automoto.ee foorumid
Loendus M423 ja m424 ! - Printerisõbralik versioon

+- automoto.ee foorumid (https://forum.automoto.ee)
+-- Foorum: Eesti Vanatehnika Ajaloo ja Teadmiste Kogumik (https://forum.automoto.ee/forumdisplay.php?fid=108)
+--- Foorum: Nõukogude Liidu autotööstuse pärand (https://forum.automoto.ee/forumdisplay.php?fid=26)
+--- Teema: Loendus M423 ja m424 ! (/showthread.php?tid=9196)

Lehed: 1 2


Loendus M423 ja m424 ! - ints - 23-11-2004

Koraldaks siis väikese loenduse või experimendi teemal :palju on säilind selliseid mosse isendeid? Omanikud võiks endast märku annda ja kui keegi on kuskil näinud (muidugi täpsed asukohad jätaks tagasihoidlikult märkimatta!!!)
Oman kahte sarnast mudelit
1: M423 62.a. auto halli värvi dok.kadund,väidetavalt kunagi olnud Tallinnas \"Tondi autolaenutuse\" auto.
2: M424 ratastel kere,dokumendid kadund mustad nr.alles.

Haapsalus tean 423 heleroheline (ootab taastamist) ja
üks tumepunane423/424 vedelemas.

Tartus Annelinna serval seisis üks 423 paar suve tagasi (ilmselt sattus emex-i)

Umbes aasta tagasi müüdi 423 osta.ee kaudu oli halli värvi ja asus Tallinnas

Praegu jookseb KB ja soovis kuulutus kus müüakse kolme mosset komplektis nendest kaks on 423-ed.

nii et juba 7-8tk olemasWink


RE: Loendus M423 ja m424 ! - zazik - 23-11-2004

Minu Suguvõsal selline täitsa olemas(424). Vanaisa vana auto. Seisab ühes kindlas kohas Virumaal, võõrad silmad teda vaevalt niipalju näinud on, et siia topelt üles tähendaks. Masin muidu komplektne (juppe peaaegu kahe masina jagu), ainult istmeid ja polstreid pole. Probleem on selles, et ta on pulkadeks, aga pole leidunud veel kedagi, kellel oleks aeg, koht ja raha ta kokku panna ja värvida. Seetõttu seisab juba väga suur hunnik aastaid.


RE: Loendus M423 ja m424 ! - muuseumipapa - 23-11-2004

Järva-Jaani vanaautode varjupaigas M 423 täiesti olemas. Küll erinevatest juppidest kokkupandud, aga mudeli näidisena toimiv. Vt: www.jjts.ee, klõpsa : varjupaik; klõpsa : kataloog


RE: RE: Loendus M423 ja m424 ! - Regardman - 24-11-2004

Endine \"soobli\" aparaat vedeleb kah Tallinnas, see 2140 ukselinkidega.

Ratasteta.


RE: Loendus M423 ja m424 ! - Henry - 24-11-2004

Minul M430.
Kere on 430 aga passis 423. ;-)
Ega seda 430'e väga lihtsainimese kätte usaldatud, taheti ikka, et ta asutust, ettevõtet teeniks.
Aga kadunud vanaisa (väga tore mees) susserdas ja vusserdas kuni nüüd on asi lapselapse (minu) käes.

Asi enamjaolt erinevatest juppidest (kõikvõimalikud 40* jupid) kokkupandud.

Hetkel ootab garaazis kuldsete kätega, tugevate närvidega ja piisava ajavaruga meistrimeest. (doonoreid ka)

Plaan on ta lähiaastatel ikka liikuma saada ning kui vähekenegi mahti saan riputan ka pilte.


Veel on Info Hallistes oleva 423'e kohta

Ning mõned aastad tagasi seisis üsna sagedasti Tallinnas rahandusministeeriumi ees üks M423.
Mäletamist mööda ei olnud auto pealinnast vaid kusagilt maakonnast. Vähemalt siis oli ta küll täiesti elujõuline ja nägi kobe välja. Võimalik, et ta liigub veel tänini




Henry



RE: Loendus M423 ja m424 ! - vend - 24-11-2004

ints Kirjutas:Koraldaks siis väikese loenduse või experimendi teemal :palju on säilind selliseid mosse isendeid? Omanikud võiks endast märku annda ja kui keegi on kuskil näinud (muidugi täpsed asukohad jätaks tagasihoidlikult märkimatta!!!)
Oman kahte sarnast mudelit
1: M423 62.a. auto halli värvi dok.kadund,väidetavalt kunagi olnud Tallinnas \"Tondi autolaenutuse\" auto.
2: M424 ratastel kere,dokumendid kadund mustad nr.alles.

Haapsalus tean 423 heleroheline (ootab taastamist) ja
üks tumepunane423/424 vedelemas.

Tartus Annelinna serval seisis üks 423 paar suve tagasi (ilmselt sattus emex-i)

Umbes aasta tagasi müüdi 423 osta.ee kaudu oli halli värvi ja asus Tallinnas

Praegu jookseb KB ja soovis kuulutus kus müüakse kolme mosset komplektis nendest kaks on 423-ed.

nii et juba 7-8tk olemasWink


kus seal haapsalus need asuvad????
ise olen haapsalu lähedalt ja mul on tahtmine endale mingi vanem masin muretseda, ma arvan et ma võiks ühe nendest ära taastada......


RE: RE: Loendus M423 ja m424 ! - ints - 24-11-2004

vend Kirjutas:[quote=ints]


Haapsalus tean 423 heleroheline (ootab taastamist) ja
üks tumepunane423/424 vedelemas.




kus seal haapsalus need asuvad????
ise olen haapsalu lähedalt ja mul on tahtmine endale mingi vanem masin muretseda, ma arvan et ma võiks ühe nendest ära taastada......
Heleroheline OOTAB taastamist ja seda ei müüda ning tumepunane LIHTSALT VAJUB
maa sisse aga müüa ka ei taheta nii et nendest nagu abi pole ...


RE: Loendus M423 ja m424 ! - Aspelund - 24-11-2004

Üks oli kunagi Tartus mitte kaugel uuest arestimajast, üks oli Viljandis raudtee ääres (läks eelmisel aastal Emexsisse, kui remontijal masinast kõrini sai).

Asp


RE: Loendus M423 ja m424 ! - tarmiit - 25-11-2004

Pärnu lähedal ühes taluhoovis seisab või isegi võiks öelda et vedeleb,pole teda juba ammust ajast liigutatud.Tekkis siis veel ühe projekti mõte...aga kuna aega napib,siis sinna see siis jäigi.
Kas 423 või424 ja mis aastast seda täpselt ei mäleta.


RE: Loendus M423 ja m424 ! - jan - 29-11-2004

Minul olemas M423 väljalase 1957.Isa soetas sellise üle 30 aasta tagasi,vahepeal tehti ta täiesti legoks,keevitati uus põhi tagaosa sai tugevam tehtud jne,uus elektri juhtmestik.Siis mõnda aega umbes 6 aastat seisis (mootor koos).Siis tuli juba vanust nii palju et hakkasin ise selle vastu huvi tundma ja sai korda tehtud n.ö. esimene auto millega sai liigeldud,putitatud,uus polsterdus sisse tehtud jne. kuni aastani 1992.Peale seda tulid juba paremad autod ja siiani on seisnud varjuall pukkidel.Arvelt võeti ta maha,aga tehnilise passi saatus on teadmata.Kuigi tehnilise passi järgi on värv hall,aga tööde käigus sai ka mitukorda ülevärvitud ja värv on roheline.Lisaks on ka igasugu pudinaid uksed,mootori plokid jne.Kõige suurem häda oli käigukastiga,kuna see sai 3-st kokkupandud ja hiljem kadus ikka 1 ja tagurpidi käik ära.Selle ajasees pole mootorit käima proovind panna,krt nüüd avastasin et närilised on istmed alt ära lammutanud.Asi seisab valgamaal.Veel tuli meelde ähmaselt et kere keevituse käigus pandi kuhugi sisse vinkel rauad,et siis oleks nagu täisraamil,aga kuidas kuhu,mismoodi seda ei tea ja neid kes seda tegid,pole enam siin ilmas.


RE: Loendus M423 ja m424 ! - 0liver - 29-11-2004

Muhus vedeleb üks komplektne 423 või 424. Ja kasutaja Henry avataril oleva mosse (430?) kere ka aegamööda maasse vajumas.


RE: Loendus M423 ja m424 ! - andres22 - 03-04-2005

Tartus üks M423 taastamises. Ega keegi ei oska soovitada, kust korralikku tagaluuki ja tagumisi küljeaknaid saaks?


RE: RE: Loendus M423 ja m424 ! - valdo - 03-04-2005

andres22 Kirjutas:Ega keegi ei oska soovitada, kust korralikku tagaluuki ja tagumisi küljeaknaid saaks?

Minuteada Elvex (uut nime kahjuks ei mäleta) teeb suvalisi autoklaase tellimise peale. Sirged klaasid nagu sealsed küljeaknad on, ei ole vast väga suur probleem ja väga kallis ka.


RE: Loendus M423 ja m424 ! - ints - 03-04-2005

Praeguse seisuga siis ca 15.autot üles loetud.
Välja arvatud need autod mis kindlalt vanarauaks läinud.

....Tartus üks M423 taastamises. Ega keegi ei oska soovitada, kust korralikku tagaluuki ja tagumisi küljeaknaid saaks?....

Küljeaknaid võiks isegi pakkuda kuid need on ilmselt vanal heal vene ajal tavalisest klaasist välja lõigatud (vähemasti selline tunne jääb servad on kuidagi kahtlased)Kui on huvi siis \"ps\" abiks ja äkki leian kobeda luugi kah...




RE: Loendus M423 ja m424 ! - andres22 - 19-04-2005

ints Kirjutas:Tartus Annelinna serval seisis üks 423 paar suve tagasi (ilmselt sattus emex-i)
Kas tegu sellega(pildi kvaliteet on nagu on)?:
http://www.hot.ee/andres22/3.JPG



RE: RE: Loendus M423 ja m424 ! - ints - 19-04-2005

andres22 Kirjutas:
ints Kirjutas:Tartus Annelinna serval seisis üks 423 paar suve tagasi (ilmselt sattus emex-i)
Kas tegu sellega(pildi kvaliteet on nagu on)?:
http://www.hot.ee/andres22/3.JPG

Vist ei ole see pildil olev masin tundub hele sinine
kuid see auto oli kindlalt hele hall.


RE: Loendus M423 ja m424 ! - jan - 23-05-2005

Minu isend siis selline,sai ta peale 13 aastat pukkidelt maha aetud ja mootorile eluvaim sisse puhutud ja töötab isegi käima läks üllatavalt hästi.Sry et kasutan teise linki, see ka praegu müügis.
http://www.pilt.ee/view/429799/


RE: Loendus M423 ja m424 ! - andres22 - 27-05-2005

[Pilt: moskvich423.jpg]
http://www.zone.ee/easyflash/moskvich423.jpg
Ei tea, kas mõni eelpool mainitutest?
Pildi leidsin siit


RE: RE: Loendus M423 ja m424 ! - andres22 - 01-06-2005

0liver Kirjutas:Muhus vedeleb üks komplektne 423 või 424.
Selle pilt on viimases Autolehes.


RE: Loendus M423 ja m424 ! - andres22 - 11-08-2005

Ühe 423 pildid:
http://www.pilt.ee/view/528077/