automoto.ee foorumid
Teedest, ehitistest ja sildadest - Printerisõbralik versioon

+- automoto.ee foorumid (https://forum.automoto.ee)
+-- Foorum: Varia (https://forum.automoto.ee/forumdisplay.php?fid=12)
+--- Foorum: Vaba teema (https://forum.automoto.ee/forumdisplay.php?fid=16)
+--- Teema: Teedest, ehitistest ja sildadest (/showthread.php?tid=8683)

Lehed: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46


RE: Teedest, ehitistest ja sildadest - MartinL - 01-03-2006

Tänaseks siis Veerenni sauna asemel tühi plats.


RE: Teedest, ehitistest ja sildadest - valdo - 02-03-2006

maniwald Kirjutas:Tänaseks siis Veerenni sauna asemel tühi plats.

Sic transit gloria mundi... Sad


RE: Teedest, ehitistest ja sildadest - Regardman - 02-03-2006

OT: http://www.maantee186.net


RE: Teedest, ehitistest ja sildadest - valdo - 02-03-2006

Regardman Kirjutas:OT: http://maantee186.net

The page cannot be displayed
The page you are looking for is currently unavailable.



RE: Teedest, ehitistest ja sildadest - Martti - 02-03-2006

Regardman Kirjutas:OT: http://www.maantee186.net
Kui liikluskultuur oleks Eestis olemas, siis oleks sellised mured olemata. Sõitkem mööda külateid.
Näiteks kui mul on piisavalt aega (tavaliselt on) siis ma maanteid üldse väldin, milleks sõita (kihutada) massiga kaasa. Sõitsin eelmisel suvel Jõhvi ja mõtlesin et milleks sõita mööda Tallinn-Narva mnt-d, pöörasin Sämilt Kiviõli peale ja sõitsin läbi Alutaguse metsa, läbi Sompa ja Kukruse hoopis sinna. Viimane silt tsivilisastioonis oli "Arvila 20km", ja selle 20 km jooksul nägin ainult nelja majapidamist, millest 2 olid mahajäetud. Sõita oli hea ja rahulik, keskmine kiirus 40km/h, keegi mööda ei kippunud, sest kedagi lihtsalt ei sõitnud peale ühe vastu tulnud МАЗ kalluri. Tagasi tulin sama teed ja osaliselt kannatas sõita 30km/h ja lõppkokkuvõtes tuli keskmine kiirus Tallinn-Jõhvi-Tallinn 60km/h.
Kui nüüd Tartu mnt kohta midagi kirjutada siis seda võiks vältida, seal hullud teevad möödasõite isegi siis kui on tihe udu ja nähtavust peaaegu pole. Piibe mnt pidi on Tartusse võimalik sõita ja ajakaotus ka väga suur ei tule. Need kel on aeg hinnas kaotavad sageli elu...


RE: Teedest, ehitistest ja sildadest - Martti - 02-03-2006

Kohe hakkab ETV-st "Projekt EI" Täna jutu Via Baltica ehitusest:
Via Baltica on osa Euroopa teedevõrgust - otsetee Baltimaadest Ida- ja Kesk-Euroopasse. See on kallis ja põneva sünnilooga projekt. Varsti võime öelda, et Via Baltica Eesti osa on valmis. Saate autor on Mati Talvik, režissöör Indrek Kangur.


RE: Teedest, ehitistest ja sildadest - MartinL - 06-03-2006

Mille auks või austamiseks võis see olla
http://www.zone.ee/maniwald/P3050003.jpg


RE: Teedest, ehitistest ja sildadest - Regardman - 06-03-2006

Kadrioru Lõbustuspark


RE:  Teedest, ehitistest ja sildadest - MartinL - 06-03-2006

Regardman Kirjutas:Kadrioru Lõbustuspark
Seda jah,aga lootsin midagi a'la "julgetele ja teotahtelistele"
Mis aastal sealt see vaateratas eemaldati?
Google Earthis on igatahes allesSmile


RE: Teedest, ehitistest ja sildadest - Martti - 06-03-2006

maniwald Kirjutas:
Regardman Kirjutas:Kadrioru Lõbustuspark
Seda jah,aga lootsin midagi a'la "julgetele ja teotahtelistele"
Mis aastal sealt see vaateratas eemaldati?
Google Earthis on igatahes allesSmile
Eks see kuskil 2004 lõpu/2005 alguse paiku võis sealt kaduda, sest mäletan kui see tühjalt seal pika aega seisis (igal hommikul sõitsin bussiga kooli ja siis jäi alati silma) ja siis ühel hetkel oli kadunud.


RE: Teedest, ehitistest ja sildadest - krister - 07-03-2006

Martti Kirjutas:Tartu mnt 2005 aasta ehitamise esimene viga on juba ilmnenud, täna kõndisin seal kandis ja nägin et tuli õppetramm T-27, pidurdas järsult ja jäi seisma. Siis hakkas vaikselt edasi liikuma kuni käis mitu tugevat kolksu. Kui traam oli läinud läksin ja vaatasin et kas tõesti ühenduskoht nii s...tasti tehtud, ja oligi, rööpad olid omavahel ühendamata (kokku keevitamata) ja praeguseks on 2005 aastal ehitatud osa ühenduskohas u. 30mm madalamal. Tegin ühe pildi ka.

Panin ka tähele, et seal trammid väga ettevaatlikult sõidavad. Huvitav oli see, et sellest treppis rööbaste ühenduskohast tuli auru. Tea millest see tingitud oli? Mingi soojavee toruleke rööbaste all?


RE: Teedest, ehitistest ja sildadest - Martti - 07-03-2006

Sügisel 2005 sai valmis Pirita terviseraja sild: Pildid.
Enne seda kasutasid suustajad/jooksjad/jalutajad Lükati silda Pirita jõe ületamiseks. Silla ehitamiseks olid tõenäoliselt samad põhjused mis Nõmme jalakäijate silla ehitamiseks - liiklusohutus ja kasutamismugavus.


RE: Teedest, ehitistest ja sildadest - 2TE116 - 07-03-2006

Martti Kirjutas:Sügisel 2005 sai valmis Pirita terviseraja sild: Pildid.
Enne seda kasutasid suustajad/jooksjad/jalutajad Lükati silda Pirita jõe ületamiseks. Silla ehitamiseks olid tõenäoliselt samad põhjused mis Nõmme jalakäijate silla ehitamiseks - liiklusohutus ja kasutamismugavus.
Oi.Ära räägi.Enne jalakäiasilda oli JUBE.Ja autosild on suhtkoht kitsas(no jalakäiale) ja auto paneb sult suht lähedalt mööda..:S Muidu,seal lähedal tapeti K.Kurg ka.


RE: Teedest, ehitistest ja sildadest - Martti - 09-03-2006

Täna ETV-s 21:35 Projekt EI: Harju tänav

Täna 62 aastat tagasi purustasid nõukogude pommitajad Harju tänava. Üha vähem on meie hulgas neid, kes on oma silmaga näinud seda omaaegset vilgast ja jõukat äritänavat Tallinna vanalinna piiril. Üha rohkem kasvab peale neid, kellele Harju tänava üks pool ongi noore võsa ja maltsaga kaetud varemed traatvõre taga. Hoonestada või haljastada või... Diskussioon käib. Saate autor Mati Talvik, režissöör Indrek Kangur.


RE: Teedest, ehitistest ja sildadest - Regardman - 09-03-2006

Mina ehitaksin selle nurgapealse "Kuldse Lõvi" üles + veel paar hoonet ning siis jätaks haljasala koos puudega sinna. Täielikult ju Niguliste vaade piiratud siis poleks...


RE: Teedest, ehitistest ja sildadest - Martin256 - 09-03-2006

Regardman Kirjutas:Mina ehitaksin selle nurgapealse "Kuldse Lõvi" üles + veel paar hoonet ning siis jätaks haljasala koos puudega sinna. Täielikult ju Niguliste vaade piiratud siis poleks...
150 miljonit linna poolt välja käia selle eest, et ei ehitataks. Miks seda lollust tehakse?


RE: Teedest, ehitistest ja sildadest - PETSS - 09-03-2006

See minu arwamus aga mina taastaks küll Harju tänawa ,vähemalt niipalju kui see võimalik oleks.Samuti taastaks ka Raekoja platsil Vaekoja.


RE:  Teedest, ehitistest ja sildadest - valdo - 10-03-2006

PETSS Kirjutas:See minu arwamus aga mina taastaks küll Harju tänawa ,vähemalt niipalju kui see võimalik oleks.

Samad sõnad. Kogu läänekülg on võimalik taastada, vähemalt fassaadide osas, katuste osas ja hoonemahtude osas. Võimalusi on isegi kaks - 1944. aasta hävimise eelsesse seisu või 1825. aastal fikseeritud enam-vähem keskaegsesse seisu. Või kahe eelnimetatud seisu sümbioosi.

Seda küll ühe klausliga - suletud sisehoove ma sinna ei lubaks teha ning taastaksin kõik kitsad põiktänavajupikesed Harju tänavalt Niguliste kiriku hoovi. Keskajal oli seal kolm sellist tänavajupikest, kuid 1944 oli neist ainult 1 kasutatav.

Aga noh, las teevad praegu haljasala, niikuinii keegi  muinsuskaitsjaid (sh mind) kuulda ei võta, et kui ehitada maju, siis vanade koopiaid. Niikuinii ehitataks praegu sinna vaid mingi kolemaja a la Viru tänav... Sad

Olen kindel, et ca 5-10 aasta pärast on üldsus teist meelt ja kinnisvaraturg maha jahtunud... siis on õige aeg haljasala taas üles võtta ja majad teha.

Muidugi jah, eklektiliselt taastatud idakülg jääb tõenäoliselt veel pikalt häbiplekiks. Ja keskaegsega võrreldes superlaiaks aetud Müürivahe tänav koos sobimatu Majandusministeeriumi hoonega, mille kaarnurk on vanalinnale võõras...

PETSS Kirjutas:Samuti taastaks ka Raekoja platsil Vaekoja.

See oleks lausa hädavajalik! Selle taga asuv maja on oma mahtudelt hiigelsuur ning ei sobi üldse vanalinna miljööga! 1930ndatel lubati ta ehitada ainuüksi seetõttu, et vaekoda varjas vaate temale nagunii ära.


RE: Teedest, ehitistest ja sildadest - krister - 10-03-2006

valdo Kirjutas:Aga noh, las teevad praegu haljasala, niikuinii keegi muinsuskaitsjaid (sh mind) kuulda ei võta, et kui ehitada maju, siis vanade koopiaid.

See on Eestis jah kahjuks nii, et muinsuskaitsjate praegune filosoofia keelab vanade majade koopiaid ehitada - pole "originaal". Samas on terve Warssawi vanalinn üks suur "Budimex'i" koopia.
Ka meil lähemal, Riias, lammutati alles hiljuti kole veneaegne ehitis (oli vist tehnikaülikool?) ja ehitati üles raekoda. Riia Mustpeade maja on nullist üles ehitatud. Tundub, et sealsed hooned "töötavad", turistid tegid nende taustal pilte.

Meil võiks unistada paljudest asjadest. Näiteks Narva...


RE: Teedest, ehitistest ja sildadest - Martti - 10-03-2006

valdo Kirjutas:
PETSS Kirjutas:See minu arwamus aga mina taastaks küll Harju tänawa ,vähemalt niipalju kui see võimalik oleks.

Samad sõnad. Kogu läänekülg on võimalik taastada, vähemalt fassaadide osas, katuste osas ja hoonemahtude osas. Võimalusi on isegi kaks - 1944. aasta hävimise eelsesse seisu või 1825. aastal fikseeritud enam-vähem keskaegsesse seisu. Või kahe eelnimetatud seisu sümbioosi.

Seda küll ühe klausliga - suletud sisehoove ma sinna ei lubaks teha ning taastaksin kõik kitsad põiktänavajupikesed Harju tänavalt Niguliste kiriku hoovi. Keskajal oli seal kolm sellist tänavajupikest, kuid 1944 oli neist ainult 1 kasutatav.
Ja Harju tänava võiks taastada esialgsele laiusele, ning muuta sellega jalakäiate alaks, kuhu autodel asja poleks. Üldse võiks Vanalinnas autode liikumise keelata, välja arvatud erijuhud(politsei, kiirabi ja tuletõrje), rohkem ei tohiks sinna autoga asja olla.