automoto.ee foorumid
KÜSIMUSED, mis oma teemat ei vääri (osa 2) - Printerisõbralik versioon

+- automoto.ee foorumid (https://forum.automoto.ee)
+-- Foorum: Varia (https://forum.automoto.ee/forumdisplay.php?fid=12)
+--- Foorum: Vaba teema (https://forum.automoto.ee/forumdisplay.php?fid=16)
+--- Teema: KÜSIMUSED, mis oma teemat ei vääri (osa 2) (/showthread.php?tid=60062)



RE: KÜSIMUSED, mis oma teemat ei vääri (osa 2) - metsakohin - 27-11-2018

Tänan tähelepaneku eest ksf v6sa, sellest järeldub, et ka õlipaak on vajalik, ja veel pisut pudi-padi.


RE: KÜSIMUSED, mis oma teemat ei vääri (osa 2) - saarrand - 27-11-2018

Kas keegi teab kedagi, kes rendiks Tartu kandis kaubikut ( VW Crafter või MB Sprinter)  Tarvis tiir Poolas käia... Soov ametlikult, arvega jms.


RE: KÜSIMUSED, mis oma teemat ei vääri (osa 2) - oltsberg - 27-11-2018

(27-11-2018, 22:59 PM)Marko Kirjutas:  Kuidas on võimalik nõukaaja telekavades tuhnida? Juhuslik lakaleid?
Kõik sellised "lakaleiud" on olemas Rahvusraamatukogus. Oli vaja mälu värskendada/kontrollida, võtsin ette, käisin ära. Tolleaegsed ajakirjad (vähemalt osad) on digiteeritud, vahi netist palju tahad. Tele/raadiokavasid ei ole keegi hakanud digikujule viima.

Nii et minu algse küsimuse osas oligi vist ikka nii, et kavas välja kuulutatud film oli nii sandis seisus, et leiti asendaja.Ei jäänud meelde/ei kirjutanud üles, mis too "õige" oli (minu jaoks täiesti tundmatu), aga tundus, et teema kattus.


RE: KÜSIMUSED, mis oma teemat ei vääri (osa 2) - v6sa - 27-11-2018

(27-11-2018, 22:59 PM)metsakohin Kirjutas:  Tänan tähelepaneku eest ksf v6sa, sellest järeldub, et ka õlipaak on vajalik, ja veel pisut pudi-padi.

Iroonia on kohatu - roolidosaator vajab surveta tagasivoolu! Ning ohutum oleks, kui see tagasivool suubuks õlinivoo alla, mitte selle kohale.

Aga vaid dosaatori tarbeks töötava pumba korral tõesti ei ole vaja mingeid eraldi klappe.


RE: KÜSIMUSED, mis oma teemat ei vääri (osa 2) - Mahno - 27-11-2018

Küsin rumala küsimuse. Väiksematel hüdroforidel, näiteks 50l on üks 1" ühendus. Suurematel, näiteks 80l on 1" ja 3/4". Mille jaoks see 3/4 mõeldud on? tühjenduseks ja kraan ette, või tuleb sinna midagi targemat ühendada?


RE: KÜSIMUSED, mis oma teemat ei vääri (osa 2) - veix__ - 28-11-2018

Võid panna nii korgi, kuulkraani, manomeetri kui kaitseklapi.


RE: KÜSIMUSED, mis oma teemat ei vääri (osa 2) - metsakohin - 28-11-2018

(27-11-2018, 23:43 PM)v6sa Kirjutas:  
(27-11-2018, 22:59 PM)metsakohin Kirjutas:  Tänan tähelepaneku eest ksf v6sa, sellest järeldub, et ka õlipaak on vajalik, ja veel pisut pudi-padi.

Iroonia on kohatu - roolidosaator vajab surveta tagasivoolu! Ning ohutum oleks, kui see tagasivool suubuks õlinivoo alla, mitte selle kohale.

Aga vaid dosaatori tarbeks töötava pumba korral tõesti ei ole vaja mingeid eraldi klappe.

Ei ole mõeldud irooniana, lugedes siinseid teemasid ja neis esitatud küsimusi, siis leidub kindlasti neid, kes jätaksid paagi vahelt välja.
Tänan veelkord kiire vastuse eest.


RE: KÜSIMUSED, mis oma teemat ei vääri (osa 2) - metsakohin - 28-11-2018

(28-11-2018, 08:28 AM)veix__ Kirjutas:  Võid panna nii korgi, kuulkraani, manomeetri kui kaitseklapi.

Võib. Tegelikult mõeldud sellisele asjale nagu pildil, vasakul, all nurgas. Sellisel juhul läheb kaks voolikut pumbast kaevu: üks 1" ja teine 3/4". Pidi aitama sügavamalt vett tuppa saada, tootlikkus muidugi väheneb.
[Pilt: f5de84e3b0fd1e5deff5c870e59bae3b_xbig.jpg]


RE: KÜSIMUSED, mis oma teemat ei vääri (osa 2) - muska71 - 28-11-2018

(28-11-2018, 17:33 PM)metsakohin Kirjutas:  
(28-11-2018, 08:28 AM)veix__ Kirjutas:  Võid panna nii korgi, kuulkraani, manomeetri kui kaitseklapi.

Võib. Tegelikult mõeldud sellisele asjale nagu pildil, vasakul, all nurgas. Sellisel juhul läheb kaks voolikut pumbast kaevu: üks 1" ja teine 3/4". Pidi aitama sügavamalt vett tuppa saada, tootlikkus muidugi väheneb.
[Pilt: f5de84e3b0fd1e5deff5c870e59bae3b_xbig.jpg]
mitte pidi aitama vaid toobki vee tuppa 20m sügavuselt ja nii juba19 aastat ja pole muret,et väiksema tootlikusega puurkaev kuivaks jääb.

kunagi kui uue naise võtsin siis siia tulles oli vesi õues ja kooguga kaevust tuli vesi,sellistes tingimustes mina polnud nõus elama ja päeval kui kurja äia kodus polnud sikutasime naisega 20m raudtoru kaevust välja ja asemele läks pem torudegasama pump ainult rv korpusega ja tahab ka võimsamat 0,7 kw mootorit pump asemele.õhtul kui äi tuli siis läksime külapeale,et las jaurab omaette.oh küll oigas,et oma pumbaga tõmban kaevu kuivale jne,aga siisani pole õnnestunud kuivale saada.häda oli ka see,et manteltoru 3 tolli ja sellist puurkaevu pumpa tollal polnud.kurjam valetas veel kaevu tükk maad madalamaks kui tegelikult oli ja pidin jupi toru vahele panema.


RE: KÜSIMUSED, mis oma teemat ei vääri (osa 2) - Mahno - 28-11-2018

Mina tänab.


RE: KÜSIMUSED, mis oma teemat ei vääri (osa 2) - v6sa - 28-11-2018

(28-11-2018, 17:33 PM)metsakohin Kirjutas:  
(28-11-2018, 08:28 AM)veix__ Kirjutas:  Võid panna nii korgi, kuulkraani, manomeetri kui kaitseklapi.

Võib. Tegelikult mõeldud sellisele asjale nagu pildil, vasakul, all nurgas. 
...

See "asi" on ejektorpump. Põhjusmõtteliselt annab piiramatu "imikõrguse".


RE: KÜSIMUSED, mis oma teemat ei vääri (osa 2) - Talupoeg taluja - 29-11-2018

ÕHTUST!

Paluks abi. Kas kellegil on sellisele vanale soome telekale pulti? Ja kas keegi oskab öelda mis marki see on? Mul sihuke nurgas veel jaurab aga häält ei saa kuidagi vaiksemaks. Peale selle näitab mu telekas kuud ja lendavat taldrikut..... Big Grin Ei tihka minema veel visata...

[Pilt: 1]

T.


RE: KÜSIMUSED, mis oma teemat ei vääri (osa 2) - Tegelane5 - 29-11-2018

(29-11-2018, 20:22 PM)Talupoeg taluja Kirjutas:  ÕHTUST!

Paluks abi. Kas kellegil on sellisele vanale soome telekale pulti? Ja kas keegi oskab öelda mis marki see on? Mul sihuke nurgas veel jaurab aga häält ei saa kuidagi vaiksemaks. Peale selle näitab mu telekas kuud ja lendavat taldrikut..... Big Grin Ei tihka minema veel visata...
 Korralik telekas Big Grin  Aga kuidas sa sinna üldse pildi saad? Näiteks digiboksiga saab ju boksist endast helitugevust muuta.


RE: KÜSIMUSED, mis oma teemat ei vääri (osa 2) - hulgus - 29-11-2018

(29-11-2018, 20:22 PM)Talupoeg taluja Kirjutas:  ÕHTUST!

Paluks abi. Kas kellegil on sellisele vanale soome telekale pulti?
...

T.

Kui on IR juhtimisega, siis universaal pult 15,-
Mul isegi kuskil uus ja pakendis olemas.


RE: KÜSIMUSED, mis oma teemat ei vääri (osa 2) - Talupoeg taluja - 29-11-2018

(29-11-2018, 20:53 PM)Tegelane5 Kirjutas:   Korralik telekas Big Grin  Aga kuidas sa sinna üldse pildi saad? Näiteks digiboksiga saab ju boksist endast helitugevust muuta.

Viasati uue box-iga on pilt ja hääl olemas. Teleka eest nuppudega ei õnnestu hääletugevust muuta,kas on tuksis või olen mina loll. Viasati pildiga ei saa häält muuta. Kontorisse helistasin,katsetasime jne... nende soov oli,et ajaksin teleka margi välja ja siis ehk on kuidagi võimalik. Midagi ka proovisime otsida aga ei mõiganud. Homme uutele katsetele. Big Grin  Ennem oli Thomsoni box aga sellel keerati kraanid kinni.... uus tehnika nüüd. Ja iga kord kui midagi uut tuleb,peab talupoeg vähkrema nii,et karvad lendavad. Big Grin


RE: KÜSIMUSED, mis oma teemat ei vääri (osa 2) - oltsberg - 29-11-2018

See jutt ei aita lugupeetud Talupoega ega kedagi teist, aga seoses universaalse telekapuldiga meenus üks huvitav asi. Nimelt olla Soomes Biltema universaalpult olnud mingil ajal lihtsaks vahendiks, millega avada kallite Audide ja Bemarite uksi  Big Grin


RE: KÜSIMUSED, mis oma teemat ei vääri (osa 2) - viplala - 29-11-2018

(29-11-2018, 21:07 PM)Talupoeg taluja Kirjutas:  Kontorisse helistasin,katsetasime jne... nende soov oli,et ajaksin teleka margi välja ja siis ehk on kuidagi võimalik. Midagi ka proovisime otsida aga ei mõiganud. Homme uutele katsetele. Big Grin  Ennem oli Thomsoni box aga sellel keerati kraanid kinni.... uus tehnika nüüd. Ja iga kord kui midagi uut tuleb,peab talupoeg vähkrema nii,et karvad lendavad. Big Grin

Sobib siia kenasti Big Grin  https://www.youtube.com/watch?v=o1bxPqyoE-w


RE: KÜSIMUSED, mis oma teemat ei vääri (osa 2) - samodelkin - 30-11-2018

Viasati puldil on ülemises reas nupud „TV“ ja kõrval „Viasat“
Nendest saad valida, kas reguleerid teleka küljest/teleka puldist, või Viasati boksist. Mõlemat korraga ei saa.
Mul on vähemalt nii. Aga mul 6a vana box.


RE: KÜSIMUSED, mis oma teemat ei vääri (osa 2) - Marko - 30-11-2018

(29-11-2018, 20:22 PM)Talupoeg taluja Kirjutas:  Mul sihuke nurgas veel jaurab
Keegi siin uurib teises teemas, et kus väga vana tehnikat reaalselt kasutatakse. Anna endast seal ka teada!
Pulti kahjuks ei ole.


RE: KÜSIMUSED, mis oma teemat ei vääri (osa 2) - Talupoeg taluja - 30-11-2018

(30-11-2018, 00:06 AM)Marko Kirjutas:  
(29-11-2018, 20:22 PM)Talupoeg taluja Kirjutas:  Mul sihuke nurgas veel jaurab
Keegi siin uurib teises teemas, et kus väga vana tehnikat reaalselt kasutatakse. Anna endast seal ka teada!
Pulti kahjuks ei ole.

 Mul siin ainult töötav "muuseum" ongi. Lõpuks terve lehekülg teksti,kes seda lugeda jõuab. Big Grin