Suguvõsa motofotod.
#1

Zündapp666 üleskutsel sai sobratud vanades fotodes.Pilte mototehnikast natuke ka leidus,kuigi midagi üliharuldast nüüd nendel ka kujutatud pole.Rohkem nõukaaja masinad.Panen siiski mõned koos väikese komentaaridega või lookesega siia ülesse.
[Pilt: ajspf8.jpg]
Foto,aastast 1938.Päev peale vanaisa ja vanaema(pole pildil)pulmi.AJS kuulus sugulasele.Selle tsikliga tegi mu vanaisa esimesed tiirud ja sai maitse suhu.Hakkas ka tsiklit endale tahtma kohe.Ostiski kasutatud 250-kuubikulise Inglise tsikli.Sellest kahjuks midagi täpsemat teada pole,rattas ise läks sõja käigus kaduma.
[Pilt: dkwmemmpe4.jpg]
Vanaisa teine tsikkel oli see,arvatavasti 200-kuubikuline DKW.Suhteliselt vana,aga heas korras ratas osteti Rootsi põgeneva endise Järvamaa politseiniku käest.Kuna ajad olid ärevad,siis peideti DKW lakka heinte sisse.Ja sinna see enamvähem jäigi.Vahel harva kui vanaisa enam vastu ei pidanud,võeti tsikkel lakast alla,pandi käima ja sõideti hoovi peal ringi.
Tütarlaps pildil on minu ema.
Kusjuures see ratas jäigi selles seisu sinna lakka.Talu müüdi 80-ndate alguses maha ja ka tsikkel jäi lakka.Mina sain DKW olemasolust teada alles 4-5 aastat tagasi ja tormasin kohe ratast otsima.Maja uued omanikud olid tsikli metsa visanud,kus keegi osad jupid minema vedas.Mis järgi jäi,vedasin koju.
[Pilt: dkwonutw5.jpg]
Üks pilt veel DKW-st,vanaonuga lenksus ja emaga tagaistmel.
[Pilt: 500dkwtdibi7.jpg]
Vanatädi vesijahutusega DKW seljas poosetamas,kuskil 30-ndate lõpus.Pilt tehtud tõenäoliselt kuskil laadal.
[Pilt: iz350naabjo0.jpg]
Kui vanaonu kolis Tallinna Kalamajasse,pildil naabrimehe hiljuti ostetud Iz-350.
[Pilt: k125memmwe4.jpg]
Ema vanaisa K-125M-ga.Emal oli noorest peast ka motohuvi.Piirdus vanaisa tsikliga mööda karjamaid kihutamisega.Algul oli probleeme käikude vahetamise selgeks saamisega,seega pani vanaisa 1-käigu sisse ja ema muudkui juristas mööda karjamaad.Hiljem käiguvahetus ja muud nipid omandati.
[Pilt: k125onuef4.jpg]
Vanaonu sõitis maal külas käies ka vanaisa rattaga ringi.
[Pilt: m1adk8.jpg]
Kohalik loomaarst(lenksus) oma M1A "Moskvaga".
[Pilt: nsujavikely1.jpg]
Teine vanaonu(musta mütsiga)koos oma pundiga.Nsu kuulus tema vennale.
[Pilt: nsulj6.jpg]
Veel üks pilt sellest NSU-st.
[Pilt: kievljaninvr7.jpg]
Räpina kraaded.Kievljanini seljas järjekordne vanaonu ja väiksem Kievljanini lenksust hoida on mu isa.
[Pilt: kk175vanaisaat6.jpg]
Vanaisa oma K-175 seljas poosetamas.Selle ja K-125M-i vahepeal oli tal ka M1M.Seda tsiklit pidid vanaema ja ema mitu korda jõest välja sikutama,sest vähe purjune vanaisa sõitis sillast,mis meie maja juurde tõi,natuke mööda!
[Pilt: k175memmvanaemafz3.jpg]
Ema ja vanaema K-175 seljas.
[Pilt: iz56perelq7.jpg]
Pereidüll IZ-56K-ga.
Vanaonu oma perega.Tsikkel teenis neid kuni 70-ndate lõpuni ustavalt.Siiani kuuri all.Sellega said nii heinad koju veetud,kui paadid(küllili külgkorvi vanni asemel)Peipsile veetud.
[Pilt: iz56jlsw7.jpg]
Vanaonu IZ-56K-ga Peipsil.
[Pilt: vjatkapapsgngog8.jpg]
Isa(lenksus) koos väikevendadega oma Vjatkaga.
Rolleri vähe ebakommertslik välimus oli tingitud sellest,et teda kasutati amatöörseiklusfilmi võtetel,kus isa tegi filmi ainsa kaskadööritriki-sõitis rolleriga kuuri katuselt alla.Ka kasutas isa rollerit igal nädalavahetusel Räpina-Tallinna(kus ta koolis käis) vahet sõimiseks.
[Pilt: elektronstiilnw0.jpg]
Stiilseid Räpina rolleriste.
Järjekordne vanaonu oma prouhveniga.Roller vist siiani alles.
Vasta
#2

Oleks mul ka nii uhke "motosuguvõsa", küll oleks hea tunne. Aga pildid on lausa fantastilised!
Teen veelkord ettepaneku kõigile et tuhlake oma vanavanemate pildialbumeid ja pange ülesse pilte nii tsiklitest kui autodest, igati huvitav vaadata mis asjadega kunagi ringi on liigutud.

militaarmootorrattur
Vasta
#3

Pildid tõepoolest 5+Lausa kadestama paneb, et kellelgi oma sugulastest ja nende ratastest selle aja pilte.
Vasta
#4

Üks analoogne teema juba olemas.
http://forum.automoto.ee/showthread.php?tid=13999

Aga nagu juba ütlesin, hoia silmad ja kõrvad lahti !

Üks 2001a Busso ongi ainult.
Vasta
#5

njah. minu suguvõsa moto-fotod algavad umbes 70ndate keskpaigast. Samas on pilte niipalju, et ma ei jaksa neid siia kõiki uploadida. Näituseks on mul dvd-plaaditäis pilte mis skanneeritud vanadelt diapositiividelt. Siiani skanneeritud 40 karbitäit pilte, keskmiselt 30 pilti karbis. Ajavahemik 70ndate lõpust 90ndate algusaastateni. Pildid peamiselt mootorrattamatkadest ning kokkutulekutest laial venemaal ning balti riikides. samuti ka põhjamaades alates 1989a.
Paneks netti üles, aga selleks sobivates kohtades tuleks trafiku eest raha maksta.
Kuidas näeb välja üks hästiväljatulnud diapositiiv keskmise kvaliteediga skaneeritult: http://hot.ee/sadalamc/scan0019.jpg
Pildi suurus ~400kb, on pisut töödeldud - algselt oli 3,8MB

Maasturite hankimist Ukraina sõjaväele ja nende remonti meie Põhja-Tallinna töökojas saad toetada läbi Toeta Ukrainat MTÜ a/a EE387700771008885941. Selgitusse maastur Ukraina kaitseväele.
Vasta
#6

Ai kurja, see lakas seisnud tsikli lugu on ikka valus küll. Minu vanaisa peitis oma EW ohvitseri paraadmõõga, vabadussõja risti ja suure hulga fotosid kõrvalhoone katuseroogu, aga enne minu jaole saamist oli keegi need juba leidnud... Tsiklitest üks lugu- pinginaaber ostis seitsmekümnendate lõpus ratta, mida polnud oma ihusilmaga näinud- maksis 300 rubla ja ratas oli Zyndapp 500 (kui õieti mäletan). Ratas oli peidetud vabariigi lõpus mingi garaashi kanalisse, kanal kinni keevitatud metallplaatidega. Raha makstud keevitati esimest korda plaadid lahti ja poiss sai tsikli kätte- kaetud paksu tavotikihiga, originaalvärv laitmatus korras, läbisõit paar tuhat km.... irvitasime tema üle- korralik Jawa maksis sama palju. Pesu, paagi loputamine, süütesüsteemi korrastamine ja tsikkel töötas nagu kiisu. Oli au korra tagaistmel istuda- elu elamus! Maha ta selle tsikli müüs ja edasine saatus on teadmata. Krt, siiamaani võtab kõhu krampi mõeldes milline juveel tal käes oli ....
Vasta
#7

Nõuka-aja-ringrajasõidu-külgvankriga-mootorratas Big Grin
Pildistatud 90ndate alguses kloostrimetsa ringraja boksiteel (pole 100% kindel).
Piloodid tundmatud (uuemas ülikonnas sell ei kuulu nende hulka). Jõuallikaks kaks nn 500st CŽ katelt.
Mäletan veel niipalju, et taadid ei jäänud viimaseks.
Nii mitmedki üleni plastikus lääne pillid lõpetasid tagapool.
Ja siiani on meeles, kuidas see masin röökis kui vanad täisgaasiga mööda kihutasid.
[Pilt: kloostrimetsa2.jpg]

Maasturite hankimist Ukraina sõjaväele ja nende remonti meie Põhja-Tallinna töökojas saad toetada läbi Toeta Ukrainat MTÜ a/a EE387700771008885941. Selgitusse maastur Ukraina kaitseväele.
Vasta
#8

Viimasel pildil olevate vanade kohta võib öelda, et vat see on alles "need for speed"!
Vasta
#9

Alts Kirjutas:Viimasel pildil olevate vanade kohta võib öelda, et vat see on alles "need for speed"!

Hiljuti oli selle sama vana kohta mingi artikkel kuskil.. Postimehe Arteris vist. Kahjuks vana nimi meelde ei jäänud, aga huvitav lugemine oli küll.
Vasta
#10

Lisaks ka siis ühe tagasihoidliku pildi.
Pildil poseerib minu vanaisa oma Royal Enfield mootorrattal.
Kui ükskord pääseb skaneerimismasina juurde siis lisan neid kindlasti veel.


Manustatud failid Pisipilt (pisipildid)
   

Parimat, Sander
Vasta
#11

Tere!

Sai täna uuritud kauaaegse mehhanisaatori Peeter Schihalejevi fotoalbumit eesmärgiga leida sealt ühte-teist huvipakkuvat oma kodulehele ja muuhulgas jäid seal silma paar fotot, mis ehk ka siia teemasse sobiksid:

       

Vanade traktorite omanikud ja huvilised Facebook`is: https://www.facebook.com/groups/vanatraktorid/

Minu kanal YouTube`is: http://www.youtube.com/user/Kolhoos1?feature=mhee
Vasta
#12

Esimesel pildil pakun et M-103 (MMBZ) ja teisel Jawa 250 või 350 vastavalt siis 559 või 360Rolleyes Parandage kui eksin, aga ikkagi tahaks teada...

militaarmootorrattur
Vasta
#13

M104 vähemalt kui pika sadula järgi otsustada.
Vasta
#14

Post 1 pildid on kadunud ja seega ei näinudki.

Just a man!
Vasta
#15

zyndapp666 Kirjutas:Esimesel pildil pakun et M-103 (MMBZ) ja teisel Jawa 250 või 350 vastavalt siis 559 või 360Rolleyes Parandage kui eksin, aga ikkagi tahaks teada...
Silindri uduse varju järgi tundub 559 olevat.
Vasta
#16

zyndapp666 Kirjutas:Esimesel pildil pakun et M-103 (MMBZ) ja teisel Jawa 250 või 350 vastavalt siis 559 või 360Rolleyes Parandage kui eksin, aga ikkagi tahaks teada...
See ei saa m-103 olla, 103 pole küljeplekke, sellel on.Pakun et m-104
Vasta
#17

Otsin varsti üles foto k 750-st mille vanaisa kunagi lotoga võitis.

Otsin Türil olnud jalgratta poest ,,Raidaru,, pilte ja jutustusi!

Tulihingeline asjaarmastaja retro ralli teemal !
Vasta
#18

Avastasin kappi koristades et mu vanad pildid hakkavad hävima ja panin neid siis arvutisse.Nendel siin pole küll sugulastega tegu aga Jawa oli enda oma.Pildid tehtud 80-ndate keskel.Esimesel liikude tegemine,teine juba mõni aasta hiljem,parajalt vatti saanuna.


Manustatud failid Pisipilt (pisipildid)
       
Vasta
#19

Pistaks siis siia ka ühe juhusliku minu valduses oleva "motopildi". Mingit taustainfot pildi kohta ei oma, pilt ise on pärit Viljandis elava vanahärra Ülo Heina kogust.


Manustatud failid Pisipilt (pisipildid)
   

Vanade traktorite omanikud ja huvilised Facebook`is: https://www.facebook.com/groups/vanatraktorid/

Minu kanal YouTube`is: http://www.youtube.com/user/Kolhoos1?feature=mhee
Vasta
#20

to:Sull7
See küll foorumi risustmine aga ei saa ütlemata jätta - Väga punk!
Vasta




Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 1 külali(st)ne