Väikest infot vaja mootorsae keti teemal
#1

Probleem selles, et tahaksin teada millise mootorsae ketiga saab teha puuskulptuure? Kas selleks kasutatakse pikipuu lõikamise ketti? Kas puuskulptuuride jaoks peab olema ka pisu võimsam mootorsaag või on vaja ainult pikemad saelehte?
Vasta
#2

Profid näikse rohkem kasutavat lühikese latiga väikest kahekäesaagi. Pole neid triikraudu meenutavaid ühekäesaage kohanud puuskulptuuride tegijate käes...

Ja viimistlemiseks on tihti hoopis väike relakas.

Kas on olemas ka pikipuukette? Mina pole kohanud, aga pole ka otsinud...
Vasta
#3

v6sa Kirjutas:Kas on olemas ka pikipuukette?

Jah, tean ka et on olemas spetsiaalsed alused, millega saab lõigata mootorsaega laudu ( http://www.logosol.co.uk/ ). Seega seal on vaja tingimata pikipuu ketti. Muidu jõuad lõigata vaid mõnikümmend cm, kui kett nüri.
Vasta
#4

v6sa Kirjutas:Kas on olemas ka pikipuukette? Mina pole kohanud, aga pole ka otsinud...

Kett on sama, teritusnurk on teine. Olen saaginud palke laudadeks seda ketti kasutava atribuudiga hiljuti.

Valdo

Eesti Jalgrattamuuseumi  looja ja eestvedaja
Tutvustame jalgratta ajalugu Eesti vaates, väljas on üle 170 muuseumiväärtusega ratta
Asume Kesk-Eestis Väätsal Pikk 9.
Vasta
#5

Seda ma usun, et teritus on teine. Nagu peaks olema ka langetus- ja laasimiskettidelWink

Miks nürineb kett mõnekümne cm-ga? Ma küll lauda pole saaginud, kuid nii mõnegi palgi poolitanud, pole seda märganud...
Vasta
#6

valdo Kirjutas:Kett on sama, teritusnurk on teine. Olen saaginud palke laudadeks seda ketti kasutava atribuudiga hiljuti.

Oleks hädasti vaja ka palke laudadeks saagida. Sel juhul oleks vägagi teretulnud, kui saaks kuidagit moodi teada, kuidas peaks ketti teritama pikipuud lõikamise jaoks. Oskab keegi seda seletada/pilte näidata või mõnel muul näitel seletada?Smile
Vasta
#7

Kvaliteeti tahad, siis pigem osta vastava teritusnurgaga kett. Langetusketi ümberviilimine ei anna sama head tulemust.
Hea mitu aastat sellest, kui ma käsiraamiga laudu saagisin, aga mu meelest oli pikisüü ketil teritusnurk 10 kraadi ja ka puruhammas teistsugune kui tavaliselt.

http://www.sawmillchainsaws.com/sawchains.htm
Vasta
#8

Suured tänud sulle Telc!
Lähen ostan lähiajal spets keti ära, tahan ikkagi spets ketti, pigem ei viili kette ümber.Wink
Vasta
#9

Soolosaekaatrimees soovitab veel - osta mitu ketti Wink
Mul oli neid mingi 4-5 tükki, läks üks nüriks, viskasin järgmise vahele. Õhtul toas oli mõnus nokitsemine 5 ketti jälle järgmiseks päevaks ära teritada Smile Eriti palju kette läheb siis, kui on terved tüved traktori järel välja veetud ja siis järgatud. See sopp, millega siis puu koos on, võtab õige ruttu keti jahedaks.
Vasta
#10

väikesed kogemused siis selle Logosol raamiga. Esiteks tasub kasutada ainult Sthili saeplaati, on ikka oluliselt tugevam, kui teised. Piki puud lõigatakse jah 10 kraadise nurgaga. Kui osta tavaline kett 30 kraadi, siis selle saetee üldjuhul laiem, kui pikipuu oma(puitu läheb rohkem kaotsi) siis saetee kitsam. Logosoli hea omadus see, et ei vaja eriti suurt tasast pinda ja kerge, kuid bensiini läheb ikka ohtralt. on olemas ka kõvasulam kette, nende teritamine oluliselt keerulisem ja üldjuhul 10 kraadiseid tuuakse ainult rullides, siin needitakse kokku. pole proovinud, aga äkki jääb raha niipalju üle, et proovin ära. nende traktori taga veetud palkidega on jama jah, sellepärast ostingi Vahva Jussi 320. Olen teisteski foorumites rääkinud, et kui näiteks mingi tuulemurd tuleb, saab puu kohe planguks lasta ja kahju kohe kütte-pakkudeks lasta. Hetkel on raam aasta vana ja kindlasti on veerandi oma maksumusest tagasi teeninud. Mingit teenust ma ei osuta, ainult enese tarbeks kasutan.
Vasta
#11

Kette saab nt. siit:
http://www.hortulus.ee/index.php?lang=est&main_id=2&cat_id=21&product_id=76
Vasta
#12

Need kõvasulamketid on päris kallid ( 3-4 korda kallimad ) võrreldes tavaketiga. Ise soovitan ka mõned ketid hoida varuks. Tavalist ketti saab lasta ka teha teise nurga alla skulptuuride jaoks kasvõi Smile

M: Skoda Felicia 1995 osadena.
Vasta
#13

(17-07-2007, 13:08 PM)yukyuk Kirjutas:  
v6sa Kirjutas:Kas on olemas ka pikipuukette?

Jah, tean ka et on olemas spetsiaalsed alused, millega saab lõigata mootorsaega laudu ( http://www.logosol.co.uk/ ). Seega seal on vaja tingimata pikipuu ketti. Muidu jõuad lõigata vaid mõnikümmend cm, kui kett nüri.

Vale jutt, saagisin meetripikkuseid ja peaaegu saeplaanid paksuseid tammepalke kunagi plankudeks tavalise ketiga (STIHL 023), ei läinud rohkem nüriks kui risti saagides, isegi kuidagi nagu paremini vajus läbi. Seega pole erilist vahet, kas piki või risti.
Vasta
#14

Pikkipuud võtab ka tavaline RS kett (Stihl) paris hästi. Üldiselt on pikkipuud päris palju HJ vaja ja mujal kasutatakse ikka min >70cm3 saage selleks...
Vasta
#15

Tavalise ketiga ei saa nii siledat pinda, st. vale nurgaga, kuna kopp on suurem. Kui kett hakkab nüriks juba nimema, siis kukub lainetama ka 10 kraadine kett ja saag on ikka jõetu, isegi Stihl 660. Väiksema saega (tellisin, aga ei suudetud õigeks ajaks kohale tuua seda 660-t ja anti 440 ) tegin ka, kuid jämedama puuga oli tsipa jõuetu. Kõige jämedam, mida olen saaginud pikki, on 78 cm jämedune puu. Kartsin, et raam läheb pooleks 500 kg on lubatud too oli raskem.
Vasta
#16

Miliist raami te kasutate pikipuusaagimisel? Ka ostetud või ise ehhitatud?

/Probleemiga tuleb tegeleda kohe!/
Vasta
#17

(24-03-2009, 10:40 AM)jurkman Kirjutas:  Vale jutt, saagisin meetripikkuseid ja peaaegu saeplaanid paksuseid tammepalke kunagi plankudeks tavalise ketiga (STIHL 023), ei läinud rohkem nüriks kui risti saagides, isegi kuidagi nagu paremini vajus läbi. Seega pole erilist vahet, kas piki või risti.
mul sarnane kogemus - tavateritusega kett (30kraadi) teeb justkui paremini-rohkem tööd, kui 10kraadi peale teritatud "tavakett". 8m jagu 200x200 okaspuuprussi palgivahetusel vajalikku 140..150x200 mõõtu laskmisel tegi enamuse tööd just "tavakett". Seda väikese hambaga Stihl 025 peal. Edaspidi ei hakka ma küll ketti ümber teritama - kui just ei püüdle auk_ poolt viidatud vooruse ehk siledama pinna poole...
veel kettidest: eelnevalt kasutasin oma maakodu tegemistes lähisugulase Stihl 025, aga sel kevadel hankisin oma sae - Stihl MS250. Saed on töömahu ja võimsuse poolest samad, aga kett on uuemal mudelil 1,3mm asemel 1,6mm. Närib nürinemata ka toomingavõsa. Ilmselt annab ka vanemaid mudeleid "profiketile tuunida" - mulle tundub tagantjärele mõte, mis oleks väärinud teostamist. Võib-olla polegi muud, kui ketivahetus Wink

Foorumite vanarahvatarkus: "üks troll suudab rohkem arvata, kui sada tarka teada"
Vasta




Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 1 külali(st)ne