automoto.ee foorumid
Teedest, ehitistest ja sildadest - Printerisõbralik versioon

+- automoto.ee foorumid (https://forum.automoto.ee)
+-- Foorum: Varia (https://forum.automoto.ee/forumdisplay.php?fid=12)
+--- Foorum: Vaba teema (https://forum.automoto.ee/forumdisplay.php?fid=16)
+--- Teema: Teedest, ehitistest ja sildadest (/showthread.php?tid=8683)

Lehed: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46


RE: Teedest, ehitistest ja sildadest - PETSS - 03-02-2007

Aga kas mingi ülesõidu võimalus(näiteks sarnane praeguse Tondi tn omaga) neil aegadel oli?


RE: Teedest, ehitistest ja sildadest - Martin256 - 03-02-2007

PETSS Kirjutas:Aga kas mingi ülesõidu võimalus(näiteks sarnane praeguse Tondi tn omaga) neil aegadel oli?
Nii nagu pildilt näha, olid ülesõidud Endla tänaval ja ka Lilleküla jaama juures


RE: Teedest, ehitistest ja sildadest - PETSS - 04-02-2007

Ma ei tea tea tagamaid aga tollases ajakirjanduses jutt ,et Endla tänav liiga kitsas,et trolle läbi lasta.Minu mäletamist mööda lammutusi tehtud vaid Tõnismäe poolsel otsal,seal asus veel 80 keskpaigas tollse "Ńoorte hääle"fotolabor.Ja seal Tõnismäe ristis (kus praegune Rahwsraamatukogu) oli üks roheine puitmaja ,mile hovil seis79 aastal FORD GRANADA.Tänav ise jäänud suht samasuguseks ,wahe selles et alla tulles vaid üks bussirida.Praegu läheb sealt vist 3 rida üles.60 lõpul kui weel lasteaeda sai sõidetud oli Tõnismäe tõus bussijuhtide lemmikoht kus ennast maksma panna.Senini meeles ,kui punane IK66 (´gr 50) mõne 7 või 17 liini 620 /556/180 hamba peale pani.


RE: Teedest, ehitistest ja sildadest - valdo - 04-02-2007

Martin256 Kirjutas:[quote=PETSS]
Nii nagu pildilt näha...

Kust Sa selle haruldase 1920 või 30ndate alguse aastate aerofoto said? Ja... ega Sul sarnaseid rohkem ei ole...?


RE: Teedest, ehitistest ja sildadest - Martin256 - 04-02-2007

valdo Kirjutas:Kust Sa selle haruldase 1920 või 30ndate alguse aastate aerofoto said? Ja... ega Sul sarnaseid rohkem ei ole...?
See foto on majade järgi hinnates tehtud ca 1910. Mis asjad siis lendasid, ei oska küll arvata.
Kod. 6631 on selle kusagilt 20 aastat tagasi ümber pildistanud. Aerofotosid on veel, aga enamik muidugi kesklinnast ja see pole nii huvitav


RE: Teedest, ehitistest ja sildadest - Martin256 - 04-02-2007

PETSS Kirjutas:Ma ei tea tea tagamaid aga tollases ajakirjanduses jutt ,et Endla tänav liiga kitsas,et trolle läbi lasta.Minu mäletamist mööda lammutusi tehtud vaid Tõnismäe poolsel otsal,seal asus veel 80 keskpaigas tollse "Ńoorte hääle"fotolabor.Ja seal Tõnismäe ristis (kus praegune Rahwsraamatukogu) oli üks roheine puitmaja ,mile hovil seis79 aastal FORD GRANADA.Tänav ise jäänud suht samasuguseks ,wahe selles et alla tulles vaid üks bussirida.Praegu läheb sealt vist 3 rida üles.60 lõpul kui weel lasteaeda sai sõidetud oli Tõnismäe tõus bussijuhtide lemmikoht kus ennast maksma panna.Senini meeles ,kui punane IK66 (´gr 50) mõne 7 või 17 liini 620 /556/180 hamba peale pani.
Eks neid tänavat kitsaks tegevaid puumaju seal ikka oli. Pilt oli umbes sama kui Liivalaia enne rekonstrueerimist. Üks suur puumaja oli ees otse enne raudteeviadukti. Ja seepärast sõitis ka 2. troll kuni 1969 juunini Tulika tn kaudu


RE: Teedest, ehitistest ja sildadest - zazik - 04-02-2007

Martin256 Kirjutas:
valdo Kirjutas:Kust Sa selle haruldase 1920 või 30ndate alguse aastate aerofoto said? Ja... ega Sul sarnaseid rohkem ei ole...?
See foto on majade järgi hinnates tehtud ca 1910. Mis asjad siis lendasid, ei oska küll arvata.
Kod. 6631 on selle kusagilt 20 aastat tagasi ümber pildistanud. Aerofotosid on veel, aga enamik muidugi kesklinnast ja see pole nii huvitav

No kelle jaoks on huvitav, kelle jaoks mitteWink Minu jaoks kindlasti oleks. Kas oled äkki nii lahke ja jagad neid pilte kaasfoorumlastega?


RE: Teedest, ehitistest ja sildadest - valdo - 04-02-2007

zazik Kirjutas:
Martin256 Kirjutas:
valdo Kirjutas:Kust Sa selle haruldase 1920 või 30ndate alguse aastate aerofoto said? Ja... ega Sul sarnaseid rohkem ei ole...?
See foto on majade järgi hinnates tehtud ca 1910. Mis asjad siis lendasid, ei oska küll arvata.
Kod. 6631 on selle kusagilt 20 aastat tagasi ümber pildistanud. Aerofotosid on veel, aga enamik muidugi kesklinnast ja see pole nii huvitav

No kelle jaoks on huvitav, kelle jaoks mitteWink Minu jaoks kindlasti oleks. Kas oled äkki nii lahke ja jagad neid pilte kaasfoorumlastega?

Samad sõnad. Ka minu jaoks on IGASUGUSED ajaloolised fotod Tallinna jm paikadest ülihuvitavad. Eriti aerofotod ja sellised fotod, kus on kujutatud situatsioonid, mida enam sellisel kujul olemas ei ole - praegusest kitsamad tänavad, lammutatud hooned jms.

Sh huvitavad ka 1970-80ndate fotod tänaseks hävinud/muudetud paikadest, kuigi need on asjad, mida mina nt reeglina mäletan.


RE: Teedest, ehitistest ja sildadest - PETSS - 04-02-2007

Kahju ,et omal ajal ei saanud või ei osanud rääkida täpsemalt inimestega kes mäletasid Tallinnat enne 40 aastat.Tõeliselt kahju aga minu suguseltsis selliseid inimesi enam pole.


RE: Teedest, ehitistest ja sildadest - Martin256 - 05-02-2007

http://images.koffer.ee/gallery.php?u=Martin256&g=Lennuk
Mõned pildid


RE: Teedest, ehitistest ja sildadest - reims - 06-02-2007

Pagan ,üldpilt on nii muutunud , viimaselt pildilt ei suutnudki tuvastada Liivalaia tänavat,kuigi see peaks seal ju olema?
Aga omaette ehedad ülesvõtted kõik. Oli tükiks ajaks uurimist.


RE: Teedest, ehitistest ja sildadest - valdo - 06-02-2007

Tänan - väga fantastilised fotod!


RE: Teedest, ehitistest ja sildadest - valdo - 06-02-2007

reims Kirjutas:Pagan ,üldpilt on nii muutunud , viimaselt pildilt ei suutnudki tuvastada Liivalaia tänavat,kuigi see peaks seal ju olema?

Nii "ligidal" Liivalaia ka nüüd ei ole Smile

Esiplaanil (vasakul, keskkohast veidi allapoole) on ikka Allika tänav, mis kulges (kulgeb) Kentmannilt Tatari peale. Osa selle äärseid maju (Allika 4, 6 ja 8) kaasajal alleski, mis 1944.a. hävingust pääsesid. Paistavad üsna samasugused nii tollaselt kui kaasaegselt (TSAPA, http://tlpa.tallinn.ee/kaart/) aerofotolt.


RE: Teedest, ehitistest ja sildadest - valdo - 06-02-2007

valdo Kirjutas:Esiplaanil (vasakul, keskkohast veidi allapoole) on ikka Allika tänav, mis kulges (kulgeb) Kentmannilt Tatari peale. Osa selle äärseid maju (Allika

Küsiks nüüd sama foto põhjal teadjamatelt: mis uhke kahe nurgagtorniga maja asus Kentmanni tänava idaküljel, veidi Allika tänava ristmikult Liivalaia poole? Maja ise muidugi hävis 1944.a. ...


RE: Teedest, ehitistest ja sildadest - eberhard - 06-02-2007

valdo Kirjutas:mis uhke kahe nurgagtorniga maja asus Kentmanni tänava idaküljel, veidi Allika tänava ristmikult Liivalaia poole? Maja ise muidugi hävis 1944.a. ...
Ei oska sellele küsimusele vastata, aga kas oletan õigesti, et kadunud maja asus umbes Am. Ühendr. saatkonnahoone (nõuk ajal ELKNÜ peahoone) vastas-üle tänava? Kui seal, siis võis maja jääda ette ka 50-date lõpul, 60-date alguses toimunud tänava osalisele laiendusele ja uutele (nomenklatuur)elamuehitustele. Ei tea kuidas Tallinna raamatukogudes, Tartu Ülikooli raamatukogus olid ka nõuka-aegu avariiuleil EW aegsed aadress- ja telefoniraamatud. Mõningase lehitsemise järel oleks sellisest raamatust võimalik saada infot tollasel Konstantin Pätsi tänaval elanud inimeste ja asunud äride kohta.


RE: Teedest, ehitistest ja sildadest - PETSS - 06-02-2007

Pikkadeks talweõhtuteks nüüd uurimist küllaga.Appi saab võetud tollane linnakaart,raamat Estonia teatrist.Igatahes tänud MARTIN 256 le!


RE: Teedest, ehitistest ja sildadest - Martin256 - 06-02-2007

PETSS Kirjutas:Pikkadeks talweõhtuteks nüüd uurimist küllaga.Appi saab võetud tollane linnakaart,raamat Estonia teatrist.Igatahes tänud MARTIN 256 le!
Järgmisena panen lähipäevil fotoloo Balti jaama arengutest


RE: Teedest, ehitistest ja sildadest - PETSS - 06-02-2007

Balti jaama kant sobiks küll ,mu ema lapsepõlv möödus sealkandis.Kindlasti oskaks ta mulle nende piltide kaudu midagi rääkida.


RE: Teedest, ehitistest ja sildadest - PETSS - 07-02-2007

Ei ,neid pilte peaks ikkagi kellegi teadjamaga üheskoos vaatama.Siis saaks asjast õige soti.Praegu (vaatamata Valdo seletustele) paljugi ebaselget.


RE: Teedest, ehitistest ja sildadest - valdo - 07-02-2007

PETSS Kirjutas:Ei ,neid pilte peaks ikkagi kellegi teadjamaga üheskoos vaatama.Siis saaks asjast õige soti.Praegu (vaatamata Valdo seletustele) paljugi ebaselget.

Küsi midagi, ma püüan vastata. Ma pisinatuke tean, mis on millalgi kuskil olnud. Nüüd, olles varustet vanade kaartide koopiatega, saan ka tollase ja praeguse tänavavõrgu pealt lisa vaadata... see on ÜLIsuureks abiks.