automoto.ee foorumid
KÜSIMUSED, mis oma teemat ei vääri (osa 2) - Printerisõbralik versioon

+- automoto.ee foorumid (https://forum.automoto.ee)
+-- Foorum: Varia (https://forum.automoto.ee/forumdisplay.php?fid=12)
+--- Foorum: Vaba teema (https://forum.automoto.ee/forumdisplay.php?fid=16)
+--- Teema: KÜSIMUSED, mis oma teemat ei vääri (osa 2) (/showthread.php?tid=60062)



RE: KÜSIMUSED, mis oma teemat ei vääri (osa 2) - veix__ - 30-11-2018

Kuna mälupulgas endas elektrit ei ole, siis ehk pole väga hullu.
Mul isegi 1 täiesti tavaline odav telefon on pesumasinast läbi käinud ja töötas pärast kuivamist edasi.


RE: KÜSIMUSED, mis oma teemat ei vääri (osa 2) - metsakohin - 30-11-2018

(30-11-2018, 23:19 PM)veix__ Kirjutas:  Kuna mälupulgas endas elektrit ei ole, siis ehk pole väga hullu.
Mul isegi 1 täiesti tavaline odav telefon on pesumasinast läbi käinud ja töötas pärast kuivamist edasi.

Mul on ühele lausa pesukordade alusel nimi pandud - 3xPESTUD Big Grin kohati toimib paremine, kui pesemata isendid.


RE: KÜSIMUSED, mis oma teemat ei vääri (osa 2) - oltsberg - 01-12-2018

Tänan härraseid lohutavate sõnade eest, mis osutusid tõeks Smile  Mälupulk veetis öö ahju otsas riisikausis ja tundub, et kõik ok. Väga hermeetiline ta nüüd küll ei olnud, korpusel mõra sees, olen talle teipi ümber mähkinud.

Telefoni pesemisega on küll negatiivne kogemus. Mu esimesele mobiiltelefonile Ericsson 1018A see protseduur ei meeldinud Sad


RE: KÜSIMUSED, mis oma teemat ei vääri (osa 2) - JaakH - 01-12-2018

(29-11-2018, 20:22 PM)Talupoeg taluja Kirjutas:  ÕHTUST!

Paluks abi. Kas kellegil on sellisele vanale soome telekale pulti? Ja kas keegi oskab öelda mis marki see on? Mul sihuke nurgas veel jaurab aga häält ei saa kuidagi vaiksemaks. Peale selle näitab mu telekas kuud ja lendavat taldrikut..... Big Grin Ei tihka minema veel visata...

[Pilt: 1]

T.

Tuu om Finlux!!!! Omal oli ka selline
Pean vaatama ega ma pulti minema visanud


RE: KÜSIMUSED, mis oma teemat ei vääri (osa 2) - rocker - 01-12-2018

(18-11-2018, 16:43 PM)rocker Kirjutas:  Keegi kunagi otsis kusagil teemas sagendusmuundurit. Kui tuleb tuttav ette,võib ühendust võtta.

Teema veel päevakorras. Muundurid üle.


RE: KÜSIMUSED, mis oma teemat ei vääri (osa 2) - veix__ - 02-12-2018

Mida sellise asjaga tehti?

[Pilt: 47158209_281823172689124_442824276830479...e=5C6AE947]


RE: KÜSIMUSED, mis oma teemat ei vääri (osa 2) - pen.skar - 02-12-2018

Eriti midagi. Mõeldud käiguosa summaaarse lõtku järgi kulumisprotsendi määramiseks antud masinatel.


[poolita] naljanurk 2 - pen.skar - 02-12-2018

Meil oli üks Linda, kes oli saksa ajal enda dokud 5-6 aastat nooremaks saanud. Elu siis lõbus, aga pensilejõudmiseks pidi sovhoosis jupp aega üle töötama...
Kas laeva illuminaatorist on võimalik välja pugeda? Natuke liiga väike tundub? Saeveskis töötades kuulasin ühe Estonialt pääsenud Rapla rekamehe juttu. Kõik muu aknast väljapugemiseni tundus loogiline.


RE: naljanurk 2 - aavu - 02-12-2018

Tsitaat:Kas laeva illuminaatorist on võimalik välja pugeda? Natuke liiga väike tundub? 
Sellel ju puha kandilised, sealt mahub normkaaluga läbi küll, igasugu kehakaaluga ehk mitte. Ümmargused veidi vähemad, täiskasvanu õlad ei lähe läbi.


RE: naljanurk 2 - hulgus - 03-12-2018

(02-12-2018, 19:11 PM)pen.skar Kirjutas:  ...
Kas laeva illuminaatorist on võimalik välja pugeda? Natuke liiga väike tundub? Saeveskis töötades kuulasin ühe Estonialt pääsenud Rapla rekamehe juttu.  Kõik muu aknast väljapugemiseni tundus loogiline.
Suuruse poolest mahuks lõdvalt, aga... moodsa aja illuminaatorid on seinas kinni, pidada olema erikrdikõvast klaasist ja lahti käivad ainult puruks lüües. Romantikal olen 5. dekil olnud, kui lained aknasse peksid, öösel eriti magada ei saanud, aga terveks nad jäid
Allveelaevadel võib olla ehk avanevad?


RE: naljanurk 2 - mlsluik - 03-12-2018

(03-12-2018, 00:50 AM)hulgus Kirjutas:  Allveelaevadel võib olla ehk avanevad?

Kui, siis ainult sissepoole...


RE: KÜSIMUSED, mis oma teemat ei vääri (osa 2) - qwerty009 - 03-12-2018

Soovitage võimalikult väikse vooluhulga ning müratasemega tsirkulatsioonipumpa praeguse asemele.
[Pilt: 20181203-060945.jpg]
Praeguse info: https://www.dabpumps.com/sites/default/files/2016-03/VA_VB_VD_TS_ENG.pdf
2 radiakale jääb paljuks esimesel kiirusel (vesi uhiseb ning ei lase magada).


RE: KÜSIMUSED, mis oma teemat ei vääri (osa 2) - MeelisV - 03-12-2018

Tasakaalustus ventiil või liiniseade ventiil ?


RE: KÜSIMUSED, mis oma teemat ei vääri (osa 2) - Kivipurustaja - 03-12-2018

Mul sellised.
https://ee.grundfos.com/products/find-product/new-alpha2.html
Peaaegu hääletu.Kui radika termostaadid kinni siis võtab ise hoo maha.


RE: KÜSIMUSED, mis oma teemat ei vääri (osa 2) - qwerty009 - 03-12-2018

Mõlemal radikal on manuaalne ventiil ees mis on täiesti avatud. Pump ise on radikast 1m kõrgemal.
Vaatasin andmelehti ning huvitaval kombel paistab, et väiksemad pumbad on veel suurema tootlikkusega esimessel kiirusel kui suuremad. Väiksematel pöörded suuremad.
https://www.dabpumps.com/sites/default/files/2016-03/VA_VB_VD_TS_ENG.pdf

Näit VA65/180 kurv vs VA25/180. 

Et siis peaks ala VA65/180 ostma? Pool tundi tagasi andmelehte vaatamata oleks ma arvanud, et väiksem "maximum head" annab ka väiksema vooluhulga null kõrgusel, kuid tundub, et on vastupidi.


RE: KÜSIMUSED, mis oma teemat ei vääri (osa 2) - ivo86 - 03-12-2018

Kui ise hoogu maha võtab, siis on juba sagedusmuunduriga ilmselt=palju kallim.
Lisaks tuleks muunduriga pump seadistada, et ta toimiks ka. VÕib olla uuemal ajal asjad automaatsed, aga varem oli vaja spets puldiga asi paika panna.

Tootlikkuse järgi tasub vastavast firmast küsida, nad oskavad soovitada.
Ma enam ei ole kursis, aga 5-10 aastat tagasi oli grundfos ikka tegija, Wilo ka levinud.

NB. Vaatasin linki ja tundub see uus Alpha võtab tõesti ise hoo maha s.t. päris hea valik siis ilmselt.
Iseasi, kas 2 radika pärast äkki ei taha odavamat valida.


RE: KÜSIMUSED, mis oma teemat ei vääri (osa 2) - MeelisV - 03-12-2018

(03-12-2018, 09:21 AM)MeelisV Kirjutas:  Tasakaalustus ventiil või liiniseade ventiil ?

ma mõtlesin selle küsimusega seda, et ei ole ju reaalne, et valitakse täpselt õige pump.
pump valitakse enamvähem õige s.t. järgmine suurus vajaminevast ja kogused s.h. voolukiirused piiratakse selleks ettenähtud ventiilidega.

piira üldine kogus ja kiirus liiniseadega maha. ehk on süsteemis mingi kuulkraan millega seda ajutiselt proovid/testida saab.


RE: KÜSIMUSED, mis oma teemat ei vääri (osa 2) - MeelisV - 03-12-2018

(03-12-2018, 10:32 AM)ivo86 Kirjutas:  Kui ise hoogu maha võtab, siis on juba sagedusmuunduriga ilmselt=palju kallim.
Lisaks tuleks muunduriga pump seadistada, et ta toimiks ka. VÕib olla uuemal ajal asjad automaatsed, aga varem oli vaja spets puldiga asi paika panna.

Tootlikkuse järgi tasub vastavast firmast küsida, nad oskavad soovitada.
Ma enam ei ole kursis, aga 5-10 aastat tagasi oli grundfos ikka tegija, Wilo ka levinud.

NB. Vaatasin linki ja tundub see uus Alpha võtab tõesti ise hoo maha s.t. päris hea valik siis ilmselt.
Iseasi, kas 2 radika pärast äkki ei taha odavamat valida.

jah uued pumbad on kõik (peaks olema) muunduritega mis on jälle mingi eurodirektiivi energiakokkuhoiu nõue
aga siiski leiab veel ka vahest mõne rumalama pumba kah müügist


RE: KÜSIMUSED, mis oma teemat ei vääri (osa 2) - olli - 03-12-2018

Mu meelest on kusagil uudistest läbi käinud, et Euroopa enam tavatarbijale neid tsirkulatsioonipumpasid, mis ennast ise ei reguleeri, eriti müüa ei lubagi. Või siis hakkab see kehtima kohe-kohe varsti? Mida vähem radikaid, seda mõttekam isereguleeruv just on. Elektrikulu erinevus ju tuntav. Isegi kõige lahjema tavalise pumbaga (25 või 30W kanti võimsus) võib vaja olla paigaldada bypass-valve, mis laseb osa vett otse läbi, et radikad vilistama ei hakkaks. Tark pump aga tõmbab oma võimsuse 5W peale maha ning vooluhulk on täpselt minimaalne, et oleks tagatud radiaatorite jaoks sobilik survete erinevus. Elektri pealt tuleb kokkuhoid 15-20 eur aastas. 2-3 aastaga teeb tasa ennast. Näiteks Grundfos Alpha 2L 25-40 peaks olema kindla peale minek ja üks soodsamaid variante Grundfosi hulgast, vähemalt mõned aastad tagasi. Nüüd kindlasti mitmeid uusi mudeleid turul seoses tarkade pumpade osakaalu suurenemisega.


RE: KÜSIMUSED, mis oma teemat ei vääri (osa 2) - qwerty009 - 03-12-2018

Isereguleeruvast ei ole kasu, kuna isereguleeruva manuaalne nr1 kiirus on aeglasem, kui kõige aeglasem kiirus isereguleerimis reziimis (vaadake joonisel kõveraid). Praegune pump käib kõige aeglasemal kiirusel. 
Probleem tekib mul sellest, et on ainult 2 radikat ning pumba asukoht on ebaharilik (pump radikatest kõrgemal) mistõttu töötab ta nö ilma koormuseta (ei pea vett tõstma). 
Kui oleks olemas selline pump reaalse sagedusmuunduriga ostaks ära, kuid paraku ei ole.