Peenpuurimine
#1

Kas kellelgi on tallinnas võimalik puurida üks mõnemillimeetri sügavune ava metalli sisse, läbimõõduga 0,3mm? Puurid on olemas, ava täpne asukoht detailil pole väga kriitiline, vaja on lihtsalt puurpinki, mis nii peenest puurist kinni haaraks.

Või soovitage konkreetset kohta kus seda teha saaks.

Aitäh.
Vasta
#2

(24-11-2010, 12:05 PM)altraditional Kirjutas:  Kas kellelgi on tallinnas võimalik puurida üks mõnemillimeetri sügavune ava metalli sisse, läbimõõduga 0,3mm? Puurid on olemas, ava täpne asukoht detailil pole väga kriitiline, vaja on lihtsalt puurpinki, mis nii peenest puurist kinni haaraks.

Või soovitage konkreetset kohta kus seda teha saaks.

Aitäh.

Olen kasutanud 1mm puuri ümber mähitud ülipeent liivapaberit (liiva pool sissepoole) paar kihti. Iga trell võtab kinni. 0,3 pole proovinud.

Инвалид информационной воины на фронте Пярну-Хииу. 
Tsiteerides John McCaini: "Venemaa on peamiselt bensiinijaam, mis teeskleb riiki"," rääkis Basse.
Vasta
#3

Oioioi...juttu pole üldsetki materjalist mille sisse tehakse AUK 0,3mm....teras väga keeruline pronks oopis eriline... Toungue kui oled natukenegi metallide tehnoloogiast kuulnud , või tead MENDELEEJEVI tabelit natuke siis võiksid nimetada sümboli,millise metalli-mittemetalli sisse avaus tuleks tekitada ... Olgem täpsemad...et mitte küsida et TRAKTOR EI KÄIVITU?

Tegelikult on alati kõige ohtlikumad inimesed ühiskonnas truualamlikud käsutäitjad kelle ainuke soov on
                                           OLLA KEEGI JA SILMA PAISTA
Vasta
#4

No materjaliks oleks esimese hooga teras, näiteks S235. Aga vajadusel võib materjali ka muuta.
Vasta
#5

Kummaline soov materjalidega, aga vastavalt materjali kõvadusele on puurimisel pöörded j a... puur ise tarvis valida..Tel nr. sama56734537

Tegelikult on alati kõige ohtlikumad inimesed ühiskonnas truualamlikud käsutäitjad kelle ainuke soov on
                                           OLLA KEEGI JA SILMA PAISTA
Vasta
#6

Karta on, et 0,3 mm puuri saab kuidagimoodi puurmasina padrunisse kinni küll, aga iseasi on kas ka puurida õnnestub. Praktika on näidanud, et trelli-või puurmasina oma raskus purustab juba väiksemagi vääratuse korral nii peenikese puuri tükkideks.
Kasutada saab ka dremelli, kuis jälle häda selles, et väikesed dremellid on kiirete pööretega ja metalli ei saa puurida. Reguleeritava pööretega Dremell jälle suhteliselt raske kobakas ja jälle puuri purunemis oht (osadel reg.pööretega dremellidel on trosskõriga pikendus ja sellega võib isegi õnnestuda, kui käsi kindel).
0,3 auku pole küll puurinud, kuid 0,5 mm auke olen puurinud sel viisil, kus puuri on pannud kellassepa kruvikeeraja otsa ja nii sõrmede vahel puurides saab paar millimeetrit auku valmis küll.
Vasta
#7

Pliiatsdrell on abiks. Ja mitte ainult peenete aukude puurimiseks, vaid paljuks muukski:
[Pilt: Pottery_by_Soobel.jpg]

Mul on miskine Minicrafti pliiats, sel ajal oli see väikseim padruniga riist - veel väiksemad olid mingise 3mm standardauguga, kuhu tulnuks samas läbimõõdus sabadega lisasid osta. Päris pliiatsi gabariitidesse ta muidugi oma 3cm läbimõõdu ja 25cm pikkusega ei mahuks, aga pliiatsi moodi kätte saab ta kaunis mugavalt võtta. Ja igasuguseid 0.3 ja 0,5mm avasid sellega lastud küll - kui kõvasse materjali, see polegi päris selge. Punasesse vaske ja tavalisse nõukogudeaegsesse raudplekki küll. Kuskil teisest millimeetrist läbimõõdus hakkab apastraadi jõud otsa lõppema, 3mm puuriga opereerimine metallide kallal on juba loomapiinamine. Kooliajal sai õpitud, et mida peenem puur, seda suuremat kiirust vaja on. Enda omal sai imepistik tagant ära lõigatud ja asi sobitatud mingise nõukogudeaegse 60-vatise toiteplokiga, millel saab nupust pinget (pöördeid) reguleerida. Muidu käiks see ka tavalise mudelrongi trafo pealt.

Aga minna 0,3mm puuriga puurpinki, või veel hullem - üritada tavalise käsidrelliga asi ära ajada - peab alles kindel käsi olema! Nii peenike puur tahab ikka spetsiifilist ümberkäimist.
Vasta
#8

Peenpuurimiseks võin anda ühe soovituse - müügil on üsna soodsa hinnaga vene päritolu minipadrunid, mis on hõlpsalt kinnitatavad vabalt valitud mootori otsa (kinnitusaugu diameeter oli vist 4mm) ning vahetatavad tsangid võimaldavad kinni haarata ka väga peentest objektidest. Vajadusel võib väikese padruni kinnitada ka suurema padruni külge.

Tartus müüakse neid padruneid näiteks Tiigi Elektroonikas. Mujal ei ole näinud, mis aga ei tähenda, et neid mujal pole.
Vasta
#9

Lollakas soov, aga ega kellelgi selle vene päritolu padruni pakendist pilti pole, või oskab keegi juhatada Pärnu linnas kohta, kus müügil oleks.

P.S. Ärge palun pruunist jõupaberist tehtud fotot siia lisage.

Kes oskab, see teeb - kes ei oska, see õpetab!
Vasta
#10

Tänud!

Akutrelli mootori otsa sobiks ju 3mm avaga suurepäraselt.

Kes oskab, see teeb - kes ei oska, see õpetab!
Vasta
#11

Elfas on samad asjad olemas.
https://www.elfa.se/elfa3~ee_et/elfa/init.do?item=80-681-16&toc=19617
https://www.elfa.se/elfa3~ee_et/elfa/init.do?item=80-678-03&toc=19617,
Ostad veel lisatarvikud- lihvkettad, freesid, lõikekettad, käiad ja ongi sul kodukootud dremell olemas.Smile
Neid padruneid on ka kahe võllimõõduga, 2,5 mm. ja 3,2 mm.
Kuid 0,3 mm auku ikka vist sellise lahendusega ei puuri, kus puur otse mootori otsas on. Selline puur tahab väiksemaid pöördeid saada, et puuri ots üle ei kuumeneks.
Vasta
#12

Puur-0,1mm. Vaene puuriteritaja....
Vasta
#13

Meil tööjuures on selliseid puurimisi omajagu. Kasutatakse Proxxoni võlli koos vastava tsangiga, ning kinnitatud on need freespingi tsangi. Samuti oleme tavalise puurpingiga selliseid asju teinud, sel juhul käib puurimine 45 kraadi alla kallutatud mikroskoobi vaateväljas. Meil siin üks mees tegeleb ka selliste puuride teritamisega, sajandiku täpsusega (kontrollitud kaliibriga)
Vasta




Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 1 külali(st)ne