automoto.ee foorumid
Vene linttraktorid ja muud mullatöömasinad... - Printerisõbralik versioon

+- automoto.ee foorumid (https://forum.automoto.ee)
+-- Foorum: Eesti Vanatehnika Ajaloo ja Teadmiste Kogumik (https://forum.automoto.ee/forumdisplay.php?fid=108)
+--- Foorum: Vanem Rasketehnika (https://forum.automoto.ee/forumdisplay.php?fid=47)
+--- Teema: Vene linttraktorid ja muud mullatöömasinad... (/showthread.php?tid=7655)



RE: Vene linttraktorid ja muud mullatöömasinad... - kolz - 14-02-2006

Ongi T-74, ainult radiaatori ees on kaitsevõre, mis peab kivide, kändude ja muude roigaste sattumise radiaatori võresse ja radikasse ära hoidma.


RE: Vene linttraktorid ja muud mullatöömasinad... - MANKS - 15-02-2006

Turba (puidu, kändude) laadimismasin.
Diiselelektrikraana MTT-16 omadused. Diiselmootori võimsus 73,5 kW, generaator 60 kW, pinge 400 V. Greiferi tõstekõrgus väljaulatusel 10,5 m 5,8 m, põhinoolega 10,2 m. Noole 13 m väljaulatusel kraana tõstejõud 10 t, 20 m korral 5 t. Kasutatakse 8 haaratsiga koppa, mille maht 2,8 m3; 2 haaratsiga kopa 3,0 m3. Mass 25 t, erisurve 23 kPa. (Huvitav, kas kopajuhil peavad elektrikupaberid ka olema, 400 volti soo peal???) Masin on mõeldud kasutamiseks langetatud puude koristamiseks, freesvälja rajamisel.



RE: Vene linttraktorid ja muud mullatöömasinad... - Laurix - 15-02-2006

siiski tahaks teada mis masin see on.mis nimega dt-75 modifikatsioon:

http://www.zone.ee/andres2/oppematerjalid/slides/tigufrees2.html
tigufrees2

http://www.zone.ee/andres2/oppematerjalid/slides/kraavifrees8.html
kraavifrees8

selline tunne nagu oleks ikka 2 mootorit peale topitud.


RE: Vene linttraktorid ja muud mullatöömasinad... - kolz - 15-02-2006

Eks rabades ehitati ise ka masinaid ümber vastavalt vajadustele ja oskustele. Vaevalt et tehased sääraseid masinaid tootsid, aga mine tea.
Kahte mootorit vist ikka peal ei ole, aga raam on pikkendatud ja mootor ettepoole viidud kaalu paremaks jaotamiseks. On ju pikka ja laia lindiga turbaväljadel ja rabas parem ja ohutum mütata.


RE: Vene linttraktorid ja muud mullatöömasinad... - Laurix - 15-02-2006

mina juba lootsin et venemaal on omal ajal imetraktor kokku pandud Sad


RE: Vene linttraktorid ja muud mullatöömasinad... - kolz - 16-02-2006

Venemaal on palju-palju imemasinaid. On need siis tehase toodang või põlvepeal ümber tehtud. Ma ei tea kas need kaks siis lintmassinate rubriiki enam mahuvadki.
[Pilt: ratasdt7523uh.th.jpg] [Pilt: ratasdt7517tk.th.jpg]


RE: Vene linttraktorid ja muud mullatöömasinad... - unimüts - 16-02-2006

kolz Kirjutas:Venemaal on palju-palju imemasinaid. On need siis tehase toodang või põlvepeal ümber tehtud. Ma ei tea kas need kaks siis lintmassinate rubriiki enam mahuvadki.
[Pilt: ratasdt7523uh.th.jpg]

oletan et tegu on isetehtud masinaga.
Selle kinnituseks vaadake raami seal on ju näha esimese tõmmitsa kinnitust.

Tagaratast on kerge paigaldada seal on vaja veidi ümberehitust velje kallal.
KUid esirattasüsteem tundub küll huvitav olevat. Roolikarp ja muu selline täielikult ju puudu. Või keeratakse ikka lindi moodi üks ratas kaabib rohkem kui teine.
Huvitav äkki keeegi on rohkem kuris


RE: Vene linttraktorid ja muud mullatöömasinad... - kolz - 16-02-2006

Rool on arvatavasti hüdrauliline, a-la t-16, ck-5. Mind aga huvitab kuda tagumised külgkarbid sellisele kandejõule vastu peavad?


RE: Vene linttraktorid ja muud mullatöömasinad... - Laurix - 02-03-2006

äkki ei peagi.pakkude peal seisavad Big Grin


RE: Vene linttraktorid ja muud mullatöömasinad... - -AsjaPulk- - 09-03-2006

Teemasse vähe sobiv küsimus.

Paljud teist siis üldse lindiga sõitnud on?


RE: Vene linttraktorid ja muud mullatöömasinad... - J.Lagle^ - 09-03-2006

-AsjaPulk- Kirjutas:Teemasse vähe sobiv küsimus.

Paljud teist siis üldse lindiga sõitnud on?
  


Ei taha kiidelda aga isal on üks roomikuke olemas ja ega ta siis ise talvel viitsi seda lund nügida....iga talv paneb mind kangide taha ja ütleb: "Sa tead mida teha!"Rolleyes ja nüüd lisatud veel põllukündWink õhtuks olen ikka läbiraputatudBig Grin
Aga mulle meeldib!Toungue

Edit: // Ja ma ise olen alles 15.a
Paras aeg traktoristiks hakata Smile


RE: Vene linttraktorid ja muud mullatöömasinad... - kolz - 09-03-2006

-AsjaPulk- Kirjutas:Teemasse vähe sobiv küsimus.

Paljud teist siis üldse lindiga sõitnud on?
Nooruses ikka küll ja küll. Tatikana lõbupärast hiljem rahapärast.


RE: Vene linttraktorid ja muud mullatöömasinad... - eno1 - 09-03-2006

Koolipoisina T-100-ga silo tallatud.Praktikal T-74-ga randaalinud,hiljem DT-75-ga buldooseritööd.


RE: Vene linttraktorid ja muud mullatöömasinad... - -AsjaPulk- - 09-03-2006

Aga ma olen alles 14 ja olen sõitnud T-74 T-130 DT-75
kõige karmim oli siiski Joss e. T-130


RE: Vene linttraktorid ja muud mullatöömasinad... - Laurix - 09-03-2006

ma kah alles 14. kodus trakatsit ei ole,aga huvi nende masinate vastu on küll.külameeste masinate peal saAb suvel päris palju sõita Smile.14 aastat ongi juba õige traktoristi iga Big Grin


RE: Vene linttraktorid ja muud mullatöömasinad... - Sillu - 10-03-2006

Ehkki ma pole küll kutseline traktorist olnud, aga lintidest siiski aastate eest veidi tegutsetud: T-74 ja vanem (kumerate esiklaasidega) DT-75.


RE: Vene linttraktorid ja muud mullatöömasinad... - -AsjaPulk- - 17-03-2006

Tuli meelde ise pole küll juhtinud aga olen kah kumerate klaasidega DT-75 sõitnudSmile


RE: Vene linttraktorid ja muud mullatöömasinad... - Laurix - 17-03-2006

minu sugulasel on ka kumerate klaasidega DT-75.peaks töötama,aga mitu aastat ei leia enam kasutust.peab ikka enda juurde vedama.Toungue


RE: Vene linttraktorid ja muud mullatöömasinad... - -AsjaPulk- - 18-03-2006

[font=Arial]
Tsitaat:[quote=Tractorist01]
minu sugulasel on ka kumerate klaasidega DT-75.peaks töötama,aga mitu aastat ei leia enam kasutust.peab ikka enda juurde vedama.Toungue
Minu sugulasel on tavaline ДТ-75.Vahest leiab ikka kasutust-kui vaja.


RE: Vene linttraktorid ja muud mullatöömasinad... - Laurix - 18-03-2006

ka see dt-75 leiaks kasutust,aga asfalti peal sellega sõita ei tohi ja ratastraktoriga on ju hoopis kergem tööd teha.Tal on ratastraktoreid 3 tükki:vtz-30,vtz-25a,mtz-82