automoto.ee foorumid
KÜSIMUSED, mis oma teemat ei vääri (osa 3) - Printerisõbralik versioon

+- automoto.ee foorumid (https://forum.automoto.ee)
+-- Foorum: Varia (https://forum.automoto.ee/forumdisplay.php?fid=12)
+--- Foorum: Vaba teema (https://forum.automoto.ee/forumdisplay.php?fid=16)
+--- Teema: KÜSIMUSED, mis oma teemat ei vääri (osa 3) (/showthread.php?tid=63541)



RE: KÜSIMUSED, mis oma teemat ei vääri (osa 3) - Marko - 01-10-2020

Piltidega eksperimenteerimisel tehke enne varukoopiad kui on tähtsad pildid, muidu läheb originaalsuurus kaduma ülekirjutamisel.


RE: KÜSIMUSED, mis oma teemat ei vääri (osa 3) - pannkook - 01-10-2020

mina kasutan seda https://www.upload.ee/
seal saab valida pildi kvaliteeti ja see muudab ka pildi mahtu. Rolleyes


RE: KÜSIMUSED, mis oma teemat ei vääri (osa 3) - Aare R. - 01-10-2020

uploadiga on veel see asi, et mingi aeg kasutasin ka uploadi, kuid mitteregistreerununa kadusid mõne aasta möödudes pildid ära. Räägitakse, et kui registreeruda, ei pidavat pildid kuhugi kaduma. Hetkel kasutan imgur uploadi.


RE: KÜSIMUSED, mis oma teemat ei vääri (osa 3) - diesel - 01-10-2020

oppaaa, see painti vihje oli küll hea.
au ja kiitus!


RE: KÜSIMUSED, mis oma teemat ei vääri (osa 3) - MeelisV - 01-10-2020

normaalses foorumis toimuks see kõik ise ja automaagiliselt
laed üles ükskõik kui suure pildi ja vähendamine käib serveris laadimise protsessi sees ja üles läheb pilt ise selline nagu vaja.

muidu on teil arvutis kaks kataloogi või siis ühes kataloogis pildid segamini originaalid ja vähendatud koopiad.


RE: KÜSIMUSED, mis oma teemat ei vääri (osa 3) - hulgus - 01-10-2020

(30-09-2020, 22:16 PM)hydrofoil Kirjutas:  
(30-09-2020, 22:04 PM)Talupoeg taluja Kirjutas:  Õhtust!
Proovisin, kuid ütleb, et pilt on liiga suur. Edasi toimetada ei mõista. Ilmselt pean sõprade poole pöörduma, kes teavad.

T.

 Tõmba endale tasuta asi piltide töötlemiseks (ja vaatamiseks), nimi Irfanview. Võid siis sõbraks pidada Smile
... kui oled tõmmanud ja xxxx järele tuled, võta kast ühes. Minu poolt on Irfani kasutuskursus.


RE: KÜSIMUSED, mis oma teemat ei vääri (osa 3) - margus61 - 01-10-2020

Kasutanud esimesena ette juhtunud online teenust https://picresize.com/
Siis 'Save as' -> desktop või vastavasse ajutisse kausta, kui korraga pilte rohkem. Ja sealt edasi foorumisse, pärast kustutan.


RE: KÜSIMUSED, mis oma teemat ei vääri (osa 3) - Aare R. - 01-10-2020

Kunagi sai isegi Irfanit kasutatud, kuid see on mingi 3 arvutit tagasi Big Grin Praegu on asi nii, et paaris teises foorumis ei pea piltide suurust üldse muutma, foorum teeb seda "automaagiliselt", nagu MeelisV ütles (väga lahe sõna Big Grin). Kui aga on vaja muuta, siis üks kahest- kas kasutan fotopoodi või nagu uploadist juttu tuli, siis seal saab enne üleslaadimist ise valida, mis suuruses pildid üles lähevad. Krt peaks vist hakkama jälle uploadi kasutama ja end sinna registreerima, siis jääks vast pildid kõik alles ka.


RE: KÜSIMUSED, mis oma teemat ei vääri (osa 3) - diesel - 01-10-2020

ei jää selle uploadiga ka midagi alles.
läeb millalgi samamoodi nagu kõik varasemad kodumaised ettevõtmised.
ja kindlalt kaovad ka suured väljamaised kunagi.
krt, pilt.ee-s läks mul mitu vajalikku pilti jäädavalt kaotsi.
sulgesid nii kähku, et ei jõudnud ää ka päästa.


RE: KÜSIMUSED, mis oma teemat ei vääri (osa 3) - Aare R. - 01-10-2020

Kusjuures ma olen ka ise mõelnud, et läbi aegade on mõned kohad tekkinud, mõned kadunud, aga midagi pole lõplikult jäänud. Kusjuures hiljuti lihtsalt huvi pärast vaadates album.ee-sse ja sisse logides avastasin, et mul on seal mingi aastal 2007 tehtud pildid kõik alles. Ma ei kujuta küll ette, kui paljud seda keskkonda üldse kasutavad.


RE: KÜSIMUSED, mis oma teemat ei vääri (osa 3) - diesel - 01-10-2020

ei ole enam su album.ee-d.
otsa sai koos eilse päevaga.

edit: krt, veel on üleval. no igatahes täna suletakse.
kasuta juhust ja lae vajalikud pildid alla.


RE: KÜSIMUSED, mis oma teemat ei vääri (osa 3) - samodelkin - 01-10-2020

album.ee näitab sellist pilti

[attachment=83696]

Mina sain küll oma pildid kätte, aga kindlasti oli seal neid albumeid, mis siinset rahvast huvitaks.
/Laitse Motonostalgia/, või /Hulja kombaini/ fotoseeriad, ntx.
Olenemata sellest, kuhu ma nad üles panengi, siis teemades antud linkidelt neid nüüd enam ei näe.


RE: KÜSIMUSED, mis oma teemat ei vääri (osa 3) - 13piisab - 01-10-2020

kuidas sellise õõtshoovapuksi õigesse kohta meelitab? Mulle tundub, et "jõuga" ei ole õige vastus...
Koostis väljast sisse: õõtshoob-kumm-metall-kumm-metall-polt


RE: KÜSIMUSED, mis oma teemat ei vääri (osa 3) - pat1 - 01-10-2020

(01-10-2020, 21:04 PM)13piisab Kirjutas:  kuidas sellise õõtshoovapuksi õigesse kohta meelitab? Mulle tundub, et "jõuga" ei ole õige vastus...
Koostis väljast sisse: õõtshoob-kumm-metall-kumm-metall-polt
Treial teeb koonuse läbi mille pressid sisse.


RE: KÜSIMUSED, mis oma teemat ei vääri (osa 3) - ounou - 01-10-2020

(29-09-2020, 08:42 AM)saarrand Kirjutas:  
(28-09-2020, 17:22 PM)ounou Kirjutas:  
(28-09-2020, 16:00 PM)saarrand Kirjutas:  Kas keegi  oskab aidata/kommenteerida katusebokside teemal. Tahan pere autole katuseboksi, min 500L. Kas keegi oskab öelda, on mõne firma boks ka selline, mida osta ei maksa? või mida just kindlasti võtta?
Tarvis teda ikka pere autoreiside jaoks, et paigutada telk, magamisasjad jms katusele ja muu nodi autosse. Varem olen kasutanud 310L Thule boksi, aga see jääb ilmselgelt väikeseks.
Samuti teab keegi äkki mõnd ettevõtet, kust seda boksi kõige parema hinna/kvaliteedi suhtega hankida?
aga miks Thule toodang ei sobi?
Pole nagu maininud, et ei sobi Thule toodang. Lihtsalt Thule suur box on omajagu kallim, teiste tootjate omast. Pigem uuringi, kas need teiste tootjate omad kannatavad kriitikat või ei.
Esiteks, sa kirjutad, et oled varem Thulet kasutanud, aga tuled siia küsima millist osta - järelikult Thule ei sobinud.
Teiseks, sa ju just kirjutad, et on "omjagu kallim" ehk järelikult Thule hind ei sobi.


RE: KÜSIMUSED, mis oma teemat ei vääri (osa 3) - 13piisab - 01-10-2020

(01-10-2020, 21:12 PM)pat1 Kirjutas:  Treial teeb koonuse läbi mille pressid sisse.
Aitäh mu mõttesuunda kinnitamast.

Iga väikese asjaga muidugi treialit ei tüüta: leidus sobiva sisemõõduga vana rattalaager. Tuli õõtsa külge kinni täppida - muidu tõmbas koostu nurga alla.
...garaažinurka jopematisid juurde ei kogunenud ja tulem sai hea! Smile


RE: KÜSIMUSED, mis oma teemat ei vääri (osa 3) - Marko - 01-10-2020

Hädapärast kärab ka kilukarbiplekist vormistatud lehter, aga see tuleb poolel teel eemaldada.


RE: KÜSIMUSED, mis oma teemat ei vääri (osa 3) - pat1 - 01-10-2020

On saanud ka korra laia veevoooliku klambriga asjatada.


RE: KÜSIMUSED, mis oma teemat ei vääri (osa 3) - vwt2 - 04-10-2020

Tere,ei tea kas vajaks oma teemat aga avastasin,et Elektrilevi arvel on 
(Elektri edastamine: päev 0,0423€/kWh)
(Elektri edastamine: öö 0,0246€/kWh).
Küsimus kas keegi oskab füüsikalis-materjaalselt seletada erinevat hinda?
Või oskab öelda kas küsida näiteks Riigikontrollilt?


RE: KÜSIMUSED, mis oma teemat ei vääri (osa 3) - diesel - 04-10-2020

no näiteks öösi on üks valveoperaator puldis.
päeval on ülemus ka kõrval passimas.
või siis tahetakse päeval rohkem elektrone liigutada
ja kuna toru on umbes, siis küsitakse rohkem.