automoto.ee foorumid
KÜSIMUSED, mis oma teemat ei vääri (osa 2) - Printerisõbralik versioon

+- automoto.ee foorumid (https://forum.automoto.ee)
+-- Foorum: Varia (https://forum.automoto.ee/forumdisplay.php?fid=12)
+--- Foorum: Vaba teema (https://forum.automoto.ee/forumdisplay.php?fid=16)
+--- Teema: KÜSIMUSED, mis oma teemat ei vääri (osa 2) (/showthread.php?tid=60062)



RE: KÜSIMUSED, mis oma teemat ei vääri (osa 2) - Kult - 23-12-2018

Kas keegi teab midagi rääkida nutikodu seadmetest. Vaja oleks midagi mis näitab/kontrollib temperatuuri ja vajadusel saadab sõnumi/annab äpi kauda teada et midagi muutunud ja vajadusel lükkab mingi elektripistiku järgi.
 Oomi poest leidsin sellise asja : SimPal T40s
Kas keegi kasutab seda või teab soovitada paremaid/odavamaid alternatiive.


RE: KÜSIMUSED, mis oma teemat ei vääri (osa 2) - nootsii - 23-12-2018

See teema läbi loetud?


RE: KÜSIMUSED, mis oma teemat ei vääri (osa 2) - hundu615 - 23-12-2018

Küsimus laiale ringile,nimelt seisab mul töö juures parklas paar kolm vanat ronti,millede omanike tel nr-id ammu kadunud ja muid kontakte ei tea,kuidas neist masinatest lahti saab,juba 3-4 aastat ei huvita neid need risud ja politsei ning mnt amet ka ei aita,viitavad andmekaitse seadusele.
Helistasin politseisse,nemad ütlevad,et kui otseselt liiklust ei sega ja parkimist ei sega siis nemad ei saa midagi teha,ei saa nad omanikele helistada ega midagi.Helistasin maantee ametisse sealt toreda tädiga rääkides jõudsime sinnamaani,et teoreetiliselt võiks ma need autod viia nt. kasvõi kuhugi teeäärsesse parklasse seisma ja ikka ei saaks keegi midagi teha,lihtsalt seisaksid seal kuna andmekaitse seaduse järgi ei või nad niisama omanike kontakte vaadata ja nendega ühendust võtta??!!
Mismoodi ma saaks omanikele teada anda et viige rondid minema või mida ma saaks ise teha?
Tänud kaasamõtlejatele.


RE: KÜSIMUSED, mis oma teemat ei vääri (osa 2) - sugraM - 23-12-2018

Võta puksiir ja lohista kuhugi tänava äärde ja sealt edasi pole see enam sinu mure. Sobib näiteks politsei jaoskonna esine parkla.


RE: KÜSIMUSED, mis oma teemat ei vääri (osa 2) - v6sa - 23-12-2018

Ega viisaka küsimise peale ei tehtagi midagi. Küll saab politseile tähitud kirjaga saata nõudmise, et nad teataksid auto XXX YYY omanikule, et kui autot pole 30 päeva jooksul minema toimetatud, on kohandab parkla valdaja sellele pandiõigust.

Toimetavad teate kohale küll, kui seda nõuda. Mitte paluda...

31. päeval tuleb helistada vabakutselisele rauaroobertile, kes asja ära menetleb.

Mida omanik seejärel oma probleemiga (dokumendid on, aga autot maha kandmiseks enam mitte) teeb, pole enam parkla valdaja mure.

Kiiret lahendust paraku ei ole.

Variant on muidugi viia rümbad politsei parklasse - las nemad menetlevadWink Leitud väärtasjadega ju tegeleb ka politsei. Big Grin

Täiesti ebaseaduslik on ühel hämaral varahommikul põlema läinud salongiga auto tükeldamine ja realiseerimine peale materjali sorteerimist jäätmekäitlusluba omavas materjalikäitluskeskuses. Kuigi see ilmselt annab suurima rahulduse ja alumiiniummootoriga auto puhul ilmselt tunnitasu 8-10 €.


RE: KÜSIMUSED, mis oma teemat ei vääri (osa 2) - alfredo - 23-12-2018

Politseijaama juurde viimisele järgnevad arvatavasti hiljem lollid küsimused. Kaamerad on kuskil üleval ja ehk saad veel mingit sorti uurimise kaela. Kui juba kuhugi viia, siis otsida mõni mahajäetum nurgatagune kuskil lasnamäe-maardu piirkonnas. Usu mind, kohalike entusiastide kaasabil haihtuvad need rondid sealt üpris kiirelt.


RE: KÜSIMUSED, mis oma teemat ei vääri (osa 2) - hundu615 - 23-12-2018

Masinad asuvad Viljandis Smile


RE: KÜSIMUSED, mis oma teemat ei vääri (osa 2) - gruppen - 23-12-2018

Aga su küsimuses on ju vastus. Need segavad ju parkimist ja liikluskorraldust teie territooriumil niipalju kui mina aru saan... Ehk, et kõne politseile kus sa ütled ka seda otse, et segavad. Ja kui ei sega, siis milles probleem Big Grin

Ma olen ise nii helistanud, küll Tallinnas. MuPo oli aehlasem, kui Politsei liigutas küll kiirelt - helistati ka tagasi ning anti teada, mida omanik rääkis. Üks väitis, et on Tartus, kuigi kolm minutit varem aknast nägin, kuidas minema huias. Järgi talle ei jõudnud majast väljudes. Põhimõtteliselt on kama kaua need seisnud on, need takistavad sul toimetamast ehk et las riik toimetab nüüd omanikega. On need numbritega? Tuvastatav et arvel või enam polegi?


RE: KÜSIMUSED, mis oma teemat ei vääri (osa 2) - Raivo - 23-12-2018

(23-12-2018, 10:58 AM)hundu615 Kirjutas:  ... mul töö juures parklas paar kolm vanat ronti,millede ...
Helistasin politseisse,nemad ütlevad,et kui otseselt liiklust ei sega ja parkimist ei sega

On see lihtsalt serveerimise küsimus, parklat vaja lumest koristada ... ?

(23-12-2018, 11:07 AM)v6sa Kirjutas:  Leitud väärtasjadega ju tegeleb ka politsei. Big Grin

Krooni ajal kehtis seadus, et üle 100EEK leiud tuli politseisse viia ja kui aasta jooksul omanikku ei leitud, siis sai leidja leiu omale.
Ma usun, et miskit samasugust leiab ka hetkel.


RE: KÜSIMUSED, mis oma teemat ei vääri (osa 2) - v6sa - 23-12-2018

(23-12-2018, 11:15 AM)alfredo Kirjutas:  Politseijaama juurde viimisele järgnevad arvatavasti hiljem lollid küsimused.
...

Miks peaks? Kodanik leidis peremeheta vara ja tõi politseisse.


RE: KÜSIMUSED, mis oma teemat ei vääri (osa 2) - Mart Laanelepp - 23-12-2018

Kunagi seisis Tartus maja ees üle kahe koha mahajäetud auto. Helistasin politseisse et helistage omanikule et ühe koha peale vähemalt ära lükkaks. Vastasid et äkki me anname numbri ja lepite ise kokku  Big Grin Ma soovitasin neil ise oma tööd teha ja järgmine nädalavahetus oli auto kadunud.


RE: KÜSIMUSED, mis oma teemat ei vääri (osa 2) - Kivipurustaja - 23-12-2018

Mingi 7-8 aastat tagasi oli huvi ühe auto vastu mis ka aastaid parklas seisnud.
Kõne tuttavale politseinikule,et omaniku kontaktid või nii.
Pika mangumise peale sain.Mõne aja pärast kõne tuttavalt politseinikult,
pikk ja põhjalik ettekanne kõikidest eesti- ja muukeelsetest roppustest ja
et mitte kunagi ärgu ma enam selliste soovidega tema poole pöördugu...!


RE: KÜSIMUSED, mis oma teemat ei vääri (osa 2) - Janka - 23-12-2018

Mõne maa seadustesse on sisse kirjutatud klausel, et kui oled oma liikuri kellegi teise hoovile jätnud vedelema kauemaks, kui 365 päeva, siis see pole enam sinu liikur. Aeg on varieeruva pikkusega, aga reeglina on vähim siiski 1 aasta.
Sama kehtib järelkärude, kütusetünnide ja muude suuremate teisaldatavate objektide kohta.
Eestis laiutab sedusandluses nähtavasti selle koha peal suur auk.


RE: KÜSIMUSED, mis oma teemat ei vääri (osa 2) - hundu615 - 23-12-2018

(23-12-2018, 11:31 AM)gruppen Kirjutas:  Aga su küsimuses on ju vastus. Need segavad ju parkimist ja liikluskorraldust teie territooriumil niipalju kui mina aru saan... Ehk, et kõne politseile kus sa ütled ka seda otse, et segavad. Ja kui ei sega, siis milles probleem Big Grin

Ma olen ise nii helistanud, küll Tallinnas. MuPo oli aehlasem, kui Politsei liigutas küll kiirelt - helistati ka tagasi ning anti teada, mida omanik rääkis. Üks väitis, et on Tartus, kuigi kolm minutit varem aknast nägin, kuidas minema huias. Järgi talle ei jõudnud majast väljudes. Põhimõtteliselt on kama kaua need seisnud on, need takistavad sul toimetamast ehk et las riik toimetab nüüd omanikega. On need numbritega? Tuvastatav et arvel või enam polegi?
Siin  mina sain aru nii,et parkla haldaja st. minu hoone rendileandja peab tegema vastavasisulise kirja politseisse ja kui on piisavalt põhjendatud,et need romud segavad siis saab politsei vaadata nende autode omanike andmeid ja neile teatada,et koristagu ära.
Kuusakoski viia ei saa kuna nõutakse dokusid,sain aru,et kui segavad avalikus parklas kedagi siis saavad menetleda.


RE: KÜSIMUSED, mis oma teemat ei vääri (osa 2) - veix__ - 23-12-2018

Väike õliloik auto all= keskkonnale ohtlik, küll siis tegutsetakse. Wink


RE: KÜSIMUSED, mis oma teemat ei vääri (osa 2) - Basilio - 23-12-2018

(23-12-2018, 15:48 PM)veix__ Kirjutas:  Väike õliloik auto all= keskkonnale ohtlik, küll siis tegutsetakse. Wink
Just. Saabub kolme emmiga ammmetnik, kes viskab õliloigule labidatäie absorbenti ning teeb territooriumi valdajale trahvi keskkonnareostuse eest. Või vähemalt annab tähtaja auto ära koristamiseks. Kuidas, pole enam tema mure.
Kui tahaks auto omanikule siga mängida, siis pigem viiks rondi kõige kallimasse tasulisse valveta parklasse, kus ka kaamerat pole. Edasi ignoreeriks püüdlikult kogu janti, mis seal pikapeale toimuma hakkab. Omanikule läheb tõenäoliselt kallimaks kui oma romu lehtkullaga katmine.


RE: KÜSIMUSED, mis oma teemat ei vääri (osa 2) - Mahno - 23-12-2018

Kas viljandis tasulist parkimist kesklinnas ei ole? Pukseeri ta kuskile siniste triipude vahele seisma, küll varsti hakkab ka nalja saama.


RE: KÜSIMUSED, mis oma teemat ei vääri (osa 2) - HendrikR - 23-12-2018

Selline jama. Süüte sisse keerates on piduri/kässari tuli ainus mis põlema läheb. Starter ei tee plõksugi. Süüteluku vahetasin ära, endiselt sama seis. Aku on korras. Oskab keegi ehk nõu anda kust viga otsima hakata? Starter läbi või kuskil halb ühendus? Autoks Ford Sierra 2.0 74kw, 1988


RE: KÜSIMUSED, mis oma teemat ei vääri (osa 2) - hundu615 - 23-12-2018

Äkki massipõud?!


RE: KÜSIMUSED, mis oma teemat ei vääri (osa 2) - Mahno - 23-12-2018

See on ford. Käi kõik massi ja plussi ühendused üle. Küll ta tööle hakkab.

Kui kontrollid, siis ära kasuta testrit, vaid kontroll-lampi. Tester näitab ka need voldid ära, mis ilma ampriteta käivad Smile