I: keevitusprillid?
#1

Soov oleks soetada miski silmade ja/või näokaitsevahend, mis:

1. Kaitseb silmi ja selle ümbruse näonahka traatkeevituse kaarleegi (UV-)põletuse eest.

2. Seisaks ees ilma käte abita, st tegu oleks prillide, peavõruga maskiga vms.

Kas on midagi säärast olemas ja mugavalt kasutatav? Umbes nagu vene ajal olid gaasikeevitaja prillid? Võiks olla gaasikeevitaja prillidest veidi tumedama klaasiga, aga tüüpilisest elektroodkeevituse maski klaasist veidi heledama klaasiga, et siiski näeks detaili pisinatukenegi ka muidu, enne keevitama hakkamist.

Tavaline mask ebamugav, sest tarvis on detaili vms kinni hoida. Traatkeevitusel varjab toruke küll enamikel juhtudel kaarleegi silmade/näo eest ära, kuid vahel paistab ta siiski viimase serva alt välja; eriti kui keevitada on palju ja keerulistes paikades \"viltuse\" toruasendiga.

Oodatud on seega praktilised soovitused ning kogemuste jagamine - mida endale (veneaegsete maskide asemele) soetada ja kust?

Valdo

Eesti Jalgrattamuuseumi  looja ja eestvedaja
Tutvustame jalgratta ajalugu Eesti vaates, väljas on üle 185 muuseumiväärtusega ratta
Asume Kesk-Eestis Väätsal Pikk 9, oleme septembri lõpuni avatud L.P 11-18
Vasta
#2

Avastasin paar kuud tagasi huvitava tööriistapoe - Pet. tee Maksimarketis, asub toiduosakonna sissekäigust paremal. Seal päris hea valik igasugu kola - ka keevitusmaske ja -prille oli riiulis igasuguseid. Ja parim, mis mulle poodide juures meeldib - kõike saab ise näppida, mitte ei pea üle leti küsima Big Grin

Kõige mugavam on keevitamisel muidugi isetumeneva klaasiga mask, kuid selle hind on kahjuks mitu-mitu tuhat krooni Sad
Vasta
#3

Endal oli ka selline probleem. Sain kuskilt pähe kinnituva elektroodkeevituse maski. Kuna sellel klaas peaaegu läbipaistmatu, siis lõikasin uue klaasi ja katsin kahekordse autoklaasi toonimiskilega (vastavalt kile tumedusele).
Üldiselt olen rahul, kuid ei oska kommenteerida asja silmade tervishoiu seisukohalt.
Vasta
#4

kooma Kirjutas:Endal oli ka selline probleem. Sain kuskilt pähe kinnituva elektroodkeevituse maski. Kuna sellel klaas peaaegu läbipaistmatu, siis lõikasin uue klaasi ja katsin kahekordse autoklaasi toonimiskilega (vastavalt kile tumedusele).
Üldiselt olen rahul, kuid ei oska kommenteerida asja silmade tervishoiu seisukohalt.

Kui see ikkagi ilma keevitamata läbi paistab, siis kardan, et asi ei ole õigeSmile Pidevalt kasutades võib silmadele kehvasti lõppeda...
Algul oli endal ka maru imelik keevitada kui mitte midagi läbi klaasi (enne leegi tekkimist) näha ei olnud, kuid see on harjumuse asi rohkem. Paned elektroodi õigesse kohta paika, lükkad teise käega tumeda klaasiga klapi ette ja lähebWink

Valdole: selline pähe kinnituv mask on täiesti olemas, aga paraku ei tea kas/kus Eestis müügil oleksSad Väga mugav on kasutada küll muiduSmile Pilt ka
Vasta
#5

Peterburi tee 1 on keevituste ja nende tarvikutega tegelev firma GF Anapol
Seal on tavalisest keevitusmaskist kuskil 500.- kuni isetumenduva klaasiga ja vetilaatoriga mille orj. hind 4000 - 5000.-EEK.
Keevitusklaasid on erineva tugevusega , ei soovita kõige tumedamaid ja ka mitte kõige heledamat. Paras peaks olema kuskil nr. 10 klaas.

kui leiad naftat, lõpeta puurimine ja alusta pumpamist

urmas.raidlo@gmail.com
SKYPE: volvoclub
Vasta
#6

Isetumenduva klaasiga maskiga mul kurvad kogemused. Nimelt sai sellega pool päeva keevitatud ja pärast 2 päeva silmad valutasid.
Vasta
#7

Väga normaalne mask on euro-mask(sellise nimega on soomes müügis) Suur klaas on roheline ja alla lastav visiir tume .Mõlemat on eri tugevusega.Vaga hea kasutada relakaga,väiksemad keevitused kannatab teha rohelise klaasigagi,kerge,nii et igat pidi OK.Põdras hind 89eur ,meil 1500.Maskil endal kiri EUROMASK,kes teeb ei tea aga sertifikaat kõva.

vanaraud ja " vana raud " ei ole päris samad.....
Vasta
#8

Neid maske on kõik kohad täis, täna näiteks nägin Kalevi K-Rauas neid.

Ja tervishoiust niipalju, et pool aastat õhtuti hobikorras üsna tumeda ja kvaliteetse maskiga (normaalvalguses polnud midagi näha ja samasuguseid kasutasid kõrval profikeevitajad ka) keevitamist lõppes mulle küll väikese, aga siiski mõnikord märgatava \"läbipõlenud pikseliga\" silmas, ei kujuta küll ette heledama maskiga keevitamist.

Kui muidugi 2x kuus on vaja tirtsti teha on iseasi.
Vasta
#9

stockkeris on müügil tumendatud klaasid keevitusmaskidele, maksavad midagi 10 eegu kanti tk ja saab valide mitme tugevuse vahel. inimeste silmad on erineva tundlikusega, ühele sobib heledama klaasiga keevitamine, teisel vaja tumedamat
Vasta
#10

Kõik oleneb tööiseloomust ja silmade rikutuse astmest.Olen 20 aastat igasugu maske proovind ja arvan et asjaarmastajatele on selle maski kvaliteet ja hinna suhe paigas.

vanaraud ja " vana raud " ei ole päris samad.....
Vasta
#11

Jurka soovitet euromask.
[Pilt: 800370_Euromask.jpg]

Kõikse etem mis mullegi vastu sattund. Ise seisab peas ja saab heledama poole päält piiluda, kui asi toimima ja raud põlema hakkab, piisab vaid pisikesest pealiigutusest, et pimedama klaasi tagant vaadata. Väga hää asi. Ise olen valind heleda klaasi heledama, et hää rällakatöid teha ja tumeda klaasi tumedamat varianti, et silmi kaitseks. Väga väga hää.Smile

loll on loll olla.
Vasta
#12

Tänan asjalike kommentaaride eest!

Kuna nii mitmed kaasfoorumlased soovitasid soojalt nn euromaski, siis vast saab see lähiajal (-päevil) soetatud ja vabanen tüütutest hoidekilpidest jms.

Valdo

Eesti Jalgrattamuuseumi  looja ja eestvedaja
Tutvustame jalgratta ajalugu Eesti vaates, väljas on üle 185 muuseumiväärtusega ratta
Asume Kesk-Eestis Väätsal Pikk 9, oleme septembri lõpuni avatud L.P 11-18
Vasta
#13

teema algusest on hunnik vett merre voolanud. Mul isetumeneva maski soov ning uurisin natuke, mis internetist kohaliku kaubandusvõrgu kohta paistab. Pakutakse kõikvõimalikke: hiinlastel hinnad isegi alla 50eur, 50..100eur auku mingid, mis (ülemäära) kollased ei paista, aga mille tootjanimi just palju ei ütle. Nn usutava(ma)s otsas hakkab silma 3M, mille hinnad teevad algust 135eur kandist. Vaatan ise just konkreetselt selle "odava otsa 3M" poole. Kas on ehk analooge-alternatiive, mida kaasvõitlejad (rohkem) soovitada tihkavad või põhjust, miks taoline tavapatareiga DIN8..12 ja mehaaniliselt pildil ok paistev asi hea pole?
paistab, et isetumenevatel lubatakse töötemperatuurideks vahemikku -5..+55. Kas see tähendab, et kütmata garaazhis 0 kraadi kandis teeb mask ikka oma tööd?

Foorumite vanarahvatarkus: "üks troll suudab rohkem arvata, kui sada tarka teada"
Vasta
#14

Mul on mitmeid aastaid ka miski isetumenev mask kasutusel olnud, mis ilmselt kollast päritolu on-peale kirja Shine pole mingit märki valmistajast.
Oma särtsu saab ta üldse päikesepatarei pealt, ehk siis sellestsamast keevitamisest.
Regullida saab tundlikkust ja delayd.
Keevitada saab rahulikult ka -20kraadise külmaga, proovitud, justnimelt talvel ja kütmata garaazis. Üldse, pole mul talle mingeid etteheiteid.
Maksis omalajal midagi 1,5k eegi ringis vist ja ostetud sai Aga kohalikust poest.

Üldiselt on loomulikult tore omada speedglassi vms, aga tegelikult teeb vähemalt see hiinakas oma töö täpselt samamoodi ära.

Ehk on miskit abi.

Indrek

Karateturbo-kolm purki ja tiguWink
Vasta
#15

(15-06-2011, 02:12 AM)13piisab Kirjutas:  Vaatan ise just konkreetselt selle "odava otsa 3M" poole.

Ma kasutan seda Speedglas 100V-d juba mitu aastat ja olen siiani väga rahul. Külmaga pole kah probleeme täheldanud Smile

Vasta
#16

Kui sain isikliku keevitusaparaadi, siis raha palju üle ei jäänud ning ostsin patareita isetumeneva maski. Hind alla 1000 EEK. Töötas normaalselt, külma ei kartnud, kuid peale 3. aastat hakkas vigurdama - ei läinud mõnikord peale keevitamist enam heledaks tagasi. Mingil hetkel viga süvenes ja mul oli põhimõtteliselt täis-tume mask.
Kuna isetumeneva maski kogemuselt on tavalisele tahmaklaasile üleminek suht valuline, siis otsisin raha kokku je ostsin uue patarei-toitega maski (2500.- vist). See on seni üle 3 aasta toiminud.
Seega toimib hästi ka odav päikesepatarei-mask, aga eluiga võib tal lühemaks osutuda...
Vasta




Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 1 külali(st)ne