Automaksust. Nagu see aastast 2025 olema saab

Ise olen selliselt hakkama saanud: Tellisin duplikaadid, mis siis näitasin ette Transpordiametile enne märkide hoiule panekut. Hiljem, kui juba konkreetsele autole need kasutusse võtta ja autole vaja külge keerata, siis "prooviks" võib ju uued eurotähisega märgid paigaldada. Hiljem saab need asendada vanade originaalsetega.

8xOpel
4xChevrolet
Vasta

Ei saa, mnt lehel näha kohe kas uus või vana nr peab olema küljes.
Vasta

(12-06-2026, 14:09 PM)dude Kirjutas:  Ei saa, mnt lehel näha kohe kas uus või vana nr peab olema küljes.

Juhi palun "pimedat", vaatasin spetsiaalselt nii sisselogimata kui sisselogitud vaadet, ei leidnud säärast kohta, kust  seda näha
Vasta

(18-06-2026, 15:33 PM)jtt Kirjutas:  
(12-06-2026, 14:09 PM)dude Kirjutas:  Ei saa, mnt lehel näha kohe kas uus või vana nr peab olema küljes.

Juhi palun "pimedat", vaatasin spetsiaalselt nii sisselogimata kui sisselogitud vaadet, ei leidnud säärast kohta, kust  seda näha
Ametkondlik sisevaade erineb tavalise kasutaja vaatest, kuid avalikust vaatest on esimene märksõna Eestis registreerimise kuupäev ja teiseks tuleb vaadata, kas sõidukile on väljastatud duplikaatnumbrimärke või vahetatud registreerimismärki. Kui pärast 01.05.2004 on esmane registreerimine, registreerimismärgi vahetus või registreerimismärgi duplikaadi väljastamine, siis saavad need olla üksnes eurotähisega. Kui keegi väidab, et on saanud selliste registitoimingute käigus eurotähiseta registreerimismärgi, siis ilmselt ei suuda ta seda tõendada, sest ametlikku kinnitust Transpordiamet selle kohta kindlasti ei anna (see tähendaks, et amet kinnitaks seaduse mittetäitmist).
Vasta

Minu küsimus, auto registreeriti Eestis 11.11.2025 registreerimistasuga ja kustutati riigist välja 04.06.2026. Kui sõiduk tuuakse uuesti Eestisse, kas registreerimistasu tuleb uuesti tasuda või sõltub see varasema tasu tagastamisest?

Bensiinis peitub kiirendus - diislis vingu hais.
Vasta

(19-06-2026, 23:51 PM)Naabrivana Kirjutas:  Minu küsimus, auto registreeriti Eestis 11.11.2025 registreerimistasuga ja kustutati riigist välja 04.06.2026. Kui sõiduk tuuakse uuesti Eestisse, kas registreerimistasu tuleb uuesti tasuda või sõltub see varasema tasu tagastamisest?

Täna on Transpordiametil arusaam, et sellises olukorras on tegemist esmase registreerimisega ning tuleb uuesti maksta registreerimistasu. Seda sõltumata sellest, kas varem oli tasutud või tagastatud.
Vasta

(22-06-2026, 00:11 AM)indreksirk Kirjutas:  
(19-06-2026, 23:51 PM)Naabrivana Kirjutas:  Minu küsimus, auto registreeriti Eestis 11.11.2025 registreerimistasuga ja kustutati riigist välja 04.06.2026. Kui sõiduk tuuakse uuesti Eestisse, kas registreerimistasu tuleb uuesti tasuda või sõltub see varasema tasu tagastamisest?

Täna on Transpordiametil arusaam, et sellises olukorras on tegemist esmase registreerimisega ning tuleb uuesti maksta registreerimistasu. Seda sõltumata sellest, kas varem oli tasutud või tagastatud.

Sel masinal veel üks konks, tal on küljes endiselt eesti numbrid ja pole veel lätis arvele võetud, kuna on müügis.

Bensiinis peitub kiirendus - diislis vingu hais.
Vasta

(22-06-2026, 07:51 AM)Naabrivana Kirjutas:  
(22-06-2026, 00:11 AM)indreksirk Kirjutas:  
(19-06-2026, 23:51 PM)Naabrivana Kirjutas:  Minu küsimus, auto registreeriti Eestis 11.11.2025 registreerimistasuga ja kustutati riigist välja 04.06.2026. Kui sõiduk tuuakse uuesti Eestisse, kas registreerimistasu tuleb uuesti tasuda või sõltub see varasema tasu tagastamisest?

Täna on Transpordiametil arusaam, et sellises olukorras on tegemist esmase registreerimisega ning tuleb uuesti maksta registreerimistasu. Seda sõltumata sellest, kas varem oli tasutud või tagastatud.

Sel masinal veel üks konks, tal on küljes endiselt eesti numbrid ja pole veel lätis arvele võetud, kuna on müügis.
Transpordiameti jaoks ei ole oluline mitte teises riigis registreerimine, vaid Eesti liiklusregistrist kustutamine. See puudutab ka neid sõidukeid, mis erinevatel põhjustel on Eesti liiklusregistrist kustutatud ja ka neid, mis on näiteks NL ajal olnud registreeritud, kuid nüüd registreeritakse Eesti liiklusregistris.
Vasta




Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 1 külali(st)ne