Jawa 250
#1

Sõbral oleks hädasti vanale Jawa 250-le kolbi vaja. Tahab ratast uuele elule asutada, mis peaks igati tervitatav olemaWink

Palus ta siis abi, äkki ma tean kedagi, kellega ühendust võtta. No ja ma pöördusin siia foorumisse, lootes, et kellelgi sihukest asja leidub. Või on kedagi, kes teab, kellel leidub.

Parimat,
Kristjan
Vasta
#2

Kui kaasfoorumlastelt abi ei saa, siis tuleks vast sammud sättida Kloostrimetsa motopoodi, enne pead muidugi selgusele jõudma et mis mõõdus kolbi vaja on, kui sellega ise hakkama ei saa, siis on targem silinder kaasa võtta.

militaarmootorrattur
Vasta
#3

No eks peab sõbraga konsulteerima selle mõõdu asjus. Vot ta andis kah alles õhtul teada, muidu oleksin saanud Tartust mõnest poest uurida. Tegime omavahel diili, et mina aitan tal Jawale juppe otsida ja tema kui vana Planetamees (oma 5 planetat omanud) aitab mul oma rattaga tegeleda, siis ei pea ma pidevalt foorumites halama, kui miski üle jõu käib Big Grin

Küsin talt homme mõõtu. Juhul, kui ta kavatseb silindri puurimisse saata, siis kindlasti remontmõõtu tarvis.
Vasta
#4

Kõige targem on kolbi osta silindri järgi ja kui läheb puurimiseks, siis peaks puurimisel uus kolb ees olema.
Vasta
#5

Kõige targemast veel targem on poest uurida, mis remontmõõdus ja mis gruppides (A, B, C) kolbe saada on. Lasta korralikus puurimistöökojas (nt. Ligur Karksi-Nuias) silinder üle mõõta ja vajalikku mõõtu puurida (võimalusel A-grupp).
Kui pärast puurimist selgub, et tuleb siiski järgmine remontmõõt võtta (näiteks kraaps ei tulnud välja), siis saab alati järgmisse remontmõõtu puurida. Kui hoonimisel juhtub sajandiku võrra suuremaks minema - sedagi tuleb ette - siis valida järgmine grupp.
Vasta
#6

Ma pean nüüd seda kah uurima, millisele mudelile tal täpselt vaja on. 250 Jawat tehti ju erinevaid.
Vasta
#7

Mul on mõned uued jawa 250 kolvid. Asub Viljandis, kui tahad võin üle mõõta. Üks kolb on selline, kus sisselaske aken on alt kinni ehk alumine pind on ring.
Vasta
#8

Nii. Natukene sai uuritud ja sai selgeks, et 559 mudelile tarvis. Kloostrimetsa motopoodi tahtis sõber ise kah minna, aga töö kõrvalt ei ole võimalik piisavalt vara välja sõita ja alati kui ta kohale on jõudnud, on pood juba kinni olnud. Tal on võibolla rõngaid kah vaja. Aga silindri mõõtu ei teadnud ta öelda, tal ei olnud mahti mõõta.

Ta taastab ka Jawa 360, tahtis silindreid. Mul on 2 tutikat olemas, saan ise teda aidata.
Vasta
#9

Siis su sõbraga sama tee astuda, taastan ise ka 1963.a 559 jawat.

Garaazi nurgas samuti 350cc jawa, aga selleni veel väga pikk tee...

edu igatahes!
Vasta
#10

Ega teil juhuslikult Jawa 250 küljeplekke kuskil leidu? Ja mootoripealset karburaatorikaant? Või siis Jawa 250 ja 360 elektriskeemi? (1970 aasta väljalase)

Tänulik igasuguse abi eest!
Vasta
#11

[Pilt: 91675801_q11M.jpg] [Pilt: 91675803_4UJb.jpg]
Vasta




Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 1 külali(st)ne