Kas midagi põllumajandusest?
#1

Kevadkoristuse käigus tuli maa seest välja torutaoline ese mis koosneb neljast kokkuneeditud küljest. Kas võib olla tegemist mingi põllutöömasina osaga, mingi tala?
Pikkus täpselt 3660 mm, siseläbimõõt ca 150, välismõõt 240 mm. Neetide samm 203 mm. Piisavalt raske, üksinda otsast tõsta ei jõua.
Hoones mille seina äärest see vigur välja tuli, tegutses kunagi sepikoda, seepärast oletan et seda toru võidi kasutada ääsi korstnana aga see on ainult minu oletus, ise näinud ei ole. Kui nii oligi, siis vaevalt et see algselt korstnaks ettenähtud oli.
http://album.ee/node/24850177/50040307
http://album.ee/node/24850175/50040307
http://album.ee/node/24850173/50040307
Vasta
#2

Kui põllumajandusest sobivat vastet otsida, siis võiks tegu olla põllurulli südamikuga. Südamikule laoti ümber rullid, millel on ruudukujuline siseava; eks sisse käis veel mingi telg ning juba saigi mööda põldu vedada. Tihti oli see detail valmistatud puust ning omas sel juhul lühikest eluiga. Suur kaal on ainult plussiks - mida raskem rull, seda parem. Kas see pakkumine ka õige on, ei oska öelda, kuid sellel otstarbel kannataks kasutada küll.
Vasta
#3

tere,alul mõtlesin ka,et põllurulli võll,aga otstes pole näha kuhu võiks kinnituda laagri pukk kust seda võlli mõlemalt poolt edasi tiriti.Mina kipun arvama,et see mingi püst-rist tala mingi konstruksiooni osast.Kõikse hullem see,et olen nagu justkui näinud kunagi ammu sellise neet-lahendusega detaili,tundub olema tehtud enne või kohe pärast teist ilmasõda.
Vasta
#4

Ma olen üsna veendunud, et põllurulli talaga tegemist siiski ei ole, kuna tegu on üsna pika detailiga. Üldiselt on põllurullid vähe lühemad ja neid on pigem 3-5 komplektis, et liigendatud pind ikka ühtlaselt rullitud saaks.
Kultivaatori rulliks ta sobiks paremini, aga sellise süsteemiga kultivaatori rulli ma ei ole isiklikult näinud.

Aitan seadmete monteerimis ja demonteerimistöödel ning konstruktsioonide ehitamisel
www.ransar.ee
info[ät]ransar.ee
51934170 
Vasta
#5

toru osati ka vanasti teha. seega võiks arvata, et sellise konstrui eesmärk on suurema jäikuse saamine. otsvaatest näha ka tükkide omavaheline hambumus. ehk see viitaks mingile surve talumisele? olid ka aurukatlad needitud kunagi, järelikult survestamine teoorias võimalik. kahtlasemaks teeb selle väite otstest igasugu flantside puudumine.
oma vähese taibuga jätaksin põllumajanduse vast kõrvale esialgu.
Vasta




Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 1 külali(st)ne