Auto toomise õpetus
#1

Kas keegi teadja võiks kirjutada eesti tollile vajalikkude dokumentide nimekirja kui lähed Saksast tooma?

1. Ostu-Müügi leping (kas 1 eksemplar aitab? kas peab olema planketil või võib olla paberil?)
2. Tehn. pass (kas Kfz-Brief ja Kfz-Schein on nagu meil A ja B osa?)

Ja palju maksavad tollinumbrid(Zollkennzeichen)??
Mis on Saksa kindlustuse hind ja auto enda nimele vormistamise oma?
Mis on AU-Bescheinigung kas sama mis TÜV ehk ülevaatus?
Kas unustasin midagi?

Ühesõnaga milliste kulutustega peab arvestama peale auto ja transa hinna?

Kavas on laevaga läbi soome tagasi tulla...
Mis kammajaa siis Soome ja Eesti piiril toimub?

Suured tänud juba ette...
Vasta
#2

Kas siis kellelgi pole kogemusi olnud auto toomisega piiritagant?:???
Võiks ju jagada oma kogemusi teistega.
Ise plaaniks Rootsist 60-70-ndate auto toomist.
Tahaks teada:
*Maksud, riigilõivud, vormistamised seal-siin, toll, transport (treiler, laev, või rekkakoht) jne..........
Vasta
#3

Veel üks Amazon?Wink
Vasta
#4

Vt alustuseks teema \"Neile kes tahavad ise Saksast autot tuua\" streetrace.org foorumis . Ja siit foorumist peaks kasutaja 13piisab suht kursis olema asjaga Smile
B.
Vasta
#5

võtan dokumendiposu ette:
1) ostu-müügi leping (peamine dokument, mul on siia peale löödud templid igasse riiki sisenemise kohta, kaasa arvatud Eesti tolli oma)
2) masina tehniline pass (päritoluriigi oma, nurk ära lõigatud - samuti tembeldatud kõigil piiridel, passiga käib kaasas tõend, mis kinnitab vist masinale transiitnumbri - kõigis dokumentides vaid eelmise omaniku nimi). Sellele peaks vastama vist Kfz-Brief (peal kirjas \"Fahrzeugbrief\", arvata võib, et Kfz=Kraftwagen Fahrzeugbrief = \"sõiduauto ...\")
3) ajutise kehtivusega tehniline pass (transiidiks, sisaldab mul vaid Saksa ning Eesti templeid - seal sees on juba minu nimi ning transiitnumber)
4) piiridel taheti rohelist kaarti kah näha (kas kõigil, ei mäleta - eestisse sõites vist küll)
5) Eesti piiril täidetud tollideklaratsioon (käibemaks tuleb maksta 10päeva jooksul pärast \"kaubaga\" riiki sisenemist)
6) registreerimseelse ülevaatuse akt (ei maksa midagi, tuli teha ARK-s enne käibemaksu maksmist, oli ikka vist ENNE - nojah, Eestis seda kerge uurida...)
7) tempel+tshekk maksu maksmise kohta

ega ma ausaltöelda ei orienteeru asjas eriti hästi - samas EU maade kaudu liikudes ei tohiks mingeid imedokumente vaja minna - loetletud asjadest peaks piisama. Poola-Leedu-Läti marsruuti ei soovita aga ka suurimale vaenlasele (kui tõesti tahtmine sealt tulla, soovitan endaga privas ühendust võtta)...

seal on üldised \"seiklused\"
muidu - 01.05.2004 peaksime ju EL-ga liituma, mis tähendab, et \"kauba\" (ka autod!) tarnimisel EU-maadest ei tule Eestis maksta käibemaksu!!!
üldiselt päri igaks-juhuks Eesti tollist üle - nr-t mul pole, aga Tallina-\"pesa\" on neil Uus-Sadama 19/13

parimat,
teet

Foorumite vanarahvatarkus: "üks troll suudab rohkem arvata, kui sada tarka teada"
Vasta




Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 1 külali(st)ne