automoto.ee foorumid
Vedelev sõjatehnika Saksamaal - Printerisõbralik versioon

+- automoto.ee foorumid (https://forum.automoto.ee)
+-- Foorum: Eesti Vanatehnika Ajaloo ja Teadmiste Kogumik (https://forum.automoto.ee/forumdisplay.php?fid=108)
+--- Foorum: Vanatehnika Aruteluala (https://forum.automoto.ee/forumdisplay.php?fid=55)
+--- Teema: Vedelev sõjatehnika Saksamaal (/showthread.php?tid=8605)



Vedelev sõjatehnika Saksamaal - Aspelund - 21-10-2004

GAZ-63 kohta taustainfot otsides sattusin sellisele kodulehele, kus on fotod Saksamaa sõjaväepolügonidel vedeleva tehnika kohta.

http://www.hartziel.de/

Äkki pakub kellelegi huvi.

Asp
meenutab aega, kui Puurmani polügon oli vanu vrakke täis


RE: Vedelev sõjatehnika Saksamaal - Martti - 21-10-2004

Huvitav kui suur kasu oli cabrio tankidest?


RE: Vedelev sõjatehnika Saksamaal - smolin - 21-10-2004

Suurem osa piltidel olevast kraamist on polügoonidel kasutusel sihtmärkidena (lehekülje nimi Hartziel tähendabki lahinglaskmise sihtmärki). Huvitav oli teada saada, et Bundeswehr võttis pärast Saksamaa ühinemist oma relvastusse kogu NVA (Ida-Saksa armee) tehnika, tegelikult kasutati ainult BMP-sid, ülejäänu kanti maha. Üllatav, et lisaks Bundeswehri ja NVA vanale tehnikale vedelevad polügoonidel ka mõned Jugoslaavia päritolu sõjamasinad.


RE: RE: Vedelev sõjatehnika Saksamaal - Kadari - 21-10-2004

Martti Kirjutas:Huvitav kui suur kasu oli cabrio tankidest?
Et mis kasu ja mis cabrio tankid(mõtled äkki liikursuurtükke)??? Enamus vene tehnikast vist lähiaja konfliktipiirkondadest??

Aga huvitavat piilumist piisavalt

K


RE: Vedelev sõjatehnika Saksamaal - Martti - 21-10-2004

Eks siis liikursuurtükke , aga kui keegi sinna granaadikobara sisse viskas, siis see oli ju kerge saak? Või oli neil ka pardakuulipildija peal?


RE: Vedelev sõjatehnika Saksamaal - Mossemees - 22-10-2004

Liikursuurtükid polnud reeglina vastase jalaväega otseses kontaktis vaid tümitasid ikka kuskilt tagantpoolt. Nii ei saanud keegi sinna ka niisama lihtsalt granaadikimpu sisse visata. Sedasorti relvi kasutasid sakslased üpris edukalt Vene tankide vastu, kasvõi nt. legendaarsed Ferdinand ja Hetzer. Pardakuulipildujad olid neil ka muidugi peal, lisaks olid veel meeskonnaliikmetel oma relvad, tavaliselt MP 38/40-d, käsigranaadid ja ka püstolid. Venelastel oli 2. MS ajal liikursuurtükkidega paras kitsas käes, neid ehitati olemasolevate tankide baasil, aga ka paljud Saksa trofeetankid ehitati ümber just sedasorti relvadeks. Et oli kiire, jäid nendele sõjamasinatele alles nii originaalsed veermikud kui Maybachi mootorid...


RE: Vedelev sõjatehnika Saksamaal - Steelrider - 23-10-2004

Ferdinand ja Hezer on mõlemad ründesuurtükid, lisaks sellele kinnise kerega. Sõjaaegsetest ründesuurtükkidest kuulsaimad on vast Saksa Marder perekond ning vene Su-76. Kuna viimane oli muidu küllaltki efektiivne relv, mille tootmismahud ulatusid 100000 ühiku lähedale, siis kasutati teda ka linnavõitlustes (eeskätt Varssav ja Berliin), seal oli ülevalt loobitavate granaatide probleem täiesti päevakorras.
Ameeriklaste \"cabrio tankiks\" oli tankihävitaja A-10 (mitte ajada segamini hilisema tankivastase ründelennukiga A-10), mille pealt lahtise torni tingis suure tootmismahu saavutamisel nõutav madal hind.
Lisaks eelpoolnimetatuile olid II maailmasõja perioodil lahtised kõik soomustransportöörid (USA M3, Saksa SdKfz 251), samuti peamiselt hinna talutaval tasemel hoidmiseks ning masina kaalu vähendamiseks.
Üleni soomusega kaetuks muutusid soomusmasinad alles 1960-ndatel, kuid üksikuid lahtise torniga soomukeid leidub veel tänapäevalgi. Lisaks eelpoolmainitud hinnale ja konstruktsiooni lihtsusele on avatud soomukeil võrreldes kinnistega veel mõned eelised: oluliselt avaramad vaatlusvõimalused, paremad sisenemis-väljumis võimalused ning väiksem kaal, paraku ei kaalu need üles tänapäevaselt täpsest kaudtuletoetusest tingitud kaotusi.


RE: Vedelev sõjatehnika Saksamaal - 41Degree - 26-05-2007

Timm Kirjutas:rääkides sõjatehnikast, siis ZIL-131 kohta otsides leidsin selle:Cool (aadress)
Selle maailmatuma aadressi asemel oleks ju võinud sisestada selle sellisel kujul Smile