automoto.ee foorumid
Teedest, ehitistest ja sildadest - Printerisõbralik versioon

+- automoto.ee foorumid (https://forum.automoto.ee)
+-- Foorum: Varia (https://forum.automoto.ee/forumdisplay.php?fid=12)
+--- Foorum: Vaba teema (https://forum.automoto.ee/forumdisplay.php?fid=16)
+--- Teema: Teedest, ehitistest ja sildadest (/showthread.php?tid=8683)

Lehed: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46


RE: Teedest, ehitistest ja sildadest - PETSS - 22-02-2008

Vesse viadukti kõrval (õigemini peaegu all) olev talumaja ka kadunud,järel vaid porine plats.Huvitaw,kes seal elas ja kuidas sääne maja sealses kohas üldse püsis.


RE: Teedest, ehitistest ja sildadest - Regardman - 24-02-2008

Kus selline objekt asuda võiks ?
[Pilt: 9e9fef18-dfc0-4300-89ea-2e12fdcf1ca1.jpg]


RE: Teedest, ehitistest ja sildadest - MartinL - 24-02-2008

Narva-Jõesuu , vähemalt novembris jäi analoogne seal silma.


RE: Teedest, ehitistest ja sildadest - 41Degree - 10-03-2008

Teadjamad inimesed räägivad, et Pakri poolsaare tipus olev majakas on kadunud igavikku. Kahju muidugi, suhteliselt vahva ja väärikas eas ehitis oli minu meelest, mis sest, et kangesti ära lagastatud. Lihtsalt mõtlesin, et kirjutan siia ka, muud midagi.


RE: Teedest, ehitistest ja sildadest - valdo - 11-03-2008

41Degree Kirjutas:Teadjamad inimesed räägivad, et Pakri poolsaare tipus olev majakas on kadunud igavikku. Kahju muidugi, suhteliselt vahva ja väärikas eas ehitis oli minu meelest, mis sest, et kangesti ära lagastatud. Lihtsalt mõtlesin, et kirjutan siia ka, muud midagi.

Varises koos pangaga alla kuristikku?


RE: Teedest, ehitistest ja sildadest - Volli - 11-03-2008

valdo Kirjutas:
41Degree Kirjutas:Teadjamad inimesed räägivad, et Pakri poolsaare tipus olev majakas on kadunud igavikku. Kahju muidugi, suhteliselt vahva ja väärikas eas ehitis oli minu meelest, mis sest, et kangesti ära lagastatud. Lihtsalt mõtlesin, et kirjutan siia ka, muud midagi.

Varises koos pangaga alla kuristikku?
Viimane avalik info räägib küll vaid sellest, et varingut võidakse kiirendada, aga majakast mitte sõnagi:
http://www.epl.ee/artikkel/421728


RE: Teedest, ehitistest ja sildadest - Jopakolla - 11-03-2008

Postimehe kommentaarides jah üks väidab, et oli uus varing ja majakas ka kadunud. Eks homme uudistest ole kuulda, kas vastab tõele või niisama ajas pada.


RE: Teedest, ehitistest ja sildadest - valdo - 11-03-2008

Jopakolla Kirjutas:Postimehe kommentaarides jah üks väidab, et oli uus varing ja majakas ka kadunud. Eks homme uudistest ole kuulda, kas vastab tõele või niisama ajas pada.

See majakas on (või vähemalt oli) piisavalt kaugel klindiäärest. Ei usu hästi, et see sügavikku vajus.


RE: Teedest, ehitistest ja sildadest - Regardman - 11-03-2008

Vana tuletorni jäänukist käib jutt. See ehk on isegi reaalne ...


RE: Teedest, ehitistest ja sildadest - valdo - 11-03-2008

Regardman Kirjutas:Vana tuletorni jäänukist käib jutt. See ehk on isegi reaalne ...

Sain sellest ammu aru. Selle kohta ma mainisin, et (ka) see on klindiservast piisavalt kaugel...

Tegu on, jah, üsna ajaloolise ehitisega muide...


RE: Teedest, ehitistest ja sildadest - MartinL - 11-03-2008

Pühapäeval oli veel alles.


RE: Teedest, ehitistest ja sildadest - valdo - 11-03-2008

MartinL Kirjutas:Pühapäeval oli [Pakri vana tuletorn] veel alles.

Kuna ma sealkandis aastaid käinud pole ja eeldatavalt on pank ka varem varisenud, siis - kui kaugel on praegune panga serv tuletornist (peale viimaseid varinguid)?


RE: Teedest, ehitistest ja sildadest - Martti - 11-03-2008

valdo Kirjutas:Kuna ma sealkandis aastaid käinud pole ja eeldatavalt on pank ka varem varisenud, siis - kui kaugel on praegune panga serv tuletornist (peale viimaseid varinguid)?
Reprteris nähtud lõigul paistis päris vundamendi ääres olevat. Plaanisin ka pühapäeval seda jäädvustama minna, aga üritan hoopis sel nädalal ära käia.


RE: Teedest, ehitistest ja sildadest - valdo - 12-03-2008

valdo Kirjutas:Kuna ma sealkandis aastaid käinud pole ja eeldatavalt on pank ka varem varisenud, siis - kui kaugel on praegune panga serv tuletornist (peale viimaseid varinguid)?

Vastan ise, kuna Postimehe toimetaja Küllike Rooväli oli lennumasinalt pildid teinud ning need on tänases Postimehes kõigile vaadata - http://www.postimees.ee/120308/esileht/siseuudised/tallinn/317041_foto1.php#33

Tõepoolest, pangaäär on nihkunud juba täiesti ajaloolise tuletorni äärele ehk siis viimase merepoolne müür on tõepoolest täiesti klindiserval, sentimeetritki ei ole enam vahet. Kõik oleneb nüüd selle pangatüki tugevusest, millel ta seisab, aga tõenäoline on, et seda hoonet ei ole pikemas perspektiivis võimalik enam päästa. Sel aastal ta vast kuristikku ei varise, aga lähema 10-20 aasta jooksul on see (vähemalt merepoolse müüri osas) ülimalt tõenäoline.


RE: Teedest, ehitistest ja sildadest - Coger - 12-03-2008

www.album.ee/coger on sisseskännitud fotosid mu kollektsioonist, kus kajastatakse teede- ja sildadeehitust EW ajal 30-tel aastatel, samuti tolleaegsete teetöömasinate pilte. Kvaliteet jätab soovida, mingi aeg tõmban need ka ükshaaval sisse, saab suuremalt vaadata. Loodetavasti huvilistele siiski midagi leidub- ilmselt tolleaegsetest masinatest palju pilte pole.


RE: Teedest, ehitistest ja sildadest - PETSS - 12-03-2008

Akadeemia tee nn pikenduselt peaaegu kadunud eramu,üks vähestest allesjäänud kunagise Kadaka küla majadest.Seinad olid veel eile püsti.Kuulsaks sai see maja .õigemini omanik just tolle teepikenduse ehitamise tõttu.Ei teagi ,miks maja lammutati ?Maja ise korraliku väljanägemise ja popi aiaga.Ehk krundihind nii magus ja soodne ,et omanik läks asjaga kaasa?Too waid minupoolne oletus.


RE: Teedest, ehitistest ja sildadest - stretch - 13-03-2008

PETSS Kirjutas:Akadeemia tee nn pikenduselt peaaegu kadunud eramu,üks vähestest allesjäänud kunagise Kadaka küla majadest.Seinad olid veel eile püsti.Kuulsaks sai see maja .õigemini omanik just tolle teepikenduse ehitamise tõttu.Ei teagi ,miks maja lammutati ?Maja ise korraliku väljanägemise ja popi aiaga.Ehk krundihind nii magus ja soodne ,et omanik läks asjaga kaasa?Too waid minupoolne oletus.
http://tsapa.ekk.ee/kaart/ näitab, et nii sellel kui ka üle tee oleval krundil on algatatud detailplaneering. Mis sinna tulema peaks, ma kahjuks öelda ei oska ja ei ole aega otsida ka.


RE: Teedest, ehitistest ja sildadest - 41Degree - 13-03-2008

Kiire kaheminutiline otsing näitas, et... oh üllatust, võite kolm korda arvata!
Tsitaat:
"/---/Detailplaneeringu koostamise eesmärgiks on Kadaka tee 76 kinnistu maakasutuse sihtotstarbe muutmine elamumaast ärimaaks, krundile ehitusõiguse määramine ühe 3-korruselise ärihoone rajamiseks/---/"


RE: Teedest, ehitistest ja sildadest - Tsiklimeister - 13-03-2008

Viru tn.-l De La Garde kabamaja ja nii mõngi .......

Mina nägin kui see põlema hakkas ja must suits taeva poole sirgus.....

Selle kõrval olev maja leidis ka täna lõpu.
(lapsesuu ei valeta!!!)


RE: Teedest, ehitistest ja sildadest - stretch - 13-03-2008

Mis De La Gardie kaubamajal viga on?