automoto.ee foorumid
Teedest, ehitistest ja sildadest - Printerisõbralik versioon

+- automoto.ee foorumid (https://forum.automoto.ee)
+-- Foorum: Varia (https://forum.automoto.ee/forumdisplay.php?fid=12)
+--- Foorum: Vaba teema (https://forum.automoto.ee/forumdisplay.php?fid=16)
+--- Teema: Teedest, ehitistest ja sildadest (/showthread.php?tid=8683)

Lehed: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46


RE: Teedest, ehitistest ja sildadest - aavu - 08-03-2011

(08-03-2011, 17:19 PM)Maanteemuuseum Kirjutas:  [originaali sai skaneeritud tif formaadis ja õige suurelt, aga fotolt ei loe rohkemat välja kui peatus

Metsa vahelt tee kohal paistab vöödiline torn, meenutab Tallinna teletorni ülemist otsa. See ta olla ei saa aga mõtted lähevad Türi või Haapsalu raadiomasti kanti. Võimalik, et neid maste oli veel kusagil. Igatahes kõrgust tundub sel mastil olevat.
Veelkord vaadanud, tunnistan selle pildidefektiks, kuna jätkub ka allpool metsa taustal.


RE: Teedest, ehitistest ja sildadest - Walter - 08-03-2011

Tundub et tegu on mingi autovõidusõiduga (tähesõiduga?) - stardi/finisiplagu (?) üle tee ja mingi läikiva ninaga voolujooneline madalam aparaat on tulemas pildistaja poole.


RE: Teedest, ehitistest ja sildadest - Maanteemuuseum - 09-03-2011

[attachment=35254]huvitav, kas ka need pildid on Pühajärve mõis-puhkekodu juures[attachment=35256][attachment=35255]
(08-03-2011, 18:03 PM)aavu Kirjutas:  ....Metsa vahelt tee kohal paistab vöödiline torn, ...Veelkord vaadanud, tunnistan selle pildidefektiks, kuna jätkub ka allpool metsa taustal.




RE: Teedest, ehitistest ja sildadest - diesel - 09-03-2011

minu väsind silma ja hää fantaasia koostöös paistab sääl peatuse kohal see jämmum kiri justkui MOOTOR olema.


RE: Teedest, ehitistest ja sildadest - bom - 09-03-2011

OÜ Mootor opereeris 1930. aastatel mh maaliine, küllap olid omad peatuste sildid.
[Pilt: mootor82b-n_1937.jpg]


RE: Teedest, ehitistest ja sildadest - aavu - 09-03-2011

(08-03-2011, 12:27 PM)Maanteemuuseum Kirjutas:  Palupera buss aga mis kohas? Äkki Valdo teab nt mõisa? ... ja äkki keegi ütleb ka bussi mudelinime!
Aga teise pildi kohanimest on äkki aimu?

See teine tundub Pirita - Kose - Kloostrimetsa ringrada olema. Ega vist eestis teist nii hästi sisustatud võidusõidurada polnud, kus paiksed lipumastid püsti. Lipud võiksid hea fantaasia korral olla Eesti, mingi spordiühing, veel mingi spordiühing, Läti, Leedu ja Eesti. Võimalik, et mõni on Soome kah. Männimets sobib ka sinna paika. Jääb veel uurida, millised olid tookordsed peatuste nimed. Mõnest sõiduplaanist, mis kusagil ikka säilinud. Ega need peatuste nimed vist poliittuultes väga muutunud ka pole, nagu Matrossovi, Tombi, Kingissepa või veel mõndamoodi.


RE: Teedest, ehitistest ja sildadest - valdo - 09-03-2011

(09-03-2011, 11:31 AM)Maanteemuuseum Kirjutas:  huvitav, kas ka need pildid on Pühajärve mõis-puhkekodu juures

Ikka seesama Pühajärve mõis.

Minu erakogus on palju pilte sellest mõisast (enne Teist Ilmasõda). Mõned pildid läksid sisse ka minukirjutet Tartumaa mõisate raamatusse, mis ilmus mõned aastad tagasi. Kuna seal oli 1930ndatel puhkekodu, siis tehti seal toona palju pilte. Ikka on tavaks ju oma puhkust või väljasõite pildistada Smile


(09-03-2011, 12:06 PM)diesel Kirjutas:  minu väsind silma ja hää fantaasia koostöös paistab sääl peatuse kohal see jämmum kiri justkui MOOTOR olema.

Kui võrrelda seda silti Raini galeriis oleva fotoga (mis sisaldub mh. ksf! bom postituses), siis pole kahtlust, et tegu on Mootor'i peatusega.

Seega kindlasti Pirita ringrada. Nüüd jääb üle vaid leida sellel koht, kus ringrada tuleb männimetsast sirgelt välja väikese laskumisega (jõeorgu?) ja ca 100 m pärast metsaserva on (oli) vasakul bussipeatus. Kes sealset maastikku kui kümmet sõrme tunnevad, nendele ei tohiks identifitseerimine raskusi tekitada (mina nii hästi ei tunne ja lähipäevil pole aega kohapeale rekongnostseerimiseks sõita).


RE: Teedest, ehitistest ja sildadest - Maanteemuuseum - 09-03-2011

(09-03-2011, 12:52 PM)valdo Kirjutas:  [quote='Maanteemuuseum' pid='260541' dateline='1299659513']... Kuna seal oli 1930ndatel puhkekodu, siis tehti seal toona palju pilte. Ikka on tavaks ju oma puhkust või väljasõite pildistada...
nii on, ka meie kogus on selle seeria all kümneid pilte ...


RE: Teedest, ehitistest ja sildadest - Maanteemuuseum - 09-03-2011

[attachment=35262]veel üks tundmatu kellaga hoone, oleks nagu bussijaam vms


RE: Teedest, ehitistest ja sildadest - manic - 09-03-2011

Tampere bussijaam:
http://www.uta.fi/koskivoimaa/kaupunki/1918-40/asema38.htm


RE: Teedest, ehitistest ja sildadest - vento - 10-03-2011

(08-03-2011, 14:59 PM)valdo Kirjutas:  Buss hoone ees on Volvo, LV8 või LV9 šassiil. Vt - http://www.volvotrucks.com/trucks/global/en-gb/company/history/1930s/Pages/LV8_and_LV9.aspx

Kus ja kelle poolt on tehtud šassiile peale kere (Volvo ise, Rootsi väiketehased, keegi Eestist), seda on väga raske öelda. Tollal oli masslevinud tava teha veoautošassiidele bussikeresid kohapeal väikestes värkstubades. Eestis oli üks selline (tegelikult üks paljudest) nt Viljandi jäänukmõisa baasil asutet Ungern-Sternbergi keretehas. Võibolla Rain (ksf! manic) suudab kere vassongi järgi midagi täpsemalt oletada/arvata.

Minu vana-vanaisa avas bussiliini Palupera - Otepää vahel. Tal oli 3 bussi, Opel, Reo ja Volvo. Volvo oli kõige uuem, uurisin vanaemalt tema ei tednud midagi bussi ehitusest vms. Opeli saatusest ei tea, võibolla põles sõja ajal garaazi, Reo vedas haavatuid, aga katusel polnud suurt punaseristi märki ja buss sai täistabamuse, Volvo natsionaliseeriti ja mingi paber peaks ka selle kohta alles olema, läbisõit oli siis ainult 37000, buss oli peale sõda siin mingit liini sõitnud, oskas vanaema rääkida. Mul ainult 2 pilti on bussidest ja need ka tagant poolt ja suht kehvad.



RE: Teedest, ehitistest ja sildadest - manic - 10-03-2011

Kas jutt on äkki J. Vaherist?
Mina ei tea praegu Palupera liini kohta muud, kui et 1931 pidas Palupera-Otepää liini J. Vaher, kes hiljem moodustas koos G. Jereti ja R. Viikmanniga Tartumaa Liinipidajate Grupi, mis vististi tegutses kuni 1940. aastani välja.
Kui võimalik, võiks need olemasolevad fotod siia või Uunikumi alla Vanade fotode teemasse välja panna. Kas busside numbrid on näha?
Ja Maanteemuuseumile samuti küsimus - kas originaalfotol Volvo number on loetav?


RE: Teedest, ehitistest ja sildadest - vento - 10-03-2011

(10-03-2011, 16:07 PM)manic Kirjutas:  Kas jutt on äkki J. Vaherist?
Mina ei tea praegu Palupera liini kohta muud, kui et 1931 pidas Palupera-Otepää liini J. Vaher, kes hiljem moodustas koos G. Jereti ja R. Viikmanniga Tartumaa Liinipidajate Grupi, mis vististi tegutses kuni 1940. aastani välja.
Kui võimalik, võiks need olemasolevad fotod siia või Uunikumi alla Vanade fotode teemasse välja panna. Kas busside numbrid on näha?
Ja Maanteemuuseumile samuti küsimus - kas originaalfotol Volvo number on loetav?

J.Vaher jah. Üritan kunagi pildid sisse scannida sis. Ühel pildil on bussi nr. märgiks T-144



RE: Teedest, ehitistest ja sildadest - Maanteemuuseum - 10-03-2011

[attachment=35267]mis see on?
(10-03-2011, 16:07 PM)manic Kirjutas:  ...Ja Maanteemuuseumile samuti küsimus - kas originaalfotol Volvo number on loetav?
pakuks et T-34 aga päris selge see pilt pole




RE: Teedest, ehitistest ja sildadest - nunu - 13-03-2011

(09-03-2011, 12:52 PM)valdo Kirjutas:  
(09-03-2011, 12:06 PM)diesel Kirjutas:  minu väsind silma ja hää fantaasia koostöös paistab sääl peatuse kohal see jämmum kiri justkui MOOTOR olema.

Kui võrrelda seda silti Raini galeriis oleva fotoga (mis sisaldub mh. ksf! bom postituses), siis pole kahtlust, et tegu on Mootor'i peatusega.

Seega kindlasti Pirita ringrada. Nüüd jääb üle vaid leida sellel koht, kus ringrada tuleb männimetsast sirgelt välja väikese laskumisega (jõeorgu?) ja ca 100 m pärast metsaserva on (oli) vasakul bussipeatus. Kes sealset maastikku kui kümmet sõrme tunnevad, nendele ei tohiks identifitseerimine raskusi tekitada (mina nii hästi ei tunne ja lähipäevil pole aega kohapeale rekongnostseerimiseks sõita).

Tere,
Kuna ise terve elu Kosel elanud, siis julgen öelda, et see koht ei tohiks Pirital olla. Kindel muidugi pole aga igatahes mulle ei tule tuttav ette. Peale selle, kas mitte ei toimunud esimene motovõistlus Pirita ringrajal 14.09.1947 ja siis oli hoopis teistsuguste lippude aeg.


RE: Teedest, ehitistest ja sildadest - zazik - 13-03-2011

Aga äkki siis vanal Iru ringrajal? Sellel, mis oli Iru ja Pärnamäe kandis. Aspelund kunagi kirjutas sellest siin foorumis.


RE: Teedest, ehitistest ja sildadest - nunu - 13-03-2011

Lasin ka selle trassi mõttes läbi, aga lambike ei süttinud. Muidugi ega minu mälestused selle pildi aega ei ulatu ja eks vahepeal ole kohati ka maastikku muudetud ning ka puud suuremaks kasvanud...


RE: Teedest, ehitistest ja sildadest - Maanteemuuseum - 15-03-2011

panen siis veel mõned pildid sellest ringrajast[attachment=35299] ja seal sõitnud tsiklitest välja [attachment=35300][attachment=35301][attachment=35302]. Üle raja tõmmatud loosung kuulutab et START.
Eraldi pildist [attachment=35303]küsimus, mis staadioni ja võistlusega võib tegu olla?
(13-03-2011, 02:41 AM)nunu Kirjutas:  .... Peale selle, kas mitte ei toimunud esimene motovõistlus Pirita ringrajal 14.09.1947 ja siis oli hoopis teistsuguste lippude aeg.
Minu teada toimus I Eesti Suursõit 1933 Pirita-Kose-Kloostrimetsa ringrajal, aga see pole algallikatest kontrollitud info.



RE: Teedest, ehitistest ja sildadest - nunu - 15-03-2011

Maanteemuuseum, sul jumala õigus, pean tõesti veidi tuhka pähe raputama.
1933 esimene rahvusvaheline sõit vanal ringrajal.
1947 esimene sõjajärgne sõit (N Liidu meistrivõistlused).
Ma siin ülal kuskil ekslikult peaaegu väitsin, et praegusel trassil Smile
1959 esimene Kalevi Suursõit ja viimane sõit Kloostirmetsa-Kose-Iru ringil, kusjuures start anti vastvalminud Motoklubi eest.
1960 esimene sõit praegusel rajal, mis oli tsipa pikem (käis Metsakalmistu eest läbi)
1965 rada sai praeguse pikkuse ja start viidi Kose teele.Varem oli start Metsakalmistu värava ees, aga kas ka 1933? Äkki keegi teab täpsemalt.
Mul peaks kodus olema ühes 58 aastal välja antud Tallinna albumis pilt võidusõidu stardist, peaks proovima võrrelda.


RE: Teedest, ehitistest ja sildadest - manic - 15-03-2011

Ma olen üsna kindel, et avariiline BMW nr 25 on see tsikkel, millega VI Eesti TT-l 4. septembril 1938 tegid ränga avarii Adolf Salben ja Otto Kiplok (mõlemad hukkusid). Igatahes sõitsid nad kindlasti korviga BMW-l nr 25.
Võib-olla on ülejäänud 3 pilti samuti 1938. a. TT-lt, aga selle kinnituseks ühtegi sarnast fotot kahjuks ei leidnud.
BMW pilt ajakirjast Auto nr 7 1938:
http://digi.lib.ttu.ee/
[attachment=35306]