

Õpitud abitus, kurat kasemahla võtate ju mitte ei ehita kosmosesüstikut...


RE: KÜSIMUSED, mis oma teemat ei vääri (osa 2) - Kadjakas - 10-04-2018

(10-04-2018, 09:09 AM)Mahno Kirjutas:  Kust võiks saada paarkümmend sentimeetrit roostevaba toru? Sisemõõt võiks olla sinna 15mm kanti ja seinapaksust võiks ka natuke olla. Kasemahla võtmiseks.



16mm rv toru olemas. Kilulinnas, Nõmmel. Kui huvi, anna privas märku.


RE: KÜSIMUSED, mis oma teemat ei vääri (osa 2) - Mahno - 10-04-2018

Ksf MlsLuik, saab puust tilaga ka võetud. Ainult et oh seda laga.


RE: KÜSIMUSED, mis oma teemat ei vääri (osa 2) - Marko - 10-04-2018

Ma olen puurinud 9mm augu ja toksinud 10se alumiiniumtoru sisse. Ots veidi koonusesse ja läheb ilusti. Plommida ka väiksemat ava pärast lihtsam.
Häda selles, et siinne mahl on väga vesine, peaaegu maitsetu. Teeme seda peamiselt seepärast, et lapselapse silmaringi laiendada Smile


RE: KÜSIMUSED, mis oma teemat ei vääri (osa 2) - Daff - 10-04-2018

(10-04-2018, 14:32 PM)Mahno Kirjutas:  Ksf MlsLuik, saab puust tilaga ka võetud. Ainult et oh seda laga.

Euronõuded majapidamisse jõudnud vist.
.
.
kui lepapuust tilaga mahla ei võta pole mahlal ka õiget maitset.


RE: KÜSIMUSED, mis oma teemat ei vääri (osa 2) - Walter - 10-04-2018

(10-04-2018, 15:10 PM)Marko Kirjutas:  Ma olen puurinud 9mm augu ja toksinud 10se alumiiniumtoru sisse. Ots veidi koonusesse ja läheb ilusti. Plommida ka väiksemat ava pärast lihtsam.
Häda selles, et siinne mahl on väga vesine, peaaegu maitsetu. Teeme seda peamiselt seepärast, et lapselapse silmaringi laiendada Smile
Võtke vahtramahla - hoopis teine maitse.


RE: KÜSIMUSED, mis oma teemat ei vääri (osa 2) - veix__ - 10-04-2018

Puuriga sobivas mõõdus auk sisse ja kõva seinaga plastiktoru (näit. pneumosüsteemides kasutatav, harilikult sinine) tihkelt sisse suruda. Pudelikorgile ka parajas mõõdus auk sisse, et toru tihkelt sisse läheks. Rolleyes


RE: KÜSIMUSED, mis oma teemat ei vääri (osa 2) - vanaain - 10-04-2018

Viimati pakutu parim jah.Lisaks veel kooniline kasepuine punn,sobib ka vooliku sulgemiseks ja hiljem puuraugu prundiks.


RE: KÜSIMUSED, mis oma teemat ei vääri (osa 2) - oltsberg - 10-04-2018

Krt, kirjutasin pika jutu ja ühe ettevaatamatu liigutusega kustutasin ära Sad 

Kasemahlast. Olen teinud nii: võtnud armeeritud plastvooliku (toidule sobiv), puurinud voolikust ca 1mm väiksema augu ja vooliku puusse surunud. Huu, mõõtu ei mäleta, äkki oli voolik pealt mingi 14mm? Üldiselt peab, ei leki. Puusse mineva otsa olen kaldu lõiganud, parem paigaldada ja mahlalgi parem joosta. Anumana kasutusel 5l pudelid, millega poes vett müüakse. Vooliku saab pudeli "sangast" läbi pista, siis ei puhu tuul minema. "Korgiks" on minigrip kotike, mille tõmban pudelisuule. Kotis on vooliku suurune auk. Siis ei lähe sitikad-satikad ja vihmavesi sisse.

Aga mitte sellest ei tahtnud ma rääkida Big Grin  Küsin: kas keegi on olnud abielus Nissan Almera Tinoga? Oskab keegi sellisest aparaadist rääkida, valgustada nõrku kohti?


RE: KÜSIMUSED, mis oma teemat ei vääri (osa 2) - Mahno - 10-04-2018

Tänud, Kadjakas aitas. Toru olemas.

Kui ma mõtlen kahe sõna peale - nissan ja almera - siis tulevad mulle pähe seosed: rooste, pop needid, tsinkplekk, makroflex jne Smile


RE: KÜSIMUSED, mis oma teemat ei vääri (osa 2) - zazik - 11-04-2018

(10-04-2018, 23:32 PM)Mahno Kirjutas:  Tänud, Kadjakas aitas. Toru olemas.

Kui ma mõtlen kahe sõna peale - nissan ja almera - siis tulevad mulle pähe seosed: rooste, pop needid, tsinkplekk, makroflex jne Smile

Minul jällegi - jõuetus, müra, meeletu õlikulu, seda siis lisaks roostele. 
See puudutab küll vanemat mudelit, ca 2005 või 2007 peaks mu isa oma olema. Praegu teeb masin oma viimaseid agoonilisi tõmblusi enne pressi alla minekut, kuigi on sisuliselt esinduse ajalooga ja alati korralikult hooldatud.


RE: KÜSIMUSED, mis oma teemat ei vääri (osa 2) - Walter - 11-04-2018

Tüüpiline japside autode elutsükkel ongi ~10 aastat - siis hakkab massiline lagunemine peale. Igavest asja ei saagi ju luua, turg nõuab oma. Vägagi ''nutikalt'' projekteeritud masinad.


RE: KÜSIMUSED, mis oma teemat ei vääri (osa 2) - viplala - 11-04-2018

(11-04-2018, 13:05 PM)Walter Kirjutas:  Tüüpiline japside autode elutsükkel ongi ~10 aastat - siis hakkab massiline lagunemine peale. Igavest asja ei saagi ju luua, turg nõuab oma. Vägagi ''nutikalt'' projekteeritud masinad.
Tüüpiline BS.


RE: KÜSIMUSED, mis oma teemat ei vääri (osa 2) - maisalup - 15-04-2018

Kes siin otsis puitu mööblitegemiseks (saar ja õunapuu oli soov vist)? Ei suuda leida üles.