automoto.ee foorumid
Jaan Tatika ideed - Printerisõbralik versioon

+- automoto.ee foorumid (https://forum.automoto.ee)
+-- Foorum: Varia (https://forum.automoto.ee/forumdisplay.php?fid=12)
+--- Foorum: Isemeisterdajate töökoda (https://forum.automoto.ee/forumdisplay.php?fid=103)
+--- Teema: Jaan Tatika ideed (/showthread.php?tid=9389)



RE: Jaan Tatika ideed - motamees - 26-02-2018

Miskit 15 aastat või pisut rohkemgi aastat tagasi tekkis ka mul jälle uisutamise isu. Vanad vene uisud olid aga pehme saapaga ja paelte/rihmade kinnituskombinatsioon ei kutsunud küll kasutama. Leidsin mingist välismaa abipoest kasutatud mäesuusasaapad, olematu hinnaga. Haarasin need kaenlu ja tarisin kodo. Lasin vene uisusaabaste alt needid katki ja kruvisin uisud suusasaabaste alla. No igavene seff üritus sai sellest.
Ja kunagi väga ammusel ajal sai sellised (ilma uiskudeta)  uisusaapadki ära kasutatud. Müüdi neid saapaid allahinnatud poes, kui mittevajalikke asju. Meie aga leidsime need olema imelised "suusad". Saapa teravat äärt sai ülesmäge ronimiseks kasutatud ja alla sai juba niisama tuldud. Polnud seal all ju kontsa ega mustrit. Nüüdsel ajal viskasin muidugi uisusaapad minema - ei ole enam sellist tasakaalu.


RE: Jaan Tatika ideed - aavu - 27-02-2018

Aasta 58 või 59 paiku sai esimesed uisusammud tehtud puuklotsi alla löödud vikatitera peal. Nahkrihmast aasadest nöörid läbi. Ega siis kahte uisku jätkunud ühele, ikka ühe uisu peal ja vaba jalaga tõugates. Teine uisk oli teise sõbra jalas.


RE: Jaan Tatika ideed - motamees - 04-03-2018

Töösaapad tahtsid mind korduvalt sundida tegema spagaati. Mind see ei meelitanud. Rellakas oli parasjagu käepärast. Mõneminutiline ihunuhtlus (minu esimesed triibulised) ja saapad loobusid spordi pealesundimisest.
[attachment=68597]


RE: Jaan Tatika ideed - Talupoeg taluja - 07-03-2018

Tere!

Ostate poest uued tallad ja PVA liimi. Määrite liimi taldade peale nagu võid ja tulemus on altpoolt niiskust mitteimav tald. Veel on eelis selles,et tald ei lähe kortsu kontsa alla.
Kui ei sobi teemasse siis tõstke üle mõnda kohta,kus asjalikud näpunäited..... Big Grin 

[Pilt: 251911974a229f_l.jpg]

T.


RE: Jaan Tatika ideed - maaks - 13-03-2018

(07-03-2018, 15:28 PM)TALUPOEG TALUJA Kirjutas:  Tere!

Ostate poest uued tallad ja PVA liimi. Määrite liimi taldade peale nagu võid ja tulemus on altpoolt niiskust mitteimav tald. Veel on eelis selles,et tald ei lähe kortsu kontsa alla.
Kui ei sobi teemasse siis tõstke üle mõnda kohta,kus asjalikud näpunäited..... Big Grin 

[Pilt: 251911974a229f_l.jpg]

T.

See pole just eriti coretex lahendus, kas endale tegid või ämmale :-)
Umbes sama hea kui jala kastmine liimiämbrisse, et võidelda higiste sokkide vastu.


RE: Jaan Tatika ideed - Talupoeg taluja - 13-03-2018

(13-03-2018, 16:18 PM)maaks Kirjutas:  See pole just eriti coretex lahendus, kas endale tegid või ämmale :-)
Umbes sama hea kui jala kastmine liimiämbrisse, et võidelda higiste sokkide vastu.
Endale.
Ma ei saa Sinust sõber aru.... kas räägid sellest millest ei tea midagi?

Minul ei ole vaja tõestada asja headust,sest see on juba minu jaoks tõestatud. Tundub,et sa ise peaksid ka proovima,et aru saada kas ma valetan või räägin asjadest millest tean.... Big Grin


RE: Jaan Tatika ideed - motamees - 13-03-2018

Minule talupoja variant meeldis, sest aeg-ajalt on sisetallad ennast õige koha pealt välja keeranud küll. 
Jalgupidi liimipütis pole käinud ja selle kohta es oska midagi kosta. Ju siis keegi on käinud, et saavad võrrelda.


RE: Jaan Tatika ideed - Marko - 13-03-2018

Sisetaldade liimiga fikseerimist olen teinud küll, toimib. Ürituse niiskustõttena arvelevõtmine pole pähe turgatanud ja juurelnud selle üle ei ole. Ma muidugi algaja leidur kah, õpin edasijõudnutelt Big Grin


RE: Jaan Tatika ideed - Talupoeg taluja - 13-03-2018

(13-03-2018, 20:37 PM)Marko Kirjutas:  Sisetaldade liimiga fikseerimist olen teinud küll, toimib. Ürituse niiskustõttena arvelevõtmine pole pähe turgatanud ja juurelnud selle üle ei ole. Ma muidugi algaja leidur kah, õpin edasijõudnutelt Big Grin

Igal saapal ja ka kingal on liimitud mingisugune tald põhja mis liikvele läheb peale pikemaajalist kasutamist.
See PVA läheb talla sisse ja kuivab kõvaks. Ei ole enam karta,et tald peale mõnda aega kontsa alla kahekorra keerab. Kes ei oleks seda vastikut olukorda tundnud... Big Grin  Kui ikka tald niiskeks läheb,võetakse see välja ja pannakse kuivama. Ei aita see liim seal ka pikalt,kuivatama peab ju ikkagi. No mis mina ka asjast tean,mul vanaisa oli tsaari ajal kingsepp Paistus. Big Grin 

T.


RE: Jaan Tatika ideed - honkomees - 13-03-2018

(13-03-2018, 20:49 PM)TALUPOEG TALUJA Kirjutas:  .... No mis mina ka asjast tean,mul vanaisa oli tsaari ajal kingsepp Paistus. Big Grin 

T.
Tere tulemast kingseppade tsunfti  Wink  Ka meie talu pööning on kingsepa tööriistu täis, vanaema vend oli külakingsepp. Kuna perepoegadest ükski ei võtnud tõsist talumehe elukutset ette, siis läks talu koduväile elik mu vanaisale Big Grin


RE: Jaan Tatika ideed - alfredo - 30-03-2018

Inimmõistusel ei ole piire - kuskil kaugel saab ka sedamoodi.


RE: Jaan Tatika ideed - rocker - 31-03-2018

Fooliumist nuga.

Ja makaronidest saab ka..



RE: Jaan Tatika ideed - linnuke - 01-05-2018

Kas nüüd ikka vabriku värk või ikkagi Jaan. Smile
https://www.facebook.com/thomas.heller.58118/videos/418676945271718/?t=7


RE: Jaan Tatika ideed - alfredo - 01-05-2018

Huvitav oleks küll teada, kuidas konstruktorist xyingping selle peale tuli, et miljonid tühjad kommipaberid ja puruksjahvatatud mäemassiivid selle"Lendava Draakoniga" just kindlasti keset teed on vaja pühkida? Muidu tore masin kindlasti.


RE: Jaan Tatika ideed - Talupoeg taluja - 30-06-2018

Täna sai tehtud järgmine variant MTD trimmeri pea taastamisel. Eelmine kord tegin kapitaalsemalt,seekord siis selline:

[Pilt: 2525264940312d_l.jpg]

Ei jõua neid poode nuumata,eelmine oli selline,et sain korra maha panna ja kohe tegi kantidele tiiru peale. Tegemiseks sai ära raisatud üks katkine 16 mm. padrunvõti millest sai jupp lõigatud maha. Eks siis annan teada,kui jälle ära laguneb.


T.


RE: Jaan Tatika ideed - klaave - 30-06-2018

(30-06-2018, 17:54 PM)TALUPOEG TALUJA Kirjutas:  Täna sai tehtud järgmine variant MTD trimmeri pea taastamisel. Eelmine kord tegin kapitaalsemalt,seekord siis selline:

[Pilt: 2525264940312d_l.jpg]

Ei jõua neid poode nuumata,eelmine oli selline,et sain korra maha panna ja kohe tegi kantidele tiiru peale. Tegemiseks sai ära raisatud üks katkine 16 mm. padrunvõti millest sai jupp lõigatud maha. Eks siis annan teada,kui jälle ära laguneb.


T.ˇ

Palju aega läks. Pole mina veel saanud trimmeri kesta ribadeks (umbes 5 aastaga), jõhvi väljumise augu neet on juba 90% otsas, aga pole veel pidanud midagi lappima ja tegelikult kasutan Husqy võsasaagi, tõsi oma 8 aastat vana, ja natuke lahjemat. 
  Tore, kui keegi suudab teha si...t saia,  aga olles lugenud ja tõsiselt arukaks ja andekaks foorumlaseks pidanud inimest tegelemast selliste pisiasjadega, arvan et isegi Talupoeg Talujale oleks vaja natuke puhkust, naise-laste-sugulaste seltsis, ja täieliku keeluga mõelda-tegeleda keemia-füüsika-mehhanikaga. Puhkus peaks kestma soovituslikult niikaua, kui inimene suudab jälle omandada võime hinnata oma töötundi. Saab taastada asju ˇodavaltˇ,kasutades vanu asju mis vedelevad riiulis, kuid kui palju kvaliteetaega pere arvelt raisatud sai. Minu kaasa saab iga kord natuke pahaseks kui proovin mingit (minuarust)mõttetut ˇkvaliteetaegaˇasendada töökojaga oma huvides, kuid siiani olen proovinud pere arvelt tegeleda asjadega mis toovad ka natuke perele kasu, kuid mitte lappides midagi mõttetut, (mis ei maksa ka midagi eriti). Keegi kunagi ütles umbes nii: Ma parem teen tööd raha teenimiseks ja maksmiseks kellelegi , kes teeb minule mingit teenust, mille tegemine minul võtaks mõttetult palju aega ja vaeva ja võib olla ka ümbertegemist. Igatahes ootan kaua see trimmeri kobakas vastu peab, ja edu edaspidiseks.  Päikest.



RE: Jaan Tatika ideed - Talupoeg taluja - 30-06-2018

Tänan.

Ma ei oleks hakanud ise parandama aga eelmisel aastal ostetud uus,vist maksis 18 eurot.... lagunes esimesel päeval ja vist heal juhul sain natike lasta. Toodetakse rämsu mis ei kesta. Eelmisel korral tegin selle metallist ketta suurema läbimõõduga... sama või pisut suuremagi ringiga ja selle eelis oli see,et kui kuskile metallikolaka vastu läks,kaitses ikka ära.
Ma ostaks muidugi kohe uue pea aga ma ei jõua neid käkke koju vedada.... lihtsam ja odavam on selline asi teha. Saab vähemalt tööd teha. Nimelt selle trimmeriga tuleb mul lasta põllutööriistade vahelt ja kolahunnikute ümbert kõik umbrohi. Millalgi oli plaan isegi teha asi trossi peale ümber aga noh..... asi pole veel nii hull. Big Grin 
Ja tuletage meelde ühte head kodumaist multikat... kus vanaproua ütles,et alustasside pesemine võtab niipalju aega,et armastuse jaoks enam aega ei jää... Big Grin  Või midagi sellist.....
Aga jah,vahest tulen isegi mõttele,et miks ma seda sapakat remondin,kui garaazis on..... Big Grin

T.


RE: Jaan Tatika ideed - linnuke - 01-07-2018

Ma ei oleks hakanud ise parandama aga eelmisel aastal ostetud uus,vist maksis 18 eurot...

Eks see vanade inglaste vanasõna peab ikka paika... Rolleyes


RE: Jaan Tatika ideed - viplala - 01-07-2018

(01-07-2018, 02:00 AM)linnuke Kirjutas:  Ma ei oleks hakanud ise parandama aga eelmisel aastal ostetud uus,vist maksis 18 eurot...

Eks see vanade inglaste vanasõna peab ikka paika... Rolleyes

Sama vanasõna, erinevast vaatevinklist... huvitav kuidas see paika peab liisingu puhul ja terve kompti süsteemis, ehk siis, odav vs kallis vs kalli liising vs odav Smile


RE: Jaan Tatika ideed - linnuke - 01-07-2018

Võta mistahes vaatevinklist ,kõik mis on liisinguga ostetud on kallis ,inimene tajub asja hinda hetkeolukorras lihtsalt erinevalt Rolleyes Rolleyes