Raaminumbrita ZIL 130
#1

Ühel rootsi sõbral on eesti passiga ZIL 130 mida püüab seal registreerida. Passis märgitud 'Numbrita'. Ta on leidnud birkat, raaminumbriga, aga, kas sisselöödud number on ka kuskilt leida?

Ja, nõukaajal oli üksjagu sõidukeid numbrita, aga miks? Mul endal tsiviil K750M kus raaminumber täiesti loetav, aga siiski passis Numbrita.



Citroen DS 21 1970, Matchless 500 twin 1955, K750 1960, K750M 1970
Vasta
#2

...arvata, vidinatest kokku pandud....  eks vanemad mehed teavad paremini...   "bez nomera" on veel lihtne variant, numbriraudasid on ikka liikvel veel...  
juhtunud ka vastu isendeid, mis "bez kuzova"

loll on loll olla.
Vasta
#3

No oli ka mul kunagi GAZ-69 millel ei olnud ei kere ei mootori ega ka raaminumbrit. Kõik bez nomera. Mis peale müüki edasi sai, seda kahjuks ei tea. Näinud olen seda masinat Haapsalu Nostalgiapäevadel vuramas. Rolleyes 
T:
Vasta
#4

Mul seisab ka üks UAZ-452, millel ostes vene passis olid kõik kohad (mootor, kere, raam) "bez nomera", oli endine bussipargi varustajate oma ja varuosadest kokku pandud (24-10 mootor jms). 
Ju siis selliste tutvustega sai arvele ilma ühegi numbrita, esimeses eesti passis (sinine, 1991 või 1992?) on mingi number olemas, vist raaminumber.
Vasta
#5

Zil-130 raami number oli värvitud kujul parempoolsel raami talal kabiinist veidi taga pool. Tehase silt on kruvidega paigaldatult parempoolsel istmealusel raamil.Kalluritel on seal kõrval veel teine silt paigaldatuna teisest tehasest, kus ehitati kalluriks. Kui sildil on raami number olemas, siis see ongi see õige. Igaks juhuks võib otsida numbrit parempoolse raamitala tagumiselt otsalt(küljelt)
Vasta
#6

(22-05-2024, 12:55 PM)Sidorov Kirjutas:  ... Igaks juhuks võib otsida numbrit parempoolse raamitala tagumiselt otsalt(küljelt)

Tagavedru tagumisest kinnitusest vaksa jagu ettepoole?
Vasta
#7

Ei, tagumisest kinnitusest tahapoole. Vähemalt ühel Zil-157 KD-l sealt tuli number välja.
Vasta




Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 1 külali(st)ne