statsionaar mootor
#1

Üks tore taat rääkis ,et virutas sakslaste laost pärast sõda mingi mootori. Kaks potti ja vesijahutus.Vist on DKW.Pidi olema saras heinte all tänase päevani.Käisin vaatamas ja sain selle mootori endale.Igati kobe tükk.Ainult et ei ole saksa oma.On hoopis venelaste leiutis.Muus osas oli vist jutt õige.Tundub olema korralik mootor.Karburaator on vale, originaali polnud küljes.Sumbutaja on ka kadunud, samuti õli kork.Magneeto kaan on katki.Teised jubinad küljes ja isegi heas korras vist.Mootor käib ringi ja kompressioon tundub olema korralik.Huvitav on see ,et tagavara ventilaatoririhm on ploki ja radika vahele pandud , niiet kui on vaja vahetada , siis vana rihma jäänused noaga puruks ja uus rihm kohe peale, ei ole vaja lõdvikuid lahti kruttida ega muid polte -mutreid keerata.Mõlemal silindril on kaane sees polt ,mille keeramisega saab kompressiooni maha võtta (suts-klapi analoog)

http://www.album.ee/?o=316920301

Kus sellist mootorit kasutati?Mis aastatest see pärit on?Mul teda vaja ei ole, kui kellelgi on huvi, siis vahetaks äkki millegi vastu?
Vasta
#2

Kirjeldatud mootor on suure tõenäosusega ringi vedanud rändkino generaatorit. Maapiirkondades olid enamkasutusel küll ühesilindrilised, kuid liikus ka kaheseid. Meie kinomuuseumilgi on mõlemad variandid esindatud, kahesilindriline kahjuks mittekomplektne. Meie 46.aastase kinomehhaanikustaažiga onu Vello võib lõpmatuseni rääkida lugusid endisajal maakinodes ettetulnud juhtumistest, kaasa arvatud ka generaatorite viperustest ...
Vasta
#3

Üritasin internetist leida objekti "kinomuuseum" - ei leidnud!On selline asi ikka olemas?Kinobussi olen näinud, kas see ongi muuseum või on veel kusagil midagi?Seoses Järva-Jaaniga on ka muuseumit mainitud ,aga valla kodukal ei ole midagi , nii ka Kinoliidu kodukal.
Vasta
#4

sass Kirjutas:Üritasin internetist leida objekti "kinomuuseum"  -  ei leidnud!On selline asi ikka olemas?Kinobussi olen näinud, kas see ongi muuseum või on veel kusagil midagi?Seoses Järva-Jaaniga on ka muuseumit mainitud ,aga valla kodukal ei ole midagi , nii ka Kinoliidu kodukal.

Ega seda vist ametlikult olemas polegi. Niipalju kui ma Tuve (kaasfoorumlase Muuseumipapa) juttudest tean, võib Kinomuuseumiks nimetada mõttelist osa Varjupaigast, täpsemalt selle ruumisisesest ekspositsioonist. Kes on Järva-Jaanis käinud, see vast teab samapalju kui mina Smile

Kinobuss on hoopis teine projekt.

Valdo

Eesti Jalgrattamuuseumi  looja ja eestvedaja
Tutvustame jalgratta ajalugu Eesti vaates, väljas on üle 170 muuseumiväärtusega ratta
Asume Kesk-Eestis Väätsal Pikk 9.
Vasta




Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 1 külali(st)ne