Diisel- vs bensiinimootor? -
nasa13 - 04-07-2004
Kas on ikka eesti oludes turvaline hankkida (uhiuus/kallis) diiselmootoriga auto?
Kas oht ebakvaliteetse kütusega kaasneva mootoririkete suhtes on väike või suur?
Soovitatakse küll vahel lausa ise lisada mingisugust õli veidike diiselkütuse hulka, aga praktika?
RE: Diisel- vs bensiinimootor? -
Jansa - 04-07-2004
Praktika on kuus aastat diiselkaubikuid virmas, uuest peast soetatud, ainult ühest automaattanklaketist tangitud, mingeid lisandeid pole keegi never viitsinud juurde valada.
Kütusesüsteemiga pole ühelgi autol neljast mitte ainsatki häda olnud
RE: Diisel- vs bensiinimootor? -
Landy - 04-07-2004
Kui tangid juhuslikest kohatdest, siis vana kombe kohselt törts kahetaktilise õli hulka.
RE: Diisel- vs bensiinimootor? -
hulgus - 04-07-2004
aastaid juba ühe suure küljes kinni ja no problems, muidugi autod (läbi aegade kümmekond) mitte eriti uued. Ainus probleem toitesüsteemiga oli 1998-99 aastatel kui nn kolhoositanklas tankisime, enne kui asjale jaole saime roostetasid paagid läbi, pumbad ja pihustid kah 1 kmpl. Vahetasime tarnijat ja asi korras.
Õli pole kunagi lisanud, korra, paar aastas pesen kütuselisandiga (160 eek/200l dk)süsteemi, hullemaks pole läinud.
Ega uue autoga teisiti ei ole, lihtsalt ära otsi odavat.
RE: Diisel- vs bensiinimootor? -
nasa13 - 04-07-2004
Arvatavasti jah, aja jooksul on elu ehk veidi edasi läinud ja padusolgi müümise asemel ka korralikum kütus toob ärimeestele raha sisse. Ehk siis tendents on paranemise poole.
Tehnika areneb. Üsna palju on juba ka luksusautodel kohata diiselmootoreid (VW V10 turbo jne).
Kui edaspidi tuleb ette valik, siis on mõtlemisainet, millise jõuallikaga igapäevasõidukit eelistada. Turbodiislid on ka juba küllaltki jõulised, dünaamika on täiesti arvestatav.
Kahtluse korral jah:
http://www.ekspress.ee/Arhiiv/2001/07/Aosa/kuum14.html
Tsitaat:Kivikangur soovitab diisliomanikul tähelepanelik olla. \"Kui mootor tühikäigul väga ebaühtlaselt töötab või välja sureb, siis kohe hooldusse,\" ütleb ta. Sel juhul on veel lootust midagi päästa. Profülaktilise abinõuna võib kütusesse segada kahetaktilistele mootoritele mõeldud õli - 1 liiter 40 liitri diisli kohta.