automoto.ee foorumid
Seinalambi laadne toode - Printerisõbralik versioon

+- automoto.ee foorumid (https://forum.automoto.ee)
+-- Foorum: Varia (https://forum.automoto.ee/forumdisplay.php?fid=12)
+--- Foorum: Isemeisterdajate töökoda (https://forum.automoto.ee/forumdisplay.php?fid=103)
+--- Teema: Seinalambi laadne toode (/showthread.php?tid=60079)



Seinalambi laadne toode - pisipunk - 08-04-2018

Esiteks paluks mitte väga kövasti näopiirkonda peksta, aga lähemal lugemisel tuleb välja ka seos (vana) autoga:

Siis tsiteerides klassikuid: Et köik ausalt ära rääkida peaks alustama sellest, et olles aastaid tagasi Rootsis tööl jäi mul prügilas konteineris silma selline asi nagu komplektne Ford Mustang ´71 ninaosa/esivöre. Egas midagi, haarasin selle sealt kaasa ja töin koju. Kahjuks vöi önneks sellest esialgsest olekust pilti säilinud pole. Eks ta mul nii vedeles kuuri all paar aastakest kuni eelmine sügis oli parimal söbral juubel tulemas ja mul rahaga kitsas kuid mingit erilist kinki tahaks ju teha. Jäi siis silm eelmainitud objektile ning pirn löi pea kohal pölema- sellest saaks talle ju kena seinalambi (eks ta väikest viisi mikimaa autokultuurip-de ole kahh). Mis siis ikka. Esimese asjana sai värv ära karestatud ja kivitäkked peenpahtliga täis löödud. Kattevärvi valik langes poolmatt mustale (kuna seda kodus parajasti oli) ja kuna reflektorid olid juba oma aja ära elanud, siis sai need haljaks lastud ning nende kattevärviks höbehall (sama saadavuse pärast). Veidi kuuri all edasi tuhnides jäid näppu paar süvistatavat laevalgustit, millel pirniosa on suunatav. Ja nagu ime läbi sobisid need täpselt reflektoris juba olemasolevasse auku. Ainus probleem oli soklis- tegu oli g5.3- ga, aga kuna trafot vahele panna ei raatsinud ja niikuinii olen LED-i usku, siis sai pesad vahetatud GU10 vastu. Sisse läksid 8w pirnid. Voolukaablina kasutasin 2x0,75 mm2 kummikaablit. Tagumise tegin liimpuitkilbist möötmetega (pikkusxlaiusxpaksus) 1600x250x16 mm, millel siis servad ülafreesiga üle lasin ja siis kogu täiega ära lakkisin. Kangurid tegin ehitusnurkadest ja ülevalt piiraja parajast ketijupist. Aga mis siin pikka möliseda, paar pilti ütleb vast rohkem...

[Pilt: 25202177287171_l.jpg]
[Pilt: 252021792d51cd_l.jpg]
[Pilt: 25202183881b03_l.jpg]
[Pilt: 25202175c8a032_l.jpg]
[Pilt: 25202173bb8849_l.jpg]


RE: Seinalambi laadne toode - Marko - 08-04-2018

Tore vidin! Samasse ruumi sobiks autotagumikust diivan nagu rusikas silmaauku Smile
Tore, et keegi veel viitsib midagi põnevat ehitada.


RE: Seinalambi laadne toode - pisipunk - 08-04-2018

(08-04-2018, 20:18 PM)Marko Kirjutas:  Tore vidin! Samasse ruumi sobiks autotagumikust diivan nagu rusikas silmaauku Smile
Tore, et keegi veel viitsib midagi põnevat ehitada.

Kuna tal oli plaan see kunagi sauna eesruumi üles riputada (kui saun kunagi ehitet saabBig Grin), siis minu möte jooksis kohe radadel a la et mingi aasta saan siis mönest auto tagaistmekomplektist tehtud diivanid kinkida Big Grin


RE: Seinalambi laadne toode - rocker - 08-04-2018

Väga vinge! Mul juba aastaid sarnane asi mõtteis mõlkunud, aga paraku pole sellise prügikasti kõrvale sattunud, kus midagi nii ägedat koju tassida saaks.


RE: Seinalambi laadne toode - tõnn - 09-04-2018

Mingist saatest jäi silma, et neid iluvõresid on kahte eri varianti, horisontaalse ja vertikaalse lisatulega. Erinevad aastakäigud.
Antud iluvõre on just see ihaldatuim.

Kuid miks just led?
Seal võiks ikkagi hajutatud hõõglamp olla.


RE: Seinalambi laadne toode - spitfire - 09-04-2018

Eks ma eputan siis kah oma seinalambiga Smile Autentne GT6, kui võtit keerad.. läheb käima, paugust.
[attachment=69119]


RE: Seinalambi laadne toode - pisipunk - 10-04-2018

(09-04-2018, 19:49 PM)tõnn Kirjutas:  Mingist saatest jäi silma, et neid iluvõresid on kahte eri varianti, horisontaalse ja vertikaalse lisatulega. Erinevad aastakäigud.
Antud iluvõre on just see ihaldatuim.

Kuid miks just led?
Seal võiks ikkagi hajutatud hõõglamp olla.

Vaadates eesti suurust, siis oleks turustusvöimalus olnud niikuinii nullilähedane.

LED-i kasutasin mitmel pöhjusel:
1)voolutarbimine- 2x8w 700 lm läks sisse. Samane halogeen oleks olnud 2x50w
2)LED ei lähe tuliseks- kuna sokkel jäi ikka üsna puitosa lähedale, siis halogeen oleks kindlasti lakki kärsatama, kui mitte puitu söestama hakanud.
3)kättesaadavus- kodus vedelesBig Grin


RE: Seinalambi laadne toode - Mart Laanelepp - 11-04-2018

(09-04-2018, 19:49 PM)tõnn Kirjutas:  Antud iluvõre on just see ihaldatuim.

Ma ei ole veel kuulnud et keegi Mustang II-e ihaldaks  Big Grin Päris õnnetu välimusega järglane tehti legendaarsele Mustangile. Aga seinapeal niimoodi näeb päris hea välja  Big Grin


RE: Seinalambi laadne toode - tõnn - 15-04-2018

Minu viga.
Jutuks oli hoopiski veidi vanem, 71a mach 1 iluvõre.