automoto.ee foorumid
VANASÕIDUKITE SUURSÕIT 2021 - Printerisõbralik versioon

+- automoto.ee foorumid (https://forum.automoto.ee)
+-- Foorum: unic.ee vanatehnika foorum (https://forum.automoto.ee/forumdisplay.php?fid=108)
+--- Foorum: Uunikute Talveralli 2021 ja Vanasõidukite suursõit 2021 ja teised klubilised üritused (https://forum.automoto.ee/forumdisplay.php?fid=105)
+--- Teema: VANASÕIDUKITE SUURSÕIT 2021 (/showthread.php?tid=64550)VANASÕIDUKITE SUURSÕIT 2021 - indreksirk - 06-01-2021

Eesti vanatehnikaklubide poolt ühiselt korraldatav Vanasõidukite Suursõit on traditsiooniks aastast 2000, kui toimus esimene selline ühiselt korraldatud mitmepäevane ringsõit läbi terve Eestimaa. Tookord oli nimeks Vanasõidukite Sajandisõit, hilisemalt iga 5. aasta järel Vanasõidukite Suursõit. 

Vanasõidukite järjekordne Suursõit oleks pidanud toimuma 2020. aastal, kuid kuri maailma laastav haigus sundis selle tavapärasel viisil ära jätma. Virtuaalsel kujul toimunud sõit ei rahuldanud loomulikult ei osalejaid ega ka avalikkust. 2020. aasta septembrikuus said klubide esindajad uuesti kokku ning ühiselt otsustati ärajäänud sõit enam-vähem samal marsruudil korralda 2021. aasta jaanipäevale eelnevatel päevadel. 

Korraldustoimkond uuendas kokkulepped kohalike omavalitsustega ning marsruut on paigas. Korraldustoimkond koosneb neljast nö juhtgrupi liikmest ning ca 40-st inimesest, kes täidavad erinevaid ülesandeid kas oma kodukandis või konkreetses lõigus. Kõik käib vabatahtlikkuse alusel ning suurest entusiasmist nagu ikka. Sõidu formaat sarnane eelmiste kordadega, mis tähendab, et sisuliselt sõidetakse näituselt näitusele, jaanitulelt jaanitulele, kontserdilt kontserdile. Osavõtutasu on võimalikult madal ja katab sisuliselt vaid vajalikud trükised (summa ei ole veel otsustatud, kuid tõenäoliselt suurusjärgus 20-50 eurot). Ööbimine tuleb igaühel ise leida, kuid igas ööbimiskohas on telkimisvõimalus (vihma korral ka lähedalasuva võimla või kultuurimaja saali põrand). Hommikul ja õhtul peab ka söömisega igaüks isa hakkama saama, lõunapeatusel on korraldatud supi söömine. Eelnev on vajalik selleks, et igaüks saaks ise oma eelarvet planeerida - inimeste soovid ööbimiskohale ja söögile on väga erinevad. 

Näitused on tasuta ning sõidust võib osa võib võtta lühiajaliselt. Varasemalt on sõitudel osalenud 150+ sõidukit, mis on sedavõrd suur arv, et registreerimisel tehakse kindlasti valik, et osalevad sõidukid oleksid võimalikult erinevad ning esteetiliselt näituseks sobiliku välimusega. Vanusepiir 35 aastat.  

Vanasõidukite Suursõidu toimumine 2021. aastal ei ole loomulikult kindel ning sõltub üldisest olukorrast riigis. Eesmärk on pakkuda osalejatele toredat ringsõitu ning kohalikele inimestele rahva- ja sõidukiterohkeid näituseid. Kui inimesed koguneda ei või või ei saa, siis loomulikult jääb sõit toimumata. 

Huvilistel tasub endale kalendrisse märkida kuupäevad 19. kuni 23. juuni 2021. 

Sõidu marsruut on üldjoontes järgmine: 
19.06.2021 - Paide-Rakvere-Narva
20.06.2021 - Narva-Jõesuu-Jõhvi-Alatskivi-Elva
21.06.2021 - Elva-Otepää-Võru-Aluksne-Valga
22.06.2021 - Valga-Tõrva-Viljandi-Pärnu
23.06.2021 - Pärnu-Vändra-Võhma-Põltsamaa

Olge terved ning loodame, et elu normaliseerub. Täpsem info, kui asjaolud on selgemad. 

Eelmise virtuaalse sõidu osavõtjate nimekiri on nähtav  siin https://issuu.com/piretpinchu/docs/vss_2...compressed

Korraldustoimkonna nimel.