automoto.ee foorumid
DIY Hobigaraaž - Printerisõbralik versioon

+- automoto.ee foorumid (https://forum.automoto.ee)
+-- Foorum: Varia (https://forum.automoto.ee/forumdisplay.php?fid=12)
+--- Foorum: Isemeisterdajate töökoda (https://forum.automoto.ee/forumdisplay.php?fid=103)
+--- Teema: DIY Hobigaraaž (/showthread.php?tid=66334)

Lehed: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27


RE: DIY Hobigaraaž - heiti - 15-12-2023

Kui tohib küsida mis sa sinna lauapeale paned- käigukasti, mootori? Pistikupesasid pole selles seinas ühtegi?
Ma pahapärast ei küsi- ma ise peksan riiuleid töökojas kokku ja vaatan ka kuidas mööblit paigutada ja seda head funkts.-st saavutada.


RE: DIY Hobigaraaž - vant - 15-12-2023

Õlitatud tööpind on mingi mootoritöö jaoks kindlasti parem, aga ega me ju ei tea, mida teemaomanik seal täpselt tegema hakkab.


RE: DIY Hobigaraaž - v6sa - 15-12-2023

Te ei tööta tunnis kaasaSmile

(12-12-2023, 22:28 PM)Lauri_L Kirjutas:  ... Otsustasin, et kasutan olemasolevad jäägid ära ning panen kiirelt kokku ajutise töölaua. Kuna valikus oli hetkel vaid puit, siis töölaud tuleb nö sinisesse ruumi, sest sellest peaks tulema puutöö suunitlusega värkstuba.
...


Riiuli tagaseinal on veel üks kasulik funktsioon: riiulil olevad pisikesed asjad ei pääse midagi sinna juurde pannes seina ja laua vahele kukkuma.

Olles teemaalgatajaga reaalelus kohtunud ja näinud tema töötegemise viisi asjad ette läbi mõelda ja mitte asjata rapsida, siis SEE laud ei hakka küll kuhugi nõtkuma ega loksuma. 

Küsin, kas plaanid laua ja seina vahelise prao ka kuidagi täita?


RE: DIY Hobigaraaž - klemm - 15-12-2023

Kui te lugeda viitsiks, siis see on puidutöö ruum  Big Grin


RE: DIY Hobigaraaž - pannkook - 15-12-2023

no kui käsihöövlid ja värgid, siis pole voolu vajagi Cool


RE: DIY Hobigaraaž - heiti - 15-12-2023

Ma olen algusest peale seda teemat jälginud ja küsimusi tekkis, aga oli  veel vara.
Puidutöö? Suveniirid?
Vabandust mida seal libeda lauapinna peal ja vastu seina hööveldad? Pole ju tisleri tööpink ja ruum on ka väike.
Kuna ise ka "kuldsete kätega" püüan teise mehe  asjast arusaada  Big Grin.
Eks see ajutine ja jääkide kasutamine on sihuke sõnakõlks, et miks siis aega ja materjali raisata kui pärast lõkkesse läheb?
Ma ise arvan , et Lauril on ikka seda praktilist nägemust lauast, mis eii ole lihtsalt kirjutuslauaks.


RE: DIY Hobigaraaž - Peeter2 - 15-12-2023

Tea kaua see lakk seal ilus püsib, kui seal laual ka tööd teha? Smile


RE: DIY Hobigaraaž - Lauri_L - 15-12-2023

(15-12-2023, 10:02 AM)heiti Kirjutas:  Ma olen algusest peale seda teemat jälginud ja küsimusi tekkis, aga oli  veel vara.
Puidutöö? Suveniirid?
Vabandust mida seal libeda lauapinna peal ja vastu seina hööveldad? Pole ju tisleri tööpink ja ruum on ka väike.
Kuna ise ka "kuldsete kätega" püüan teise mehe  asjast arusaada  Big Grin.
Eks see ajutine ja jääkide kasutamine on sihuke sõnakõlks, et miks siis aega ja materjali raisata kui pärast lõkkesse läheb?
Ma ise arvan , et Lauril on ikka seda praktilist nägemust lauast, mis eii ole lihtsalt kirjutuslauaks.

Tänud lugemast ja tänud kommentaari eest.

See ruum on jah puutöö ja ainult puutöö jaoks. Ehk õliseid asju ja metalli ma sinna ei vii, töötlemisest rääkimata. Puutöö on minu kontekstis koduses majapidamises olevate puidust esemete remont ja valmistamine. Ehk siis kui on vaja riiulit teha, siis teen. Kui on vaja riiulit remontida, siis teen seda ka. Teen lastele mänguasju, õpin ise youtube'i abil uusi asju. Ühesõnaga valmistan omale eluks vajaliku ise nii palju kui see võimalik on ja nii palju kui silm töö kvaliteeti kannatab. Väga korralikud mööbliesemed, mida julgeb ka külalistele näidata teeb mulle elukutselisest tislerist sõber valmis. See, et ruum on väike, selle vastu ma ei saa. Minu jaoks piisav. Suured asjad teen õues traktori käru peal.

Lõkkesse ei lähe mul suurt midagi. Jäägid, mida enam kuskil kasutada ei saa, lähevad ahju sooja saamiseks. Keskkütet ega soojuspumpa mul majas ei ole, seega pean ahjudega hakkama saama. See laud vaevalt nüüd järgneva paarikümne aasta jooksul ahju läheb. Kuigi jah, alguses oli ajutine tööpind plaanis. Olen seda eespool korduvalt ka rõhutanud.

See laua pind ei ole pärast laki kuivamist sugugi libe (poolmatt põrandalakk). Käe all selline hästi kergelt kare ja tundub, et lakk andis pealispinnale üksjagu tugevust juurde. Mulle täitsa meeldib. Ei hakkagi vahelihvi ning teist kihti peale kandma. Ja nagu eespool paar korda olen välja öelnud ja nagu ka päris varastest postitustest ka näha on, siis on mul täiesti eraldiseisev tiselripink olemas. Natuke kannatust ja panen siia fotod üles. See mul hetkel majas ühes väljaehitamata toas kasutusel.

Tänud veelkord ning hea meel, kui teema huvi pakub.


RE: DIY Hobigaraaž - Lauri_L - 15-12-2023

(15-12-2023, 08:50 AM)v6sa Kirjutas:  Küsin, kas plaanid laua ja seina vahelise prao ka kuidagi täita?

Jah, tulevikuplaanides on küll selline mõte. Kui motivatsioon uuesti peale tuleb, siis hakkan pisiasjadega tegelema ning valmistan sinna liistu. Ilmselt midagi 90-kraadise nurga all T-tähe kujulist. T-tähe katus laua ja seina vahele püsti ning T-tähe alumine pool horisontaalis laua peale. Eks lõplik väljanägemine, suurus ja viimistlus saab selgeks siis, kui käed külge panen.


RE: DIY Hobigaraaž - muska71 - 18-12-2023

Kuna ma ka värske garaazi omanik siis jagaks enda mõtteid ja ideid kuidas minul mõningad asja tehtudd-lahendatud.Suuremad asjad treipink ja lukkseppa lauad statsionaarselt seina ääres ja kinni.Freespink väike ja seda saan roclaga liigutada kuhu vaja.Fb turuplatsilt olen omale koju tarinud mitu vene aegset telekalauda,tummised ja rattad all.Autot remonties hea tööriistad ja jupid peale panna ja ümber auto kärutada.ka raua lintsaag sama laua peal.Hästi otsida saab ka tasuta neid laudu.Mul keset tuba kahepostitõstuk ja selle "tuunisin" kah pisut paremaks ja panin eraldi kaabli otsa lisa puldi nuppudega ja nüüd saan kasvõi auto all rula pealt autot üles alla liigutada,sigamugav nii.Kuna tervis tuksis ja rattaid tõsta ei jaksa siis tuli ajud tööle panna ja tegin suurusjärg 20-30 rutsi eest https://www.stokker.ee/rattavanker-1tk-torin-big-red-c-tra9012l-tbr  analoogse rattatõstuki.Kõigis nurkades pöördrattad all ja kokku lahti keeran akudrelliga ja treisin pika trapetskeermega lati ja ka mutri sellele latile ja loetud sekunditega on koos ja lahti  ja rihid rattal kõrguse paika ja siis lihtsalt lükkad ratta rummule poltide otsa.Ja kuna lisapult tõstukil siis saab ka kõrguse paika tõstukit üles alla liigutades.Sügisel rehve sai vahetatud siis mina vahetasin rehve ja tüdrukud kruvisid autol rattad alt ja alla tagasi mängleva kergusega...Ravi rattaid annab tõsta...Ka 100kg ratas ei ole probleem üksi alla panna...Ka rehvipingi kõrvale lahtisuruja alla tegin kuullaagritel aluse,ratas rullile ja keerad sõrmega ja surud rehvi lahti...Töökodades vaesed vahetajad punnitavad nigu segased tõsta ja keerata...
Mul kuskil 80 ruutu üldpind ja seintele pistikupesi ei ole ega ka ilmselt ei tule.Ukse kõrvale läks seinale kinni kaablirull ja kui voolu vaja tõmbad juhtme ja teed töö ära ja pärast tagasi.Õhk on samamoodi.Ei kõlba kuhugi need mööda põrandat looklevad õhuvoolikud ja pikendused.Õnnestus saada kommi raha eest paksu vineeri ja plaadid seina ja sinna sisse kruvi ja kruvidele tööriistad ja asjadd rippuma kõik mida vähegi riputada kannatab.Kuna asi alles uus,esimese hoolduse sai just tehtud ja nv saab ka esimese remondi teha kuna roolilatt vaja vahetada siis asjad alles loksuvad töö käigus paika,et kuidas hea mugav oleks ja ruumi paigutus.Tuleva suvi saab ka soemüüri ja kamina paika ja siis hakkepuidult  soe tuba.


RE: DIY Hobigaraaž - Lauri_L - 19-12-2023

Tänud, et mõtteid ja ideid jagasid. Kui lugema hakkasin, siis hetkeks tekkis tunne nagu loeksin enda kirjutatud teksti. Minu ettekujutus oma garaažist on vägagi lähedal sellele, mida kirjeldanud oled. Korralagedust olla ei saa. Põrand tuleb puhtana hoida, tööriistad seintel (minu puhul siis eraldi ruumis), töölaud ratastel teenindamiseks koos võtmekomplektidega sama laua sahtlites ning kavalad abivahendid erinevate tööde lihtsustamiseks. Olemas olev kõrgus laeni on alati kasulik ära kasutada. Lisaks suuremad tööriistad ja pingid teisaldusvõimekusega - nii et rokla alla saab. Mul on samuti selg korralikult ära tõstetud. Kui seda probleemi ei oleks, siis ilmselt ei mõtleks ka oma elu lihtsamaks tegemisele - eestlastele vist kaasa sündinud loll omadus. Kaablirulli ja õhk seinal on asendamatu. Puldiga autotõstuk on hea idee. Poleks ise selle peale vist tulnudki. Teisaldusplatvormid rataste alla on mul juba täna teemaks, sest autod mis suvisel ajal ehk garaažis pole, on vaja talvel kõik sisse mahutada. Siis on hea, kui neid saab nagu kilusid karpi "laduda". Endale pean kindlasti saama ka teisaldatava autotõstuki. Suuremaid rehve olen autole alla tõstnud roklaga. Mahuvad täpselt selle kahe haru vahele. Välistingimustes olen kasutanud võimalust ja rehvivahetuseks traktori alusekahvlitega autol terve külje korraga maast lahti tõstnud. Kui kunagi tõstuki saan, siis muutub asi muidugi lihtsamaks. Rattaid erinevatele teisaldusabinõudele olen ostnud Motonetist. Seal on nende hinna ja kvaliteedi suhe üllatavalt hea. See mis seal maksab seal viieka, maksab mujal viistest ja enam. Tänud veelkord, et ideid jagasid!


RE: DIY Hobigaraaž - hobiautod - 19-12-2023

Ma juhiks tähelepanu sellele, et ksf. Muska viidatud tõstuk on mõeldud pigem auto liigutamiseks kui neid toredaid asju neli soetada. Ja see, et 30 euroga tk. Valmis teha väärib eraldi kiitust. Igaljuhul asendamatud asjad garaazis. Saab autot ruleerida igas suunas.


RE: DIY Hobigaraaž - aavu - 19-12-2023

Kunagi ühekordse masstöö jaoks sai laest alla pandud spiraalne juhe akutrelli ja 12V akulaadija vahele. Mingi saja ringis kapp-riiuleid kokku säristada.
Täna mõtlesin, et kas selle kõrge laealusega garaaži laest võiks rippuda spiraalide otsas õhuvoolik. Ulataks igale poole. Põrandani ulatuks ainult koos tööriista raskusega. Samuti teisaldatava autotõstuki juhe. Oleks põrand pühas kui miskit veeretad. Fantaasia?


RE: DIY Hobigaraaž - Aare R. - 19-12-2023

Idee iseenesest hea, eriti elektrivooliku puhul, aga kaldun arvama, et õhuvoolik võiks paremini toimida ikkagi seinal oleval poolil. Laest alla rippudes jääks voolik vähemalt minu mõtteis tööd segama, kuna voolik ise ka juhtmest kangem ja füüsiliselt suurem. Kui enam ei kasuta, kerib seinal olev pool selle kokku ja ikkagi põrand vaba.


RE: DIY Hobigaraaž - Daff - 19-12-2023

Ma olen näinud töökoda milles kahe kanali vahel oli nn. "tehnorada" kus rippusid laest alla õhu ja elektri voolikud mis liikusid mingis ulatuses edasi tagasi. Tegemist polnud küll spiraalvoolikutega vaid tõmbasid rullist endale paraja jao voolikut/juhet.  
Samahästi võib ju seal rippuda spiraal kui kaugele jalutada vaja pole.


RE: DIY Hobigaraaž - vant - 19-12-2023

Rullist tõmmatav ja ise tagastuv õhuvoolik on üsna igapäevane atribuutika. Omalgi kasutusel. Riistamarketis on päris adekvaatseid, kindlasti mujal ka.


RE: DIY Hobigaraaž - Lauri_L - 19-12-2023

Kuivõrd nüüd on garaažis esimene tuba peaaegu valmis, siis saab vaikselt sisse kolitud. Minu senine puutööruum asus elumaja ühes väljaehitamata magamistoas. Perenaine on mõistlik inimene ja lubab mehel eluruumides tolmutada. Nüüd oli aga viimane aeg välja kolida, sest magamistuba tuleb olude sunnil korda teha ning kasutusse võtta. Eks sellepärast oli väike kiirustamine samuti, et uus ruum valmis saada.

[Pilt: IMG_5319.JPG?_t=1703013521]

Nii see asi läks. Traktoriga maja akna taha, alusekahvlid teise korruse peale ning sealt läbi rõduukse mant otse peale. Ega väga palju asju polnudki, sest väiksemad tööriistad sai juba laua ehitamise ajal tükikaupa garaaži veetud.

[Pilt: IMG_5320.JPG?_t=1703013139]

Siin on suurem osa legost, mis majast ära sai kolitud. Ehk hea sõbra poolt tehud tisleripink koos tööriistakapiga. Laua plaat ja osa kapi detaile jäi foto tegemisel selja taha. See on mees, keda oma oskuste ja töösse suhtumise pärast kadestan. Mõni ikka suudab ja oskab ilusaid asju teha. Ülevaloleval fotol on näha varasemalt kokku klopsitud laua plaadi lakitud pind. Pind muutus pärast laki kuivamist matiks ning struktuur sarnaneb karedale köögi töötasapinnale. On tugev, hülgab vett, kergelt krobeline, kuid samal ajal käe all mõnusalt soe. Ei ole kunstmaterjali tunnet - ikka saad aru, et puit käe all. Laual võib hüpata ja tantsida. On stabiilne, ei kõigu, ei vetru ning on igati stabiilne.

[Pilt: IMG_5321.JPG?_t=1703013139]

Siin on puutöövahendite kapp koos jalgadega. Tegin mitu fotot kokkupanemise järjekorras. Jalad koos alumise riiuliga on ühes tükis. Kapp on peale tõstetav. Kaks väiksemat riiulit eemaldatavad.

[Pilt: IMG_5322.JPG?_t=1703013139]

Järgmisena läks kappi sahtliboks, mis on kapi külge fikseeritav kruvidega.

[Pilt: IMG_5323.JPG?_t=1703013139]

Seejärel sahtlid sahtliboksi. Siinkohal on tegemist lihtsate puust siinidel sahtlitega. Samas on käsitöö kvaliteet kõrge ning sahtlid liiguvad sujuvalt.

[Pilt: IMG_5325.JPG?_t=1703013139]

Ning selline on komplekteeritud tulemus. Ma olen kinniste kappide fänn. Nii ei pääse tolm sisse ning tööriistad/tarvikud ei jää vedelema.

[Pilt: IMG_5326.JPG?_t=1703013139]

Tisleripingi asukoht saab olema vastasseinas korstna kõrval.

[Pilt: IMG_5327.JPG?_t=1703013139]

Tugikonstruktsioon koosneb kahest massiivsest küljepaneelist ja tagapaneelist. Tapitud ja liimitud on siin mehemoodi. Fotolt tundub, et detailid on väikesed - tegelikkuses see päris nii ikka ei ole.

[Pilt: IMG_5328.JPG?_t=1703013139]

Ja kogu eelnev kokkupanduna.

[Pilt: IMG_5329.JPG?_t=1703013139]

Ka siin on sahtliboks eraldi elemendina valmis tehtud. Sisse saab selle tõsta vaid siis, kui pingil töötasapinda peal ei ole. Fotol on näha, kui palju on riiulite raamidega vaeva nähtud.

[Pilt: IMG_5330.JPG?_t=1703013139]

Ning siin sahtlid - kaks suuremat ning üks väiksem. Piisav ruum tööpingi tarvikute ja tööriistade hoiustamiseks.

[Pilt: IMG_5331.JPG?_t=1703013139]

Ja viimasena rändas peale töötasapind. Päris massiivne teine. Selle pidin koos kaasaga sinna peale upitama. Üks ei käinud jõud üle.

[Pilt: IMG_5332.JPG?_t=1703013139]

Selline ta siis lõpuks sai. Jalgadel kapp ei tundunud hea. Proovisin komplekti nii ja naa erinevate kohtade peal ning otsustasin lõpuks kapi seinale kruvida. Nii tundus olevat kõige õigema koha peal ja kõige enam käe järgi. See komplekt on mul olnud juba aastaid ning tuleb tõdeda, et ühestki teisest tööriistast ei ole ma sedavõrd palju lugu pidanud. Laua töötasapinna laiuseks on meeter, pikkuseks kaks ja peale meetrit ning töötasapinna kõrgus põrandast 95cm. Lauda ennast saab vajadusel roklaga liigutada. Käsitsi ei tee midagi.

[Pilt: IMG_5333.JPG?_t=1703013139]


RE: DIY Hobigaraaž - Mart Laanelepp - 20-12-2023

Laud ja kapp on vägevad. Mul endal on garaazi sisustamine pooleli jäänud umbes niikaugele, kui poolikust sahtliboksist pildi panin, ülejäänud on kolakuhja alla mattunud kuna kõik muud projektid tunduvad tähtsamad kui garaazi sisustamine, samas kui mul oleks korralikult sisustatud garaaz läheks kõik muud projektid palju libedamalt (garaazi põhikasutusala on viimasel ajal puutöökojana). 

Paar postitust tagasi oli suruõhuvoolikutrumlitest juttu, tööjuures oleme paljude erinevate tootjate omi katsetanud ja parimateks on osutunud Alas-Kuulis müüdavad Sico Airi omad. Need on küll veidi kallimad kui handymannis aga vastupidava plekist korpuse, mõnusa pehme voolikuga, vedru ei lähe katki nagu plastkorpusega Würthis ja Hydroscandis müüdavatel ja sisse kerides teeb nii mõnusat sujuvat kõrinat  Smile


RE: DIY Hobigaraaž - tcumen - 20-12-2023

Joppenpuhh, ma ütlen!
Mõnel mehel ei näe elutoa mööbel nii hea välja, kui see puiduruumi sisustus.
Kade olen. Wink


RE: DIY Hobigaraaž - Lauri_L - 20-12-2023

Tänan Marti heade soovituste eest. Uurin kindlasti Alas-Kuuli voolikutrumli varianti. Tööriist peab hea olema ning kerge jooksuga toimivat suruõhuvooliku trumlit igast poest ei leia. Mul on tööruumi keskel terasest tugipost ning see on ideaalne selliste vidinate kinnitamiseks. Kõrgust on piisavalt ning seal ei jää see kellelegi ette. 12m või 15m variant oleks just see, mida sellises ruumis toimetamiseks vaja oleks.

Ksf tcumen kommentaariga ei jää muud üle kui nõustuda. Kogu krediit kapi ja tööpingi eest läheb siiski Maidole. Kuldsete kätega puutöömehele, kes on välja õppinud paadimeister, ümber õppinud tisler ning kelle suurimaks hobiks on valmistada kõige vingemaid tisleripinke meite maal. Lisaks valmistab härra hobi korras ka lõõtspille. Kui kellelgi on mõistliku rahaga koju midagi eriti eksklusiivset vaja, siis tasub pöörduda. Tõsine, lihtne ja viisakas rahva mees on. Alati leiab aega ning suhtleb iga ühega kui sõbraga. Minule on selle mehe käe läbi valminud oluline osa kodusest mööblist. Kaugemas tulevikus on plaanis tammepuust astmetega trepp ja piirded garaaži teisele korrusele.

Kellel huvi, siis see klikib siia ja vaatab, mida ilusat suudab üks inimene oma kätega valmis meisterdada. Ning see on vaid väike osa sellest, mis sealt töökojast väljub. Suur kummardus sellistele inimestele.