T40 väljalaskekollektor katki
#1

Juhtus, et kollektoril oli enne põlve pisuke pragu sees ja ühel päeval otsustas kollektor kaheks osaks minna. Praost põlve poole on teda ka enne keevitatud. Küsin nõu remondi osas ja ehk soovitab head meistrit Tallinna kandis või pakub keegi hea hinnaga korralikku kollektorit.
Vasta
#2

Minul oli ostes sama lugu. Leidsin siit samast foorumist uue kasutatud kollektori, vahetasin ära ja asi korras. Keevitamine ei tasu end minumeelest ära, läheb kõrvalt uuesti. Minu oma oli ka korduvalt varem keevitatud.

Aitan seadmete monteerimis ja demonteerimistöödel ning konstruktsioonide ehitamisel
www.ransar.ee
info[ät]ransar.ee
51934170 
Vasta
#3

Huvitav, mis tulemuse võiks anda pronksiga jootmine? Jootmisel saab kollektori ülessoojendamist ühtlasemalt läbi viia, jahtumist samamoodi - soojendamine jootmisel peaks andma vähem sisepingeid kui keevitamisel.
Vasta
#4

Keevitada võid ka, aga pärast tuleb lihtsalt kogu kollektor ühtlaselt punaseks saada, et sisepingeid leevendada.

Kui aga materjal on stalini S I T T (va raibe tõlgib fekaaliks), siis ei aita sisepingete kõrvaldamine ka. Materjal lihtsalt muutub keevitades rabedaks.

Variant A on teine korralik kollektor paigaldada, või variant B, on keevitada nullist korralik toru kolle masinale Big Grin , viimane variant ei paku arvatavasti inimestele pinget Toungue

Tegelt on variant ka TIG-iga keevitada - see ei kuumuta materjali nii palju kui MIG/MAG.

Come to the dark side, we have cookies!
Vasta
#5

(21-08-2013, 14:09 PM)phyl Kirjutas:  ...
Tegelt on variant ka TIG-iga keevitada - see ei kuumuta materjali nii palju kui MIG/MAG.

Ei pea paika - keevitustsoon sulab ikka ja sealt saavad alguse termopinged. Igasugune malmi keevitamine eeldab sama materjali kasutamist (mis kodeeringuga need Stalini S I T T -pulgad nüüd ongi) ja detaili aeglast kuumutamist-jahutamist.

Ning ikka jääb keevisõmblus nõrgaks kohaks.
Vasta
#6

mu pisihiiinakal läheb alailma õunapuude all ja vahel mesitarusid transportides sumpa vastu puuoksi ja kollektor on korduvalt ära murdunud. Iga kord on tavaline täidistraadiga keevitus pidama jäänud, algul murdis mitu korda sumpa ühendusest natuke edasi kollektori katki, viimati siis ploki juurest kollektori kõrvad ja ühe poldi ka sisse. Keevitasin jälle ära ja kestab - sellele hiinakale pole ju varuosi saada.
Vasta




Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 1 külali(st)ne