automoto.ee foorumid
Armatuuri plastdetailid hallid? - Printerisõbralik versioon

+- automoto.ee foorumid (https://forum.automoto.ee)
+-- Foorum: Eesti Vanatehnika Ajaloo ja Teadmiste Kogumik (https://forum.automoto.ee/forumdisplay.php?fid=108)
+--- Foorum: Nõukogude Liidu autotööstuse pärand (https://forum.automoto.ee/forumdisplay.php?fid=26)
+--- Teema: Armatuuri plastdetailid hallid? (/showthread.php?tid=7223)



Armatuuri plastdetailid hallid? - KIEVJANEZ - 28-07-2004

Kas sellisena näeb välja kunagine sinine sisu või on plastdetailid olnud algusest peale hallid? Pobi on aastast 1956.


RE: Armatuuri plastdetailid hallid? - tomm7 - 28-07-2004

Pobedadel oli alates 3.põlvkonnast ka sinakashalli armatuuriplastmassi.Umbes sama värvi nagu pildil.


RE: Armatuuri plastdetailid hallid? - pkuldsaar - 28-07-2004

Meie ühel toorikul on aga selline toon sinisel plastosal (auto III põlvkond):


RE: Armatuuri plastdetailid hallid? - tomm7 - 29-07-2004

Pilt võib ka petta aga tundub olema värvitud.Oled sa neid plastmasse tagantpoolt ka uurinud?


RE: RE: Armatuuri plastdetailid hallid? - valdo - 29-07-2004

tomm7 Kirjutas:Pilt võib ka petta aga tundub olema värvitud.Oled sa neid plastmasse tagantpoolt ka uurinud?

Ei pruugi olla värvitud aga võib olla. Olen sellise tooniga plastsisu näinud ka algsena. Muide - plastosa värvus varieerus¨eri aegadel üsna palju - vast karboliiti valmistati kuidas juhtub ja täpseid värvikoode vms ei olnud.

Muide - kas keskmine ja laekaosa on ka olemas sama tooni?


RE: Armatuuri plastdetailid hallid? - KIEVJANEZ - 29-07-2004

Laekaosa ja keskmine võre on samasugusest hallist plastikust. Sellel näidiku ümbrisel on küll halle värvijäänuseid kuid näha on ka hall põhimaterjal. Samasugust tooni on ka käiguhoova ots ning muudki nupud.
Lisan veel pildid kus on näha nupud ja ka kellad.
Ülal nähtud sinise sisuga võrreldes on see ikka liiga hallSmile



RE: RE: Armatuuri plastdetailid hallid? - valdo - 29-07-2004

KIEVJANEZ Kirjutas:Laekaosa ja keskmine võre on samasugusest hallist plastikust. Sellel näidiku ümbrisel on küll halle värvijäänuseid kuid näha on ka hall põhimaterjal. Samasugust tooni on ka käiguhoova ots ning muudki nupud.
Lisan veel pildid kus on näha nupud ja ka kellad.
Ülal nähtud sinise sisuga võrreldes on see ikka liiga hallSmile

Tüüpiline 3. seeria Pobi ühes kasutatud värvilahenduses.


RE: Armatuuri plastdetailid hallid? - Väravamehaanik - 29-07-2004

Mina olen oma eluteel kohanud Maarjamaa Pobedades klassikalist helebeeži, helehalli, tumepruuni ja tumesinist plastikut. Kusjuures ühe auto plast oli ikka ühte värvi alustades roolist ja lõpetades tuhatoosi käepidemega.


RE: RE: Armatuuri plastdetailid hallid? - valdo - 29-07-2004

Piibur Kirjutas:Mina olen oma eluteel kohanud Maarjamaa Pobedades klassikalist helebeeži, helehalli, tumepruuni ja tumesinist plastikut....

... pluss sellist oranzhika varjundiga tumebeezhi. Nüüd peaks olema ammendav loetelu.


RE: Armatuuri plastdetailid hallid? - pkuldsaar - 29-07-2004

veidi OT kuid siiski:
Kas võiksin M72-le panna sinise plastosa? Kas tehasest pandi sisse sama värvilahendust mis III seeria M20-le?